ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 rokuPolish Division 6 - podsumowanie

czw, 25 czerwiec 2009 02:03:01 | Autor: aikenPolish Divisions 6 - podsumowanieTegoroczne Polish Divisions będące 6 odsłoną ligi dobiegło końca już jakiś czas temu, czas jednak najwyższy na jego obiecane podsumowanie, którego ukazania prawdopodobnie nikt się już nie spodziewał. Przedstawiona tutaj relacja jest pełna moich subiektywnych odczuć i opinii, które wyrobiłem sobie uczestnicząc w lidze w roli organizatora. Weźcie również pod uwagę, że artykuł ten jest w pewnym sensie uwiecznieniem historii, dlatego starałem się zawrzeć w nim jak najwięcej informacji, które pozwolą w przyszłości naszym wnukom dowiedzieć się więcej o złotych czasach gaming'u :). Miłego czytania i z góry przepraszam za niedociągnięcia lub złe osądy ;).Prowadzenie i organizacja Polish Divisions była dla mnie nowym doświadczeniem, gdyż do tej pory nie uczestniczyłem w organizacji żadnego z poprzednich. Jako zawodnik brałem udział jedynie w poprzednim PD, który swoją formułą nie przypominał tych klasycznych z lat 2003-2005. Byłem pewien, że trzymając się nowej formy ciężko będzie zachęcić do gry szeroką rzeszę graczy, zwłaszcza, że scena zrobiła się w ostatnich latach bardzo leniwa i mało aktywna. Idea jaką jest dzielenie klanów na dywizje pod względem umiejętności daje im szansę na walkę z rywalami o podobnym stopniu zaawansowania, a co za tym idzie lepszą zabawę. Quake 3 ma to do siebie, że największą frajdę daje, gdy gra się z równorzędnym przeciwnikiem. Zarówno ownowanie noobów jak i dostawanie totalnych batów od prosów nie sprawia satysfakcji i jest po prostu nudne.Powrót PD do korzeni nie oznaczał jednak tego, że wszystko będzie identycznie jak dawniej. Pojawiło się kilka nowych zasad, które mocno wpłynęły na obraz ligi. Pierwsza z nich dotyczy systemu punktacji i rozgrywania konkretnego meczu. Dawniej było to Best of Three oraz 2-mapowe mecze, gdzie każda drużyna wybierała jedną mapę. Tym razem mieliśmy rozwinięcie drugiego z wymienionych systemów, a mianowicie system 3-mapowy, gdzie każda z drużyn wybierała po 1 mapie, natomiast 3 była grana zawsze niezależnie od wyniku 2 poprzednich. W ten sposób można była za dany mecz zgarnąć od 1 do 3 punktów. Druga ważna zasada, charakterystyczna dla lig takich jak Kuh3 dawała nam ograniczenie wybierania swojej mapy tak, aby niemożliwe było wybieranie ciągle tej samej. Pula map musiała być wykorzystana w ciągu całego sezonu w sposób równomierny, dzięki czemu nie mieliśmy festiwalu map pro-q3dm6 i q3dm7. Jedynym się to podobało innym nie, z pewnością lepszy był to system niż ten zastosowany w którymś z poprzednich PD, gdzie na daną kolejkę była ściśle wyznaczona mapa, bez możliwości wprowadzenia własnej strategii doboru map w zależności od przeciwnika.W lidze wzięło udział 31 klanów, co przekroczyło nasze oczekiwania i pozwoliło na utworzenie 4 dywizji. Żeby nawiązać do przeszłości pozwoliłem sobie zestawić wyniki frekwencji z poprzednich edycji, które prezentują się stosunkowo podobnie:

PD 1 | czas: 07.08.2003 - 26.10.2003 | zapisanych: 32

PD 2 | czas: 10.01.2004 - 25.04.2004 | zapisanych: 38 (ukończyło: 30)

PD 3 | czas: 06.11.2004 - 28.01.2005 | zapisanych: 37 (ukończyło: 24)

PD 4 | czas: 02.05.2005 - 29.07.2005 | zapisanych: 30 (ukończyło: 22)

PD 5 | czas: 21.02.2008 - 26.05.2008 | zapisanych: 22

PD 6 | czas: 23.02.2009 - 28.05.2009 | zapisanych: 31 (ukończyło: 22)Więcej informacji o poprzednich edycjach znajdziecie w artykule autorstwa Irae:

Historia Polish Divisions czyli: "Jak to było, kiedy jeszcze mogliśmy...".Hall of Fame


Nadszedł czas wspomnieć o zasłużonych ludziach, którzy prowadzili i pomagali przy organizacji ligi, za co serdecznie chciałbym im podziękować. Świetnie mi się z Wami współpracowało, a to jest wasza chwila chwały :).Lista:

samoth - moja prawa ręka, zawsze można było na niego liczyć. Pilnował porządku w lidze, sędziował bardzo dużą liczbę spotkań i wpisał niesamowicie dużo cyferek na stronie ligowej.

svich - moja lewa ręka, również niezawodny i sam zawsze wiedział gdzie i kiedy powinien się pojawić, aby dopilnować porządku. Również rekordzista we wprowadzaniu cyferek.

ins - nieoceniona pomoc, ostatnia deska ratunku, kiedy nikt inny nie mógł, wtedy ins zawsze się pojawiał niewiadomo skąd i brał sprawy w swoje ręce ;).

r4lph - tego człowieka to w ostatnim czasie wszędzie pełno, nowy na scenie, stąd też pewnie jego spore zainteresowanie.

kos - dzięki niemu wielokrotnie mogliśmy oglądać mecze na GTV!

[M]aniek - nasz człowiek od reklamy, świetna robota przy promocji ligi!

Irae - serwery PD sponsorowane przez firmę hostującą GameTEC.pl to jego zasługa.

yield - napisał dla nas scorebot'a irc'owego, dzięki któremu mogły powstawać wykresy takie jak ten.Chciałbym również podziękować mniej konkretnie następującym osobom: ThrawN, ins1de, kaboom, george, soviet, Spoonman, Mav_, fo0v. Przepraszam jeśli kogoś pominąłem w tych listach, mogło się zdarzyć ;). Teraz natomiast zapraszam do zapoznania się z niektórymi statystykami ligi oraz moją subiektywną oceną występów poszczególnych klanów w tym sezonie Polish Divisions.


Statystyki


Klanów: 31 (ukończyło 22)

Graczy: 275

Meczów: 106

Fragów: 48069

Fragów/mecz: 453

Najwięcej fragów: 2815 (C4)

Najwięcej śmierci: 2922 (bloody2)

Najlepszy net: 1076 (aw)

Komentarzy na stronie ligowej: 1103

Liczba odsłon strony ligowej: 57362

Adres -> www.pdq3.xt.plRaport z pola bitwy
Division 1
:pl: 666 - The Number of The Beast


Miejsce: 1

Ocena zaangażowania: 4/5

Słów kilka:

Najlepsza drużyna w naszym kraju, posiadająca w szeregach bardzo skillowych graczy takich jak :pl: v3rb, :pl: zik oraz :pl: inz4h. Stabilna forma w trakcie sezonu, niestety rozluźnienie pod koniec ligi, co o mały włos nie kosztowało ich utraty szansy na 1 lokatę. Stąd właśnie utrata punktu w ocenie zaangażowania, poza tym bez zastrzeżeń i gratulacje dla ich kapitana :pl: ThrawN'a za wytrwałość :).
~~~ Wywiad z 666|ThrawN'em
samoth: Co sądzisz o poziomie tego PD w porównaniu do poprzednich edycji? Czy teraz bardziej liczy sie ogólny skill teamu czy taktyka i zgranie?

ThrawN: Wg. mnie nie ma sensu porównywć tego sezonu PD z poprzednim ponieważ przedostania edycja bardziej przypominała ECT. Poziom natomiast wyglądał bardzo dobrze ...na początku, ale sam wiesz miernie jak wyglądała końcówka pownieważ h00lsi zrezygnowali z gry no i ten nieszczęsny "finał" z Dinhz wypadł troszke śmiechowo. Co nie zmienia faktu, że dobrą rzecza było to same jego rozegranie. Quake jest tak specyficzna grą, że zdecydowanie większy wpływ ma skill poszczególnego gracz oraz zgranie jego z innymi niż sama taktyka, która jak wiemy w 'kłaku' nie jest wielce rozbudowana.samoth: A jakie jest Twoje zdanie na temat organizacji? Czy masz jakieś zastrzeżenia,sugestie? Czy system wybierania map tak żeby kazda mapa była zagrana jest wg.Ciebie dobry?

ThrawN: Jeśli chodzi o mapy to preferuje jednak system ClanBase gdzie każdy gra swoją najsilniejszą mape. Co do systemu map PD to nie było aż tak źle, napewno dla słabszych klanów był to dobry trening.samoth: A organizacja,zachowanie sędziow i adminów?

ThrawN: Nie licząc samoth'a? Było spoko, niemam sie czego/kogo uczepić :D

samoth: :D

ThrawN: PS: Wielki szacuneczek dla aikena!

ThrawN: :Dsamoth: Na jesieni będzie kolejna edycja PD, czy planujecie wziąć w niej udzial?

ThrawN: Co do mnie to ja bardzo w to wątpie, wole sie skoncentrować na QL i na teamie akai. Sądzisz ,że znajdą sie znowu chętni? ;]

samoth: Szczerze,to mam nadzieje ze sie znajda;dsamoth: Czy tytuł mistrza polski daje satysfakcję Tobie i Twoim graczom? Czy czujecie się dumni z tego co osiągneliście?

ThrawN: Satysfakcja jest oczywiście, ale była by zdecydowanie większa jeżeli wszystkie klany z div1 dotrwały by do końca, a samo spotkanie z Dinhz odbyło by się w najmocniejszych składach.

ThrawN: GaD a napewno zjada duma, to pewne :D

samoth: Pewnie tak :Dsamoth: Czy chciałbyś pozdrowić mame czy kogoś?:d

ThrawN: Pozdrawiam tych co znam ^^

samoth: Ok, wielkie dzięki i gl i hf w QL ;]

ThrawN: Dzięki


~~~:pl: Dinhz - Dinhz


Miejsce: 2

Ocena zaangażowania: 4.5/5

Słów kilka:

Druga obok szóstek potęga polskiego TDM'a, z cenionym duet'em :pl: uksz i :pl: kertaL oraz tegorocznym nabytkiem polskiej reprezentacji :pl: sch. Ponadto dobra postawa po powrocie z emerytury :pl: r1val'a i :pl: linux'a. Nie dowiemy się niestety czy ten zespół w wymienionym wyżej składzie był istotnie gorszy od 666, gdyż w bezpośrednim meczu oba zespoły wystąpiły w rezerwowych składach. Jednak wynik spotkania jest święty i podopieczni :pl: kaboom'a nie będą do kolejnej edycji Mistrzem Polski, a przynajmniej nie w Polsce ;).:pl: foo - foo clan


Miejsce: 3

Ocena zaangażowania: +5/5

Słów kilka:

Chyba śmiało mogę powiedzieć, że jest to najbardziej solidna drużyna w naszym kraju. Zawsze dobrze przygotowana i poważnie podchodząca do spotkań ligowych mimo humorystycznego przysposobienia jej członków. Jak najbardziej zasłużone 3 miejsce, wywalczone również z drużyną :pl: h00ligans przed ich rezygnacją z ligi. Zdecydowanie ostre i częste treningi pod okiem niezmordowanego :pl: [M]ańka wyszły im na dobre, jak również Quad Run'y :pl: Inverse'a ;).
~~~ Wywiad z foo'Mańkiem
samoth: Jak wg. Ciebie przebiegała ta edycja PD? Co jest do poprawienia a co powinno zosatać?

[M]aniek: Na tyle na ile jestem zorientowany, to przebiegła sprawniej niż się spodziewałem. Organizatorzy się przykładali i widać było efekty ich prac. Szkoda, że niektóre klany nie wytrwały do końca. Nie wiem co jest do poprawienia, nie wiem też co powinno zostać. A już wiem, powinno się wyrzucić z ligi klany 666 i dinhz, a mistrzostwo przyznać foo.samoth: Czy trzecie miejsce Cię satysfakcjonuje? Jak oceniasz grę swojego klanu?

[M]aniek: Mnie i chyba wszystkich z mojego klanu, satysfakcjonuje trzecia lokata. A jeszcze bardziej by nas satysfakcjonowała, jeżeli udałoby się nam rozegrać wszystkie mecze i udowodnić na "boisku", że zasługujemy na trzecią lokatę. Dwa pierwsze miejsca niestety były poza naszym zasięgiem, więc od początku celowaliśmy w trzecie no i się udało. Co do oceny gry klanu, to jest pozytywna. Wygraliśmy co było do wygrania, zgarnęliśmy kasę i pojechaliśmy do domusamoth: Co sądzisz o podejściu do ligi klanu h' oraz o nieszczęsnym finale 666 vs dinhz?

[M]aniek: Powiem szczerze, że ostatnio moje zainteresowanie sceną Quake 3 spadło na tyle, że nie jestem w stanie wypowiedzieć się na te tematy. Niemniej powiadam Ci: złoczyńcy zostaną ukarani i w otchłaniach piekielnych smażyć się będą.samoth: Czy Twoj klan weźmie udział w kolejnej edycji PD która odbędzie się pewnie na jesieni? Czy zamierzasz wrocic do aktywnej gry w q3?

[M]aniek: Ponieważ w klanie foo, którego wodzem jestem, są same hardkory, to zapewne jak będzie liga to sobie pogramy. Co do mojej nieskromnej osoby, to niestety, ale rozdział zwany Q3 czas zakończyć. Jeśli będę miał czas to może od czasu do czasu pogram albo pocoachuje dla klanu. Planuję wrócić do grania w Q3 na emeryturze i wszystkim pozostałym starym dziadom z tej sceny proponuję zrobić to samo. Do zobaczenia za 50 lat.samoth: Ok, na koniec chciałbys kogoś pozdrowić?:)

[M]aniek: Chciałbym pozdrowić wszystkich i każdego z osobna.samoth: Może jeszcze jakaś złota myśl dla Twoich fanów? :D

[M]aniek: Nie mam myśli dla fanów, ale mam myśl dla fanek: myjta się dziewczyny, bo nie znata dnia ani godziny.


~~~:pl: IMADLO - IMADLO


Miejsce: 4

Ocena zaangażowania: 3/5

Słów kilka:

Niewątpliwie czarny koń pierwszej dywizji. Mimo iż zespół pancia :pl: boXer'a stawiany był od początku na pozycji przegranego to udało im się pokonać nawiązać równą walkę z połową drużyn Div1. Wygrane 2:1 z :pl: euph i :pl: sYnth oraz przegrana 1:2 z :pl: h' mówią same za siebie, a to głównie za sprawą ich najmocniejszego zawodnika :pl: ProX'a. Szkoda tylko, że zapał tej drużyny był słomiany, a komunikacja sprawiała tyle problemów. Mimo wszystko występ IMADEŁ w lidze można zaliczyć do udanych.
~~~ Wywiad z IMADLO.boXer'em
samoth: Co sądzisz o tej edycji PD? Czy jesteś zadowolony z występu swojego klanu? uzasadnij ;)

boXer: Mogło być lepiej :P z hoolsami dalismy dupy, chciałem żeby imadlo miało 3 miejsce, ale nie daliśmy rady. Organizacja zajebista:P aiken spisał sie na 6+.samoth: Jak myślisz - co zawiodło? Przecież skład mieliście dosyć mocny;)

boXer: Zawiodło zgranie. Gralismy ffa:p czasami,mało treningow.Niektóre osoby olały sprawe, poprostu wbijali wszyscy w treningi w taktyke.samoth: Czy planujesz ze swoim klanem wziąć udział w nastepnej edycji PD? Prawdopodobnie ruszy na jesieni. Co byś zmienił, a co zostawił jeśli chodzi o organizację?

boXer: Nic bym nie zmieniał co do organizacji. A czy wzięlibyśmy udział chyba nie, bo dużo osób ma problem z netem i mają inne sprawy w życiu niż q3. Zresztą wszyscy idą na Quake Live.samoth: Kto wg. Ciebie jest najwiekszą niespodzianką a kto największym rozczarowaniem PD?

boXer: Największa niespodzianka :P to bylo C4 ;P chłopaki pokazali, że treningi robią swoje natomiast rozczarowanie to EUPH.samoth: Teraz trochę z innej beczki. Za co chcesz dojechać l1nka?

boXer: Za cwaniakowanie :P dziecko q3samoth: A tak dokładniej? Co konkretnie zrobił?;p

boXer: Zawsze musi się wpierdalać w coś jak piszę, np. z kimś w q3 czy na mircu czy coś. Pozdrawiam Go Serdecznym Spierdalaj...samoth: Ok, na koniec czy chciałbyś kogoś jeszcze pozdrowić?

boXer: Pozdrowienia dla Proxa :P x1ksa i kosa :)samoth: Ok, dzięki za chwilę czasu;] gl i hf na arenach.

boXer: Dzięki, narazie. gl&hf życzę tobie też.


~~~:pl: sYnth - sYnthesis


Miejsce: 5

Ocena zaangażowania: 5/5

Słów kilka:

Bardzo mi się podobała postawa tego zespołu przez cały czas trwania ligi. Chyba najbardziej luźne, lecz zarazem bardzo sumienne podejście do rozgrywania meczów. Można było się spodziewać ciut więcej od niezmiennej czwórki: :pl: baal, :pl: Bubu, :pl: rav, :pl: scar, biorąc pod uwagę historię zespołu, ale najwyraźniej netcode CPMA jak i brak treningów nie służył chłopakom.:pl: h' - the h00ligans


Miejsce: 7

Ocena zaangażowania: 2/5

Słów kilka:

Pewne jest, że zespół z Ostródy potraktował udział w PD jako poligon treningowy przed czeskim LAN'em w Rymarovie. Trzeba przyznać, że wyszło im to na dobre, mimo, iż w lidze nie zachwycali. Również rezygnacja przed końcem ligi nie wnikając w przedstawione w dość specyficzny sposób powody z pewnością nie stawia zespołu :pl: Avka w dobrym świetle. Jednak jak to mówią, wypadki chodzą po ludziach.:pl: EUPH - Euphoria


Miejsce: 7

Ocena zaangażowania: 1/5

Słów kilka:

Pewnie większość z nas jak i sami gracze Euph są zawiedzeni występem tej drużyny w tym sezonie PD. Mocny typ na miejsce w top3 przed rozpoczęciem ligi ze względu na dobrą dyspozycję w meczach sparingowych i ambicje. Jednak w wyniku wewnętrznych problemów i ekscesach w meczu z :pl: IMADLO ta drużyna się po prostu rozleciała. Szkoda bardzo, bo mogło być dużo ciekawiej w walce o 3 miejsce.Division 2
:pl: aw - Alone Warriors


Miejsce: 1

Ocena zaangażowania: 5/5

Słów kilka:

Dobra ekipa starych wyjadaczy (średnia wieku > 25?). Zasłużone pierwsze miejsce w Div2 i solidna dyspozycja w ciągu całej ligi, większość meczów wygrana bardzo dużą ilością fragów, co stawia zespół samotnych wojowników o 2 klasy wyżej od sporej części ligowych rywali. Awans z 1 miejsca mogą zawdzięczać głównie niezawodnemu :pl: det'owi, ale reszta graczy jak :pl: szaman, :pl: henk, :pl: cwir i :pl: r1ck również zasłużyła na uznanie. Dodam, że w całej lidze aw straciło tylko 1 mapę w meczu z :pl: oposami, lecz 2-krotnie wygrywali przez w/o.
~~~ Wywiad z aw|cwir'em
samoth: Jak Ci się podobała liga? Co byś zmienił w nastęnej edycji, która odbędzie się na jesieni? Czy macie zamiar wziać w niej udział?

cwir: Liga zajebista, więcej meczy czyli druzyn w grupie.A co do udziału w next PD to oczywiście, że tak, zakładając że będzie to q3, a nie ql, aw nie bądzie nigdy grało w ql, przynajmniej ja nie zamierzam.samoth: Jak się czujesz jako zwycięzca 2 dywizji? Szczerze powiedziawszy jesteście niespodzianką, bardziej stawiano na zwycięstwo t13, a wy jednak zaskoczyliście ;)

cwir: No wspaniale :] zwłaszcza, że aw to "nowy klan". Myśmy się zbierali praktycznie dopiero na wiadomość, że PD dojdzie do skutku, bo wcześniej aw składało się tylko z rdzennych mieszkańców Gorlic, ale na wiadomość o PD, zmieniliśmy trochę zasady w klanie i poszeżyliśmy squad :]samoth: Co sądzisz o podejściu takich graczy jak v3rb czy zik do ligi? Co sadzisz o tym że po paru meczach stracili zapał do gry?

cwir: Wg. mnie wynika to troche z tego, że to starzy wyjadacze, dużo już widzieli i dużo już zrobili :) a zatem wygranie PD nie było by pewnie dla niech zbyt wielkim osiągnięciem, nie ujmujęc nic oczywiście lidze :) jak dla mnie genialni są goście z C4, tych to ciągle widać było na serwach, zaangażowanie i chęć do gry widać od razu, chylę przed nimi czola :]

samoth: ;D

cwir: O kurwa zapomniałem, ze Ty z C4 ahahahhahahahahsamoth: Zauważyłem na stronce PD ze śledziłeś także niższe ligi. Wg.Ciebie najlepsi zawodnicy z 1,2 i 3 dywizji?

cwir: Kurcze nie wiem, div 1 wg. mnie zik, div 2 det, div 3 ten z lagiem, to chyba Ty ;DD a div 3b nie wiem.samoth: Najwieszka niespodzianka i najwieksze rozczarowanie ?

cwir: Dla mnie najwiekszą niespodzianka była aktywność dywizji 3a i 3b a największym rozczarowaniem postawa klanu h'.samoth: Na koniec,chcialbys kogos pozdrowic? :D

cwir: Pewnie :] swoją drużynę, podziękować im za walkę i zaangażowanie, no i wielkie graty dla organizatorów, za cierpliwość i wlożony trud, mam nadzieję, ze ta 2 edycja na jesieni dojdzie do skutku, pewnie tyle drużyn nie bedzie, ale Ci co beda chcieli grać, to zagrają i oczywiście w q3 ;]

samoth: Ok,dzięki wielkie za wywiadzik ;p

cwir: Ja również :]

cwir: Pozdrawiam


~~~:pl: t13 - Tier ThirteeN


Miejsce: 2

Ocena zaangażowania: 5/5

Słów kilka:

Nie jest łatwo napisać coś obiektywnie o swojej drużynie, ale sądzę, że żaden klan z Div2 nie ma nam nic do zarzucenia. Większość obserwatorów stawiała nas prawdopodobnie w roli faworyta tej dywizji, zwłaszcza po wygranej z :pl: bfc, jednak górą okazali się gracze :pl: aw. Na wyróżnienie w szeregach tego zespołu zasługuje niewątpliwie :pl: kos oraz dbający o nasze taktyczne zaplecze :pl: yaro.:pl: xF - xeno Fusion


Miejsce: 3

Ocena zaangażowania: 4.5/5

Słów kilka:

Dobra drużyna z tradycjami, postawa również bez większych uchybień niż odkładane terminy meczów i niepoprawne GUID'y. Zespół ten kojarzy mi się z tym, że wykorzystują każdą możliwą okazję żeby sobie wzajemnie ubliżać :). Miejsce 3 zawdzięczają odpadnięciu :pl: bfc, z którym przegrali dość wyraźnie, ale poza tym poradzili sobie dobrze w meczach z pozostałymi drużynami nie licząc :pl: aw i :pl: t13.:pl: oposy - waleczne oposy


Miejsce: 4

Ocena zaangażowania: 4.5/5

Słów kilka:

Jest to bardzo ciekawy zespół, zwłaszcza ze względu na swoją niestabilność, o czym może świadczyć fakt, że 4-krotnie przegrywali mecz w stosunku 1:2. Mogą jednak mówić o sporym pechu, gdyż w 3 z tych 4 meczów przegrywali jedną z map różnicą 1 fraga :). Ogólnie mówiąc klan z potencjałem, gdyż w jego szeregach grało 4 solidnych i uznanych duelowców, tj: :pl: aniolek, :pl: Brutal, :pl: en3rgy i :pl: raced, ale do sukcesu brakło im najwidoczniej jeszcze zgrania w TDM.:pl: zrg' - zielone roboty gejming


Miejsce: 5

Ocena zaangażowania: +3.5/5

Słów kilka:

Według mnie najsłabszy zespół Div2. Poza niespodziewaną wygraną z :pl: oposami, 3 wygranymi przez w/o i drobnymi przebłyskami jak w meczu z :pl: xF, klan ten nie popisał się niczym specjalnym. Zagrali jednak do końca swoje mecze, za co należy im się szacunek.:pl: bfc - bardzo fajny clan


Miejsce: 8

Ocena zaangażowania: 2.5/5

Słów kilka:

Bardzo szkoda mi, że ten klan nie dokończył ligi, bo chłopaki umieją grać i mogli jeszcze powalczyć o dobre miejsce. Niestety nie mogli się zebrać we czterech na 2 ostatnie mecze i powędrowali na dół tabeli, mimo, iż mieli wystarczającą liczbę punktów na 3 miejsce. Myślę, że jest to jeden z najbardziej wyrównanych skillowo drużyn, lecz warto wyróżnić 1 gracza, który wykazywał się szczególnym apetytem na fragi, a mianowicie :pl: g0g0ftut.:pl: EUPH b - Euphoria b


Miejsce: 8

Ocena zaangażowania: 1.5/5

Słów kilka:

Odłamek Euphorii, który został utworzony żeby sobie "wszyscy" pograli. Efekt tego był taki, że ani team A ani B nie ukończyły ligi. Mimo, iż był to drugi skład to grało tam kilku bardzo dobrych zawodników i mogli powalczyć trochę w tej dywizji, ale olewka wzięła górę.:pl: IMADLO - IMADLO(B)


Miejsce: 8

Ocena zaangażowania: 2/5

Słów kilka:

Sytuacja podobna jak wyżej z tą różnicą, że tutaj ewidentnie po 1 lub 2 porażce tego team'u kapitan IMADEŁ przestał się nimi interesować. Nikt z graczy poza jakimiś staraniami :pl: MaS'a nie czuł powołania do ogarnięcia swojej drużyny, dlatego jej organizacja i zarazem dyspozycyjność na meczach stała na bardzo niskim poziomie. Nie mogło się to inaczej skończyć jak wyrzuceniem z ligi.Division 3
:pl: C4 - C4


Miejsce: 1 (1 w A)

Ocena zaangażowania: 5.5/5

Słów kilka:

Jest to druga drużyna poza foo, którą zdecydowałem się nagrodzić oceną 5.5 za wzorowe podejście do ligi. Bardzo solidna zarówno forma jak i dyspozycja, w dodatku nieoceniona pomoc przy organizacji ligi 2 członków :pl: samoth'a i :pl: svich'a. Skillowo wyrównany i zgrany zespół, lecz zdecyduję się wyróżnić :pl: samoth'a aka 80ms jako najlepszego gracza nie tylko tej drużyny, ale całej trzeciej dywizji.
~~~ Wywiad z C4|svich'em
samoth: Co sądzisz o tej edycji PD, jak Ci się podobała organizacja i czy liga ta dostarcza tego co najważniejsze czyli dobrej zabawy?

svich: Do tej pory brałem udział w 3 edycjach PD łącznie z tą. Przy czym muszę przyznać, że to właśnie ta ostatnia edycja dała mi możliwość pograć przy czym dobrze się bawić. Może ze względu na dobrą, sprawną organizację (hi aik) oraz na małą (w porównaniu z poprzednimi edycjami) liczbę w/o. Widać było duże zaangażowanie poszczególnych klanów, nawet w niższych dywizjach gdzie walka toczyła się tylko o tak z/w pietruszkę. Pod koniec troszkę się przeciągneło i posypało kilka w/o, ale ogólnie było ok :Dsamoth: Czy planujesz ze swoim (naszym:) klanem startować w kolejnej edycji PD? Myślisz że będzie dość drużyn by rozegrać ligę po raz kolejny?

svich: Jak najbardziej!!! w tym momencie jesteśmy jednym z aktywniejszych klanów na scenie i nie wierzę że w zimne, jesienne wieczory będzie problem ze znalezieniem squadu na PD =] Poza tym trzeba awansować do Div1 =]]] Polska scena w tym momencie, jest chyba jedną z najliczniejszych w Europie :D więc nawet nie myślę, że braknie chętnych klanów na 2 lub 3 dywizje.samoth: Największe pozytywne zaskoczenie tego PD i największe rozczarowanie?

svich: Pozytywne zaskoczenie - Wygranie Div3 i awans do Div2 przez nasz klan C4 :D biorąc pod uwagę że z założenia była to zbieranina osób chcących zagrać w PD bez jakichś wyznaczonych celów =]]]] gratz ludziska! Rozczarowanie - Porażka dinhz w finale... :/ słaba postawa euph... 1 mapa w finale div3 a vs b przeciw rq :(samoth: Najlepsi zawodnicy PD? ;D najlepiej po jednym z każdej dywizji ;)

svich: Moim zdaniem - div1 - vyrybyry zawsze pro... div2 - det on wygrał div2. div3a - samocina =] mało kto na pingu 80 tak miota. div 3b - vexus poprostu respect!

samoth: Haha

samoth: Dzięki za wywiad :d

svich: tipiripi ^^


~~~:pl: RQ - Rage Quit


Miejsce: 2 (1 w B)

Ocena zaangażowania: 4.5/5

Słów kilka:

Klan ten miał chwile słabości, ale głównie wtedy, gdy ich czołowi gracze wyjeżdżali w podróż lub łamali sobie ręce. Wielka szkoda, że zabrakło im pary na spotkanie finałowe z C4 i wykruszył im się skład po 1 mapie. Poza tym nie można nic im ująć, bo zgarnęli komplet punktów w Div3b, choć zalicza się w to darmowe 3 punkty za w/o z ich największym porównywalnie silnym rywalem :pl: pp. Wyróżnienia zdecydowałem się przyznać :pl: szef'owi i :pl: ins'owi, którzy z pewnością nie traktują swojej nazwy poważnie w odróżnieniu od ich kolegi :pl: erik'a :).
~~~ Wywiad z rq.szefu
samoth: Czy wg. Ciebie tegoroczny podział na dywizje był trafiony? Czy było w miarę równo i czy każda drużyna miała z tego fun? ;)

szefu: Było kilka teamów, które były za słabe nawet na 3d, ale tworzenie dla nich oddzielnej tabeli byłoby już raczej bez sensu :ASD co do wyższych dywizji raczej bylo to w miarę podzielone, a kto chciał mieć fun w tej lidze i tylko po to sie tam zapisał to myślę, że miał ;asdsamoth: A organizacja,zachowanie sędziów i adminów,ustawianie terminów? Czy system wyboru map wzorowany na kuh3 jest wg.Ciebie odpowiedni? Co myślisz o tym wszystkim?

szefu: System wyborów jak najbardziej w porządku ;asd ustawianie terminów... hmm pewnie wszystkim taki system pasował, lecz osobiście wolę z góry narzucone terminy przez organizatorów, sztywno trzymane i rygorystycznie przestrzegane, może więcej w/o, ale mniej bałaganu, a kto chce grać to zagra. Do sędziow większych zastrzeżen też nie mam, raczej liga na luzie, kilka spięć jak to zwykle bywa - norma.samoth: A co sądzisz o pierwszym meczu 666 vs Dinhz który nie doszedł do skutku?

samoth: Czy tak jak pół polskiej sceny byłeś zawiedziony?

szefu: Szczerze? Nie śledziłem rozgrywek w pierwszej czy drugiej dywizji, takze żalu do nich też nie miałem ;)samoth: A czy planujesz ze swoim klanem wziąć udział w następnej edycji PD, która prawdopodobnie ruszy na jesieni?

szefu: Tego nie jestem pewien, mój 'klan' to w zasadzie nie jest klan tylko team, zbiórka kilku znajomych, ktorzy raz na jakiś czas chętnie by coś zagrali ale powoli juz wszyscy coraz żadziej grają w q3 wiec coraz ciężej kogokolwiek złapac i zaciągnać do gry. Lecz jeśli będą chęci to nie wykluczam takiej możliwosci.

samoth: Ok, dzieki i hf;d

szefu: o/


~~~:pl: w0a - WRATH OF ANGELS


Miejsce: 3 (2 w A)

Ocena zaangażowania: 5/5

Słów kilka:

Szczerze mówiąc stawiałem ten zespół w roli faworyta zaraz na początku ligi i może by się to sprawdziło, gdyby nie wybuch :pl: C4. Zdarzyło im się przegrać 1:2 z ekipą :pl: Bloody, jednak po ich odpadnięciu odzyskane punkty wyprowadziły ich na 2 pozycje w ostatecznym rankingu. Wyróżnień tutaj nie będzie, ale chciałem pozdrowić :pl: HE4RT'a z prośbą o to żeby się w przyszłości nie denerwował niepotrzebnie, bo to źle robi na serce :P.:pl: pp - Polak Potrafi


Miejsce: 3 (2 w B)

Ocena zaangażowania: 4/5

Słów kilka:

Jak już wspominałem przy okazji :pl: RQ, szkoda, że :pl: pp nie udało się zorganizować na mecz na szczycie ich ligi z wspomnianym RQ. Ci Polacy na prawdę potrafią grać w Quake'a co udowodnili gromiąc większość swoich rywali wysokim stosunkiem fragów. Najmocniej z nich czynił to :pl: soulfly, ale również bardzo dobrze sprawowali się :pl: nunra i :pl: liha. Zdaje się, że 1 miejsce w Div3 było w ich zasięgu, ale pretensje mogą mięć tylko do siebie.:pl: PLACKED - placked


Miejsce: 4 (3 w A)

Ocena zaangażowania: 4/5

Słów kilka:

Placki na codzień biegają raczej za flagami jako :pl: Dywizjon 303 i radzą sobie tam całkiem nieźle. Strzelam, że PD było dla nich raczej odskocznią od tej codzienności i traktowali je bardziej na luzie. Mimo wszystko udało im się trochę nastraszyć innych graczy tej dywizji głównie przez obecność w ich szeregach :pl: nergal'a, gracza znanego głównie z gry w jednym z topowych polskich teamów :pl: w dupe hej oraz prowadzenia Reprezentacji Polski Q3 i QL.:pl: ind - Insta never die.


Miejsce: 4 (3 w B)

Ocena zaangażowania: 4/5

Słów kilka:

Stosunkowo silny zespół, jednak przy okazji tego klanu rzeczą, o której nie można nie wspomnieć jest to, że w szeregach tej drużyny biegał kapitan i reprezentant Wielkiej Brytanii - :uk: Disrepute. Mimo wszystko jednak najmocniejszym punktem tego zespołu był według mnie :pl: latuch. Sugerując się nazwą zespołu i jego wynikami można wnioskować, że dobry RG to jeszcze nie wszystko co potrzebne do sukcesu w TDM ;).:pl: gS - Gauntlet Show


Miejsce: 5 (4 w A)

Ocena zaangażowania: 5/5

Słów kilka:

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do tego team'u, przyznam nawet, że chyba ich polubiłem za nastawienie do gry i innych graczy. Dodatkowo wydaje mi się, że chyba mało kto docenił ten zespół. Co prawda zajęli dopiero 4 miejsce w Div3a, ale mieli bardzo wyrównany, lecz przegrany mecz z :pl: C4 i :pl: w0a. Potencjał jest, liczę na coś więcej w następnej edycji.:pl: mC - Machinegun Controllers


Miejsce: 5 (4 w B)

Ocena zaangażowania: -4/5

Słów kilka:

Klan ten znany jest raczej z Clan Areny, gdzie w poprzednim sezonie zgarnął 1 miejsce w 2 dywizji. Plus dla nich, że zdecydowali się wziąć udział w PD, bo zważając na fakt, że gracze z ich sceny zwykle unikają gry "na vq3". Trudno mi troche ocenić występ tego klanu, gdyż grali bardzo różnie, np. wygrywając mało z :pl: Bloody, a przegrywając niedużo z :pl: pp i :pl: RQ, z którymi defakto zdołali zagrać tylko po 2 mapy, co odbiło się na ocenie za zaangażowanie. Możliwe, że gdyby :pl: tymek ze swoimi kolegami poćwiczył nieco więcej TDM'a to mogliby pokazać nam coś więcej.:pl: fm - fun masters


Miejsce: 6 (5 w A)

Ocena zaangażowania: -4/5

Słów kilka:

Szczerze mówiąc to nie wiem wiele o tym klanie. Z pewnością potrafią grać na dobrym poziomie, udało im się urwać mapę :pl: C4 oraz :pl: placked i pokonać :pl: gS, jednak nie podołali teoretycznie słabszej drużynie :pl: rainbow. Niestety mecz z :pl: w0a oddali walkover'em, co negatywnie wpłynęło na moją ocenę.:pl: sf - fortepiany


Miejsce: 6 (5 w B)

Ocena zaangażowania: -5/5

Słów kilka:

Fortepiany to chyba najbardziej liczna ekipa tej ligi. Nienaganna postawa tego klanu w lidze, minusik wędruje na ich konto za wybranie 1 mapy niezgodnie z regulaminem, co kosztowało ich dodatkowo utratę 1 punktu i co za tym idzie utratę miejsca 4 w Div3b. Niepodważalnym ownatorem w ich szeregach był :pl: VeXuS, kilkukrotnie niemal samemu wygrywając mapę.:pl: rb - rainbow


Miejsce: 7 (6 w A)

Ocena zaangażowania: 4/5

Słów kilka:

Ten klan jest mi wyjątkowo bliski, gdyż grają tam sami moi znajomi oraz mój brat :pl: Bastard. Dwóch z nich to gracze głównie CA, a reszta to ludzie niegrający aktywnie od dłuższego czasu. Generalnie nie mogło się to skończyć sukcesem i przegrali z kretesem większość spotkań, ale za sukces mogą śmiało zaliczyć wygrana 2:1 z :pl: fm w meczu, którym miałem okazję oglądać pokazali, że braki skillowe można nadrobić dobrą taktyką.:pl: b2 - bloOdy clan 2


Miejsce: 7 (6 w B)

Ocena zaangażowania: 5/5

Słów kilka:

Był to drugi skład klanu Bloody jednak o wiele bardziej zaangażowany od swoich kolegów. Poza meczem z :pl: mC nie udało im się nawiązać równej walki z rywalami, ale muszę pochwalić tych graczy za konsekwencję w działaniu i wytrwałość, w tym głównie osobę ich clan leader'a :pl: r4lph'a. Mimo porażek nie zniechęcali się i rozegrali ligę do końca. Myślę, że wiele innych bardziej doświadczonych stażem klanów może brać z nich przykład.:pl: b' - bloOdy clan


Miejsce: 8 (8 w B)

Ocena zaangażowania: 2/5

Słów kilka:

Pierwszy skład klanu Bloody i zdaję się, że w wyniku podziału brakowało im graczy. Mieli kilku dobrych zawodników, lecz zwykle brakowało im 4-tego, co skończyło się pożegnaniem z ligą. Przed tym jednak udało im się wygrać z :pl: w0a stosunkiem 2:1 i przegrać z :pl: C4 i :pl: gS.:pl: xt - x-team


Miejsce: 8 (8 w B)

Ocena zaangażowania: 2.5/5

Słów kilka:

Zbieranka graczy starej daty za sprawą :pl: sh1zo znanego również w dawnych czasach jako :pl: jesus. Były chęci do gry jednak nie u wszystkich, a 3 osoby to za mało. Udało im się rozegrać w sumie 3 spotkania, z czego 2 przegrane z liderami tabeli oraz wygrana z :pl: mC. Szkoda.:pl: Ds - Dark Side


Miejsce: 8 (8 w B)

Ocena zaangażowania: 1/5

Słów kilka:

Może wydać Wam się to śmieszne, ale dopiero po pierwszym spotkaniu zorientowali się, że nie jest to liga instagib'a ;).:pl: Bma - Best Manufactured Army


Miejsce: 8 (8 w B)

Ocena zaangażowania: 1.5/5

Słów kilka:

Tutaj również pochopna decyzja z zapisaniem się do ligi. Gracze ze sceny NoGhost'a dość szybko stwierdzili, że ta liga nie jest dla nich.Co dalej?


Na koniec chciałbym wspomnieć co nieco na temat przyszłości. Sporo pracy, czasu i wysiłku kosztowało nas przygotowanie dla Was tej ligi jednak nie zniechęciło nas to do tego stopnia, aby się od tego uwolnić raz na zawsze. Dopóki będą chętni, którzy będą wykazywać zainteresowanie i zaangażowanie jak niektóre z prezentowanych wyżej klanów, będziemy przygotowywać dla Was kolejne edycje tej legendarnej ligi. Uważamy, że jest to tradycja, którą warto kontynuować. W tym momencie rozpoczynają się wakacje, większość graczy woli wykorzystać ten czas na odpoczynek stąd trudno byłoby przeprowadzić ligę, która wymaga 4-osobowych teamów. Proponowany układ wykorzystywany przez wiele lig zakłada rozgrywanie 2 sezonów rocznie. Pierwszy, wiosenny w okresie luty-maj oraz jesienny w okresie październik-grudzień.Zagadką na chwilę obecną pozostaje to na jakiej platformie będzie rozgrywana kolejna edycja. Wszystko wskazuje na to, że następuje ciągła migracja ludzi z Q3 na Quake Live'a. Gra tam też wielu innych, nowych graczy, którzy pewnie z chęcią uczestniczyliby w lidze pokroju PD. Jednak gra ta w stosunku do Q3 posiada jeszcze pewne braki, które utrudniają rozgrywki ligowe między zorganizowanymi zespołami. Czasu do jesieni pozostało dość sporo, więc wszystko może się jeszcze zmienić. Tymczasem miejcie na uwadze ten fakt i nie urywajcie kontaktów ze swoimi klanowymi kolegami, bo to tylko przerwa!Pozdrawiam i życzę miłych wakacji!

aikenWyświetleń: 21999

[M]aniek | 2009-06-26 10:35:32

Dobra robota aiken i _samoth i kto tam jeszcze pomagał :) Nie mogłem za bardzo pomóc w organizacji bo w sumie dużo czasu mi zajęło robienie pracy licencjackiej (jutro obrona swoją drogą).

W moich super wypowiedziach z wywiadu obcięło wypowiedź:

"...i pojechaliśmy do domu".

sYnth|Bubu | 2009-06-26 10:49:54

Utrzymanie \o/
Dzieki za lige :)

soviet | 2009-06-26 11:32:10

Dobra robota po prostu :)
edit: te wywiady to z kapitanami chyba bardziej niż z graczami? :>

Gravatar

dav1d_aka_latuch | 2009-06-26 11:52:54

gj :D Mimo wszystko jednak najmocniejszym punktem tego zespołu był według mnie latuch - jestem pro ! haha :D

aiken | 2009-06-26 13:09:45

hehe, nawet nie wiedzialem ze to ty :), choc tak mi sie wydawalo, ze grales w tym teamie :)

Gravatar

nrg | 2009-06-26 13:34:25

Gratuluje wszystkim organizatorom PD bo odwaliliscie kawal dobrej roboty [= artykul tez gitara [= a z tymi naszymi przegranymi jednym fragiem na 3 mapach to przeginka jakas, fatum, klatwa, pech WTF!?:D

yac | 2009-06-26 13:45:15

miłe podsumowanie. szkoda że końcówka ligi tak ślamazarnie się toczyła, całosc juz z miesiac temu mogła zostać zamknięta gdyby dobra wola niektórych klanów

a boXer jak zwykle doyebał w wywiadzie :)))

sYnth|baal | 2009-06-26 21:21:24

Przypomnieć ci QL ?:D Nergal:D tam dopiero można przegrywać 1 fragiem:D.
Aiken 5/5 w końcu wiadomo jesteśmy profesjonalistami :xDDDDDDDD

samolot | 2009-06-27 01:10:50

eNeRGie to nie nergal ;p

sYnth|baal | 2009-06-27 01:20:08

a to przepraszam najmocniej:P

GaD | 2009-06-27 09:40:25

ja byc dumny! ":SDG

Gravatar

^xF.Lag | 2009-08-11 16:59:00

Bdb liga, brawa dla organizatorów, podsumowanie trafne. W opinii o klanie warto podkreślić że wrzucamy sobie nawzajem a nie przeciwnikowi:)). Po tylu latach wspólnego grania, jak w małżeństwie - ciężko jest się do siebie normalnie odzywać

MaS | 2009-09-07 16:13:14

Witam |:) Fajna liga, fajni ludzie... tylko drużyny chujowe :D Joke. GW organizatorzy :)

Gravatar

koston_ | 2010-02-17 17:33:42

oposy - waleczne oposy

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

Pokaż więcej »

Gracze

  1. _Vh - 37 pkt
  2. ZenoPopo -1 - 30 pkt
  3. samolot - 17 pkt
  4. bfr_aka_pablonzo - 5 pkt
  5. Progner - 5 pkt
  6. Requiem -2 - 4 pkt
  7. Czarna_Bakłażana - 2 pkt
Zobacz cały »
Zobacz wszystko »

Statystyki graczy ogółem:

  • Wygranych / przegranych: 170718 / 176461
  • Trafień / strzałów: 101332428 / 334124146
  • Fragów / zgonów: 5166665 / 4461858

Więcej statystyk już wkrótce...

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

Uważasz, że QC przyczyni się do porządnego resetu serii?

Głosów: 525