ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Cypher zwycięzcą EMS IV!

wto, 07 lipiec 2009 19:30:01 | Autor: PYTON | Quake 3 Arena

Ze względu na pewne opóźnienia, od dawna nie rozegrano żadnego meczu w lidze EMS IV. Było to spowodowane tym, że link1n nie mógł rozegrać swojego meczu (ze strenxem) w terminie. Po dwóch kolejnych nieobecnościach, gracz został usunięty z rozgrywek. Aby ruszyć ligę do przodu admin rozgrywek - xou ustawił na dziś aż trzy mecze. Już o godzinie 19, staną na przeciw siebie k1llmaster i strenx. Godzinę później zagrają Jibo i Spart1e, a na zakończenie do walki stanie Cypher i wygrany z pierwszego pojedynku tego wieczoru. Wszystkie mecze będą transmitowane przez GTV.
Jeśli chodzi o pierwszy mecz, według zakładów z ESR, trochę większe szanse na wygraną ma strenx. W drugim meczu natomiast, użytkownicy zdecydowanie stawiają na Chińczyka. Osobiście uważam, że jeśli Spart1e wczoraj nie zapił, to wygra to spotkanie. Ma na to duże szanse, zwłaszcza, że Jibo nie prezentuje ostatnio swojej wysokiej formy. Mam tylko nadzieję, że odbędą się dzisiaj wszystkie spotkania. Jibo ostatnio nie pokazywał się na meczach ligi CGL. Jak będzie dzisiaj?

Mecze niedzielne (05.07.2009)

strenx [ 0 : 2 ] k1llmaster

hub3aeroq3 35:39

pro-nodm9 15:17

(dema, info o meczu)
GTV: gtv.c58.ru:27970

Data: 05.07.2009, 19:00

ProX [ 1 : 2 ] strenx

hub3aeroq3 21:39

pro-q3dm6 29:9

pro-q3tourney4 15:21

(dema, info o meczu)
GTV: 66.221.100.155:27960

Data: 05.07.2009, 20:00

Spart1e [ 2 : 1 ] Jibo

pro-q3dm6 8:0

pro-q3tourney4 3:16

pro-nodm9 21:9

(dema, info o meczu)
GTV: 66.221.100.155:27960

Data: 05.07.2009, 21:30

Cypher [ 2 : 0 ] k1llmaster

ztn3tourney1 19:10

pro-nodm9 30:10

(dema, info o meczu)
GTV: 66.221.100.155:27960
**Data: **05.07.2009, 20:30

Spart1e [ 2 : 0 ] strenx

pro-q3dm6 23:10

pro-nodm9 17:15

(dema, info o meczu)
GTV: 66.221.100.155:27960

Data: 05.07.2009, 22:00


W sumie zostało rozegranych aż pięć spotkań, zamiast zapowiadanych trzech. Dodatkowo zostały rozegrane dwa mecze: Prox vs strenx i Spart1e vs strenx. Z turnieju odpadli dziś: Prox, strenx i Jibo. Już jutro finały. Najpierw o godzinie 21 zagrają Spart1e i k1llmaster (powtórka z rozrywki). Wygrany tego pojedynku, stanie do walki z czekającym już w finale - Cypherem.
Tak już odbiegając od tematu, pojawiły się dzisiaj w sieci dwa miniwywiady.  Spart1ego przepytał xephyr, a link1na pognębił ConQueror.

Finał LB

Spart1e [ 2 : 0 ] k1llmaster

pro-nodm9 18:14

hub3aeroq3 34:28

(dema, info o meczu)
GTV: gtv.c58.ru:27970
**Data: **07.07.2009, 20:00


Wielki finał
Cypher [ 0 : 2, 2:1 ] Spart1e

BO3 #1:

pro-q3dm6 6:18

pro-nodm9 16:33
BO3 #2:

pro-q3dm6 15:14

pro-nodm9 6:10

pro-q3tourney4 28:24
(dema, info o meczu)
GTV: gtv.c58.ru:27970

Data: 08.07.2009, 20:00

Drabinkę turnieju można znaleźć na oficjalnej stronie, a biężacę informacje można śledzić na kanale ircowym (#esl.q3 w sieci QuakeNet) rozgrywek.

Stalker zwycięzcą CB OpenCup Q3 1v1

wto, 07 lipiec 2009 18:00:01 | Autor: PYTON | Quake 3 Arena

Jeśli uważacie, że za mało dzisiaj meczów, to mam jeszcze coś w zanadrzu. Po turnieju EMS, lidze Stickrunners, o godzinie 23:00 rozpocznie się finał pierwszej ligi Q3 CPMA (vq3) 1v1 hostowanej przez ClanBase.
W poprzednim tygodniu, do finału awansował Makaveli wygrywając swój pojedynek z cdv (3:0) oraz stalker, pokonując w półfinale Quetz (3:1). Przegrani, z tych pojedynków, także zagrają dzisiaj finał, ale już mniejszej rangi. O 22:30 Quetz i cdv powalczą o 3 miejsce. Stawiam na 3:0 dla Rosjanina w finale i 3:1 dla Rosjanki w minifinale.

Makaveli [ 1 : 3 ] stalker

hub3aeroq3 17:30

pro-nodm9 1:8

pro-q3tourney4 25:13

ztn3tourney1 3:18

(dema, info o meczu)
GTV: gtv.c58.ru:27970

Data: 07.07.2009, 22:00

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie ligi lub na kanale ircowym #ClanBase.q3 w sieci QuakeNet.

ArenaLive: Quake w przeglądarce dla Linuksa

wto, 07 lipiec 2009 16:38:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Quake 3 Arena

ArenaLive: Quake w przeglądarce

ArenaLive, to odpowiedź na QuakeLive, czyli openarena.ws/OpenArena w przeglądarce. Podobnie jak w przypadku QuakeLive wymagany jest plugin dla przeglądarki. W chwili obecnej dostępny jest jedynie dla Linuksowej wersji Firefoksa. W przyszłości będzie prawdopodobnie przeniesiona na inne platformy. Obecnie trwają zamknięte beta testy, dostępne dla zarejestrowanych graczy. Gra jest i pozostanie całkowicie darmowa, serwery opłacane będą z reklam wyświetlanych w postaci tekstur na mapach.

Jak gra wygląda w starciu z QuakeLive oceńcie sami. Niestety QuakeLive dostępny jest tylko dla MS Windows, posiadacze Linuksa oraz OS X muszą jeszcze poczekać. Wersja na inne platformy, oraz na inne niż Internet Explorer/Firefox przeglądarki ma powstać niebawem.

strona projektu: arenalive.zexos.org

źródło: webhosting.pl

eSports Award 2009

pon, 06 lipiec 2009 22:11:01 | Autor: _Vh | Inne


Gdzie gwiazdy, tam i plebiscyty, a im więcej gwiazd, tym ciekawsze wybory. Staraniem Turtle Entertainmen (właściciela ligi ESL) odbywa się kolejna edycja eSports Awards, konkursu na najpopularniejsze twarze i serwisy światowego gamingu. W obecnym roku wybory najpopularniejszego esportowca zostały podzielone na dwa etapy, pierwszy polega na wskazaniu ulubieńca w wyborach lokalnych, skąd zdobywcy największej ilości głosów awansują dalej.

Eastern Europe Player of the Year

Maciej 'av3k' Krzykowski
Alexey 'Cypher' Yanushevsky

Głosy w naszym regionie można oddawać na esports.pl, gameinside.ua oraz sk-gaming.com.

Pozostałe nominacje w regionie

Valent 'Another' Sebatijan (WoW)
Marius Victor 'BeBe' Craciun (FIFA)
Petar 'Desis' Chenkov (WoW)

Grzegorz 'Dreiven' Kordek (SC:BW)
Ioan 'Edward' Sukhariev (CS 1.6)
Dmitriy 'Happy' Kostin (WC3)

Cezary 'KarteKpL' Gontarek (FIFA)
Levent 'LevenT' Isyapar (DotA)
Aleksey 'LeX' Kolesnikov (CS 1.6)
Yegor 'markeloff' Markelov (CS 1.6)

Filip 'Neo~' Kubski (CS 1.6)
Daniel 'Phenomenon' C. (WoW)
Marek '.PhP' Kádek (CS:Source)
Karel 'sneix' Pavlica (CS:Source)
Yuri 'Sting' Sheremetov (WC3)
Eugin 'Strelok' Oparyshev (SC:BW)

Wiktor 'TaZ' Wojtas (CS 1.6)
Aleks 'White-Ra' Krupnick (SC:BW)

Pozostałe nominacje Quakerów

Northern Europe eSports Player of the Year
Magnus 'fox' Olsson (Quake)
Sebastian 'Spart1e' Siira (Quake)

China eSports Player of the Year

Fan 'Razerj' Zhibo

America eSports Player of the Year 
Shane 'rapha' Hendrixson

Ultra Killer zwycięzcami PM.ru CTF CPM #3

pon, 06 lipiec 2009 12:00:01 | Autor: PYTON | Quake 3 Arena

Wczoraj wieczorem, w cieniu duelowych zmagań, zostały rozegrane dwa finały ligi Promode.ru CTF CPM #3 w trybie 4v4. Spośród ośmiu zespołów, wyłoniły się trzy najlepsze. Najpierw mogliśmy zobaczyć finał drabinki przegranych, gdzie ekipa imbra pokonała (2:0) drużynę circle1, a potem przyszedł czas na wielki mecz. W finale czekali już gracze Ultra Killer. Mieliśmy ponowną powtórkę z rozrywki, bo te dwie drużyny walczyły już ze sobą. W finale drabinki wygranych lepsi (2:1) okazali się Ultra Killer. Tak samo było tym razem, jednak mecz był bardziej zacięty niż poprzednio. Tak właśnie wyglądał...

Ultra Killer [ 2 : 1 ] imbra

cpmctf2 3:4

q3wcp9 5:2

q3wcp14 2:1

(dema)
Dema (MVD) powinny być dostępne dzisiaj. Miały być już wczoraj, ale admin miał pewne problemy techniczne i nie mógł ich wrzucić na serwer. Dema już są!
Końcowa klasyfikacja:

Ultra Killer

imbra

circle1
Drabinkę, screeny, wyniki innych meczów, całą klasyfikację i wiele innych rzeczy można zobaczyć na stronie turnieju.

NGL: et cetera vs Fires of Judaism

nie, 05 lipiec 2009 23:54:01 | Autor: PYTON | Inne

Cierpisz na bezsenność? Mam coś dla Ciebie. Już jutro będziemy świadkami bardzo ciekawego pojedynku. W nocy, z niedzieli na poniedziałek, o godzinie 3:00, odbędzie się wielki finał turnieju Quake Live CTF. Wszystko za sprawą centrum ligowego National Gaming League. W Północnej Ameryce staną na przeciwko siebie dwa najlepsze klany - et cetera oraz Fires of Judaism. Cały mecz będzie transmitowany przez telewizję Quake-Live.tv.
Oba klany stanęły już na przeciwko siebie. Było to kilka tygodni temu w finale drabinki wygranych (dema - pov DaHang, dema - pov id_). Rozstawieni z numerem 1, gracze klanu et cetera, na pewno chcą się zrewanżować za przegrany wtedy mecz (1:2). Amerykanie, w ostatnią niedzielę, w finale LB, rozgromili klan The Paramedics wynikiem 8:0 na obydwu mapach. Jeśli oba finałowe klany zagrają najmocniejszymi składami, zapowiada się naprawdę dobry mecz.

et cetera [ 0 : 2 ] Fires of Judaism

qzctf7 1:8 (info)

qzctf2 0:2 (info)

(VOD)

Nagrany został stream z meczów, dostępny dzięki serwisowi ustream.tv. Drabinkę, wyniki niektórych meczów oraz składy drużyn można zobaczyć na oficjalnej stronie NGL.

Znamy finalistów Bloody Cup 1v1

nie, 05 lipiec 2009 03:28:01 | Autor: aiken | Quake 3 Arena

Znamy już finalistów Bloody Cup'a. Do oczekującego po wygranej w finale WB ProXem dołączył wEst, który również odprawił deta aka kompletne_dno z kwitkiem. Gracz klanu Alone Warriors nie wytrzymał presji gry z utytułowanym i doświadczonym wEstem, ze względu na zmęczenie po całym tygodniu ciężkiej pracy i zrezygnował z gry w 10 minucie meczu. We wcześniejszym pojedynku wEst miał znacznie trudniejszą przeprawę z bardzo walecznym oposem, Brutalem, wyniki znajdziecie niżej.

Bloody Cup - ostatnie wyniki

Mały finał LB:

wEst [2:0] brutal
hub3aeroq3 22:18
pro-nodm9 16:9

Finał LB:

kompletne_dno [0:2] wEst

w 10min pierwszej mapy det opuścił serwer

Szykuje się zacięty pojedynek finałowy ProX kontra wEst, który odbędzie się prawdopodobnie w najbliższym czasie o czym postaram się poinformować możliwie wcześniej.

CGL: Jibo vs Guard/3ulu4

sob, 04 lipiec 2009 23:59:01 | Autor: PYTON | Quake 3 Arena

Dzisiaj o godzinie 20:30 zostanie rozegrany mecz dziewiątej kolejki Cyber Games League. Liga CGL (zwana także LKI) to prestiżowe rozgrywki Q3 CMPA (vq3) 1v1 dla graczy z południowo-wschodniej Europy. Puchar zaczął się na początku maja i powoli zbliża się do końca. Do rozegrania zostało jeszcze kilkanaście spotkań. Prawie wszystkie mecze są transmitowane na GTV.
Za niecałą godzinę na przeciw siebie staną Jibo i Guard. Chińczyk aktualnie zajmuje najwyższe miejsce w tabeli i jeśli wygra to spotkanie, umocni się na pozycji lidera. Dotychczas nie przegrał ani jednego pojedynku! Litwin pokazał już sporo w tych rozgrywkach i wciąż ma szanse być na podium. Ciekawe jak będzie tym razem. W ostatnim meczu z Cypherem (dema) nie wytrzymał i w 11 minucie wyszedł z serwera na drugiej mapie.
W sobotę kolejny mecz dziesiątej kolejki. Zagra w nim Jibo i 3ulu4. Jest to już ostatni mecz Rosjanina w lidze.

Mecze do rozegrania

Jibo [ 2 : 0 ] Guard

hub3aeroq3 35:25

pro-q3tourney4 37:29

(dema, info o meczu)
GTV: 66.221.100.155:27960

Data: 05.07.2009, 22:30

Jibo [ 0 : 0 ] 3ulu4

map1 0:0

map2 0:0

map3 0:0

(dema, info o meczu)
GTV: rokket.net:27970

Data: *cyberarena|shad is liar (c) Danmer
*


Większość (więcej niż na oficjalnej stronie) dem z meczów można ściągnąć stąd.

ESL Pro Series Finals II UK zakończone

sob, 04 lipiec 2009 23:20:01 | Autor: PYTON | Quake 3 Arena

Kilka godzin temu zakończyły się finały turnieju ESL Pro Series II UK w Londynie. Zaproszenie do stolicy Wielkiej Brytanii dostało czterech najlepszych graczy, którzy najwyżej uplasowali się w lidze. Są to: Aaron-Anton "HELL" Jones, Gareth "GaRpY" Marshall, Ciaran "kRoNic" Rodgers i Dan "ddk" Kapadia.
Po rozegraniu wszystkich ligowych meczów, wydawać by się mogło, że faworytem jest HELL, który wygrał wszystkie swoje pojedynki. Stało się jednak inaczej (po wyniki odsyłam trochę niżej). GaRpY rozprawił się w półfinale z ddk (2:1), a HELL wygrał swój pojedynek z kRoNiciem (2:0). To Gareth, który był dopiero na trzeciej pozycji w lidze, wygrał lanowe finały. Odegrał się w finale HELLowi, za ligową porażkę i zgarnął okrągły 1000 funtów! Aaron-Anton musiał się zadowolić trochę mniejszą wygraną, w postaci 450 funtów. A tak wyglądał mecz finałowy...

GaRpY [ 2 : 1 ] HELL

ztn3tourney1 16:23

pro-nodm9 24:15

hub3aeroq3 34:17

(dema, info o meczu)

Końcowa klasyfikacja:

GaRpY

HELL

kRoNic
Mecze były transmitowane przez ESL TV, ale trochę zaspałem z tą informacją. W nagrodę macie drabinkę turnieju. ;)

Jutro startuje liga Stickrunners

sob, 04 lipiec 2009 18:48:01 | Autor: PYTON | Quake 3 Arena

Po całym tygodniu zapisów, przyszedł czas na zabawę. Jutro wieczorem wystartuje liga OSP CTF - Stickrunners. Do rozgrywek zapisało się 16 klanów (w tym dwa z Polski), co ułatwiło organizatorom utworzenie dywizji. Każda dywizja zawiera 8 drużyn, z tym, że w każdej są dwie grupy. Daje nam to po 4 klany w każdej grupie. System ligi został nieco zmieniony. Przez pierwsze trzy niedziele będą obowiązywały standardowe zasady, natomiast na dwie ostatnie, admini przygotowali playoffy, do których awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Pomiędzy fazą grupową, a pucharową będzie tydzień wolnego. Będzie to czas na rozegranie zaległych spotkań. Będzie można pogrillować w ten wolny weekend, jak to zrobi jeden z adminów ze swoją drużyną.
Przypomnę, że jest to liga 4v4, chociaż mecze 5v5 są dozwolone, jeśli obie drużyny się na to zgodzą. Prawdopodobnie, na każdy mecz, będzie postawione GTV, jednak będzie to zależeć od ilości adminów w danym dniu.

Ligowe mapy


q3wcp1

q3wcp9

q3wcp14

q3wcp18

q3w5

ospctf2

q3w7

q3ctf2

Dywizja pierwsza


Grupa A:

Asgard
K2
magic

qop
Grupa B:
dp

ds

KoW

VDW


Dywizja druga

Grupa A:

303

ddly

dx

tooFast
Grupa B:

!nf

CoP

foo

machina


Miłego flagobrania!

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63