ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Techniczny 3

pią, 13 wrzesień 2002 14:02:42 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

Dzisiaj mamy piątek 13-stego, tak więc pora na newsa technicznego. Trzecia odsłona tym razem odpowiednio pogrupowa, tak więc zapraszam ludzi do czytania. Po wszystkim nie zotanie już nic innego, jak początek na te cuda kaski zbierania. Eeee tu już coś pokopałem z rymem, propozycje odpowiedniego rymu zostawiać w komentarzach :D.

Myszy - Microsoft przedstawił najnowszą kolekcję myszek. Optical Mouse Blue (przewodowa i bezprzewodowa ). Obie nazwy wskazuja, że to myszki optyczne (ale jestem mądry ;)). Ceny sugerowane to odpowiednio 35 i 45 dolców dla bezprzewodowej. Trzecia mysz to Notebook Optical Mouse ma kosztować 35. Mogliście ją zobaczyć m.in. na ESReality.com, tam też można wylukać nowe mychy Logitecha oraz podkładke Everglida. Więcej o myszkach Microsoftu znajdziecie we wiadomym miejscu :). Wygladają naprawde zawodowo. Wracając do Logitecha, zacznijmy od MX700 (foto MX700 i MX500 razem), to najbardziej dopasiony model oferujący technologie digital radio, potem mamy MX500 oraz MX300 przetestowany na ESReality. I teraz najciekawsze, myszki nie pojawiły się jeszcze na oficjalnej stronie Logitecha, natomiast można je już nabyć w niektórych sklepach (mx300 kosztuje około 30 euro).

Klawy - Multimedia Keyboard i Natural Multimedia Keyboard. Obie przewodowe, a różni je układ klawiszy. Wyprodukowane oczywiście przez Microsoft (w testowym 2 było o klawach Logitecha). Natural ma układ łamany, obie klawiatury wyposażone są w całe mnóstwo przycisków i bajerów, kolorki też za serią myszek są biało-niebieskie. Mnie bardziej pasowałaby taka biało-czerwona :). Ostatnia para kawiatur to zestawy Wireless Optical Desktop i odmiana Pro. Srebrno-granatowo-szare zestawy z myszką bezprzewodową. Ceny to odpowiednio 85 i 105 dolarów. Zaczynam się powoli motać :), zapraszam więc na strone Microsoftu po więcej info.

Głośniki - Na poczatek zestaw Logitech Z-680. Głośniki w standardzie 5.1, obsługują Dolby Digital i DTS. Można je wepchnąć w DVD, Pleja 1/2, Xbox`a i oczywiście Peceta. Do tego dochodzi zgrabny pilocik, kabeli itd, zresztą co będe tu opisywał :). Walić bezpośrednio na stronke Logitecha. Podam tylko cene, okolo 250 euro. Creative również walczy o rynek i zaprezentował zestawik Inspire 5.1 Console 5500D oraz Inspire 2.1 Console 2400 (głośników serii Inspire jest już cała masa). Wiadomo że pierwszy to Dolby Digital (6 głośników + pilocik), a 2.1 to chyba wiecie (składa się dwóch satelitek i subwoofera (drewienko), jakby ktoś zapomniał). Obie firmy nie należą do tanich, wiadomo więc jakich cen można się spodziewać. Więcej informacji jak zwykle na oficjalnych stronkach :D.

Matrox 1 rok - od października gwaracja na produkty fimy Matroxa ulegnie zmianie. Zamiast 3 lat usługi gwarancyjne będą świadczone przez 24 miesiące. Bariera 21.000 pkt. w 3DMark2001 pobita - dokonano tego na karcie graficznej RADEON 9700 Pro, oczywiście skutecznie podkręconej. A tu troche więcej informacji, oraz sam wynik ponad 21.000 punktów. Cały czas coś nowego wychodzi, dlatego nie wiem o czym pisać :(. Najlepiej od razu przejde do recenzji jakie są dostępne w sieci. Tym razem podaje Wam polskie linki, aby potem nie bylo że daje tylko linki do angielskich artykułów.

Troche olałem sobie tego newsa, niestety mam kupe roboty w pracy i brakuje czasem czasu :(. Jak dojde do wprawy to będą lepsze. Tymczasem do następnego technicznego 4 :). Pozdrawiam!

Artykuł o configach

pią, 13 wrzesień 2002 12:12:38 | Autor: MateoMartinezz | Quake 3 Arena

Wczytując się w newsy na FPP.PL znalazłem świeżutkiego newsa autorstwa [FPP] SweppeRa o doskonałym artykule na temat configów, zamieszczonym na CYBERFIGHT.ORG . Artykuł przeczytałem i jest doskonały, niemalże tak dobry jak nasz autorstwa Chaosa. Proponuję zlookać także i ta pozycję aby Wasza wiedza na temat skonstruowania własnych configów była obszerniejsza.

eSports manager wanted!

pią, 13 wrzesień 2002 08:41:13 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

eSports pro, te dumne słowa mają odzwierciedlać dzałania organizacji (chyba), która za główny cel obrała sobie wspomaganie/promowanie graczy oraz klanów. Zajmować się oni będą szukaniem sponsorów, rozwojem klanu/gracza itd (ciekaw jestem ją prowizje będą pobierać :)). Przykładowo mając drużynę/gracza zaprezentują go firmie/spółce/sponsorowi, on oczywiście zaoferuje pomoc w postaci: pieniędzy, sprzętu, oprogramowania itd. W przypadku drużyn możemy mieć transfery itp, ja w piłce i innych sportach. Chłopaki poprostu wymyślili sobie niezły sposób na zarabianie pieniędzy, nie powiem że jest to łatwy kawałek chleba, wręcz przeciwnie. To naprawde trudny rynek, specyficzni klienci itd. Jak będzie wyglądać przyszłość organizacji eSports pro, zobaczymy niedługo. Ja na początek proponowałbym zmiane nazwy. A oto jak siebie chłopaki opisują:

*"Organisations like the CPL and WCG (to those who do not know them, these are the e-game Olympics) have done a fantastic job, raising millions in prize money and creating audiences that number in the millions, but the teams and players owe it to the sport, themselves and organizations like the CPL and WCG to themselves become better structured and organized. Most teams have a strong structure, but the players and teams focus should be on playing and winning, not commercial areas. This is why eSport pro was formed, to allow teams to do their job while we do ours."
*

Eurocup VI - c.d

pią, 13 wrzesień 2002 08:17:38 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

Nie wiem dlaczego, ale pisząc o Eurocup VI nikt nie pisze o CTF (scena mała, u nas praktycznie brak). Tak więc mi przyszła ta rola, oto poniżej macie pełne (prawie) składy:

medus - Austria

International Quake Squad - Belgia

Lemmings Effect - Chorawcja

Sodium Chloride - Dania

Essence of Evolution - Niemcy

Heinerfest - Niemcy

shuuk - Niemcy

reCap - Szwecja

Gunzoids.CTF - UK

new European order - UK

Pozostało jeszcze sześć meczów kwalifikacyjnych, gdzie o miejsca zagrają:

Holyshit vs The uNiT oF GhosTs

Death from above vs pRophecy

Ataractica vs Loz Kampoz Fragging Force

Envy vs No Damn Clan Europe

]32nd[ CoRe vs Scarab

Asgard vs Painkeepers

OK! Teraz mamy pełen obraz, dziękuje za uwage :).

Kołomyja, czyżby?

pią, 13 wrzesień 2002 07:54:06 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

Pojawiła się wersja 0.35 modu Pure Quake Arena. Odświeża i zmienia on gameplay, prędkość, elementy strategi i skill gry. Download znajdziecie tutaj. Teraz pora na mały update na stronie modu Western Quake3. Stopień ukończenia kolejnej wersji wynosi obecnie 92%, ekipa rezentuje tymczasem nowe skiny oraz kilka ciekawych informacji. Na pełna wersje jeszcze troche poczekamy. Zwolennicy Dragonball Quake mogą natomiast zobaczyć pięć warjacji na temat modelu Trunk. Dodatkowo dostępny jest filmik prezentujący mape xpac. Na The The 6th Floor pod długiej ciszy mamy kolejny znak, bezpośrednio od Oswalda. Rozmowa dotyczy oficjalnej strony, newsów, projektowania itd. Znajdziecie tam jeszcze wiele innych iformacji, podobnych do tych z artykułu MightyJoeYoung (pytanie, odpowiedz). Jakiś czas temu opisywałem Wam modzik Railgun Frenzy, teraz powracamy do niego gdyż został on wybrany Mod of the Week na PlanetQuake. Tam też możecie dowiedzieć się więcej na temat samego modu, a przy okazji pokusić się o download. Będąc jeszcze przy modach, chciałbym Was poinformować że OGL hostuje turniej Reaction Quake 3 2v2. Wezmą w nim udział 64 składy, całość jest sponsorowana m.in. przez SpeakEasy, Activision, a chłopaki z TSN postarają się o bezpośrednie relacje z shoutcasta.

Teraz zmieniamy temat na mapy. Na początek udajemy się na ..::LvL, gdzie w menu mamy:

  • Pharaoh's Gate by haste (CTF 6-12 player)

  • Green by Munyul Verminard (TDM/DM/Tourney 2-8 player)

  • Bad Behavior by Christopher (killer) Miller (Space DM/Tourney 2-5 player)

  • Skytown II by Anton (Space DM 3-5 player)

Teraz do stołu poprosze zwolenników modu Q3F, LeakSpot do podaje Wam kilka nowych map:

  • Crossfire by Warlock (re-released with fixes)

  • Q3F Too Far by MoV|Jeppa (beta release)

  • Insanity 2 by ildon (beta release)

Na deser zapraszam na puding z Ice Terminal, czyli mapki dla modu Urban Terror:

  • Proving Grounds by Day by Dragonne{TRIAD}

  • Proving Grounds by Night by Dragonne{TRIAD}

  • Point Blank by |nv|s

Oczywiście wszędzie macie screenshoty, review i inne bajery. Smacznego HF i GL. Pozdrawiam!

WCG2k2 - ciag dalszy.

pią, 13 wrzesień 2002 03:01:13 | Autor: ash | Quake 3 Arena

Juz jutro rozpoczną się rozgrywki w II etapie eliminacji on-line WCG Polska, z którego to do finału w Warszawie awansuje 24 graczy. Spoglądając na rozlosowane grupy mozna dostrzec że emocji nam niezabraknie, wsród tych graczy znajduje się już top8 z CGL więc warto sledzić rozgrywki. Już wkrótce możecie się spodziewać tutaj demek.

Jutro o godzinie 19:00 etap II rozpocznie grupa A.

Defraggerzy

czw, 12 wrzesień 2002 16:49:31 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Kolejny update w dziale Rekordów - aktualizacje odbywają się zwykle co kilkanaście dni, aż się nazbiera nieco więcej dem.

Soohy zawzięcie ściga się z niemieckim graczem Flakk'iem na runboo - aktualnie pierwszego miejsce ponownie należy do Polaka, a jego demo jest nagrane w bardzo dobrym stylu.

Chocos z kolei znacznie pobił rekord na runbunny - również w bardzo dobrym stylu, ale wydaje się, że jeszcze zostało miejsce na jakiś doublejump. Chocos pobił rekord (również należący do Flakka) o ponad pół sekundy (!) i może spokojnie słać demo do ekipy Defraga. Dema i wyniki znajdziecie jak zwykle w dziale Rekordy Defrag.

Serwery FF

czw, 12 wrzesień 2002 16:23:44 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Sieć serwerów Free Frag po okresie przerw już działa, zmieniła jednak co nieco namiary - możecie uaktualnić swoje configi i programy monitorujące:

  1. |Free Frag Clan TDM Server| - 80.48.249.232:27960 - gammer.dabnet.pl:27960 - osp tdm

  2. |FF| cpma.x7 server - 80.48.249.232:27961 - gammer.dabnet.pl:27961 - cpma

  3. |Free Frag Clan RA3 Server| - 80.48.249.232:27966 - gammer.dabnet.pl:27966 - ra3

  4. |PCMZ feat. FF| - 80.48.249.232:27970 - gammer.dabnet.pl:27970 - serwer Polish Custom Map Zone.

Szczególnie polecamy ten ostatni na którym są grane nasze polskie mapy! Odwiedźcie PCMZ, ściągnijcie sobie jedną z naszych polskich map i uderzajcie na serwer!

Interia a WCG

czw, 12 wrzesień 2002 15:51:34 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Dziś prawdopodobnie wszyscy co mają skrzynkę w domenie @interia.pl dostali wiadomość o nadchodzących finałach WCG Polska w hali EXPO w Wawie. Ja również mam tam zapasowe konto przeznaczone na jakieś pierdoły i co jakiś czas, jak to na darmowych kontach, przychodzi mail reklamowy który można uznać za spam (choć zgodziliśmy się na to akceptując regulamin) i od razu skasować. Tym razem jednak nieźle się zdziwiłem widząc ładnie przygotowany mail promujący polskie WCG. Organizatorzy wraz z rzeszą marketingowców starają się wszystkimi siłami wypromować turniej i bardzo dobrze - im więcej się o nim mówi tym lepiej. A ten mail to przykład umiejętnego dobrania narzędzia promocji do segmentu rynku.

Oto fragment maila, kto jeszcze dostał?

*"Cała Polska nadal żyje eliminacjami turnieju Syncmaster WORLD CYBER GAMES 2002, ale Ty już dziś myśl o Wielkim Finale! Najlepsi z najlepszych wystąpią w mrożących krew w żyłach konkurencjach: StarCraft: Brood War, Half-Life Counter-Strike i Quake III Arena.

Już 29 września w hali EXPO XXI w Warszawie, przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, rozpocznie sie fascynujące, wirtualne show. Strategia, taktyka i zręczność. Zwycięzcy pokażą swe umiejętności podczas finałów w Korei! Wcześniej masz szansę zmierzyć się ze znajomymi w CyberTrucku, wyposażonym w 28 supernowoczesnych stanowisk. Przybywaj! Samsung zaprasza."*

Rzezimieszki

czw, 12 wrzesień 2002 14:53:38 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

TB Faketa znany też jako sharku wpadł na pomysł zrobienia filmu pokazującego triki i różne pozostałe czarodziejskie skoki (ale nie fragi) w wykonaniu Polaków, także na custom-mapach, w tym polskich. Byłoby to niejako takie polskie OPC Promo. Tytuł został już ustalony - Rzezimieszki - Trikz & Bounz Bug. Projekt jest oczywiście otwarty - każdy może i jest proszony o wysyłanie dem do autora filmu. Sharku przygotował stronę www, na której znajdziecie nieco więcej informacji oraz adres na który można wysyłać dema.

Zastanówcie się więc czy macie gdzie na dysku jakieś demo z fajnym skokiem albo też umiecie taki skok wykonać - szkoda żeby pomysł upadł.

Rzezimieszki - strona projektu.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63