ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 rokuWersja: Jasna / Ciemna

The Quake collection od Cenega - instalacja bez Steam?

Mcin

Gravatar

Od: 2022-05-09

Ranga: Newbie

Dodano dnia: 2022-05-09 18:35:24

Cześć I witam, jestem lekko zaskoczony brakiem działów dedykowanych QuakeI i II, ale niech będzie ;) Nigdy nie byłem napalonym kłejkowiczem, ale do gry zawsze czułem sympatię, trochę pograłem w Quake Live, a jak ktoś Nałogowo ciułał w Urban Terror, może mnie kojarzyć z Serverów Chill|UAA i klar. Lubię stare gierki. No, i mogliście mnie w Kwietniu widzieć bo zajrzałem na chwilę jak się rozkładali chłopaki z laniakiem QIII w Muzeum, niestety czas naglił więc tylko zerknąłem na Quake III VR i na ciapong.

Sprawa taka - lata temu kupiłem w promo w biedrze The Quake Collection z serii Premium Games od Cenegi, które do dziś leżało w szafie nieograne, ot, miałem wtedy autobana na nałóg. Obecnie dzibię w gry więcej, w tym na starym kompie z 2001 z XP i postanowiłem odpalić Kwaka.

Niestety, moja naiwność okazała się wielka... W chwili zakupu zakładałem, że pomimo logo steama na pudełku będzie się dało jakoś wejść w pliki gry i odpalić instalki starych gier bez łączenia z siecią. Niestety, upchali to w jakiś swój instalator, który wymaga steama, którego rzecz jasna na XP bez ciężkiej rzeźby, a prawdopodobnie i wcale na XP już nie odpalę.A poza tym po prostu go nie chcę i nie mam na żadnej maszynie od 2015 roku. Rzecz składa się z pliku exe ~2MB, kilkudziesięciu plików csd i csm, w których, sądząc po rozmiarze, będą właściwe gry i jakichś biednych plików ini, z których nic nie wynika.
internet i nic na ten te
Pierwsze pytanie, czy da się jakoś zainstalować tę kolekcję bez instalowania steama? Na szybko przeszukałem internet i żadnego "gotowca" czy chociaż porady nie znalazłem, co gorsza, to wydanie, o takie: LINK zdaje się być unikatowe dla obszaru dawnych demoludów pod opieką Cenegi, anglojęzyczny internet pod hasłem The Quake Collection widzi starsze wydanie nie zawierające Quake IV, więc szansa na znalezienie instalatora u zachodnich bojowników o wolność jest niewielka.

W razie gdyby rozwiązanie było, ale wymagało trochę technicznej wiedzy, możecie mnie traktować jako9 zaawansowanego użytkownika. Nie boję się configów, skryptów i konsol.

Pytanie Drugie, czy w tej wersji Gry Bethesda coś zdążyła napsuć, vide zmiana grafiki apteczek w ver steamowej Dooma bo Czerwony Krzyż zrobił Hurr Durr czy jakieś własnościowe biedne modyfikacje winquake.

Uprzedzam, że na chwilę obecną interesuje mnie tylko single player, więc jeśli w którąś z tych gir bez Steam nie pogram przez neta, to mnie to nie rusza.

Nawet, jeśli najłatwiej będzie ściągnąć gry z torrentów to liczę rozwiązanie obu zadanych przeze mnie pytań, bo po prostu uparty jestem.