ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



The CDAP team - turniej vol. 2

sob, 08 marzec 2008 07:20:01 | Autor: Irae | Inne


Pamiętacie the CDAP team? To organizatorzy dość luźnego turnieju 1v1 CPM Q*3amphi. Tym razem zabrali się za turniej na tych samych warunkach, tyle że na mapie vdmm4_01. Rozgrywki będą odbywały się w iście ekspresowym tempie. Jedna mapa to 3 minuty gry, wygrany przechodzi dalej, przegrany odpada na dobre (single Elimination). Zapisywać możecie się od 17.00 do 18.00 dzisiaj. Od razu po zakończeniu zapisów, startuje turniej. Ilość slotów wynosi 16, także może być gorąco, na kanale IRC *#cdap.cup** na którym to będą odbywały się zapisy.
Szczegóły techniczne

Data: 18.00, 8.03.2008
System rozgrywek: SE, 3 minuty na mapę, 1v1
Mapa: vdmm4_01 by vamp1re
IRC: #cdap.cup @QuakeNet
Limit graczy: 16


Z uwagi na mocno "zabawowy" charakter turnieju, raczej nie należy spodziewać się jakichkolwiek szczegółowych informacji, poza oczywiście drabinką dostępną jak sądzę około godziny 22.

arQon interview - część 2.

pią, 07 marzec 2008 17:45:01 | Autor: Irae | Inne

Składam na Wasze ręce drugą część wywiadu z  arQon'em, twórcą najbardziej grywalnego modu do Quake'a 3 jakim jest CPMA. Od poprzedniej publikacji minęło raptem dwa dni, także myślę, że w przeciągu najbliższych dni będzieci mieli skompletowane wszystkie planowane trzy części.
Obecna część dostępna jest na portalu eGames.de pod tym linkiem. Życzę miłej lektury.

Projekt Reynard

czw, 06 marzec 2008 22:41:01 | Autor: [M]aniek | Inne

Kiedy na serwerze pojawi się osobnik z biało-czarnym tagiem i da pauzę, bójcie się, bo może to być jeden z agentów CIA. Oto bowiem ta genialna instytucja wpadła na pomysł śledzenia graczy. Celem jest zidentyfikowanie zachowań mogących wskazywać na powiązanie z terroryzmem. CIA chce zbadać reakcje ludzi z różnych kultur podczas grania. Dzięki temu w przyszłości będzie można wcześniej wychwycić podejrzane zachowania i zapobiec nieszczęściu.
Kiedy następnym razem będziecie skakać po raila i poczujecie czyjś oddech na karku, oznaczać to będzie, że oni już tu są...

Źródło

W połowie drogi - .txt CPM TDM CUP

czw, 06 marzec 2008 18:42:01 | Autor: guhard | Quake 3 Arena

Już dość dawno sinbad wraz z kolegami rozpoczeli swój turniej TDM. Było

to dość niemałe zaskoczenie dla "sceny", ale wypadło jak najlepiej.

Zapisało sie mnóstwo drużyn, bo aż 20. Kto by pomyślał, że aż tyle ludu gra w tę gierkę. No ale dość zbędnego gadania. Przejdźmy do konkretów.
Ciężko

było zrobić odpowiednia drabinkę dla takiej dziwnej liczby teamów.

Tworzyły je najtęższe umysły internetu. Między innymi ahxnxa.

Drabinka WB

Drabinka LB

Pierwsza runda turnieju odbyła sie bez niespodzianek i ci którzy mieli wygrać, wygrali gładko 2:0. Jedynym wyjątkiem był mecz pm.ru vs jizz.
Wynik

promode.ru - jizz:

cpm27: 132 - 82

cpm4a: 94 - 113

ospdm5a: 97 - 130


Jednym z faworytów całego turnieju jest szwedzki team the russian eights, który trenował jak szalony przed turniejem. Ten trening dał niesamowite rezultaty.
Mecze ru8)?
the russian eights? - POWERKILLERS:
cpm18r: 151 - 67
ospdm5a: 243 - 23

the russian eights? - criogenix:
cpm18r: 109 - 91
ospdm5a: 117 - 110

Komentarz zawodowca: mecz bardzo wyrownany, wygladalo to troche tak, ze ru8 zignorwali przeciwnika albo ze cgx ich zdecydwoanie zaskoczylo.

Kolejnym klanem, który zasługuje na chwile komentarza to plus+ w

składzie

* ddk
* ahxnxa
* flyff
* link
* snapcase

. Ich mecze były raczej mało emocjonujące, bo nie było drużyny, której by nie rozgromili. Polecam oglądać ich w akcji.
Mecze plus+

plus+ - evil unleashed:

cpm21: 186 - 83

cpm27: 244 - 86

plus+ - DSG:

avrdm1b: ??? > ???

cpm27: 182 - 102

Nieoczekiwana okazała się forma Robotów Ameryka. Admini dali im aż drugie miejsce w seedach. Ich skład prezentował sie całkiem ciekawie.

Skład

* dzuki
* pod1
* zoom
* Jon4thaN
* vamp1re
* Stalin
* gellehsak


**Komentarz zawodowca:* Graczy tej druzyny nie trzeba przedstawiac. dziku, pod1, vamp1re and gellehsak to jedni z najlepszych graczy swiata. Dlaczego przegrali z pimp? Coz, moze to byc spowodowane ich problemami ze skladem. gellehsak przestal aktywnie grac, natomiast vampire, dziku i pod1 graja sporadycznie. Jak sie okazalo pimp to druzyna, ktora potrafila wykorzystac ich slabosci. Pokonali ich konsekwencja i zgraniem. Okazuje sie, ze nadprzecietne umiejetnosci duelowe nie wystarczaja w tdm.*

*
* Będąc już w temacie, bądź co bądź legend, mamy też drużynę team Y. Ich skład jest bardzo imponujący jeżeli ktoś pamięta czasy sprzed 4-6 lat.
Skład

* wrath

  • toxter
  • zerox
  • tureon
  • marC
  • vision

Pewnie nie wiele wam mówią te nicki ale postaram sie wyjaśnić. Team Y był swego czasu jednym z najlepszych klanów tdmowych, zaraz po klanie nobles. Za tamtych dobrych lat nobles było the best out of the best and one and only. W składzie team Y grają również światowej sławy gracze dawnych już czasów (toxter, marC). Teraz wracają wzmocnieni marC'em z nobles. Osobiście nie mogę się doczekać ich meczu z plusami bądź ru8)?.

Ciekawostką jest jeszcze klan pimpuszki. Osobiście byłem przy jego utworzeniu. Wyglądało to mniej wiecej tak:
**

ajss*: Ej, zróbmy jakiś klan dla beki.
**szfx
*: no spoko, a jak sie nazwiemy?

(blahblah)
ajss: pimpuszki w skrócie pimp
skład

* ajss
* DRC
* afghan
* szfx

  • bird
  • adee

  • vSt

Jak widać po drabince, chłopcy świetnie sobie radzą. Może nie idą jak burza ale sprawili wielką niespodziankę drużynie robotów. Chwali sie chwali.
Co do nadchodzących meczów polecam wam przeczytać TEN TEXT. Jest w nim zawarte wszystko co musicie wiedzieć o nadchodzących meczach. Kto był na czasie to mógł jeszcze obstawić wirtualne pieniądzę.

Nadchodzące mecze po krótce

plus+ vs. team y
pimpuszki vs. the russian eights?
roboty ameryka vs. seXi
jizz vs. POWERKILLERS

Osobiście najbardziej nie mogę się doczekać meczu plusów z team y. Z wiadomych już powodów.

W postawaniu tego textu dziękuję bardzo sinbadowi za komentarz zawodowca i niezbędne info o drużynach.
 
 

Ćwierćfinałowy pojedynek Polaków (RA3) już dziś!

czw, 06 marzec 2008 18:26:01 | Autor: Irae | Inne


Już dzisiaj nasze chłopaki z Rocket Areny (RA3) walczą w ćwiercfinałach XI edycji Nations Cup'a. Ich przeciwnikiem jest reprezentacja Hiszpanii, która w grupie eliminacjach w swojej grupie zajęła 3 miejsce. W drugim pojedynku ćwierćfinałowym naprzeciw siebie staną reprezentacje Holandii i Niemiec.
Polska vs Hiszpania - update

Polska [3 : 0] Hiszpania
Lineup  PL: konus, small, buli, sch, gav, eke
Lineup  ES: MueRTe, grip, Hoktar, KaBeRNaL, Miros, FiGui
Ra3Map11 (wybór ES) - 11:8 [screen]
Ra3Map3 (PL) - 11:5 [screen]
Ra3Map13 (ES) - 11:10 [screen]

Holandia vs Niemcy - update
Holandia [0 : 2] Niemcy
Lineup  NL: aNar.nl, brains, JaZz, visser
Lineup  GER: dre, hypo, memph1s, porty, static
Ra3Map11 - 11:4 [screen]
Ra3Map7 - 11:6 [screen]

Oba mecze rozpoczynają się o godzinie 21.00. Niestety raczej nie będzie dane nam oglądać tych zmagań, gdyż brak jest bliższych danych o GTV lub chociaz o jakimś scorebocie. Na kanał IRC #quakers.ws możecie zajrzeć po więcej informacji.
Update. Polacy w półfinale spotkają się z drużyną Finlandii, zwycięzcą grupy A w eliminacjach. Druga para półfinałowa złożona jest z zespołów Niemiec i Szwecji.

ORG Duel Cup #3: PRO-NODM9 Challenge!

czw, 06 marzec 2008 17:00:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Pamiętacie sondę o Waszą ulubioną mapę z puli ESWC2008? Dla przypomnienia wklejam jej...
WYNIKI


hub3aeroq3
24.7 %

pro-nodm9
14.7 %

pro-q3dm6
22.9 %

pro-q3tourney4
15.5 %

ztn3tourney1
22.2 %

Data ankiety: 3.03.2008

Oddano głosów: 401


Miała ona na celu potwierdzenie mojej teorii, że najpopularniejsza konwersja mapy q3dm13 jest... najmniej popularna wśród graczy. Nasuwa się samoistnie kolejny fakt, że to czego się nie lubi, po prostu nie gra się z taką częstotliwością jak chociażby zwycięską Aerowalk. Jeśli natomiast czegoś nie gra się tak często, na pewno poziom jaki się prezentuje na danym levelu, jest niski. Wychodzimy naprzeciw wstydom, nieśmiałościom a może i problemowi jednomapienia (śmiesznie to trochę brzmi w obliczu porównania z pro-q3dm6 :D)? Anyway, ideą serii naszych turniejów 1/1 jest przygotowanie naszych rodaków do eliminacji ESWC2008, które odbędą się 10-11 maja w Poznaniu, o czym pisał freak dosyć niedawno [tutaj]. Warto przypomnieć, że zapisy do ESWC potrwają od 10 do 16 marca i nie możecie tego przeoczyć! Wyraźnie również dodaję, że zapisanie się do turnieju ODC nie spowoduje pojawienia się na liście uczestników eliminacji ESWC w Polsce!
Przejdźmy do szczegółow ODC#3:

Zapisy

W formatce zgłoszeniowej proszę podać swój nick, numer GG, kontakt mailowy, kanał irc na którym można Cię spotkać. Zgłoszenia można wysyłać na kilka sposobów:
*
mailowo na adres: [email protected]

  • na GG: 2111747 (z podaniem adresu e-mail)

  • przez ORG-komunikator (dla zarejestrowanych użytkowników ORG'a)

  • na ircu: kanał #org.pl @ irc.quakenet.org


Zasady/Terminy

* Data: 15 i 16 marzec (sobota i niedziela)
* MOD: [CPMA 1.45]
* Fizyka ruchu: vq3
* MAPA: [pro-nodm9]
* TIMELIMIT: 10 w eliminacjach, 15 w fazie finałowej
* System rozgrywek: Grupy (każdy z każdym 1 mapa na TL10), drabinka SE32 (BO1 TL 15), drabinka DE16 (BO1 TL 15), Wielki Finał (BO3 TL15)


Lista zaproszonych

* v3rb
* zik
* rutt
* GaD
* prox
* inz4h
* todd
* Lanson



Dokładny regulamin będzie podany po zakończeniu zapisów wraz z dokładnym terminarzem rozgrywek. Na koniec chciałbym poprosić wszystkich uczestników dotychczasowych edycji ORG Duel Cup - 1 i 2, żeby napisali poniżej w komentarzach swoje opinie o serii naszych turniejów: Czego im zabrakło, co chcieliby poprawić/zmienić oraz wszelkie sugestie nt. urozmaicenia rozgrywek - będzie to bardzo mile widziane!
Zapisy do "ORG Duel Cup #3: PRO-NODM9 Challenge" uważam za otwarte!
SIOŁ o/

(b)analny puchar trwa!

czw, 06 marzec 2008 15:42:01 | Autor: b3d | Quake 3 Arena

Jak zapowiadaliśmy, dziś (czwartek) o godz. 21:00 rozegrane zostaną kolejne spotkania w (b)analnym pucharze. Kończyć pierwszą kolejkę będą drużyny z grup 3 i 4. Najciekawsze dzisiejsze potyczki to: Vae vs krS i vd vs jT. Klan Vae jest młodą drużyną, która w tym sezonie (PLCA#10) awansowała do I ligi, w związku z tym winna odważnie stawiać czoła krS (miejsce 3 w I lidze). Równie interesująca walka będzie na meczu vd z jT, albowiem klany są z I ligi i zajęli kolejno miejsca: 4 i 7, jednakże biorąc pod uwagę mapy (jof3ca_beta2, mozer i psidm7) wszystko jest możliwe!. Wszystkie mecze do wglądu na żywo z GTV: *84.234.44.103:27970.
*

*Vae 1:2* krS
 
*vNm 2:1* bio
 
*vd 2:1* jT
 
*JLB *0***:3* 150

DooM for Sys A’s

czw, 06 marzec 2008 10:55:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

Zabij swoje procesy!

Jeśli znudziło Ci się już sianie destrukcji za pomocą opisywanego niedawno Brutal File Manager, możesz wyżyć się na swojej maszynie w inny, równie ciekawy sposób.

psDoom to menadżer procesów bazujący na kodzie źródłowym XDoom (port oryginalnego Dooma na systemu UNIXowe). W gruncie rzeczy to graficzny interfejs dla poleceń takich jak ps, renice, oraz oczywiście kill, w trybie FPP!

W zależności od uprawnień użytkownika uruchamiającego psDooM możemy zmieniać priorytet procesów, ubijać niechciane programu, a także prowokować procesy do wykańczania się nawzajem ;) Wszystko to oczywiście przez spuszczanie im wpie... eh... łomotu.
Łatwo się domyślić, że procesy reprezentowane są przez znane nam z Dooma potwory, a do eksterminacji używamy Doomowego arsenału broni.

psDooM jest oczywiście darmowy. Dostępny dla systemów Linux, BSD, Solaris, Mac OSX

Download

Taniej, szybciej, ładniej ?

czw, 06 marzec 2008 09:55:01 | Autor: bryan | Quake 3 Arena

Kilka dni temu na łamach serwisu pojawił się artykuł traktujący o instalacji naszej ulubionej gry w systemie Linux. Na prośbę użytkowników zamieszczam informację o tym również na stronie głównej ORG'a, gdyż sporo ludzi interesuje się tym zagadnieniem, a nagłówki artykułów często przechodzą niezauważone.

"Z chwilą wyjścia na rynek Visty i zapowiedzi Microsoftu o planowanym zakończeniu wspierania systemu Windows XP zwiększa się liczba ludzi zainteresowanych darmowymi rozwiązaniami. Wybór większości takich osobników padnie zapewne na jedną wielu dostępnych dystrybucji Linuksa. Ponieważ jednak zmiana środowiska pracy wiąże się z pewną początkową nieporadnością - w tym artykule postaram się przybliżyć Tobie, drogi czytelniku, zagadnienie najważniejsze dla gracza, czyli instalację swojej ulubionej gry. (...) "

Q3 TDM Nations Cup: Podsumowania!

czw, 06 marzec 2008 01:45:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Długo oczekiwaliśmy na podsumowanie rozgrywek grupowych Q3 Nations Cup TDM, ale to co właśnie ujrzało światło dzienne, było/jest tego warte! Legie wraz ze swoją ekipą po raz kolejny wykonał kawał dobrej roboty. Dzięki nowemu layowi stronki NC, całość wygląda bardziej przejrzyście niż dotychczas, zresztą, sami zaraz się o tym przekonacie...
Podsumowanie rozgrywek grupowych tydzień po tygodniu wraz ze szczegółowymi raportami:
* [tydzień 1]
* [tydzień 2]
* [tydzień 3]
* [tydzień 4]
* [tydzień 5]
Podsumowania punktowe:
* [Tabele grup A, B, C i D]
* [Ranking grup A, B, C i D]
Skoro zakończyła się faza grupowa, czekają nas emocjonujące play-off'y! Powstała już [drabinka DE16], w której najbardziej interesują nas mecze naszych obydwóch reprezentacji...
Jak widzicie, nasze Teamy A i B spotkają się raczej na 99% już w drugiej rundzie WB! Będzie to z pewnością emocjonujący pojedynek, jeśli team B zagra w najsilniejszym składzie... Wszyscy w Polsce chyba czekali na taki mecz, żeby porównać grający ze sobą dość długo w jednolitym składzie TP.A z organizowanym na szybko TP.B, któremu spora część "specjalistów-samozwańców" nie dawała najmniejszych szans na zaistnienie w rozgrywkach.
Schodząc troszkę z tematu Team Poland, z tego co się dowiedziałem, odbył się także pierwszy mecz w ramach drabinki WB.  Szwecja wygrała (z problemami) z Ukrainą 2:0 [**RAPORT]. Kolejne spotkania pierwszej rundy WB będą musiały się odbyć do 10 marca. Będzie na co popatrzeć! Przypominam, że wszystkie mecze są transmitowane na **GTV Krytie - 147.32.30.24:27970!!!

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63