ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 rokuWersja: Jasna / Ciemna

Cpma 1.50 - granie z botami, ustawianie map, problemy

th4

Od: 2018-07-29

Ranga: Newbie

Dodano dnia: 2018-07-29 19:40:20

Witam, po X latach postanowiłem sobie poskakać trochę w Q3. Pościągałem wszystko w najnowszych wersjach, także CPMA 1.50.

Nie chcę QL i innych dziwadeł bo jestem już za stary, żeby się przyzwyczajać do czegoś nowego. O QC to nawet nie wspomnę, bo mój grat takich cudów nie pociągnie.

Chcę móc po prostu czasem 10min. przed pójściem spać poskakać na jakiejś planszy z botami. Gram vq3.

I tu powstają problemy.

  1. Czy można dodać bota z CPMA za pomocą komend konsoli? Jak dodaje za pomocą menu to mogę dodać tylko o poziomie trudności I Can Win - Nightmare, a chciałbym na przykład dodać Aphelona o poziomie 90.

  2. Mam pro-q3dm6 w baseq3, mam ją do wyboru w OSP, ale nie mam jej do wyboru w CPMA 1.50 jak wybiorę Team Deathmatch (jest widoczna tylko jak wybieram Tournament). Czy mogę za pomocą komend konsoli ustawić pro-q3dm6 w trybie tdm JEDNYM callvote, tak żeby ustawione wcześniej boty zostały? Bo jak wybiorę jakąś mapę w trybie tdm z botami (powiedzmy ospdm5) i ustawię potem mapę pro-q3dm6 to mi się ona ustawia od razu w trybie Tournament. Potem niby mógłbym zmienić na tdm. ALE boty zaczynają ze sobą grać 1v1 i nie mogę zrobić callvote. Muszę kicknąć boty, zmienić na tdm, i mam niby swoją wymarzoną pro-q3dm6 w trybie tdm ALE bez botów cpm-owych, i tu kółko się zapętla, bo nie potrafię dodać botów o poziomach trudności 0-100 a tylko standardowe I Can Win - Nightmare.

  3. Czy to normalne, że nowe boty CPMA obciążają mocno kompa? Bo jestem w stanie zagrać max. 2v2, przy 4v4 zaczyna mi lagować potwornie (i3-2350m, 8GB RAM, 1GB Radeon).

  4. Innym rozwiązaniem problemu byłby jakiś fajny bot do grania na OSP. Kiedyś pamiętam były jakieś spiterboty albo inne cuda, ale nie były one takie „naturalne” jak boty z CPMA, bo taki Aphelon 90 skaka prawie jak normalny człowiek i aima nie ma też jakiegoś potwornego, więc stanowi jakiś tam substytut człowieka.

Nie wiem czy na pewno jest zrozumiałe to co napisałem, ale mam nadz., że tak :).

Dziękuję za pomoc