ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



BloOdy CUP 2v2 - niedziela, 15:00

nie, 03 kwiecień 2011 11:04:01 | Autor: _Vh | Inne

Rozgrywki drużynowe przeżywają renesans od pewnego czasu, mamy Eurocupa od Clanbase, turniej na Dreamhacku i EMS od ESL-a. W chwili obecnej skupimy się na ostatnim wymienionym turnieju, który jest rozgrywany w trybie 2v2. Formuła daje sporo przyjemności, ponieważ mamy na kogo zrzucić winę i nie ma tylu ludzi do blokowania przejścia w korytarzach!

Szczegóły i zapisy

Termin: 3.04, godzina 15:00**

Check-in:** od 14:30 na kanale turnieju
Tryb: TDM 2v2
Mapy: Campgrounds (dm6), Almost Lost (t6), Hidden Fortress (dm20), Devilish, Blood Run (ztn) 
**
Kontakt:** #org.pl @ quakenet.org
Zapisy: w komentarzach do newsa w postaci linków do profili obydwu graczy, postuje kapitan zespołu. Prosimy również o umieszczenie nazwy zespołu (liczymy też na zachowanie pewnych norm obyczajowych w tym temacie).
Jeśli nie chcesz nic instalować: irc #org.pl.


Turniej jest przeznaczony dla wszystkich chętnych, zarówno doświadczonych, jak i początkujących graczy. Postaramy się dobrać tak formułę rozgrywania turnieju, żeby dostarczyć wszystkim zapisanym jak najwięcej dobrej zabawy.
GL HF!

Uczestnicy


n3 - gogetto fdasik

gs - p4astor wash

fow - pops nexilis

moth - pav bansheeq

Scigalki - b3ny insGREATlithium

pr - nunra insejn

bx - sparky bblzone

KOLEGI - zxcv_ asdzor

fl - attyla7 th1n

321 - r4lph taki1 

Grupa 1

Grupa 2

Playoff
W finałowym spotkaniu obejrzmy PR vs KOLEGI. Decydujące starcie odbędzie się w innym terminie, postaramy się zorganizować spotkanie tak, aby dostarczyć widzom najwięcej wrażeń.
Chodzą ploty, że najciekawsze mecze w turnieju będą streamowane.

The Ultimate Gaming Championship 2011

nie, 03 kwiecień 2011 09:35:01 | Autor: attyla7 | Inne

QuakeLive rośnie w siłę i rozszerza swoje horyzonty! Kolejny raz będziemy mogli obserwować zmagania najlepszych graczy w trybie duel. Tym razem gwiazdy esportu przeniosą się do słonecznej Italii na specjalne zaproszenie czołowego reprezentanta Azzurich - Allesandro Avallone'a znanego pod nikiem Stermy. Zawody odbędą się w południowej części półwyspu Apenińskiego w turystycznej miejscowości Lignano Sabbiadoro. Swoją obecność zapowiedziała światowa czołówka graczy - w tym takie sławy jak Rapha, Fazz, Strenx, Spart1e, K1llsen czy Cypher. Mimo że na turniej obowiązuje wpisowe w wysokości 40 euro to do wygrania jest dużo więcej ale kto myśli o kasie będąc w takim miejscu? Miejmy nadzieje że dziewczyny przechadzające się po plażach nad Adriatykiem nie odwrócą uwagi graczy od monitorów. Mimo że nasz reprezentant Maciej 'Av3k' Krzykowski zapowiadał swoje przybycie do Włoch, nie weźmie udział w turnieju. Trudno - dokopie im następnym razem :) Relacja z zawodów zapowiada się wyśmienicie. Komentować będzie duet: James '2GD' Harding oraz Joe 'Joe' Miller. Co starsi gracze mogą z nadzieją wyczekiwać relacji Stuarta 'TossPoTa' Saw'a znanego ze sceny Q3.

Szczegóły

Tryb: Duel (grupy + play offy)
Mapy: Blood Run, Aerowalk, Lost World, Furious Heights, Hektik**
**

Gracze


Marcel k1llsen Paul

Kevin Strenx Beaza

Alexey Cypher Yanushevsky

Sebastian Spart1e Siira

Pelle Fazz Soderma

Alessanro Stermy Avalone

Shane Rapha Hendrikson

i reszta

Terminarz


Faza grupowa: czwartek, piątek

Playoff: sobota, niedziela

Grupy

*Grupa A
*
Cypher

fazz

fl4sh

Hawr1x

DyNit

Grupa B

strenx

madix

tony

aireth

dix

Grupa C

rapha

spart1e

h4l

swine

AemJaY

Grupa D

k1llsen

dem0n

MementoMori

hirish

Wyniki

Nagrody

1. 3100$
2. 1600$
3. 1000$
Pula: 7000$

Podium

1. TBA
2. TBA
3. TBA

  1. TBA

Linki

Stream od 11:00

Media

Tak więc zanim zacznie się turniej zaopatrzcie się w napoje chłodzące bo będzie naprawdę gorąco! Czy Rapha potwierdzi że jest najlepszy? Czy Stermy'emu uda się wygrać na własnym podwórku? Czy spawarka Strenxa jest dobrze naoliwiona? Czy Spart1emu uda się by skopać im tyłki? To już na dniach w serwisie www.quake.net.pl

PS: Polecam dokładnie obejrzeć sponsorów :)

  

the Shadows oficjalnie jako Serious Gaming

pią, 01 kwiecień 2011 21:23:01 | Autor: _Vh | Inne

Reaktywacja the Shadows, a raczej zebranie się czołowych graczy TDM w Polsce pod jednym tagiem, pozwoliła utworzyć bardzo mocny klan, który stanowi realną siłę w Europie. Jednym z bodźców był turniej TDM na Dreamhack Summer 2011, do którego zespół zapisał się jako Serious Gaming. Na stronie ClanBase drużyna widniała pod starym-nowym tagiem. Od dwóch dni Maciej Zik Jakuć i spółka oficjalnie występują jako Serious Gaming.
Skład Serious Gaming:
 
Maciej zik Jakuć
Maciej av3k Krzykowski
Łukasz wEst Glita
Marcin v3rb Bogusz

Krótka rozmowa z Łukaszem wEstem Glitą

ORG: Jeszcze niedawno na liście zapisanych klanów do ClanBase widnieliście jako the Shadows...

Łukasz wEst Glit: Nazwa została zmieniona na Serious Gaming i pod takim tagiem zagramy również na Dreamhacku.

Na czym polega współpraca między organizacją a Wami?
Mamy opłacony przejazd na Dreamhack Summer 2011 i dostajemy sprzęt Razera. Na pewno będziemy współpracować, dopóki będą turnieje TDM.

Jakie stawiacie sobie cele?
Założenie jest takie, że chcemy wygrać Dreamhack i Eurocup. W Szwecji najtrudniej będzie ograć Rage, Reason Gaming i iCE cLIMBERS. W turnieju od ClanBase spodziewamy się oporu ze strony Rason Gaming, 4 Kings i Xentorium.

Dziękuję za poświęconą chwilę i życzę powodzenia!
Dzięki, do usłyszenia.

Linki

Jako bonus czytelnicy ORGa dostali do obejrzenia demko z POV-u wEsta vs iCE cLIMBERS.

Zasady Dreamhack Summer 2011

pią, 01 kwiecień 2011 19:34:01 | Autor: _Vh | Inne

Organizatorzy Dreamhacka nie przestają zaskakiwać, po ogłoszeniu turnieju TDM o szwedzkim LAN-ie było głośno i zaowocowało to sporym rozruszaniem się sceny Quake'a drużynowego. Dzisiaj (pierwszy kwietnia?) pojawiły się regulaminy rozgrywek TDM oraz duel. Niespodzianka znajduje się w mapooplu turnieju 1v1, w którym nie ma mapy Blood Run, przez Quake'owych dziadków znanej jako ztn!
 

Szczegóły 1v1

Tryb: Duel
Mapy: Lost World, Furious Heights, Aerowalk, Hektik, Toxicity
Zapisy: klik
Pełen regulamin: klik

Szczegóły TDM

Tryb: TDM
Mapy: Hidden fortress, Deep Inside, Intervention, Realm of Steel Rats, Grim Dungeons, Purgatory, Dreadful Place
Zapisy: klik
Pełen regulamin: klik

Wielu graczy rezygnowało z gry z powodu stagnacji w grze, niezmienność mappoola powodowała, że mecze wyglądały tak samo. Chyba idzie ku dobremu!
Dreamhack Summer 2011 rozpocznie się 18 czerwca, do turnieju TDM zapisał się już klan Serious Gaming w składzie zik, av3k, wEst i v3rb.

Fragmovie Cooller 2010/2011 by Torn

pią, 01 kwiecień 2011 15:29:01 | Autor: kreska_ | Inne

 
Fragmovie prezentuje się bardzo dobrze, zrobiony zgodnie z kanonem, zawiera solidne intro oraz outro. W całość zgrabnie wplecione komentarze oraz cutscenki z eventów, które w połączeniu z dobrymi fragami i muzyką tworzą przyjemny dla oka i ucha produkt finalny. Od samego początku zostajemy wprowadzeni w turniejową atmosferę- wraz z pierwszą krwią akcja rozpoczyna się na dobre, by wciąż nabierać tempa. Brak zbędnych efektów i przejść, za to dyskretnie wkomponowane przejścia przez teleport na inną mapę są wręcz idealne. Spowolnienie tempa z dodanym komentarzem buduje napięcie odzwierciedlające emocje towarzyszące na turniejach, które pęka by znowu nabrać zabójczego tempa- plasmagun tylko temu dopomaga ; )

 

Na koniec, wreszcie, możemy zobaczyć uśmiechniętego i pewnego Antona Coollera Singova.
 

Powstawały produkcje zawierające lepsze, starannie wyselekcjonowane fragi, idealnie dobrane do soundtracka, lecz pozostawiały pewien niedosyt- brak emocji.  Tutaj mamy dobre fragi na czołowych graczach, głownie z lanów, połączone z profesjonalnym komentarzem.

Efekt? Bardzo dobry.

 

Torn Productions
megaupload.com
youtube.com
Gienek poleca!

Reprezentacja PLCA - wybory!

pią, 01 kwiecień 2011 13:13:01 | Autor: gemi | Inne

W poprzednim newsie ogłosiliśmy mobilizację w związku ze zbliżającym się Nations Cup'em Clan Arena.

W pierwszej kolejności chcemy wybrać oczywiście kapitana. Na to zaszczytne stanowisko zgłosiło się czterech kandydatów:

Mateusz "buli" Juszczyk - klan krS
Przemysław "gav" Gawron - klan krS
Mateusz "Mandi" Żołopa - klan verde
Daniel "gemi" Olszewski - klan s2k
Mimo, że ankieta skierowana jest głównie do graczy ze sceny CA, to głosować mogą wszyscy na stronie PLCA.pl.

Ankieta aktywna jest do końca środy 06.04.2011!
Więcej info na stronie PLCA w ostatnim newsie oraz w TYM temacie na forum.

Więcej szczegółów odnośnie NC QL CA

22 kwietnia - to data zakończenia zapisów

Mappool:

Asylum
Trinity
Campgrounds
Quarantine
Hidden Fortress
Overkill

Zapisane drużyny:
Wielka Brytania

Słowenia

Węgry

Niemcy

Szwecja

Bośnia i Hercegowina

Finlandia

Chorwacja

Holandia

W turnieju będzie mogła wziąć udział tylko jedna rep. z danego kraju.

Finał pierwszej edycji PLCA Quake Live!

czw, 31 marzec 2011 16:29:01 | Autor: gemi | Inne

W poprzednim tygodniu poznaliśmy pierwszy klan, który zajął honorowe miejsce na najniższym stopniu podium PLCA. krS po pewnym zwycięstwie nad s2k zdobyło 3 miejsce. W drabince pucharowej pozostały nam więc już tylko dwa klany. verde w półfinale odprawiło z kwitkiem s2k, a acme po bardzo zaciętym boju pokonało wielkiego faworyta tej edycji krS.
Pozostał nam już tylko wielki finał tej edycji PLCA. W meczu na szczycie zmierzą się verde, w skład którego wchodzą tak znani gracze jak prox, czy lotnik oraz acme, które na osp pod nazwą f3, nie miało sobie równych w ostatniej edycji PLCA. Czy acme sięgnie po "Wielkiego Szlema" na polskiej scenie Clan Areny? Dowiemy się o tym już dzisiaj o godzinie 20:00!
Prognozy przed meczowe na stronie PLCA.pl wskazują jednoznacznie, że faworytem jest acme, w stosunku głosów 62% - 38%.

verde         0:3            acme
                vS         

Przewidywane składy*vd: prox, lotnik, coxx, Mandi

acme*: sch, furek, drikker, borky

**

Data:** 31.03.2011
Godzina: 20:30
Stream: plcaTV
plcaTV #2

Po więcej informacji zapraszamy jak zawszę na stronę PLCA.pl.

KoTH #3 - 30 marca

śro, 30 marzec 2011 14:00:01 | Autor: _Vh | Inne

Istniejący od pewnego czasu serwis House of Quake organizuje różnego rodzaju ligi i turnieje we wszystkie popularne tryby. Jedną z ciekawszych propozycji, które oferują włodarze wortalu są turnieje z serii King of The Hill (formuła, która zakłada, że zwycięzca poprzedniego turnieju broni tytułu czekając w finale).

Szczegóły i zapisy

Tryb: Duel
Mapy: tba
Zapisy: na kanale IRC: #koth.eu, wiadomość do [HoQ]wBOBc aka WillieBOBc, koniec zapisów o 17:00 w dniu turnieju
Limit graczy: 12
Termin: 30 marca (środa), godzina 19:00

Historia rozgrywek

KoTH #2: ANtii

Linki

Formuła turnieju jest zachęcająca i daje ciekawe możliwości. Mała liczba miejsc w turnieju sprawia, że atmosfera jest bardzo towarzyska.

Fatal1ty i czm w rozmowach o Quake’u *update*

wto, 29 marzec 2011 11:10:01 | Autor: _Vh | Inne

Za przyczyną niezmordowanego redaktora SK-Gaming, Duncana Thorina Shieldsa, mamy możliwość zapoznania się z ciekawymi wywiadami z legendarnymi graczami Quake'a 3 - Jonathana Fatal1ty Wendela i Paula czm Nelsona. Obydwie rozmowy zostały przeprowadzone podczas IEM w Hanowerze i zostały podzielone na części. Pytania są w dużej mierze związane z naszą ulubioną grą, jest nieco o powodach, o motywacji i niezrealizowanych planach. Bardzo ciekawe rozmowy, godne polecenia.

Fatal1ty 1on1 1/2:"should have won [Qcon 2k2]" @ sk-gaming.com
Fatal1ty 1on1 2/2: TDM, Painkiller and Quake 4 @ sk-gaming.com

Chronicles of czm 1/6: duel origins @ sk-gaming.com
Chronicles of czm 2/6: Babbage's CPL @ sk-gaming.com
Chronicles of czm 3/6: QuakeCon 2004 @ sk-gaming.com
Chronicles of czm 4/6: Cooller rivalry @ sk-gaming.com
Chronicles of czm 5/6: TDM an cK @ sk-gaming.com
  Chronicles of czm 6/6: TDM legends @ sk-gaming.com update
Hint: tablica rejestracyjna w wywiadzie z Fatalem

PLCA QL - faza pucharowa

śro, 23 marzec 2011 19:35:01 | Autor: gemi | Inne

Dzisiejszego wieczoru PLCA serwuje nam kolejne danie z cyklu latające roboty. O godzinie 22:30 na kanale plcaTV zaprezentują się nam dwa klany, które niestety nie mogą zaliczyć do udanych swoich występów półfinałowych. krS po zaciętym boju uległo acme, a s2k nie sprostało z kolei verde. Czy podrażniona ambicja obu klanów spowoduje, że będziemy mieć dzisiaj piękne widowisko? Myślę, że tak, szczególnie, że jest o co walczyć. W końcu do zdobycia jest 3 miejsce w historycznej, pierwszej edycji PLCA na platformie QL! **
**
s2k            0:3               krS
              vs         

Przewidywane składy*s2k: eeeee, b4rt, gemi, ramm

krS*: sm4ll, gav, bouszo, buli

**

Data:** 23.03.2011
Godzina: 22:30

 Stream: plcaTV
**
**

Więcej informacji odnośnie samych rozgrywek jak i ligi znajdziecie na stronie www.plca.pl. Niżej kilka przydatnych linków.
Linki: Drabinka pucharowa, VODy z poprzednich meczów

IRC: #plca.pl

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63