Warsowa da się lubić ...
śro, 09 styczeń 2008 12:21:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne
Ten swojsko brzmiący tytuł, to kolejna gra z serii Quake niejedno ma imię.
Tym razem mamy do czynienia z grą opartą o mocno zmodyfikowany silnik Quake II - Qfusion wydaną na licencji GPL, a jej imię brzmi dumnie War§ow.

Pomimo faktu, że w środku siedzi staruszek Q2, War§ow oprawą graficzną oraz fizyką bardziej przypomina Q3!
Klimat gry jest nieco odmienny. Ciekawostką jest niecodzienna oprawa graficzna, w stylu znanym np. z cpm28.
Ostre kształty, wyraźne zarysy krawędzi "rysowane" grubą kreską, proste (ale niebanalne!) tekstury tworzą razem niezłą całość. Twórcy nie przesadzili z kreskówkowym klimatem, dzięki czemu gra nie jest tak cukierkowa jak np. World of Padman
Do trybów gry oprócz standardowego DM/1v1/TDM/CTF/CA dołączył RACE - tryb inspirowany zapewne defragiem. Ścigamy się na specjalnie przygotowanych do tego trybu mapach. Tutaj nie liczą się fragi. Liczy się prędkość!
W tym momencie warto wspomnieć o fizyce. Gra jest na prawdę dynamiczna!
Zbudowana jest na silniku Q2, więc strafejumpy są na porządku dziennym. Kontrola lotu to coś pomiędzy promode a vq3. Do tego dochodzi zupełna nowość, oprócz standardowych skoków, możemy też odbijać się od ścian i innych przeszkód. Daje to niespotykane dotąd w FPP możliwości!
War§ow jest całkowicie darmowy. Klient dla Windows w aktualnej wersji 0.32 zajmuje jedynie 94.3MB!
Dostępny jest również klient dla Linuksa.
Pojawił się dziś na
Madsa "MadUSA" Ehrhardta. Przepytany on został przez magazyn dla graczy
Chief. Jak wiemy, kilka dni temu ClanBase



Magnus Olsson aka fox aka fojji aka foyi



150watt
Lemon Clan
Podczas codziennego czytania prasy internetowej, natknąłem sie na informacje dotyczące zastosowania 




