ESWC 2010 PL - zapisy do pierwszej tury

ESWC ma długą i chlubną tradycję quake’ową. Od 2003 roku najważniejszy turniej w kalendarzu budził ogromne emocje i zainteresowanie, a punktem kulminacyjnym był finał Quake’a 4 w 2007, kiedy av3k sięgnął po złoty medal. Apetyt na kolejne miejsce na podium skutecznie zagłuszył konsulat amerykański, który nie przyznał wizy Maćkowi w 2008 roku. W 2009 odwołano ESWC. A w tym roku polskie eliminacje zakończą się lanem na 16 osób w Warszawie. I to brzmi całkiem zachęcająco, prawda?
Organizatorzy przygotowali kilka tur eliminacyjnych oraz taki system awansów, który pozwoli na zakwalifikowanie się zarówno czołowym graczom jak i da szansę na wybicie się aktywnym zawodnikom.
Tryb: 1v1
Rodzaj drabinki: SE (wielkość zależna od liczby graczy), BO3
Lista map:
- qzdm6
- qzdm13
- qztourney7
- qztourney9
- ztntourney1
Eliminacje: 4 tur, wyłonienie 16 graczy
Awans: wejście do krajowego finału zapewnia dojście do finału w dowolnej turze eliminacyjnej, pozostali gracze otrzymują punkty rankingowe. Dodatkowe zaproszenia na finał lanowy otrzyma ośmiu zawodników z najwyższym dorobkiem punktowym.
Punktacja
- 3 miejsce - 6 pkt
4 miejsce - 4 pkt
5-8 miejsce - 2 pkt
9-16 miejsce - 1 pkt
6 maja 19:30 (czwartek) - I tura eliminacyjna (zapisy do 19:00)
10 maja 19:30 (poniedziałek) - II tura eliminacyjna (zapisy do 19:00)
20 maja 19:30 (czwartek) - III tura eliminacyjna (zapisy do 19:00)
24 maja 19:30 (poniedziałek) - IV tura eliminacyjna (zapisy do 19:00)
GL HF!
Wnimanje!
Informacja z ostatniej chwili, Maciek 'av3k' Krzykowski otrzymał zaproszenie od organizatorów światowych finałów, które przyjął i nie musi brać udziału w eliminacjach! Oznacza to, że w Paryżu zobaczymy dwóch Polaków w Quake'a Live!
Wnimanje! #2
Zapisy do pierwszej tury do czwartku do 19:00.
Uwaga:
Dzisiaj wieczorem I tura eliminacji na finały LANowe, oficjalny start 19:30, nieoficjalnie można grać po publikacji drabinki. Koniec zapisów i zbiórka o 19:00 na kanale: #eswc.pl.quakelive
Prawdopodobnie będzie możliwość śledzenia rozgrywek na naszym ORGowym streamie o czym Was poinformujemy.
Jak już wcześniej
Szwecja
Polska
Francja
Rosja
Wielka Brytania
Austria
Belgia
Finlandia
Węgry
Islandia
Holandia
Dania
Za nami pierwsza kolejka rozgrywek
W czasach gdy Quake Live zdobywa coraz większą popularność, większość graczy, jak i zespołów, w pewnym momencie za punkt honoru stawia sobie stworzenie fragmovie ukazującego ich możliwości. Występuje tu przedziwna anomalia, mianowicie, im lepsze umiejętności w obsłudze programów do efektów - tym gorsza zawartość. Im lepsza zawartość - tym mniej ciekawe dla oka efekty. No i są jeszcze pozycje, którym brak i tego i tego. Pod którą opcję przypasuję się ten film? Ponad 1 minutowy zwiastun filmu, polskiego klanu anathema, mającego się ukazać niebawem, nie udzieli nam na to jednoznacznej odpowiedzi. W trailerze występują: Xynix i tr1x0 i odrazu widać ładną akcje na dm17 w wykonaniu tego piewszego. Nie wiele ponad minuta to za mało, by ocenić cały film. Cierpliwie czekamy na efekt ukończonej pracy. Zapraszamy do obejrzenia trailera.
Co jakiś czas wśród społeczności defragowej pojawiają się okrzyki zachwytu jakie towarzyszą wielkiemu wydarzeniu jak na przykład Mistrzostwa Świata (DFWC które trwa obecnie) lub też w momencie gdy światło dzienne ujrzy jakaś warta uwagi produkcja filmowa jednego z najlepszych graczy na świecie. W tej chwili chodzi o ten drugi przypadek.
Dawno minęły już czasy kiedy klanówki polskich drużyn poprzedzane były newsami. Mianowicie, wczoraj późnym wieczorem, byliśmy świadkami pierwszego meczu, naszego polskiego klanu FAT, w najwyższej klasie rozgrywek 
600zł
400zł
200zł
Już dziś wieczorem studio ESL TV zapewni nam widowisko, jakiego dawno nie było na europejskiej scenie Quake Live. Pokazowy mecz gwiazd TDM, a wśród nich zaproszony Maciej "zik" Jakuć, reprezentant 4Kings Gaming Royalty. Składy zostaną wybrane przed spotkaniem które rozpocznie się równo o godzinie 22:00 i potrwa całe 2 godziny zegarowe. Więc radzimy zaopatrzyć się w zimne napoje i popcorn.
Alessandro "stermy" Avallone



