ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Linux Serwer

wto, 09 lipiec 2002 22:02:34 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Przedstawiamy Wam dziś nowy dział o nazwie Linux Serwer. Zajmować się nim będzie Pluto. Na początku prezentuje Wam szczegółowy tutorial instalowania serwera q3 pod linuxem, co powinno rozwiązać Wasze problemy związane z q3 i tym systemem. W przyszłości pojawią się w tym dziale również inne aspekty linuxowego quake'owania.

Ewentualne pytania możecie słać do pana Pluto, adres znajdziecie w dziale Linux Serwer. Zapraszamy.

Szorty

wto, 09 lipiec 2002 19:51:52 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

Na początek startujemy z DragonBallQuake, gdzie pokazano nową mapę Xpac's. Fani moda maja do zlookania, ciekawe screeny (8 sztuk) oraz mały filmik prezentujący mapę w akcji. Zajmuje on coś około 9 mb, więc nie będzie problemu z downloadem. Sporo ruszyło się też w modzie opartym o komiks Maravela, czyli Spidermanie. Z pewnością niedawna premiera filmu oraz gry pchnęła prace nad produkcją do przodu. Zobaczyć możecie nowe shoty naszego pajączka, więc kierujemy się na oficjalną strone Spidermana. Następnie jumpujemy na web Gundam Universe. Tutaj również pojawił się post informujący o ponownym rozwinięciu skrzydeł. Do zobaczenia tylko POTW, ale kto wie co będzie dalej. I na koniec informacja o mającym pojawić się z  dniem 19 lipca, patchu do modu Reaction Q3. Lista zmian jest naprawdę spora, więc nie będę tu wstawiał.
Z tego co widzę, to nikt nie wspomniał o standardowym update na ..::LvL. Dla maniaków map i innych wynalazków podaję, że do ściągnięcia i poczytania macie review następujących map:
:: BicycleRepairMan's CTF 1: SPEED by BicycleRepairMan (Space CTF 2-6 player)

:: NEON GENESIS by 187-J4CK4L (DM/Tourney 2-6 player)

:: tranquil place by Mj(Metal jacket) (DM 3-8 player)

:: Darkman]I['s Space by Darkman]I[ (Space DM 3-6 player

Więcej wywiadów

wto, 09 lipiec 2002 16:32:09 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Holy znany ostatnio jako HOlysh1t zdecydował się przeprwoadzić wywiady z czołową ósemką z LA7. Zaczął od Prozaca grającego w barwach QPO, z którym wywiad znajdziemy tutaj.

Z kolei wywiad z QPO|Seka znajdziemy tutaj.

9/15 walkowerów

wto, 09 lipiec 2002 16:02:04 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Turniej CPMA w Stanach o nazwie Challenges nie ma się najlepiej. W pierwszej rundzie miało miejsce aż 9 walkowerów, co oznacza że odbyło się tylko 6 meczów.Wszyscy jednak czekają na mecz Zero4 vs swift, który zaplanowano na środę.

Wywiad z Ic

wto, 09 lipiec 2002 15:54:31 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Polosatiy przeprowadził wywiad z Ic-BELTH'em. Ic/Esu jak wiemy to srebrni medaliści z LA7. Jak słusznie zauważył Cache z gramatyką Polosatiy'ego nie jest najlepiej i często prowadzi ona do zagadkowych i śmiesznych wypowiedzi...

Tak więc pan Belth nie studiuje ani nie pracuje - jedyne co aktualnie robi to koncentruje się na grze. Nie ma też dziewczyny, choć chciałby mieć, ale woli gry i komputer :) Mówi że wolał Cologne niż LA7, ale LA7 była nieporównywalnie większym turniejem. Ic przeciwnie do QPO prawie w ogóle nie ćwiczyli przez turniejem, zagrali jedynie małego spara z Vikings. Mówi też że nie było sensu ćwiczyć i tracić na to czas bo zajęli i tak wysoką pozycję. Jednak na przegraną z QPO nie potrafi znaleźć usprawiedliwienia. Jest także rozczarowany postawą Amerykanów - tłumaczy to brakiem godnego przeciwnika do sparingów dla 519.

Belth zdecydowanie nie ma zamiaru rozstawać się z q3, wybiera się też na QuakeCon do Stanów. Ale jako team Ic mają zagrać swój ostatni mecz drużynowy za tydzień, w finałach ECV, potem być może jeszcze coś, ale jak Ut2003 zacznie być brany na serio, to zrezygnują z q3.

Cały wywiad tutaj.

Wywiad z Krg by md*zdell

wto, 09 lipiec 2002 14:25:48 | Autor: wizard | Quake 3 Arena

Md*zdell przeprowadził wywiad z najbardziej mrocznym i pro-playerowym graczem ze sceny q3 Krogothem. Mistrz Polski tdm na vq3 i pm opowiada o już praktycznie nie istniejącym klanie BRO, lidze ECT3 i o pro-gamingu. Lektura warta polecenia wystarczy tylko kliknąć
TUTAJ.

Team Ixion.

pon, 08 lipiec 2002 19:35:16 | Autor: StaryOrgowicz_6 | Quake 3 Arena

Dla maniaków trików powstała specjalna stronka na łamach której mozna sie prześcigać w robieniu akrobacji. Wystarczy nagrac demo i wysłać komu trzeba, a nasz rekord znajdziemy na stronce, no oczywiscie żaden aimbot nie pomoże. W sumie pomysł juz nie taki nowy ale zawsze coś. Wg. mnie defraga nic nie odsunie na bok.

Check this out

Newbie Action Movie

pon, 08 lipiec 2002 18:07:12 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

No to jeszcze po jednym filmie. Tym razem jest to film zrobiony przez newbie (nowicjusza) dla wszystkich innych newbies :) Nie znaczy to oczywiście, że "pro-playerzy" nie muszą go ściągać - zawsze miło zobaczyć inny punkt widzenia na q3.
Download (150MB).

JohnDoe movie

pon, 08 lipiec 2002 15:14:05 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Zafascynowani LA7 opuściliśmy jeszcze jeden filmik - niemieckiego klanu TkCb. Ponoć zadziwia oprawa filmu. Akcje nagrywane były na lanie. Czas 6 minut, waga 45MB. To już trzeci film pana JohnDoe.
Download.

Quake dla niewidomych?

pon, 08 lipiec 2002 14:57:41 | Autor: StaryOrgowicz_2 | Quake 3 Arena

Zastanawiałem się czy dodać tego newsa, bo chyba niewielu z naszych czytelników jest niewidomych, ale w ramach ciekawostki go tu zamieszczę :) Otóż pewna amerykańska firma o nazwie ZForm zajęła się dostosowywaniem gier tak, aby niewidomi mogli w nie grać na równi z osobami widzącymi. Chłopaki postanowili od razu skoczyć z wysokiego konia i oprócz pokera postanowili przerobić Quake'a. I... udało się im :) Jak to działa? W uproszczeniu chodzi o to, że cały świat gry jest opisany dźwiękami. Wyobraź sobie, że idziesz korytarzem i po prawej stronie masz pod kątem prostym inny korytarz. Dochodząc do tego miejsca usłyszysz po prawej ruch powietrza z tego korytarza. Przedmioty wydają charakterystyczne dźwięki, tak samo przeciwnicy. Oczywiście grać trzeba w dobrych słuchawkach aby dźwięk dokładnie oddawał położenie przeciwnika/broni/korytarzy. Czy to zdaje egzamin? Najwyraźniej tak, ponieważ chłopacy zaprosili znajomych programistów, którym gra w Quake'a nie była obca i skonfrontowali ich z niewidomym testerem gry, który swoich widzących kolegów po prostu zmiótł z mapy.
Jak dla mnie bomba. Jeśli ta technologia się przyjmie to pewnie następna wersja zbota będzie potrafiła włączyć przeciwnikowi muzykę w grze ;>

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63