Sprawiedliwi "inaczej"
wto, 14 październik 2008 21:27:01 | Autor: ins1d1um | Quake 3 Arena
Niestety jak to bywa w grach on-line gdzie każdy współzawodniczy z każdym, pojawiają się czarne owce które za wszelką cenę chciałyby dorównać innym.
Po sygnałach jakie dostałem, postanowiłem sprawdzić jak sytuacja wygląda na serwerach cpma. Moim celem został jeden z popularniejszych serwerów hostowanych przez ASTER.
Był to Teams #1 VQ3 gdzie przebywało najwięcej graczy modu. Niestety serwer posiada wyłączony system ochrony PunkBuster co pozwala na swobodne używanie „dopalaczy”.
Na szczęście nie do końca.
Korzystając z możliwości jaką dostałem od EvenBalance, postanowiłem się zalogować na moje konto w systemie w celu wykrycia graczy którzy pomimo wyłączonego pb na serwerze zapomnieli wyłączyć swojego klienta systemu ( :D )i w dalszym ciągu byli podatni na sprawdzanie pod kontem posiadanych „zabawek” ale już bez efektu wyrzucenia z serwera.
Po paru chwilach zaciekawił mnie jeden „gracz” który uzyskał wysoką ilość fragów i wysoki eff:
(Nick gracza celowo "wymazałem" z powodu możliwego fejkowania)

W swoich poczynaniach kierowałem się także opiniami innych graczy znajdujących się na serwerze. Bez namysłu postanowiłem ściągnąć z niego parę screenshot’ów
Moim oczom ukazał się przeraźliwy widok:
(zamazane litery to mój login który musi pozostać nieznany)
pro-q3dm6:
*1.)*

2.)

Mapa q3dm7:
1.)

2.)

Wnioski nasuwają się same.
Statystycznie podam że za cały miesiąc Wrzesień na tym serwerze pojawiło się:
5 graczy z nieprawidłowym md5 dla sterownika grafiki opengl.dll
23 osoby z nieprawidłowym md5 dla plików *.qvm
(co może świadczyć o używaniu loaderów w formie *.exe + *.dll)
Oczywiście mówię o osobach które zapomniały wyłączyć PunkBuster przed wejściem na serwer.
Ile osób było ogólnie………………… nikt nie wie.
Osobiście uważam że PunkBuster powinien wrócić na serwery oczywiście pod zmienioną formą bo to jedyny wyznacznik sprawiedliwości jaki mamy na pr. 1.32.
Coraz większymi krokami zbliża się Asus Open Autumn 2008. Turniej organizowany przez portal CyberFight.ru odbędzie się 15, 16, a także 29 i 30 listopada 2008 r. w Moskwie. Wśród innych gier nie zabraknie także Naszego kochanego Wstrząsu. Organizatorzy już zapowiadają udział najbardziej znanych graczy Quake 3 Arena z Europy Wschodniej. Więcej informacji niebawem.

Quake Live zdaje się cieszyć coraz większą popularnością wśród organizatorów wszelakich turniejów gier z rodziny Quake. Od niedzieli można się zapisywać do Euro Open Cup - Quake 4 & Quake Live organizowanego przez
Hawr1x'a, by to zrobić należy wysłać email na adres
Quake 4 channel: #Q4.cz

Verde Distrito z dywizji eFreeze'a (kiedyś dywizja Magnetic eSports). Na początku wielu z Was zapewne zadawało sobie jedno podstawowe pytanie: Czy ta cała liga w ogóle wypali? Czy tego typu rozgrywki mają jakiś sens na eFreeze? Otóż okazało się, że tak, gdyż organizatorzy naprawdę wykazali się sporym zaangażowaniem i zadbali o wszystko jak należy. Czy tym razem będzie podobnie?





