ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 rokuPodsumowanie finałów IEM IV

pon, 08 marzec 2010 09:48:01 | Autor: RedakcjaORGa
Światowe Finały Intel Extreme Masters IV World Championship Finals, które miały miejsce w Hanowerze, zostały zakończone w pierwszą sobotę marca (tj. 6.03.2010). Po pięciodniowych zmaganiach został wyłoniony mistrz platformy Quake Live. Póki co zacznijmy wszystko od początku. Miejscem tegorocznych mistrzostw IEM IV zostały największe targi oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii – CeBIT 2010. W targach tych uczestniczyło ponad 4 tysiące wystawców z 68 krajów. Oprócz tego zostało wydzielone ponad 10,000 m² powierzchni na Intel Gaming Hall, czyli miejsce w którym były rozgrywane finały czwartego sezonu IEM, organizowanego przez centrum ligowe ESL. Całość złożyła się w ten sposób, że oprócz platformy Quake Live odbywały się również światowe finały Counter-Strike oraz World of WarCraft – wszystko w jednym miejscu.Pierwszego dnia rozgrywek (tj. 3 marca) miała zostać rozegrana grupa A, w której był nasz reprezentant – Maciej "Av3k" Krzykowski. Miała, bowiem wystąpiły poważniejsze problemy natury technicznej, a dokładniej atak typu DDoS sparaliżował sieć, przez co rozgrywanie meczów w formule ‘lan’ było utrudnione. Gracze byli zmuszeni grać swoje mecze na serwerach niemieckich, co nie każdemu się zbytnio podobało. Ostatecznie jednak przerwano rozgrywki i poinformowano, że następnego dnia będzie ich kontynuacja. Nasz Av3k zaliczył tego dnia swoje pierwsze dwa mecze. Najpierw pokonał włoską gwiazdę fnatic – Alessandro "stermy" Avallone'a, wynikiem 2:0, a następnie po dobrej grze przegrał z Shane'm "SK-rapha" Hendrixsonem 0:2.
Następnego dnia sytuacja się poprawiła. Od rana rozgrywano według planu grupę B, a po niej kolejno resztę spotkań grupy A. Grupa B przebiegła błyskawicznie. Przed godziną 14:00 był już znany pierwszy półfinalista – Cypher, który w swojej grupie znalazł się na pierwszym miejscu pokonując foxa 2:0. Następnie wznowiono grupę A, która zakończyła się około godziny 19:30, wyłaniając drugiego półfinalistę: Coollera. Na drugim oraz kolejno trzecim miejscu z grupy A wyszli rapha oraz av3k, którzy przeszli do walki w barażowych meczach. Natomiast w drugiej grupie byli to fox oraz DaHanG. Trzeci dzień zmagań, był niezwykle krótkim dniem. Rozegrano, bowiem dwa spotkania barażowe. Av3k vs fox oraz rapha vs DaHanG. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł nasz reprezentant av3k, ogrywając pewnie foxa, wynikiem 3:0. Również rapha nie zawiódł i pokonał swojego rodaka DaHanGa 3:0. Obydwaj zawodnicy przeszli do dalszej rywalizacji i następnego dnia mieli oni zmierzyć się z wyłonionymi wcześniej półfinalistami. Czwarty dzień był dniem niezwykle emocjonującym. Av3k drugi raz trafił na Rosjanina i drugi raz niestety musiał uznać jego wyższość. Co prawda za pierwszym razem wyglądało to, jakby av3k specjalnie dał się pokarać Coollerowi. Tym razem jednak mecz był zacięty i zadecydowały ostatnie sekundy na pechowej dla avka dm13 (gdzie przegrał wynikiem 5:6), a ogólny wynik spotkania to 3:1 w mapach dla Coollera, oraz jego awans do finału. W następnym meczu półfinałowych zwyciężył rapha, który pokonał Cyphera, wynikiem 3:2. Av3k rozegrał jeszcze mecz o trzecie miejsce ze swoim kolegą z Serious-Gaming Cypherem. Ostatecznie av3k wygrał 3:2, zyskując trzecią lokatę na pudle oraz brązowy medal mistrzostw.

W meczu finałowym, który był niezwykle ekscytujący od początku prowadził, rapha który pokonał Coollera na pierwszej mapie (t7 2:1). Na następnej mapie walka była również zacięta i w ostatniej sekundzie rapha zdobył telefrag wygrywając (t9 6:5). Cooller po dwóch przegranych chwilę wcześniej mapach, zaczynał dm13 z niezwykle poważną miną na twarzy. Musiał sobie zdawać dobrze sprawę, że to jego ostatnia szansa na odrobienie strat. Rozgrywka była bardzo wyrównana, frag za frag, ostatecznie pod koniec rapha miał przewagę i w ostatnich sekundach spotkania popełnił ogromny błąd, robiąc rocket jumpa trafił bezpośrednio na wychodzącego Coollera, który mocno zaatakował swojego przeciwnika i odrobił dwa fragi, przez co ostatecznie wygrał tą mapę wynikiem 4:3. Następnie na kolejnej mapie (dm6) zwyciężył rapha (5:3), odbierając Coollerowi ostatnie złudzenia na zwycięstwo w wielkim finale. (3:1 w mapach dla raphy).

Po meczu finałowym nastąpiło wręczenie nagród. Av3k stanął na trzecim stopniu podium odbierając medal oraz pokaźną sumę 1,600 $, na którą niewątpliwie zasłużył, a nam zapewnił ogromną radość pokazując po raz kolejny, że Polak potrafi.

Wcześniejsza relacja dostępna pod tym adresem.

Końcowa klasyfikacja światowych finałów IEM IV

1. :us: Shane "SK-rapha" Hendrixson ($10,000).
2. :ru: Anton "mouz.Cooller" Singov ($4,000).
3. :pl: Maciej "srs/rzr/av3k" Krzykowski ($1,600).
4. :by: Alexey "srs/rzr/Cypher" Yanushevsky ($800).
5. :se: Magnus "mouz.fox" Olsson ($600).
6. :us: Tim "EG|DaHanG" Fogarty ($600).
7. :it: Alessandro "stermy" Avallone
($400).
8. :fr: Kévin "fnaticMSIstrenx" Baéza
($400).
9. :cn: Fan "4K^Jibo" Zhibo ($400).
10. :ca: Thomas "EG|griffin" Wall ($400).
11. :us: Brian "coL-dkt" Flander ($400).
12. :us: Chance "EG|Chance" Lacina ($400).

Na zakończenie krótka rozmowa z Maciejem avkiem Krzykowskim.

Powiedz jakie są Twoje odczucia po zdobyciu 3 miejsca na IEM IV.

Nie jestem zadowolony z tego miejsca, jednak zdarzają się wpadki.
Muszę się pocieszyć z 3 miejsca i wygranej z Cypherem w małym finale.


Jak oceniasz przygotowanie turnieju od strony technicznej?

Jeśli chodzi o przygotowanie, w porównaniu do innych turniejów, wypadły one nie najlepiej.
Było dużo problemów z komputerami i Internet nam nie działał.


Chciałeś ośmieszyć Coollera na ztn, grając przez całą mapę +back?

Po prostu chciałem zobaczyć, jak można inaczej zagrać ztn.
I okazało się że, można wygrać z najlepszymi, nie licząc nawet jednego itemu.

Czy od początku zakładałeś że wyjdziesz z grupy na 3 miejscu?

Tak myśleliśmy z Cypherem, żeby nie trafić na siebie w play-offach.
Wolałem wyjść z 3 miejsca w grupie.


Co powiesz na temat finału rapha - Cooller?

Nie przyglądałem się im praktycznie na tym turnieju. Nie oglądałem też finału,
bo miałem swój o 3 miejsce z Cypherem. Także nie mam nic do powiedzenia na temat ich gier. Nie wiem nawet jak wyglądał finał.


Cooller do Ciebie podszedł po meczu półfinałowym. Powiedział Ci coś złośliwego?

Nie, powiedział że chce normalnie porozmawiać.
Trochę pogadaliśmy o tym wszystkim i poszliśmy na swoje mecze.

Co powiesz na temat opublikowanego wywiadu na ESReality, który wywołał niemałą burzę wśród tamtejszych trolli?

No tak, ale co oni mnie interesują? Nie ma o czym tu mówić.
Chce tylko podziękować całej reszcie polskich fanów która mnie wspierała.

Polscy fani dopingowali Cie nawet w komentarzach meczowych na esl. Najbardziej rozbawił mnie komentarz jednego z nich który napisał w meczu z Jibo: nasikaj mu do miski z ryżem.

:DDDDDDDDDDDDD hehehhe :D dużo było dobrych komentarzy z polskiej strony.

Dodasz coś od siebie na zakończenie?

Nie zawsze da się wygrywać. Chciałbym tylko podziękować wszystkim Polakom za wsparcie.


Wyświetleń: 17004
14877

BloodPL | 2010-03-08 13:18:56

dobry nius podsumowujący ;) As!c być może będzie zadowolony!

Artistic avatar

aiken | 2010-03-08 17:59:58

GJ aqs za podsumowanko i oczywiscie GG Av3k! Nie zawsze da sie wygrywac, ale swiatowe top3 to wciaz wielki sukces.

8717

nergal | 2010-03-08 18:15:05

podsumowanie spoko takie przypomnienie, ale mogles pokusic sie o dodanie od siebie paru zdan (pomijam mini wywiad z avkiem) takie troche przepisanie wynikow:P

18601

sparky | 2010-03-08 18:24:15

brakuje mi ostatnio weny :L

Gravatar

strug | 2010-03-08 18:31:38

Mam nadzieje tylko, że młody się nie zniechęci bo przed nami ESWC, QUAKECON i ENC. Nie jestem jakimś specem od QL ale mam wrażenie mecz z Coollerem zagrał na słabym poziomie, w porównaniu do tego co pokazał z foxem. Dosyć dziwne błędy dm13, nic mu kompletnie nie wchodziło i wychodziło. Pomimo tego był w stanie nawiązać walkę i to on głównie dominował na mapach. Pozostaje podziękować za piękny spektakl i mieć nadzieje że przyszłe turnieje wypadną dużo lepiej. GG Av3k. Ogień !!!

19614

attyla7 | 2010-03-08 18:43:59

Czyli z tego wynika że specjalnie podłożył się coollerowi w grupie żeby nie trafić na cyphera a mimo to wygrał ztn nie licząc ani jednego itemu? nice :O

btw. on ma w tym serwisie konto?

3449

sab | 2010-03-08 22:28:55

przez avka przemawia dziki nacjonalizm, powinien wyjść z chatki i otworzyć oczy - pozdrowić również obywateli UE, przecież przede wszystkim jesteśmy europejczykami. Rabin Geremek nie byłby zadowolony gdyby jeszcze żył.

7236

samolot | 2010-03-09 00:08:49

foo88'sab, nie wypowiadaj sie bo przemawia przez Ciebie nienawiść.

Gravatar

justice | 2010-03-13 13:55:56

"Chciałeś ośmieszyć Coollera na ztn, grając przez całą mapę +back?" - gdzie można ściągnąć to demko ? bo na esr nie ma

18601

sparky | 2010-03-22 09:42:04

może w detalach meczu na ESL

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

 1. Requiem zaktualizował post: Znów wpadłem tutaj za wspomnieniami! Od jakiegoś czasu bawię się w ... / Witam i o zdrowie pytam!
 2. Fruity zaktualizował post: Pamiętam tą mapę, kawał dobrej roboty :-D. Kiedyś nawet szukałem k... / Witam i o zdrowie pytam!
 3. Requiem zaktualizował post: **Aktualizacja 2021 [req]: Linki w większości nieaktywne, jako alte... / FAQ - Przeczytaj zanim napiszesz posta!
 4. Requiem napisał post: @Modeq: To chyba nie zmienia się na przestrzeni lat :D / Help co zrobic z czyms
 5. bfr_aka_pablonzo napisał post: Sam już nie wiem co o tym myśleć. / Quake - kerzy w czasach covid19
 6. Szczawson napisał post: Tym eksperymentalnym lękiem niby? Nie polecam. Kłamią w tv, kłamią ... / Quake - kerzy w czasach covid19
 7. bfr_aka_pablonzo napisał post: Ja jeszcze czekam ze szczepieniem. Mam ten zjebany certyfikat covid... / Quake - kerzy w czasach covid19
 8. ProX napisał post: Bo maseczki nie chronią Ciebie przed covidem tylko inne osoby przed... / Quake - kerzy w czasach covid19
 9. Szczawson napisał post: Wszyscy drukują. I tak USA nie przebijemy. Ostatnio wchodzę do robo... / Quake - kerzy w czasach covid19
 10. Vymmiatacz napisał post: Bo te całe "lokdałny" są chuja warte. Przykład moich rodziców - wsz... / Quake - kerzy w czasach covid19
 11. Szczawson napisał post: A co myślicie teraz? Po roku? Bo ja uważam że nic nie działa. Ani g... / Quake - kerzy w czasach covid19
 12. Fruity napisał post: @ksiadz: Chodzi ci o legalną wersję q3? Czy ogólnie? / Q3 legalne?
 13. bfr_aka_pablonzo napisał post: @ksiadz: pytaj śmiało / Quake - kerzy w czasach covid19
 14. ksiadz napisał post: hej widze ze ktoś jest na forum ;) czy ktos z was dobrze ogarnia q3... / Quake - kerzy w czasach covid19
 1. kbr90 napisał komentarz: 100 lat Quake / newsy
 2. Requiem zaktualizował post: Znów wpadłem tutaj za wspomnieniami! Od jakiegoś czasu bawię się w ... / Witam i o zdrowie pytam!
 3. Fruity zaktualizował post: Pamiętam tą mapę, kawał dobrej roboty :-D. Kiedyś nawet szukałem k... / Witam i o zdrowie pytam!
 4. Requiem zaktualizował post: **Aktualizacja 2021 [req]: Linki w większości nieaktywne, jako alte... / FAQ - Przeczytaj zanim napiszesz posta!
 5. Requiem napisał post: @Modeq: To chyba nie zmienia się na przestrzeni lat :D / Help co zrobic z czyms
 6. nergal napisał komentarz: Czasem się wpada:) / newsy
 7. aromat napisał komentarz: Noo @#$%... nie wierze. Z okazji 25 lecia widzę i trupy wstały :D / newsy
 8. yac napisał komentarz: Zacnie się oglądało. Każdy mecz widowiskowy, komentatorzy też świet... / newsy
 9. bfr_aka_pablonzo zaktualizował newsa: Quakecon 2021 - 25 lecie Quake
 10. bfr_aka_pablonzo napisał post: Sam już nie wiem co o tym myśleć. / Quake - kerzy w czasach covid19
 11. Szczawson napisał post: Tym eksperymentalnym lękiem niby? Nie polecam. Kłamią w tv, kłamią ... / Quake - kerzy w czasach covid19
 12. bfr_aka_pablonzo napisał post: Ja jeszcze czekam ze szczepieniem. Mam ten zjebany certyfikat covid... / Quake - kerzy w czasach covid19
 13. ProX napisał post: Bo maseczki nie chronią Ciebie przed covidem tylko inne osoby przed... / Quake - kerzy w czasach covid19
 14. sQr napisał komentarz: Też byłem w fp :))) / klany

Pokaż więcej »

Gracze

 1. bfr_aka_pablonzo - 38 pkt
 2. Woju - 14 pkt
 3. kbr90 -1 - 3 pkt
 4. Bagheera - 1 pkt
Zobacz cały »
Zobacz wszystko »

Statystyki graczy ogółem:

 • Wygranych / przegranych: 171026 / 176857
 • Trafień / strzałów: 101459712 / 334685073
 • Fragów / zgonów: 5177277 / 4472152

Więcej statystyk już wkrótce...

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

Uważasz, że QC przyczyni się do porządnego resetu serii?

Głosów: 497