ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 rokuWersja: Jasna / Ciemna

#org.pl - oficjalny kanał IRC quake.net.pl - zapraszamy!

SAI4H

Od: 2002-05-13

Ranga: Newbie

Dodano dnia: 2003-12-30 22:25:31

Mimo, iż kanał #org.pl istnieje już dosyć długo, to nadal odwiedza go tylko grupka stałych bywalców. Pozwolę sobie umieścić przyklejony temat o naszym oficjalnym kanale, aby przypominał Wam o włączeniu irca i dołączeniu do nas! Poniżej niezbędne wskazówki:
Krócej, dla tych, którym irc nie jest obcy:

[big][white]#org.pl[/color] [b][[/b][white]serwer irc.quakenet.org[/color][b]][/b] - irc://irc.quakenet.org/org.pl[b][#CCCCCC#]WYSTARCZY KLIKNĄC TUTAJ![/color][/b][/big][/color]
Jeżeli nie masz irca, to możesz zassać go z oficjalnej strony www.mirc.com[red][b]mIRC.com[/b][/color] (sekcja Download).

Po włączenu mIRCa wita nas tabelka, w której wpisujemy swoje dane (nick itp.). Po wykonaniu tej czynności naciskamy \"kwiatuszek\", obok przycisku [b]Connect to server[/b] i z listy serwerów wybieramy [b]QuakeNet: Random Server[/b]. Wciskamy wymieniony wcześniej przycisk [b]Connect to server[/b] i czekamy, aż połączenie zostanie nawiązane. Po połączeniu się do QNetu w tabelce z kanałami wpisujemy #org.pl. Prawda, że proste? :P
[b]EDIT[/b]: Najlepiej dodać nasz kanał do Perform. Dzięki temu będziemy wchodzić na kanał automatycznie po każdym połączeniu się do serwera. Nie mało osób zapyta \"jak to zrobić?\" - odpowiedź poniżej!

Wchodzimy w [white][b]mIRC Options/Options/naciskamy przycisk Perform[/b][/color], następnie na samej górze zaznaczamy [white]\"Enable perform on connect\"[/color] i w polu tekstowym wpisujemy [white]\"/j #org.pl\"[/color]. Możemy tam także umieścić inne kanały, na które chcemy wchodzić od razu po połączeniu. Oszczędzi to nam zbędnego wpisywania nazw kanałów, na których chcemy siedzieć. :)
Topic informacyjny, a więc [b]zamknięty[/b]. :)

orgowy weteran hrhrh