ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Tryb Duel w Quake Champions

śro, 19 kwiecień 2017 18:36:00 | Autor: freak | Quake Champions

Materiał goni materiał. Tym razem zostajemy uraczeni prawdziwą bombą! Zespół delegatów z rosyjskiego kanału YouTube C-c-combo Breaker wybrał się do siedziby ID Software, by dowiedzieć się jak będzie wyglądać tryb Duel w Quake Champions.

Właściwy pojedynek rozpoczyna się w okolicach 7 minuty.

Co na nim widzimy? SyncError obrywa ostro od ZeRo4, ale taki wynik przewidziałby każdy zaznajomiony ze sceną. Kilka minut walki zdradza nam, że:

  • mecz jest podzielony na trzy rundy
  • na starcie każdy zawodnik wybiera trzech Championów (nie można wybrać trzech takich samych postaci, ale przeciwnik może wybrać również te same trzy)
  • runda trwa dopóki jeden gracz nie straci wszystkich trzech postaci lub nie wyczerpie się czas, a wtedy wygrywa gracz z większą ilością pozostałych postaci. Jeśli obaj mają tyle samo następuję dogrywka do śmierci pierwszego z nich (Sudden Death Overtime)
  • po śmierci wybierasz dowolnie kolejną z pozostałych postaci
  • po każdej rundzie następuje reset przedmiotów na mapie
  • zwycięża pierwszy, który wygra dwie rundy

Więcej szczegółów na temat gry ma zostać ujawnionych podczas targów E3, gdzie Bethesda będzie miała swoje stoisko. A tam zostanie pokazany nowy tryb, o którym jak dotąd nie wspomniano, jak i kolejni Championi. Czyżby CTF?

P1050538

od1ewnik | 2017-04-19 20:43:43

Słabo to wygląda, zdolności wybór postaci namieszali

5956

_Vh | 2017-04-19 21:47:27

Żeby ta forma duela miała sens, to byłoby fajnie, żeby bohaterowie się różnili dość mocno, a i mapy były skonstruowane tak, żeby granie różnymi czempionami robiło różnicę. Trudne, acz nie niewykonalne zadanie.

Images

koszmar | 2017-04-19 22:04:54

Już trochę tak jest. Na dm6 bardzo dobrze sprawdza się Nyx, która pozwala znacznie skracać sobie drogę przykładowo z mostu na rg czy z mh na rl. Natomiast na mapę, którą widać było na gamplayach idealnie sprawdza się Anarki, który porusza się tam najszybciej, podobnie Slash. Ten pierwszy ma trochę lepsza przeżywalność, ta druga ma ulta, który pozwala przed przeciwnikiem zablokować jakąś pozycję lub uciec tak żeby nie chciał nas gonić ;]

Odpowiedź na komentarz:#773094

#773095

5956

_Vh | 2017-04-19 22:24:29

Słuszna obserwacja. Sam jeszcze nie miałem okazji postrzelać, więc 'nie czuję' jeszcze umiejętności czempionów.
Mogą powstać ciekawe taktyki, jak branie szybszego czempiona na początek, żeby zgarnąć itemy, potem 'cięższego', żeby ich bronić - jest to zdecydowanie więcej subtelności niż w klasycznym Q.

Odpowiedź na komentarz:#773095

#773097

Gravatar

Grumx | 2017-04-20 11:24:25

ogolnie forma wydaje sie byc ciekawa, i na pewno na czasie.
pickujemy 3 postaci do koszyka i podczas rozgrywki pokolei wybieramy po jednej postaci z koszyka...
zamysl spoko, tylko trzeba dac poczucie latwego i szybkiego powrotu do rozgrywki, bo jezeli mecze beda sie konczyly na 2 kille x 2, no to kazdy bedzie gral railem +back, bo strach padnąć i stracic swoją 'mainowa' postać.

Odpowiedź na komentarz:#773095

#773098

14877

BloodPL | 2017-04-29 23:46:17

driker syndrom same gwiazdy :D Q3 pleyers wracają na QC :D

21527

KeilSpooky | 2017-05-04 11:54:56

Chce ktoś kody do bety ?? Mam 2 wolne

10167

prz3kus | 2017-05-04 14:11:47

Ja chętnie przygarnę jeden

21527

KeilSpooky | 2017-05-04 15:48:37

poszło

Odpowiedź na komentarz:#773128

#773129

10167

prz3kus | 2017-05-05 07:56:48

Dziękuje

Odpowiedź na komentarz:#773129

#773132

8

Razor | 2017-05-05 19:38:29

jak to ogladam to mnie ta szybkosc i dynamika gry przeraza. Chyba sie starzeje hehehehe :P

5838

Xsi | 2017-05-06 13:47:05

hoho kto to nas odwiedził. Udało sie zalogować w końcu?

Odpowiedź na komentarz:#773138

#773155

8

Razor | 2017-05-08 22:04:01

tak, na telefonie ani na tablecie hasla nie mialem ale na laptopie mialem zapisane. Niestety wysyłanie hasel ani resetowanie ich przez @ nie działa bynamniej w moim przypadku :P Tak wogole to wlasnie jestem w Pile na szkoleniu na Kryminalnych i nakrecilem chlopakow z plutonu na Quake 3 i gramy na LANie :D az sie lezka w oku kreci jak sie w ta gre gra...

5838

Xsi | 2017-05-09 07:22:39

Sprawdz w profilu czy masz tam aktualny e-mail. Jeżeli tak to chyba trzeba będzie zgłosić do ^M^ że jest problem.

Odpowiedź na komentarz:#773164

#773165

14877

BloodPL | 2017-05-19 23:06:58

Jest dobra dynamika ;) dzięki temu sporo się dzieje w stosunku do Q3 widać ogromny postęp.

851

kaboom | 2017-08-06 07:10:08

na quakeconie widzę same "nowe" twarze wystąpią :D

esreality.com/post/2884159/quake-world-championship-regional-finals/

15333

opos.brutal | 2017-08-08 12:29:27

kim jest syndrom to ktoś nowy czy ze starej ekipy ?

5838

Xsi | 2017-08-08 19:46:55

ze starej ekipy