ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Cpma 1.45 BETA

wto, 15 styczeń 2008 13:31:01 | Autor: AL|EN | Quake 3 Arena

Przyzwyczailiśmy się już do kolejnych wersji CPMA, gdy tylko w głowach twórców pojawią się nowe pomysły. Tym razem jednak nowa BETA skierowana jest do wszystkich "testujących" bugi w modzie, gdyż z changeloga dowiadujemy się:
• Rocket splash above curves fixed

• Rockets rounding inside brushes fixed

*(possible fix to the no hit

rockets bug, if you see this bug in the 1.45 beta demo and show us)*
oraz gratka dla miłośników CTF: zlikwidowanie zwalniania postaci posiadających flagę - również proszone jest wyrażanie swojej opini.

*

Flag drag removed from CTF to see if it's achieving something useful or

not, give feedback, this is entirely dependent on what the community

thinks of the gamplay with it vs without.*
Wszyscy proszeni o siedzenie dniem i nocą, aby na nowej wersji powtórzyć buga ze splashem. Ekipa CPMA będzie Wam bardzo wdzięczna i jeżeli odkryjecie kolejne bugi przyczynicie się do polepszenia modu.
Download

Koniec Q3!

wto, 15 styczeń 2008 12:01:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Quake 3 Arena

Tak to koniec.
W chwili gdy WoP ujrzał światło dzienne czarne chmury zawisły nad Areną Q3.
Takie poniżenie... Nikt się tego nie spodziewał! WoP zhańbił dobre imię Q, renomę budowaną przez lata. Turnieje... Liga? Pfff.. Wszystko na marne. Koniec.

Brutalnie i bez kompromisów, i to w każdym calu, każdą tekstura, każdym jednym modelem, nie mówiąc już o mapach, hańbi znak Q!

W obliczu faktów, które mówią same za siebie nie pozostaje nic innego jak pokornie pogodzić się losem.

Nawet sam Fatal1ty nie był w stanie się przeciwstawić. Jak donosi pewien arabski serwis, widziano go ostatnio jak siał pogrom na jednym z serwerów WoP!

 
Czy po takim incydencie uda się to wszystko odbudować? Nie sądzę. Czas pokażę. Czas leczy rany...
 
Czymże jest ów WoP?

World of Padman, to kolejna gra z cyklu Quake nie jedno ma imię. Totalna konwersja Quake. Tym razem na silniku Quake 3.

Na pierwszy rzut oka w ogóle nie przypomina Q3... na drugi i trzeci z resztą też ;).

Podobnie jak w Warsow, grafika World of Padman utrzymana jest w klimacie komiksowym, ale w przypadku WoP twórcy poszli o krok, albo nawet jeszcze dalej.

Jeśli znasz mapę Mike's Room, to wiesz, o czym mówię.

Mapy są genialnie wykonane, teksturom i modelom postaci nie można nic zarzucić. Oczywiście oprawa audio doskonale pasuje do klimatu. Z resztą... nie będę się rozpisywał. Lepiej zobaczyć na własne oczy.
 
Czy wasze oczy to wytrzymają? Czy dla prawdziwego gracza Quake 3 nie będzie to zbyt duży cios? Sprawdź! Ale pamiętaj, ostrzegałem!
 
World of Padman wydany jest na licencji GPL, wiec jest dostępny za całkowicie za darmo.
WoP dostępny jest dla MS Windows, Linux, oraz MacOS X.

DOWNLOAD

Sorrow – Q4 Fragmovie.

wto, 15 styczeń 2008 11:58:01 | Autor: Xsi | Inne

Filmów Q4 jak na lekarstwo, ale jak już się jakiś pojawi to jego wykonanie stoi na wysokim poziomie. Tym razem nie jest inaczej. Sorrow to film autorstwa gracza o nicku suffer1ng. Pokazuje on krwawe fragi głównie w trybach: 1v1, TDM i CTF, przy czym należy zaznaczyć, że ten ostatni tryb dominuje w tej produkcji. Zobaczymy tu masę efektownych pogoni i ucieczek za flagą, zazwyczaj kończących się soczystym midairem, excelentem, rampagem lub też kombinacją wszystkich wymienionych wyżej.
Świetne fragi idą tutaj w parze z jakością obrazu, którą nam zaserwowano w nieprzeciętnej rozdzielczości 1280x720 i przy użyciu kodeka x286. Niestety minusem takiego rozwiązania jest wielkość samego pliku, który waży aż 730 MB, co może być nieco odstraszającym czynnikiem dla posiadaczy wolniejszych połączeń internetowych. W filmie nie zobaczymy za dużo popisowych efektów graficznych, jest to akurat łatwe do zrozumienia, gdyż autor nastawił się na jakość fragów w nim zawartych. Nie znaczy to oczywiście ze nie ma żadnych dodatkowych efektów, oczywiście że są, jedynie nie w nadmiernej ilości i raczej komponują się z zawartością na tyle dobrze, że nie odwracają uwagi od akcji. W roli fraggerów pojawiają się sie tutaj głównie niemieccy gracze, z d1ablo na czele, natomiast w roli fragowanych zauważyć można kilka gwiazd ze sceny, są też i polskie akcenty ;).

Lista fraggerów

abso
b!o`hAzzard
b3ast
CopperHead
cYmoZz
dakilla
d1ablo
dor
drad1k
kane
karunesh
killat0n
KM
power3
suffer1ng
tallo
trizer
ulbe
yuka
zipper
ZLC

Długość: 17:01
Rozmiar pliku: 728 MB
Kodek: x286
Rozdzielczość: 1280x720

Mirrory

Ladder 2/2 CPMA.vq3 - głosujcie!

wto, 15 styczeń 2008 11:35:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Za inicjatywą naszego forumowicza viCor'a, na stronie ClanBase.ggl pojawiła się możliwość utworzenia nowego Cup'u. Jednak bez Waszej pomocy nic się nie osiągnie. Wielu znamienitych graczy wróciło do Q3. Podejrzewam, że większa część z nich zechce sprawdzić swoje umiejętności przed ESWC 2008 w różnego rodzaju turniejach. Dlatego warto zagłosować aby znów zobaczyć najlepszych w akcji! Powodzeniu całemu przedsięwzięciu ze strony ORG'a, duże GL!
Więcej informacji tutaj (aby wziąć udział w głosowaniu należy się zarejestrować na stronie CB).
źródło: BOARD

Nations Cup TDM - rozlosowane grupy!

pon, 14 styczeń 2008 22:00:01 | Autor: THRAWN | Inne

Niecałe dwie godziny temu byliśmy świadkami losowania grup przeprowadzonego na antenie PG24 przez admina TDM Nations Cupa Hawr1x'a. Nie będę was zamęczał wnioskami, poprostu popatrzcie:

**QUAKE III

**

GRUPA A

Polska
Chorwacja
Rosja B
Francja
Węgry B
wolny slot

GRUPA B

Wielka Brytania
Serbia
Węgry A
Niemcy
Finlandia
wolny slot

GRUPA C

Szwecja**
Austria
Włochy
Czechy A
Liechtenstein
wolny slot

GRUPA D

Rosja A
Stany Zjednoczone
Słowacja
Ukraina B
Czechy TA
Ukraina A

QUAKE 4

GRUPA A

Szwecja
Włochy
Węgry
wolny slot

GRUPA B

Słowenia
Słowacja
Stany Zjednoczone A
Niemcy

GRUPA C

Stany Zjednoczone B
Wielka Brytania
Finlandia
wolny slot


GRUPA D
Holandia
Francja
Czechy
wolny slot

wolny slot - wolne miejsce dla spóźnialskich
**nowość -
fox* znany też jako fojji wraca do reprezentacji Szwecji!

DO BOJU POLSKO!

Źródło: PG24.cz, quake.cz/NationsCup

Nowe wersje sterowników ATI / Nvidia

pon, 14 styczeń 2008 17:26:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

Pojawiły się nowe wersje sterowników dla Windows XP/Vista.
*

  • Catalyst 8.1 dla kart ATI

  • 173.61 Beta dla kart NVIDIA


 
Nowe Catalysty dla Windows Visty 32 i 64 bit obsługują karty ATI od 9550.

Do ciekawostek należy fakt, że w dokumentacji widnieje zapis na temat kart ATI Radeon HD 3200 Graphics, HD 3400, HD 3470, HD 3650 AGP, HD 3850 AGP, HD 3870 X2... których jeszcze nie ma na rynku!

 
Sterowniki Nvidia wydają się być zoptymalizowane pod najnowsze gry (...a być może to tylko zbieg okoliczności). W Crysis udało się wycisnąć dodatkowe kilka klatek. Jednak w starszych programach (w tym w 3dmark06) osiągają minimalnie niższe wyniki niż poprzednie wersje.

Więcej informacji na ten temat w benchmarku przeprowadzonym przez serwis VR-ZONE

Radeon HD3850 ... na AGP!

pon, 14 styczeń 2008 11:27:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

Posiadacze starszych płyt głównych zagrają jeszcze w Crysis! Firma GeCube zdecydowała się wydać kartę HD3850 na złącze AGP. Cena sprzętu będzie nieco wyższa niż dla modeli ze złączem PCI-E. Parametry techniczne pozostaną, oczywiście, te same.
* obsługa DirectX 10.1
* 512 MB pamięci
* 320 jednostki cieniujące
* 256 bitowa szyna pamięci
* UVD (Unified Video decoder)
* PowerPlay (funkcja oszczędzania energii)
 
Pozostaje tylko czekać na bardziej konkretne dane w postaci testów.
źródło: http://techworks.pl/

Minimizor 1.6 - NIE dla ALT+ENTER!

nie, 13 styczeń 2008 21:44:01 | Autor: AL|EN | Inne

Nieraz byłem zirytowany nie mogąc w pół sekundy powrócić do pulpitu aby odpowiedzieć na nawał wiadomości! Już od dawna używałem Minimalizator'a, jednak nie obsługiwał on ChallengeQuake3.exe. Tym razem, to koniec narzekań!

Minimizor w wersji 1.6 ujrzał światło dzienne. Osobiście, jako jeden z wielu prosiłem o wsparcie ChallengeQuake3.exe i doczekałem się!
Tym razem program jest o wiele bardziej komfortowy - zapamiętuje ustawienia odświeżania pulpitu. Pozwala też na określenie aż 3 klawiszy do minimalizacji.

Lista obsługiwanych gier:

RTCW
Enemy Territory
Enemy Territory : Quake Wars
Quake 2
Quake 3 - Challenge
Quake 3 - Arena
Quake 4
UT2004
UT3
COD1
COD1 - United Offensive
COD2
COD4
Doom 3
FEAR
Warsow
MOHAA
WoW
Rose Online
HL1 /HL2 Engine games(Cs, Css, TF2, etc)

Download

Wyzwanie...

nie, 13 styczeń 2008 20:44:01 | Autor: [M]aniek | Inne

Znane nam są z historii sytuacje, kiedy to dzielni wojownicy wyzywali siebie na pojedynek. Stawką był honor, duma i szacunek; niekiedy również niewiasta. Ponieważ w takich pojedynkach zwykle walczyło się na śmierć i życie, zaprzestano ich, a ostatnim znanym ludzkości wyzwaniem, jest wyzwanie Actimela.
Okazuje się jednak, iż jest szansa, że tradycja ta powróci i to za sprawą gier komputerowych! Tak jak niegdyś Power Rangers rzucili wyzwanie złu i nieprawości, tak dzisiaj v3r (znany też jako TRENER_ZOMBEK) rzuca rękawicę w twarz zoom'a. Powód wyzwania okazuje się być ten sam, co setki i tysiące lat temu. Recz bowiem tyczy się honoru.
Wspomniany wyżej v3r poczuł się urażony słowami zoom'a, który stwierdził, że Call of Duty 4 jest grą łatwiejszą od Quake'a 3. Polem starcia ma być mapa pro-q3dm6. Ta plansza przeżyła już wszystko, a teraz stoi przed szansą dołączenia kolejnego wydarzenia do swojej bogatej kolekcji. Czy dojdzie do tego pojedynku i czy będziemy mogli go obserwować za pośrednictwem HSTV? Będziemy o tym informować na bieżąco. Chcecie dowiedzieć się więcej na temat całego wydarzenia? Przyjrzyjcie się poniższym linkom:

Wyzwanie
News na esports.pl
Wywiad z zoom'em
Możecie sami wytypować zwycięzcę tego pojedynku za pośrednictwem naszej sondy. Znajdziecie ją po mojej lewicy - powiedziałby ten news, gdyby umiał mówić.

CPM 1v1 OpenCup - runda 3

nie, 13 styczeń 2008 20:43:01 | Autor: nergal | Quake 3 Arena


Turniej CPM 1v1 OpenCup, nieubłaganie zbliża się do półmetka! Do współzawodnictwa przystąpiło aż 64 graczy. Wśród nich można natknąć sie na znakomitości takie jak: dziku, pod1, Jon4thaN, vo0, Gellehsak, vamp1re. Pamiętajmy, że w grze pozostaje nasz high skill'owy v3rb, w którym drzemie ogromny potencjał.

Do rundy trzeciej drabinki wygranych doszło 7 z 13 zapisanych Polaków.
Nadchodzące pojedynki naszych reprezentantów:
Runda 3 drabinki wygranych:
* toxter - v3rb
* Gellehsake - Jon4thaN
* pod1 - dziku
* light - fpt
* sivek - ddk
* ghostdogg wygrał 2:1 z Nzr0 i czeka na oponenta w następnej rundzie!
Runda 1 drabinki przegranych:
* GNZ - guhard
Runda 2 drabinki przegranych
* buxter - Nzr0
Większość meczów ma rozegrać się dziś wieczorem między 20:00, a 22:00. Po aktualne informacje odsyłam Was na kanał irc #cpma.na, a pod tym linkiem można podejrzeć drabinkę. Jeśli ktoś chce wypełnić lukę w planie dnia i obejrzeć kilka demek z turnieju zapraszam tutaj.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63