ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Cup for Pure Players

sob, 29 listopad 2008 00:12:01 | Autor: lObuz | Quake 3 Arena

Ostatnio na scenie kłejka dużo się dyskutuje o czystości graczy pod względem używania niedozwolonego oprogramowania tudzież wprowadzenia na serwery PunkBustera, który do utrzymania tej czystości mógłby się znacznie przyczynić. Jak mówi darkness, w jego turnieju te czynniki są zagwarantowane. Cup for Pure Players to turniej przygotowany dla wszystkich graczy, którym zamrażanie przeciwnika sprawia wiele frajdy, szczególnie jednak do udziału zachęcamy miłośników modu NoGhost by mogli się przekonać o urokach gry na uFreeze, a co niektórzy, by sobie przypomnieli jak wyglądają tekstury na mapach.

Jednak, żeby w ogóle mieć szansę udziału w owym cup'ie należy się pośpieszyć i do niedzieli (30 listopada) zarejestrować swój klan na stronie CPP. Dodatkowo liderzy klanów zobowiązani są do upublicznienia GUID'ów członków swojej drużyny na forum turnieju.

Elementarne info. o turnieju


Wersja: Quake 3 Arena 1.32
Mod: ultra freeze tag 1.6
Tryb rozgrywki: 3v3 instagib freeze
Punkbuster: ON
Serwer turniejowy: 217.97.173.22:27966

Regulamin

Maplista


-q3dm2
-q3dm5
-q3dm6
-q3dm13
- Ostatnia mapa zostanie wybrana w ankiecie.

Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda w postaci prywatnego serwera firmy GamesNet.pl na okres jednego miesiąca.

Powrót klasyków na quake.net.pl

pią, 28 listopad 2008 17:53:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Po wielu sygnałach docierających do naszej redakcji od zawiedzionych użytkowników quake.net.pl, postanowiliśmy zebrać siły i uaktualnić naszą bazę filmów Q3. Większość linków odsyłających do downloadu, dawno przestała działać z dniem przeniesienia naszego serwisu z IMRO na obecny. Na szczęście to ostatnia wzmianka o IMRO (wszyscy pamiętamy zawrotne prędkości przez nich oferowane), a teraz dzięki wysiłkowi zaprzyjaźnionego  z ORGiem użytkownika, vacq, mamy w sporej części uzupełnioną bazę naszych filmów. Głównie są to klipy produkcji rodzimej, ale na tym nie zamierzamy poprzestawać. Wkrótce postaramy się o wstawienie klasyków polskich jak i zagranicznych,  o których pamięta każdy kolekcjoner (tj. The Badge 3, Get Quaked 3, Just Quake by CKY, itd.). Bez zbędnych ceregieli przedstawiam listę zaktualizowanych filmów oraz tych, których nadal poszukujemy (mile widziana pomoc Slave'a i innych kolekcjonerów Q3) - jeśli posiadacie jakiekolwiek inne filmy polskie nie widniejące na obydwóch listach, prosimy o kontakt!
Dodam tylko, że w obecnej chwili wszystkie linki prowadzące z uaktualnionej listy do downloadu, przeniosą Was na FTP, które ma włączoną ochronę "hotlinkowania". Dlatego trzeba będzie samodzielnie wybrać interesującą pozycję z całej listy katalogu. To rozwiązanie tymczasowe.

Uaktualniona baza filmów

Poszukiwane tytuły


Dodam na koniec listę filmów, które zostaną wkrótce wrzucone z moich prywatnych zasobów:

Do wrzucenia

* 2ex movie
* Annihilation
* Clanbase EuroCup 3
* CN_q3vid
* Cyberfight Movie (ACT1)
* Cyberfight Sense
* Da Best Frags Kiev
* Deaths Collection
* Eye for an EYE
* Fazz-Egness 4
* Fragged by B100.Death
* Fragged by LeXeR
* Fragged by Mikes
* Frags Addiction
* Get Quaked 3
* ic-GOPHER
* if_22 promo movie part 1
* Ingalill [2003]
* Just Quake by CKY
* Lame stuff [w6jt9k]
* LeXeR_Comeback
* LeXeR_Qc2k2_Ownage
* Made for Quake
* Pillz-Q3
* Powned3
* Quakecon 2002 - the highlights
* Rail of fire by firez
* Refragged trailer
* Rothario Final
* Skillz
* So fuckin YEAH!
* Spirit of 2ex 2nd pass
* SQF in Action
* Suburbs
* Ślizg 2
* The Bagde v2.0
* The Badge v3.0
* The next level
* The Unkind
* Tulls Frag by Leroy
* WCG 2002 The Q3 Highlights
* W dupe hej Clan Movie
* Zoidal Movie


Chipsy i piwo zakupione?

 

QL Cup #1

pią, 28 listopad 2008 09:55:01 | Autor: move | Inne

Informacja pojawiła się na naszym forum, jednak tam przeszła bez większego echa. Dlatego ogłaszamy, że do najbliższej soboty, do godziny 17:00, można zapisywać się do udziału w szybkim turnieju Quake Live. Aby to zrobić, należy wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy organizacji:

[email protected]

podając w nim informacje tj.: nick i kontakt (gg, irc).

Kilka informacji o rozgrywkach zaczerpniętych ze strony turnieju


Platforma: Quake Live (serwery .de, .nl lub .uk)   
Tryb: 1v1
Liczba uczestników: 16 (ewentualnie 32)
Termin zapisów: do 29 listopada 2008 r, do godziny 17:00
System rozgrywek:
* drabinka Double Elimination
* każdy mecz do dwóch wygranych pojedynków
Timelimit: 10 minut
Lista map:
* qztourney4
* qzdm6
* qztourney7
* qzdm13
* qztourney6
System wyboru map:
* najpierw zawodnicy odrzucają po jednej arenie
* następnie wybierają po jednej z pozostałych trzech map
* w przypadku remisu decydujące starcie rozgrywane jest na arenie, która została w puli

Terminarz rozgrywek nie będzie narzucony odgórnie, ale w przypadku zbytniego odwlekania pojedynków organizatorzy będą interweniować i samemu ustalać terminy poszczególnych spotkań. Zgodnie z regulaminem Beta Testów gry Quake Live na stronie rozgrywek będą pojawiać się tylko suche wyniki kolejnych meczów, żadne demka ani screeny nie mogą zostać opublikowane. Rezultaty rozegranych spotkań (screeny) należy wysłać na adres [email protected].


Zapraszamy do zapisów!

 

Polacy po pierwszym dniu w Jönköping

pią, 28 listopad 2008 09:19:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Można być zadowolonym z gry pokazanej przez naszych trzech reprezentantów na DreamHack Winter 2008. Dwóch z nich awansowało ze swojej grupy na pierwszym miejscu. Niestety tox1c trafił na najgorszą grupę z możliwych, gdzie musiał uznać wyższość niepodważalnego faworyta do TOP3, Jibo oraz słynącego z 50% LG w grach online strenxa. Sprawą oczywistą jest to, że awans z grupy avka czy foxa, tox1c zdobyłby bez najmniejszych problemów. Jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, bo tak czy inaczej Ostródzianin pokazał, że potrafi grać, a to dobry prognostyk na przyszłość.
Poniżej wyniki Polaków z pierwszego dnia turnieju i linki do demek (jeśli takie były nagrane):

AV3K


srs.razer.av3k vs. LuGia - [2:0*]
*
 
ztn3tourney1 - [37:5*]*

hub3aeroq3 - [47:6*]*
[download demos**]

**
srs.razer.av3k vs. Zushakon - [2:0*]*  
pro-nodm9 - [68:-4*]*

ztn3tourney1 - [35:2*]*
[download demos]
srs.razer.av3k vs. mx46 - [2:0*]*
ztn3tourney1 - [34:-1*]*

pro-q3dm6 - [38:-1*]*
[download demos]

POD1


pod1 vs. Death - [2:0*]*
cpm24 - [19:2*]*

cpm22 - [11:5*]*
pod1 vs. Wizzoe - [2:0*]*
cpm22 - [59:-3*]*

cpm24 - [86:-3*]*
pod1 vs. n3uro - [2:0*]*
cpm3a - [49:1*]*

cpm22 - [54:-1*]*

TOX1C


tox1c vs. Razer.Jibo - [0:2*]*
pro-q3tourney4 - [14:43*]*

pro-q3dm6 - [2:34*]*
tox1c vs. strenx - [0:2*]*
pro-q3dm6 - [19:23*]*

pro-q3tourney4 - [16:32*]*
[download demos]
tox1c vs. Fjedde - [2:0*]*
ztn3tourney1 - [15:-1*]*

pro-q3dm6 - [22:5*]*


Dziś rozgrywki startują o godzinie 13:00 naszego czasu. GTV i kanały IRC zostały podane w poprzednim newsie o DH, tutaj: [click]. Przypominam, że relacja na żywo prowadzona jest przez serwis ESReality, gdzie można sprawdzić resztę wyników wczorajszych rozgrywek.

 

Dreamhack Winter 2008 z udziałem Polaków

czw, 27 listopad 2008 16:00:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Dziś o godzinie 16:00 polskiego czasu w Jönköping rozpocznie się kolejna edycja imprezy gamingowej: Dreamhack Winter 2008: Quake Forever. Tym razem organizatorzy zdecydowali się na 3 różne platformy turniejów, są to odpowiednio:

Quake World - w trybie TDM 2/2


Lista map:
* aerowalk

  • dm2
  • dm4
  • dm6
  • ztndm3 System rozgrywek:
  • Faza grupowa (2 grupy po 4 teamy, z każdej awans dla 2 najlepszych)

  • Drabinkę pucharowa (przegrany odpada z rywalizacji)
    Lista uczestników:

  • Druidz Team 1 (bps, LocKtar)

  • Druidz Team 2 (XantoM, mawe)

  • Druidz Team 3 (lakso, goblin)

  • Lege Artis (Inferno, Riker)

  • Disorder (Nabbe, Persuader)

  • MuFF (rbN, Elax)

  • SickMyDuck (Wizzoe, Redno)

  • Team NexGen (Blackburn, NME)

**Grupy:

**Grupa A: Druidz Team 2, Druidz Team 3, SickMyDuck, Team NexGen

Grupa B: Disorder, Druidz Team 1, Lege Artis, MuFF**
Nagrody*:
*
Miejsce 1: 12.000 SEK + upominki warte 6.000 SEK
*
Miejsce 2: 6.000 SEK + upominki warte 4.500 SEK
*
Miejsce 3: 4.500 SEK + upominki warte 3.000 SEK
* *
Miejsce 4**: Upominki warte 1.500 SEK

Quake 3: Arena Promode - w trybie 1/1


Lista map:
* cpm1a
* cpm15
* cpm22
* cpm24
* cpm3a

System rozgrywek:
* Faza grupowa (4 grupy po 4 graczy, z każdej awans dla 2 najlepszych)
* Drabinka pucharowa (przegrany odpada z rywalizacji)
Lista uczestników:
* bud
* Corrupted
* Death
* fox
* Lisk
* LuGia
* pod1
* porter
* QuadmanSWE
* Redno
* spyteman
* toxter
* voodoochopstiks
* Wizzoe
* Xo
* xrg
Grupy:
Grupa A: toxter, voodoochopstiks, Redno, porter

Grupa B: pod1, Death, Wizzoe, Corrupted

Grupa C: LuGia, Lisk, bud, QuadmanSWE

Grupa D: fox, xrg, spyteman, Xo

Nagrody:

Miejsce 1: 8.000 SEK + upominki warte 4.000 SEK
Miejsce 2: 4.000 SEK + upominki warte 3.000 SEK
Miejsce 3: 3.000 SEK + upominki warte 2.000 SEK
Miejsce 4: Upominki warte 1.000 SEK

Quake 3: Arena CPMA.vq3 - w trybie 1/1


Lista map:
* hub3aeroq3
* pro-nodm9
* pro-q3dm6
* pro-q3tourney4
* ztn3tourney1
System rozgrywek:
* Faza grupowa (4 grupy po 4 graczy, z każdej awans dla 2 najlepszych)
* Drabinka pucharowa (przegrany odpada z rywalizacji)
Lista uczestników:
* av3k
* Byzz
* Fjedde
* fox
* Jibo
* LuGia
* mAdix
* mx46
* Newman
* noctis
* Spart1e
* strenx
* tox1c
* Zushakon
**Grupy:

** Grupa A: av3k, LuGia, Zushakon, mx46

Grupa B: Jibo, strenx, Fjedde, tox1c

Grupa C: fox, mAdix, Newman

Grupa D: Spart1e, noctis, Byzz
**

Nagrody:**

Miejsce 1: 8.000 SEK + upominki warte 4.000 SEK
Miejsce 2: 4.000 SEK + upominki warte 3.000 SEK
Miejsce 3: 3.000 SEK + upominki warte 2.000 SEK
Miejsce 4: Upominki warte 1.000 SEK


Na koniec muszę dodać jaki jest obecnie kurs szwedzkiej Korony... 1 korona szwedzka = 0,364338591 złotego polskiego. Czyli przykładowo w rozgrywkach indywidualnych za pierwsze miejsce można wygrać niewiele ponad 2.900 PLN + upominki warte połowę kwoty. Całkiem nieźle!
Zapraszamy do śledzenia rozgrywek na bieżąco w bezpośredniej relacji hostowanej przez serwis ESReality, a także do odwiedzenia GTV i IRC. Odpowiednio:

GTV (Takingbackesports.us):
* 81.162.52.211:40000
* 81.162.52.211:40001
* 81.162.52.211:40002
Kanały IRC:
* #dreamhack
* #dreamhack.quake
* #dreamhack.scores
Dokładny terminarz wszystkich rozgrywek:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów: avka, podiego i toxica!
 

OMG WTF!

czw, 27 listopad 2008 13:15:01 | Autor: guhard | Quake 3 Arena

Chciałem się podzielić wesołą nowiną. Scena szybkich laserów trochę

zaczyna odżywać. Z tej okazji postanowiłem zorganizować serię turniejów

pod dźwięczną nazwą Pasibrzuch Open Cup. Pierwszy turniej był robiony bardzo prowizorycznie, co można obejrzeć na jego stronie.

W każdym razie, udało się go zakończyć po męczeńskim namawianiu graczy

do rozegrania meczów turniejowych, a nie bawienia się w sparingi na 3a.
Co do samego turnieju to zaskoczenia nie było w tym kto go wygrał.  Więcej zainteresowania budził nick zdobywcy drugiego miejsca. Mowa o vicku. Udało mi się go namówić na grę bo wiedziałem, że chłopak dobrze ogarnia. Osobiście nie przypuszczałem, że dojdzie tak daleko. Ciekawskim powiem tylko, że vicek jest świetnie znanym graczem na scenie wsw również pod nickiem V!ct!M.
Dla już rozgrzanej sceny cpma rozpoczęła sie druga edycja pasibrzucha. Teraz już w trochę porządniejszej formie, bo na stronie turniejów ze stajni tourney.cc. Zapisy są już zamknięte i ludzie powinni grać już swoje mecze ale jak to wyjdzie to oczywiście nie wiadomo, bo gracze chcą turnieje, a jak przychodzi co do czego to nie mają czasu i są duże opóźnienia. Ale to tylka taka moja mała uwaga.
Za jakieś dwa tygodnie (bo właśnie tyle czasu przewiduję, że będzie trwała druga edycja) odbędzie się trzecia i może wreszcie się nauczę obsługiwać tego diabła jakim jest panel sterowania na tourney.cc. Jeżeli ktoś to dobrze obczaja to mógłby mi udzielić paru korepetycji.

Norton AntiVirus 2009 Gamers Edition

czw, 27 listopad 2008 11:00:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

Norton AntiVirus 2009 Gamers Edition

Firma Symantec znana przede wszystkim z bardzo dobrych, choć niesamowicie zasobożernych aplikacji antywirusowych, postanowiła zmienić nieco wizerunek. Nowy pakiet Norton AntiVirus 2009 Gamers Edition reklamowany jest jako najszybsze oprogramowanie antywirusowe. Według zapewnień Symantec, praca nowego pakietu powinna być zupełnie nieodczuwalna. Tryb Gamer Mode jest automatycznie aktywowany przy aplikacjach działających w trybie pełnoekranowym, co skutkuje wyłączeniem alertów i powiadomień oraz tymczasowym wyłączeniem opcji auto update. Zmniejszono także obciążenie systemu. Pakiet został zoptymalizowany pod kątem czasu uruchamiania oraz wykorzystania pamięci RAM.

Informacje należy jednak traktować z lekkim przymrużeniem oka. Prawdopodobnie większość z nich to zwykły chwyt marketingowy mający na celu wypromowanie starego produktu w nowym pudełku. Przy okazji warto wspomnieć o bardzo ciekawym teście darmowych programów antywirusowych, jaki ukazał się niedawno na łamach serwisu dobreprogramy.pl.
Informacje prasowe w oryginale można znaleźć na
stronie Symantec.

Relacja z Poznań Game Arena

śro, 26 listopad 2008 09:42:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

Relacja z Poznań Game Arena

W ubiegłą sobotę 22 listopada odbyła się kolejna edycja dwudniowej Poznań Game Arena - imprezy skupiającej nie tylko graczy, ale także twórców oprogramowania oraz sprzętu dla graczy. Oczywiście nie zabrakło też licznych konkursów, w których główną nagrodą był Citroen C1!

Zapraszam do lektury relacji w serwisie OSnews.pl oraz do galerii zdjęć.

Offtopowe artykuły o grach FPS

wto, 25 listopad 2008 19:54:01 | Autor: move | Inne

Odchodząc trochę od tematyki Q3, co jakiś czas na naszym serwisie, będziecie mieli okazję poczytać o innych grach FPS. Pierwszą próbkę, autorstwa niejakiego Jędrka, możecie obejrzeć już teraz klikając na ostatnio dodany artykuł (po prawej stronie u góry strony) lub bezpośrednio pod tym linkiem: [click]. Tym razem tematyka dosyć znajoma dla niektórych graczy Quake'a, takich jak chociażby zoom, bo Call of Duty. Lektura do polecenia na wieczór będący odpoczynkiem od zielonych robotów.

 

OCZ Neural Impulse Actuato - sterowanie.... myślami!

pon, 24 listopad 2008 16:26:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

OCZ Neural Impulse Actuato - sterowanie.... myślami!


Sterowanie za pomocą standardowego zestawu: klawiatura + mysz już Ci nie wystarcza? Chciałbyś bardziej aktywnie uczestniczyć w wirtualnym świecie? Nowy produkt firmy OCZ - urządzenie które do niedawna było tylko wymysłem twórców filmów science fiction - pozwoli Ci na znacznie ciekawszą interakcję z wirtualnym środowiskiem.
Neural Impulse Actuato analizując sygnały EMG, EEG oraz EOG potrafi przypisać określone "myśli" do wybranych klawiszy myszy bądź klawiatury. Daje to niespotykane dotąd możliwości w grach komputerowych.

Powyższy opis, to oczywiście zebrane informacje prasowe. Jak OCZ NIA sprawdza się w praktyce pokażą testy. Według producenta urządzenie ma zagościć w domach najbardziej wymagających graczy. Czy rzeczywiście jest na tyle precyzyjne, aby usprawnić rozgrywkę w dynamicznych grach FPP? Myślę, że nie.... przynajmniej nie w kwestii movementu. Ale możliwość przypisania np. bindów teamowych wydaje się być całkiem realnym pomysłem.

Zapraszam do lektury (w chwili obecnej jeszcze niekompletnej) recenzji sprzętowego aimbota w serwsie TwojePC.pl

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63