ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 rokuWersja: Jasna / Ciemna

udostępnianie map przez serwer

Draki

Od: 2009-07-25

Ranga: Newbie

Dodano dnia: 2009-10-14 19:17:32

witam. pobrałem z neta kilka mapek do q4. gracze, którzy chcą wejść na mój serwer nie mogą ich pobrać. jakie ustawienia muszę zmienić, żeby je mogli pobrać z serwera?

AL|EN

Od: 2003-01-16

Ranga: Quad Damager

Dodano dnia: 2009-10-14 19:32:48

A którą masz wersję Quake 4 i Q4MAX ? Podałbyś tez ip serwera.

www.MojaMiranda.pl - Polski Portal komunikatora Miranda IM

Draki

Od: 2009-07-25

Ranga: Newbie

Dodano dnia: 2009-10-14 23:22:42

stawiam własny serw dla znajomych na q4 1.2 (bez moda) i 142 na qmax 0.82. ip 192.168.1.102. nie jest to serw dedykowany. stawiam wieczorami dla paru osób.

mGt

Od: 2003-07-02

Ranga: Shotgun Killer

Dodano dnia: 2010-02-09 09:10:03

Dobrodzieju. Po pierwsze to w google mozna znaleźć komendy wzaz z objaśnieniem, tylko że wam młodym nie chce się szukać i liczycie na to że ktoś to za was zrobi, że poda wszystko gotowe na tacy. Po drugie kolega pytał nie o twój wewnętrzny adres ip przyznany przez router czy server dhcp w sieci lokalnej przez ktorą masz dostarczany internet. Pytał o twój publiczny (zewnetrzny) adres ip, bo taki właśnie adres ip bedzie adresem ip servera który stawiasz. Jeżeli takiego nie posiadasz, to bez przekierowania portów ma routerze/serverze twój server nie bedzie widoczny dla ludzi z poza twojej sieci lokalnej (czytać ludzi z internetu).

Wpisz dobrodzieju w google frazę What is my ip address? Jeżeli mieszkasz w Polsce ciąg powinien zaczynać się tak: 89.75.x.x (gdzie iksy mogąbyć dowolne). Jeżeli uzyskasz mniej wiecej taki rezultat poszukiwania, to może być twój zewnetrzny adres ale nie musi. Może to być niestety wspólny adres ip dla całej twojej sieci lokalnej, czyli nie twój, tylko routera lub servera zajmującego się routingiem (udostępnianiem internetu) w waszej sieci. Możesz to sprawdzić poprzez otworzenie Start i wybraniu opcji Uruchom... W oknie Uruchom wpisz cmd i potwierdz enterem. Wyskoczy czarna ramka (konsola). Wpisz w niej polecenie: "ipconfig /all" . Jeżeli w lini "Adres ip (lub IPv4 w zależności od twojego systemu) bedzie widniał ten sam adres co przy wczesniej znaleziony przez googlowe zapytanie What is my ip address, to znaczy że masz przyznany publiczny adres IP, i jeżeli postawisz server, on właśnie bedzie także adresem stawianego przez Ciebie servera. Jeżeli natomiast w lini tej ukaże sie np. 192.168.x.x lub ten adres który sam podałeś w swoim poście wyżej to nie posiadasz adresu zewnetrznego. Możesz sobie wtedy śmiało odpuścić szukanie komend o które pytasz, bo nikt z internetu nie połączy się do twojego servera.

Jeżeli jednak masz zewnetrzne IP i chcesz znaleźć rozwiązanie swojego problemu, to podpowiem że wpisując w goglach "Quake 4 server config" znalazłem potrzebne komendy po około 2 minutach pomimo tego że akutar z q4 mam mało wspólnego. Gotowej odpowiedzi Ci nie dam, bo za miesiąc znowu bedziesz komuś o to samo zawracał du.pe, bo nie bedziesz pamietał. Jak sam znajdziesz i zaczniesz używać napewno na dłużej zostanie w głowie... Życzę powodzenia.

Podpisy są głupie... zwłaszcza te z linkami bądz grafiką... :D