ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Rakietowy duet - wywiad z kapitanami PolTeamu CA

pon, 11 kwiecień 2011 18:53:01 | Autor: sparky | Inne

W poprzednim tygodniu poznaliśmy wybór społeczności Clan Areny w głosowaniu na kapitana TP. Głosy oddawano za pośrednictwem strony PLCA gdzie każdy użytkownik sceny posiadający konto mógł oddać swój głos. Ostatecznie jednak wyniki zakończyły sie remisem dwóch kandydatów - Mateusza buliego Juszczyka oraz Przemysława gava Gawrona, którzy to ostatecznie dostali szanse poprowadzenia drużyny narodowej w zbliżającym sie pierwszym dotychczas Nations Cupie. 

 
Żeby przybliżyć nieco sylwetki tych obydwu postaci dawnej sceny Rocket Arena 3 oraz obecnej Clan Areny, przygotowaliśmy wywiad, do którego przeczytania zapraszamy.
buli i gav: "Nie było innego godnego rywala na to stanowisko..."
"Rakietowy duet" w akcji - mecz acme vs krS.ql półfinał PLCA (VOD)

MLG: Quake Live Endurance Ladder April

nie, 10 kwiecień 2011 20:25:01 | Autor: _Vh | Inne

Przed kilkoma tygodnia esportowym światkiem wstrząsnęła informacja o utworzeniu Major League Gaming, której budżet sięgał niebotycznych kwot. Sprawa pozornie ucichła, wszystko rozeszło się po kościach, tym czasem każda z platform chciałaby coś uszczknąć dla siebie, wszak popularne gry zawsze znajdują sponsorów. Jedną z możliwości udowodnienia, że Quake Live jest godny wsparcia na pewno jest gra w ladderze, który uruchamia MLG za pośrednictwem GameBattles. Liga kwietniowa potrwa do ostatniego dnia miesiąca, najlepsi gracze zmierzą się w play-offach. Na plus ze strony organizatorów zasługuje możliwość wyboru gry na mapach premium lub nie (gracze wybierający pierwszą opcję mogą grać na arenach z obydwu pul).

Szczegóły i zapisy

Tryb: Duel
System: ladder, bo3
Mapy premium: Blood Run, Aerowalk, Lost World, Furious Heights, Vertical Vengeance
Mapy non-premium: Blood Run, Campgrounds, Furious Heights, House of Decay, Lost World, Vertical Vengeance
Zapisy: klik

Linki

Dla mieszkańców Ameryki Północnej istnieje osobna wersja laddera.

Tak się bawią gracze na UGC

sob, 09 kwiecień 2011 09:28:01 | Autor: _Vh | Inne

Można się zastanawiać, czy pokazywanie pijackich zabaw w internecie ma sens (w myśl zasady, że coś raz wrzucone do sieci zostaje w niej na zawsze), ale już ktoś to zrobił, to w ramach poprawiacza humoru można się im przyjrzeć. The UGC - The Untold Story jest półgodzinnym zapisem zabaw "po godzinach" takich osobistości jak Spart1e, k1llsen, czy Joe. Na nagraniu znajduje się więcej graczy i więcej 'ciekawych' zdarzeń, powiem tylko, że taka atmosfera zawsze towarzyszy turniejom, szczególnie jeśli gracze są w jednym hotelu.

The UGC - The Untold Story

Intel Extreme Masters w Hanowerze w EuroSporcie

pią, 08 kwiecień 2011 17:03:01 | Autor: svich | Inne

Już dzisiejszego wieczoru o godzinie 23:45 na kanale EuroSport, wemitowany zostanie kolejny odcinek programu - Esport. Dzisiejsze wydanie, w całości poświęcone będzie, zakończonym niedawno finałom Intel Extreme Masters w Hanowerze. Wszyscy ci którzy chcą zobaczyć, jak wyglądała rywalizacja w Quake Live, Starcraft II, League Of Legends oraz w Camper Strajka podczas finałów, muszą przede wszystkim (zważywszy na późną godzinę emisji) nie usnąć :D zaleca się też zakupienie chipsów oraz niewielkiej ilości napoi wyskokowych które umilą seans. Miłego oglądania

IEM V: fragowe retrospekcje

pią, 08 kwiecień 2011 12:49:01 | Autor: _Vh | Inne

Przed miesiącem oglądaliśmy z pojedynki najlepszych w Hanowerze. Był skill, soczyste fragi i gorące hostessy, czyli wszysto, co nas w Quake'u interesuje. Do oglądania pań starczą foty, żeby się poduczyć gry od czołówki, należy oglądać VOD-y i demka, ale zdecydowanie najlepszym pomysłem na oglądanie na najciekawszych fragów są dedykowane im filmy. Duży turniej jest też dobrą okazją na promowanie marek związanych z gamingiem, czego najlepszym dowodem był film z Coollerem w roli głównej (Fragmovie Cooller 2010/2011 by Torn). W ostatnich dniach pojawiły się dwie produkcje związane z IEM i fragowaniem. Pierwsza z nich jest zapisem postępów Strenxa i Spartiego w turnieju, fragi są pomieszane z ujęciami kamery. Całość jest złożona dość przyzwoicie, choć brak rozmachu jak w produkcji o Coollerze. Drugi film to typowy fragmovie. Brak synchro i ubogość ujęć to główne bolączki dzieła. Autor starał się tu i ówdzie urozmaicić pov z oczu gracza, ale to wciąż za mało, żeby się czymś wyróżnić.

Spartie & Strenx IEM V Highlight @ youtube

GALLONS: An IEM5 Frag Retrospective @youtube

Kto to jest Daxio i skąd się w Quake’u wziął

śro, 06 kwiecień 2011 21:09:01 | Autor: _Vh | Inne

Quake'owo-wywiadowej ofensywy ciąg dalszy, dzisiaj będziecie mogli przeczytać nieco o najmłodszym graczu z czołówki Quake'owej, Emilu Daxio Lanusznym. Artykuł na stronie klanowej młodego Quakera ma formę notki biograficznej z wplecionymi fragmentami wypowiedzi Emila na różne tematy. Tekst Pawła Steady'ego Książka skupia się na historii Daxia i powodach, dla których zaczął grać. Szczególnie uwydatnione są kluczowe fragmenty w gamingowym życiu, które sprawiły, że dotarł do miejsca, w którym jest obecnie.

Frag eXecutors od kuchni: daxio

Wywiad z Mateuszem "Mavem" Bownikiem

wto, 05 kwiecień 2011 15:39:01 | Autor: _Vh | Inne

Kto zna Mava, wie, że ten chłopak nie lubi być z tyłu. Kiedy tylko zobaczył wywiad z Yacem, natychmiastowo zażądał rozmowy ze sobą i publikacji jej na jakimś dużym portalu gamingowym. Ponieważ zaproponował kilka nowych polskich złotych, a mnie wcale nie gonią inne sprawy, postanowiłem pomóc. Co ciekawe, wywiad wygląda, jakby Mav_ zwlekał z odpowiedzią tydzień, albo dwa, albo nawet trzy, co dało całkiem pozytywny efekt w postaci długich i pełnych ciekawostek wypowiedzi. Mavik opowiada o Quake'u, o znajomości z Avkiem i o działalności komentatorsko-redaktorskiej.

Nieskromnie polecam.

Mav_: nie wierzę w talent @ frag-executors.com

Yac i dolary, czyli co robić na Quake’owej emeryturze

wto, 05 kwiecień 2011 10:57:01 | Autor: _Vh | Inne

Jacek yac Panów z siejącego postrach na Asterach kadrowicza przerodził się w groźnego przestępcę (wedle powszechnego mniemania o pokerze) i hazardzistę. Zamiast fragować i tajmować quady, woli liczyć na łut szczęścia i dojście dobrej karty.

A mówiąc poważniej, Jacek zmienił rocket launchera na dwa asy w ręce i jak się okazuje, całkiem nieźle na tym wyszedł. Były kadrowicz POL-B mówi bardzo dużo i ciekawie na temat doskonalenia samego siebie, technik gry, sposobów na zarabianie pieniedzy i prawidłowym podejściu do życia. Ze względu na to, że yac mówi dużo i ciekawie. Polecam przygotować coś dobrego do jedzenia i picia, i zapraszam do czytania:

yac: Quake przede wszystkim nauczył mnie ogromnej pokory

Podsumowanie UGC 2011

wto, 05 kwiecień 2011 00:59:01 | Autor: attyla7 | Inne

 

Nie tak dawno zakończył się turniej UGC 2011 znany bardziej jako turniej Stermy’ego. Czas więc na krótkie podsumowanie. Jeśli chodzi o fazę grupową to tu niespodzianek nie było. Kto miał wyjść z grupy to wyszedł i w większości przypadków bez żadnych problemów. Dzięki rozdzieleniu zawodników na ich poziom skilla w każdej grupie znalazło się po 2 zawodników którzy pokazali pozostałym że są co najmniej parę lat grania w quake’a do przodu. Dzięki rewelacyjnemu komentarzowi Anglików (Joego, 2GDa i TosspoTa) ani przez chwilę nie wiało nudą. Mogliśmy poznać paru ciekawych zawodników: h4la – brata organizatora, Hawr1xa – mistrza piły, Szwajcara o niku MementoMori który zasłynął tym że stworzył na ESR poradnik dotyczący timingu oraz tym że ma ładną dziewczyną o czym co chwila przypominał nam 2GD oraz legendę włoskiej sceny Quake’a – Tony’ego który mimo że z grupy nie wyszedł to i tak wygrał z pozostałymi pr0sami... na FFA. Jeśli chodzi o fazę play off tu również nie było wyników których prawdziwy fan Quake’a się nie spodziewał. Rywalizację wygrał Cypher, 2 razy mierząc się z tegorocznym mistrzem IEM – Raphą. Wygląda na to że powiększone hitboxy pomogły mu wrócić do formy... a może to rzekome problemy Raphy z configiem to nie wymówka? Na turnieju dobrze prezentowali się Szwedzi: Spart1e oraz Fazz ale mimo to przegrali ze Strenxem i K1llsenem. Jeśli chodzi o organizacje turnieju to mimo początkowych problemów Włosi spisali się bardzo dobrze. Mecze odbywały się w terminie i były streamowane – czasem nawet w 3 językach jednocześnie. Oby więcej takich turniejów! Może tym razem w Polsce?

Podium

**1. Cypher

  1. ** Rapha
    3. Strenx

  2. k1llsen

Linki

Cooller dołącza do Team Razer

pon, 04 kwiecień 2011 12:10:01 | Autor: _Vh | Inne

Cooller to marka sama w sobie, jest znany również wśród osób niezwiązanych na codzień z Quake Live. Antona Singova kojarzy się nie tylko z niesamowitymi umiejętnościam, ale także z charakterystycznym stylem bycia, który czyni go rozpoznawalnym wśród progamerów. Pewność siebie, arogancja i 'nietypowy' angielski od wielu lat wprawiają w zachwyt fanów Quake'a. Zgodnie z prawidłami marketingu, warto mieć kogoś takiego, kto mógłby promować markę związaną z gamingiem, na przykład Razera.

Popularny producent myszek i podkładek od wielu miesięcy prowadzi ofensywę w gamingowym świecie (np. kafejka Cyberarena, w której każdy z ponad 100 komputerów jest zaopatrzony w myszkę, podkładkę i klawiaturę; turnieje IEM), jednym z jej efektów jest branie profesjonalnych zespołów i graczy pod swoje skrzydła. Cooller od kilku dni jest oficjalnie członkiem Razer Teamu (co nie wiąże się z wystąpienem z mouz) wraz z m.in. Mackiem avkiem Krzykowskim i Aleksiejem Cypherem Yanushevskim. Jednym z elementów akcji marketingowej było również wypuszczenie fragmovie, w którym główną rolę gra Anton (Fragmovie Cooller 2010/2011 by Torn).

Linki


Team Razer to w uproszczeniu zespół klanów wspieranych przez Razera.

Mousesports, czyli klan wspierający Coollera wspiera m.in Grzegorza Manę Komnicza, naszego czołowego gracza Starcrafta II. Klan zasłynął kilka lat temu, że prócz czołowych graczy, miał tylu sponsorów tytularnych, iż w niektórych grach brakowało znaków w nickach na zmieszczenie taga, sponsorów i ksywy gracza.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63