ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



PLCA Santa Cup 2010 - Finał

wto, 28 grudzień 2010 22:41:01 | Autor: tath | Inne

Jutro, czyli dnia 29.12 o godzinie 20:00 odbędzie się Wielki Finał Santa Cup 2010 organizowany przez administratorów PLCA na który zapraszamy.
Finał LB:

  knd vs krS

Wielki Finał:
acme vs TBA  
Zmagania będą emitowane online >> tutaj <<
Oficjalna relacja z turnieju >> tutaj <<
Ekipa PLCA szuka także chętnych do organizacji kolejnych pucharów.

Więcej info


1) Poszukujemy osób zainteresowanych prowadzeniem shoutcastu i oczywiście samym komentowaniem meczów! Wymagania?
- pewność siebie
- wygadanie
- znajomość sceny i oczywiście samej gry! :D
- sprawny mikrofon :)

2) Również poszukujemy osób skorych do pomocy przy Stremowaniu

relacji video. Obecnie posiadamy kanał na portalu own3d.tv dzięki

któremu możemy przeprowadzać relacje. Do samej obsługi wymagana jest

jednak osoba z mocnym kompem i bardzo dobrym łączem internetowym. Możemy

sami prowadzić relacje, ale jest nas za mało. Dlatego potrzebujemy

przynajmniej jeszcze jednej osoby która mogła by to obsługiwać.

Wymagania?
- Minimalna specyfikacja komputera: procek 2x3ghz (Intel np. i5

porównywalny AMD Phenom/nowy Athlon), 4GB ramu, grafika mniej ważna, ale

coś pokroju 9800gtx/4770.
- Łącze z uploadem minimum 2Mb.
- Chęć poznawania i konfigurowania nowego oprogramowania :)
- nie wymagane, ale dla wygodnej pracy min. monitor 22" a najlepiej 24".

Chętni są proszeni o kontakt na gg:2047371 lub na forum.

Linki: plca, plcaTV, drabinka

Oferta dla moviemakerów - 250 zł do zgarniecia.

nie, 26 grudzień 2010 08:00:01 | Autor: AL|EN | Inne

Witajcie drodzy moviemakerzy. Przez ostatnie lata w pocie czoła

tworzyliście swoje produkcje nierzadko pracując po 8h dziennie lub

więcej. Poznaliście tajniki tworzenia dynamicznych scen, dodawania

odpowiednich efektów i synchronizacji wyśmienitej muzyki. Nadszedł wiec

czas aby ktoś wynagrodził was za posiadaną wiedzą i

doświadczenie.

Ogłaszam więc konkurs o 250zł dla tych, którzy wykonają przedstawioną przeze mnie wizję

najlepiej jak potrafią. Liczą się tylko najlepsi więc zwycięzca zgarnia

wszystko.

Ogólny zarys projektu:Wymagania:

- dyskrecja
- co najmniej jeden dobry wykonany film, niestety nowicjuszom dziękuję
- kreatywność
- determinacja
- profesjonalizm
- dużo wolnego czasu w styczniu

Wizja:
- czas trwania od 1,5 do 3,5 min
- przewidywalny czas wykonania projektu: 5 dni

Zasada oceniania:
- ilość uczestników nie zostanie podana

  • moja ocena to 50% wyniku + 2x25% od dwóch innych osób

Chętnych do podjęcia wyzwania proszę o kontakt i przedstawienie swojej

kandydatury wraz z linkami do wykonanych wcześniej filmów:

Jabber/Tlen/Aqq/Spik/GTalk i co tam jeszcze jest: AL|[email protected]
MSN: [email protected]

Zapraszam wszystkich do uczestnictwa !!
P.S. Wszystkich, których to nie interesuje z jakichkolwiek powodów proszeni są o zignorowanie newsa.

Full Tilt Poker Challenge: QL

pią, 24 grudzień 2010 21:24:01 | Autor: tath | Inne

6 stycznia rozpoczyna się Full Tilt Poker Challenge: QL - turniej tdm online, z pulą nagród wynoszącą €1000.
Liga będzie składała się z 2 dywizji, dzięki czemu nawet mniej doświadczone drużyny będą miały szanse na zdobycie części nagrody.

Zasady


Wszelkie zmiany składu drużyny powinny być wykonane przed startem turnieju (6 styczeń). Podczas jego trwania zmiana członków jest ograniczona:
Można dodać tylko JEDNEGO nowego gracza po rozpoczęciu ligi, ale:

  • można to zrobić wyłącznie przed play-off'em (podczas fazy grupowej)

  • dodany gracz nie jest członkiem innej drużyny biorącej udział w turnieju

  • transfer graczy pomiędzy klanami jest zabroniony

  • wynajem graczy również

  • fejkowanie jest zabronione
    Złamanie zasad jest równoznaczne z dyskwalifikacją. I to zarówno z tej edycji jak i kolejnej.


Ważne

Wszyscy gracze muszą mieć wypełnione pole PlayerID/GUID (nick w grze) w Edit profile->PlayerIDs. Jego brak uniemożliwi gre w turnieju. Wszelkie pytania jak to zrobić mozna zadawać na mIRC#esh.ql.

Drużyny posiadające własne strony muszą dodatkowo (będzie to egzekwowane przez adminów ligi) umieścić informację (najlepiej jako news) o uczestnictwie w turnieju według szablonów dostępnych tutaj : kod BB, kod html.
Dla polskojęzycznych stron musi być to wersja w j.angielskim.


Informacje

Tryb gry: 4v4 TDM
Maksymalna ilość drużyn: 32
Wymagania: co najmniej jeden członek drużyny musi mieć konto Premium/Pro
Format rozgrywek: Faza grupowa + Play-off; 2 dywizje
Admini: PerpetualWar, Mactox

Terminarz


Czwartek 06 Stycznia 2011: Faza Grupowa Runda 1
Czwartek 13 Stycznia 2011: Faza Grupowa Runda 2
Czwartek 20 Stycznia 2011: Faza Grupowa Runda 3

Poniedziałek 24 Stycznia 2011: Div 2 Playoffs Dzień 1
Poniedziałek 31 Stycznia 2011: Div 2 Playoffs Dzień 2
Poniedziałek 7 Lutego 2011: Div 2 Playoffs Dzień 3
Czwartek 27 Stycznia 2011: Div 1 Playoffs Dzień 1
Czwartek 3 Lutego 2011: Div 1 Playoffs Dzień 2
Czwartek 10 Lutego 2011: Div 1 Playoffs Dzień 3

Admini zastrzegają sobie prawo do zmiany terminów. 


Nagrody
cup_gold dywizji 1* **€800*

cup_gold dywizji 2  €200 


Zapisy trwają do 4 Stycznia 2011.

Linki: Zapisy, ESH, Strona turnieju, mIRC#esh.ql, ESR

Duel - QLZONE #2

czw, 23 grudzień 2010 18:59:01 | Autor: tath | Inne

Rusza rekrutacja do organizacji kolejnej edycji turnieju pod hasłem Duel - QLZONE #2. Każda para rąk się przyda do organizowania rozgrywek.

Poszukiwane stanowiska


- programiści (php)

  • grafików (zrobienie szablonu)

  • sędziów

  • stremowców (wym. bdb komputer)

  • moderatorów


Wszyscy chętni są proszeni o kontakt przez mail [email protected]

z nazwą tematu Rekrutacja + stanowisko i w treści proszę podać imię,

wiek, ilość czasu jakiego możecie poświęcić oraz dlaczego chcecie się

przyczynić do rozwoju turnieju.
Rekrutacja będzie trwać do końca

roku. Jeżeli wszystko się uda to na początku lutego 2011r. ruszy turniej

z nową stroną i domeną cup.qlzone.pl. Niewykluczone są rozgrywki przed

sylwestrem w jeden dzień/noc.

Turniej QL Zone #1

czw, 23 grudzień 2010 18:47:01 | Autor: tath | Inne

18 Grudnia 2010r. zakończyła się pierwsza edycja turnieju Duel - QLZONE #1 w Quake Live. Zwycięzcą tej edycji został gracz Piotr "venomy" Rozmarynowski, który jako nagrodę za zwycięstwo otrzymuje konto PREMIUM w serwisie.

Klasyfikacja Końcowa

venomy - konto PREMIUM w serwisie
Smarki Smark
asdzor
4-8 Miejsce:
Dazo
ramm
dell2
C3rb60
xe0n
8-16 Miejsce:
FaiTheR
tr4s
nov1c
p4stOr
kreska_
Snajper88
Jumpix
Lando

Finał:
venomy 3:1 Marcyn

Mapy:

Blood Run (5:9)

House of Decay (11:0),

Lost World (7:2)

Furious Heights (12:4)

Linki: Drabinki,Wynik finału

Źródło: QLzone.pl
 

Turniej PLD1v1

wto, 21 grudzień 2010 10:26:01 | Autor: sparky | Inne

Admini PLD1v1 zapraszają wszystkich śmiałków do udziału w nowym turnieju duelowym Quake Live. Cup ten ma dostarczyć jak najwięcej pozytywnych emocji i zabawy wszystkim chętnym graczom. PLD1v1 będzie złożone z 15stu cotygodniowych cup-ów, a zakończone wielkim finałem z udziałem top8 najlepszych zawodników.

Info


I Turniej - 09.01.2011
Mappol:
- Blood Run

  • Aerowalk

  • Furious Heights

  • Hektik

  • Lost World

  • Dismemberment
    Liczba dostępnych miejsc : 32

Zapisy
Reguły

Źródło: http://cup.planetquake.pl/ql/pld/

#62 Zotac CUP - Cypher zwycięża!

pon, 13 grudzień 2010 03:39:01 | Autor: svich | Inne

Dzisiejszego dnia po raz 62! rozegrany został co tygodniowy turniej - ZOTAC Quake Live Cup. Jednodniowy turniej rozgrywany online standardowo już wystartował o godzinie 14:00 CET, w walce o tytuł zwycięzcy sześćdziesiątej drugiej edycji, oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 euro, stanęło wielu czołowych graczy europejskiej sceny Quake Live. Dzisiejszy ZOTAC z udziałem takich graczy jak - Cypher, fire_bot, guard, noctis,  agentJkezoor , demon na pewno należał do jednego z ciekawszych turniejów rozgrywanych ostatnimi czasy.

Dzisiejszego dnia swoją wysoką formę potwierdził Białorusin Alexey "Cypher" Yanushevsky, który gładko przebrnął przez turniejową drabinkę i w finale bez większych problemów pokonał Litwina Mariusa "Guarda" Ivanauskasa.

W dzisiejszym Zotac'u nie zabrakło też polaków, a najlepszy z nich Mateusz "matr0x" Ożga (pawełek85) uplasował się wśród ośmiu najlepszych zawodników turnieju.  Całą drabinkę turnieju zobaczycie pod tym adresem - link.

Finał

Cypher [
3 :
1 ] Guard

Aerowalk (13:19)

 Dismemberment (8:-1)

Blood Run (9:0)

Furious Heights (10:5)

*
źródło: *zotacCUP

Level Up TV - DHW’10 After Movie

wto, 07 grudzień 2010 22:13:01 | Autor: tath | Inne

Pomimo, że  była to ich pierwsza relacją na żywo z turnieju LAN - ekipa z Level Up Tv pokazała  bardzo wysoki poziom na tegorocznym **DreamHack Winter - prawdopodobnie wytaczając nowy szlak dla stream'ingu online.
**
71 minutowy materiał został nagrany podczas 3 dni wypełnionych turniejami QL. Zawiera on min.: nie publikowane wcześniej wywiady, wgląd na stanowiska i ogólnie halę w której odbywał się DH oraz kłótnie graczy :).

Głównym powodem stworzenia tego filmu jest ukazanie jak naprawdę wygląda tak wielki LAN jak DreamHack od wewnątrz dla tych, którzy nie mogli w nim uczestniczyć.

Linki: Część I, Część II

Dodatkowe: Link do filmu, Level Up Tv

Start ligi zostaje wstrzymany

pon, 06 grudzień 2010 19:00:01 | Autor: sparky | Inne

Niestety start ligi zostaje

wstrzymany. Lista klanów na pewno jeszcze ulegnie nieznacznym zmianom. Restart po nowym roku (tj. 3 stycznia).
Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie. Natomiast wszelkie pytania i uwagi możecie kierować na kanale #plca.pl w sieci QuakeNet.
Jednocześnie informujemy, że klany chętne do gry mogą się zgłaszać na

forum. Temat z zapisami ponownie zostaje otwarty. Jeśli jest

jakiś klan, który chce w obecnej sytuacji zrezygnować z gry, to również

prosimy o poinformowanie.
Prosimy wszystkich którym zależy na przywróceniu jedynego słusznego POLSKIEGO serwera - POL, Warsaw #2 aby bezzwłocznie wpisali się w tym temacie na forum Quake Live (login-pass to samo jak w ql).

Źródło: www.plca.pl/ql/

[PL] Quake Live 2010 - zakończenie sezonu

nie, 05 grudzień 2010 18:00:01 | Autor: PLquakelive | Inne

05.12.2010 zakończył się sezon zasadniczy Polskiej Ligi [PL] Quake Live w którym czołówka EKSTRAKLASY zagrała w wielkim finale tydzień później, 11.12.2010. Mistrzem Polski [PL] Quake Live został MichaelAneglo. Oto klasyfikacja najlepszych:
cup_gold  MichaelAneglo 
cup_silver  Bloodpa1nt
cup_bronze CanNabisSss

 4.  Mandi91
W gronie tym zabrakło obrońcy tytułu z 2009 roku.  M1steR uplasował się dopiero na 6. pozycji, z olbrzymią stratą do czołówki. Najbliżej powtórzenia swojego sukcesu był  Mandi91, który rok temu stanął na najniższym stopniu podium. Objawieniem ligi został  Bloodpa1nt. Dołączając we wrześniu, ze sporą swobodą, wygrał sezon zasadniczy i był zdecydowanym faworytem sobotniego finału.
Szczegóły finału top4


Finał 11.12.2010

(WB)   MichaelAneglo vs  Mandi91, 2:0, House of Decay 10:7, Lost World 16:2

(WB)   Bloodpa1nt vs  CanNabisSss, 2:0, Aerowalk 14:9, Lost World 12:6

(WB)   Bloodpa1nt vs  MichaelAneglo, 2:0, Blood Run 14:10, Aerowalk 20:12

(LB)   Mandi91 vs  CanNabisSss, 0:2, Dismemberment 8:12, Hektik 15:19

(LB)   CanNabisSss vs  MichaelAneglo, 0:2, Lost World 5:14, Aerowalk 9:13
FINAŁ MichaelAneglo vs Bloodpa1nt, 3:1,

Lost World +1 z WB dla Bloodpa1nt'a 

Furious Heights 9:0, oddany w 5 minucie

Aerowalk 13:8, oddany po 8 minucie 

Blood Run 7:5, pełen mecz, 10 minut
Nie obyło się bez problemów przy rozgrywaniu meczu finałowego. Po pierwszych dwóch wygranych  MichaelAneglo nad Bloodpa1nt, doszło do rozbieżności co do rozumienia zasad. Nauczka dla organizatorów, aby bardziej szczegółowo rozpisywać regulamin. Na szczęście zawodnicy stanęli na wysokości zadania i udało im się porozumieć i zakończyć finał.
Z pozostałych do wyboru map (Dismemberment, Blood Run, Hektik) Bloodpa1nt odrzucił tę pierwszą. Hektik'a już nie było potrzeby grać. Niezwykle zacięty mecz na Blood Run zakończył się wygraną
cup_gold  MichaelAneglo 7:5, a cały finał 3:1 !
Dema już są dostępne na kanale YouTube polskiej ligi [PL] Quake Live


EKSTRAKLASA 

  1. MichaelAneglo

  2.  Bloodpa1nt 

  3. CanNabisSss

  4.  Mandi91

  5. tr1xo 13,886

  6. M1steR 3,929

  7. proph_ 3,924

  8. venomy 1,982

  9. fshal 1,015

  1. 3st_pl 0,994

  2. bluemars 0,944

  3. Marcyn 0,920

  4. Zuoo_ 0,889
    baraże o utrzymanie: Zuoo_ vs 2Mind


I LIGA

  • awIdet 86,728

  • 1030 85,236

  • Lodor 83,908
    baraże o awans: 2Mind vs Zuoo_

  • baraże o utrzymanie: QW_PLAYER vs id0l ; _rendar_vs b4lb1n


    II LIGA  

    1. FraQQQ 88,632

    1. Nexilis 88,112

    2. b4lb1n 85,008

     

    baraże o awans: b4lb1n vs rendar ; id0l vs QW_PLAYER

    baraże o utrzymanie: dziad vs  qvaku ; trolltk vs amine


    III LIGA  

    1. ban1a 82,136

    1. tr4s 82,064

    2. amine 80,848

     

    baraże o awans: amine vs trolltk ; qvaku vs dziad


    Co prawda nie udało się rozegrać 1000 ligowych w sezonie zasadniczym, ale bardzo niewiele brakowało. Przyszły sezon 10k?
    Linki: strona ligi

    Co nowego

    1. baks stworzył temat: Stara gwardia
    2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
    3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
    4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
    5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
    6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
    7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
    8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
    9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
    10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
    11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
    12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
    13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
    14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
    15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

    Pokaż więcej »

    Cytaty

    Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

    Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

    Dodał: tath

    Ankieta

    OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

    Głosów: 63