Q3: The Real Stories (01)
śro, 02 styczeń 2008 20:30:01 | Autor: [M]aniek | Quake 3 Arena
quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku
Zarejestruj się w celu uczestniczenia w życiu serwisu, posiadanie konta pozwoli Ci na:
śro, 02 styczeń 2008 20:30:01 | Autor: [M]aniek | Quake 3 Arena
W internecie roi się od różnego rodzaju poradników. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze są te w formacie video, umożliwijające precyzyjne śledzenie myśli autora i ułatwiające odbiór nawet zielonemu użytkownikowi. Tym razem video-tutoriale będą dotyczyć szeroko pojętej postprodukcji. Na stronie videocopilot.net znajdziemy dziesiątki poradników dla jednego z najpopularniejszych programów do tworzenia efektów - Adobe After Effects. Strona jest przejrzysta, każdy efekt jest krótko opisany obok zdjęcia, gdzie możemy zobaczyć realizację. Wśród opisanych wodotrysków znajdziemy rzeczy typowe, jak obróbka tekstu czy animacja nieba, ale także sporo bardziej efektownych bajerów rodem z komercyjnych produkcji filmowych.
Dla ludzi żądnych większej porcji wiedzy istnieje możliwość zakupu bardziej profesjonalnych plików video, tekstur, gotowych efektów i innych narzędzi czyniących naszą produkcję atrakcyjniejszą. Gorąco zachęcam do testowania, oglądania i wdrażania pomysłów do własnych dzieł!
Witam!
Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich do przeczytania tutoriala
mojego autorstwa, który w łatwy sposób przedstawia tworzenie Huda za
pomocą Q3cpma Hud Editora. Poradnik kierowany jest głównie do osób,
które chciałyby stworzyć samodzielnie Hud, lub też zmodyfikować jeden z
wielu dostępnych w sieci, a nie są z tym tematem zaznajomione.
Zapraszam do lektury !
wto, 01 styczeń 2008 00:16:01 | Autor: BrickBazooka | Inne
Komunikator działa podobnie jak program pocztowy, jest szybki i wygodny.
gdy otrzymasz nową wiadomość obok linku "Komunikator" pojawi się mała, mrugająca koperta.
wiadomości wysłane i odebrane zapisują się w oddzielnych folderach
do każdej odpowiedzi dołącza się automatycznie poprzedni tekst z oznaczeniem autora, daty i godziny napisania
każdą wiadomość można usunąć z listy wiadomości
wiadomość pisze się znajdując użytkownika w tabeli z użytkownikami lub wchodząc w szczegóły użytkownika i klikając odpowiednią ikonkę
jest też dostępna książka adresowa do której można dodawać dowolnego użytkownika serwisu. Użytkownika dodaje się także poprzez kliknięcie odpowiedniej ikonki widniejącej przy użytkowniku.
użytkowników można oczywiście usuwać z książki adresowej
do użytkowników, którzy wyłączyli otrzymywanie wiadomości nie można napisać ani dodać ich do książki adresowej. Opcję tą ustawia się w: Twój Profil -> zakładka "Settings"
temat wiadomości nie przeczytanej wyświetla się pogrubionym tekstem. Po przeczytaniu temat wyświetla się normalną czcionką
każda wiadomość ma oznaczenie że została na nią udzielona odpowiedź (lub nie)
dostępne jest także wyszukiwanie we wiadomościach (wg. loginu nadawcy/odbiorcy lub wg słowa zawartego w temacie czy treści)
w treści wiadomości nie można używać HTML'a ani innych dekoracji tekstu
muszę zrobić na forum też mrugającą kopertę i link do komunikatora ale nie mam już dzisiaj siły ;)
To chyba tyle, wszelkie błędy lub propozycje modyfikacji należy zgłaszać na forum w temacie ORG Komunikator lub w komentarzach
wto, 01 styczeń 2008 00:00:01 | Autor: RedakcjaORGa | Inne
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
FIGH... ekhm
Szczęśliwego Nowego Roku!

Aby ten nowy, 2008 rok, był jeszcze lepszy od poprzedniego oraz obfitował w liczne excellenty i impressivy, nie tylko w Quake`u, ale również na niwie osobistej i zawodowej, życzy wam - drodzy użytkownicy ORGa - Redakcja.
Póki co, mam partię kanapową i z założenia nie myślę o zdobyciu władzy. Od dziś, będziecie mogli czytać na ORG'u krótkie "projekcje" myśli. Będę pisał je w celu pobudzenia Waszej wyobraźni. Nie chcę Was nimi smucić, ale fajnie by było nie czekać na "unlock" 10 min. Zapraszam do czytania i komentowania. Internetowy kolega nergal.
nie, 30 grudzień 2007 18:10:01 | Autor: move | Quake 3 Arena
Może i ankieta zbyt długo nie trwała, jednak wystarczająco aby zarysowała się spora przewaga 2 z 6 mapek nominowanych do udziału w turnieju invite only organizowanego przez nasz serwis. Po bardzo wyrównanym pojedynku, tą lepszą okazała się necro6. Gratulujemy! Jednocześnie informuję, że na turnieju, który odbędzie się 20 stycznia 2008 roku, z pewnością będzie ona grana przynajmniej 8 razy (wkrótce pojawi się konkretne info w związku z turniejem i jego zasadami, a przede wszystkim uczestnikami, ale o tym dowiecie się w swoim czasie). (kliknij więcej)
*
*Proszę o kontakt autora zwycięskiej mapy (do 5 stycznia 2008 roku) w celu odbioru nagrody - symbolicznej wprawdzie, ale nie liczy się co, tylko gest. Prawda? Dane kontaktowe w moim profilu.
*
Już wkrótce wybrany level znajdzie się na wszystkich Asterach 1v1 i oczywiście jeśli inni admini są chętni ją umieścić na swoich serwerach, gorąco do tego zapraszamy! Link do downloadu (tylko i jedynie necro6.pk3, a nie całego map-pack'a): [click] Dobrej zabawy!
Dla dopełnienia obowiązku podaję klasyfikację końcową:
*1. necro6 - 31,8% głosów**
l3dm3 - 29% głosów
ex equo: q3nem06 i reqdm5 - 10,6% głosów
q3dade12 - 10,2% głosów
q3shw17 - 7,8% głosów
Oraz potwierdzenie wyników sondy: [click]
Chciałbym jeszcze rozjaśnić pewną wątpliwość co do sondy i zasadności jej wyników. W pierwszym newsie nt. konkursu popełniłem błąd podając bezpośredni link do pliku, przez co skrypt nie naliczał ilości ściągnięć map-pack'a. Stąd też proszę się nie sugerować rzekomym stanem licznika downloadu.

Wiele
osób pewnie zastanawia się nad przejściem z OSP na CPMA. Nasz
serwis będzie z całych sił wspierał tych, którzy zdecydują się na
taką zmianę. Na początek pragnę wszystkim przedstawić program
mojego autorstwa, o dumnie brzmiącej nazwie: OSP2CPMA Config Converter.
Jak się pewnie
domyślacie, zadaniem programu jest konwersja waszych configów,
których używaliście na OSP w taki sposób, by stały się one
użyteczne również w CPMA. Program zajmuje się nie tylko stroną
wizualną, ustawia również odpowiednie komendy sieciowe.
Ten program to 3000
linijek kodu i grupo ponad 100 godzin spędzonych przeze mnie podczas
pracy nad nim. W czasie tej przygody swoim wsparciem służył mi
AL|EN, który udzielił mi
wielu cennych rad, za co mu dziękuję.
Mam ogromną prośbę do wszystkich,
którzy użyją konwertera. Napiszcie jak poszła konwersja i co wam
nie odpowiada. Dzięki temu kolejne wersje programu będą jeszcze
lepsze. Życzę miłej zabawy przy przerabianiu configów.
UWAGA: Program konwertuje
komendy: ch_statusBarFormat i
ch_weaponSwitch zamiast
ch_statusBarStyle i ch_weaponList. To ważne,
gdyż przy promode 1 (np.
Clan Arena) OSP korzysta z tych drugich
poleceń. Jeśli więc gracie w Clan Arenę to musicie odpowiednio
przygotować swój config przed konwersją. Jeśli tego nie zrobicie,
to po konwersji będziecie mieli taki HUD, jaki macie podczas gry na fizyce VQ3!
OSP2CPMA Config Converter by [M]aniek
Strona domowa: http://www.quake.net.pl/?page=konwerter
Download
sob, 29 grudzień 2007 16:01:01 | Autor: AL|EN | Quake 3 Arena
Kolejny z wywiadów
przeprowadzony z czołówką polskiej sceny Q3 1v1 - biorąc pod uwagę osiągnięcia
graczy z roku 2007 - dotarł na łamy ORG'a. Tym razem jest to kielecki wymiatacz, znany szerszej publice jako ProX - zdobywca II Miejsca na tegorocznym PGA.
Głównym tematem poruszanym w wywiadzie jest jego stosunek do
zmian wprowadzanych w modzie CPMA jak i ogólny pogląd na głośny ostatnio temat
przenosin z OSP na CPMA. Nie przedłużając zbytnio mej zapowiedzi, zapraszam do
konfrontacji z drugim wywiadowanym - ProX z Proxima Centauri - E.T. ? .
HF!
pią, 28 grudzień 2007 18:36:01 | Autor: Furiat | Quake 3 Arena
Siemano czytelnicy jakże ekskluzywnej stronki o tematyce Quake - the best multiplayer na świecie! Moje pseudo z wirtualnego świata to FURIAT. Od dzisiejszego dnia będę miał zaszczyt reprezentować scenę ExcessivePlus na Waszym portalu. Na codzień jestem zawodnikiem sceny E+ oraz CL'em skromnej ekipy o nazwie Bandit Arena Clan (B*A*C).
E+ opisując w skrócie charakteryzuje się dynamiką oraz żywotnością gry. Od samego początku istnienia modu technika jak i sposób poruszania się w grze, przyciągnęła setki zwolenników. Nadal zresztą panuje tendencja zwyżkowa mimo już 4 lat żywej historii gry. Na scenie istnieje spora ilość klanów, które mierzą swoje siły z teamami całego świata. Ku naszemu zadowoleniu niepodważalnym Mistrzem jest Polski klan I<[] - (KO: Killing Obsession).
Dlaczego znalazłem się na tym serwisie? Ponieważ pragnę przybliżyć Wam jakże bogaty mod ExcessivePlus, scenę oraz klimat jaki w nim panuje, w postaci:
* FAQ
* organizacji turniejów
* regularne newsy scenowe
Mogę powiedzieć, że reszta będzie moją słodką niespodzianką ;)
Z góry dzięki za uwagę oraz proszę o w miarę możliwości łagodną ocenę z racji mojego pierwszego newsa na serwisie ORGa!
Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.
Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208
Dodał: tath
OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))
Głosów: 63