Ewa Drzyzga vs uzależnieni od gier

Całkiem niedawno jako [pierwsi] ze wszystkich serwisów gamingowych, poinformowaliśmy Was o poszukiwaniach graczy prowadzonych przez stację TVN w celu nagrania programu o uzależnieniach od gier. Widać przyniosło to jakiś efekt, ponieważ przed chwilą dostałem informację od Pani K. Domańskiej, że już w
najbliższy piątek (30 maja) o godzinie 16:15 w TVN
zostanie wyemitowany odcinek o osobach uzależnionych od komputera. Tak samo jak Wy, jestem ciekaw w jaki sposób zostanie przedstawiony problem i czy chociaż w niewielkim stopniu pokaże się dobrą stronę gry jako rozrywki również dla osób normalnych, ponieważ rzeczą oczywistą jest, że patologie występują w każdej dziedzinie życia... Zapraszam przed telewizory!
Update: Rozwiń poniższy tytuł w celu obejrzenia Rozmów w toku.
Rozmowy w toku: Uzależnieni od komputera





enjoy | 2008-05-26 16:03:22 +0200
dobra strona gry jako rozrywki? ...dżyzga w swoim programie pokazuje najbardziej skrajne przypadki roznych patologii i innych zboczen, bo to jest ciekawe i ludzie chca to ogladac - oczywiscie zawsze jest dyskusja jak temu zaradzic, jak pomoc roznym popaprancom, ale przedstawianie dobrej strony czegokolwiek to raczej nie jest czescia tego programu
#744462
Bad1n | 2008-05-26 16:13:25 +0200
moge sie wciac ze bedzie ktos z tibi albo coda :asd
#744463
Ramizerus | 2008-05-26 16:33:05 +0200
jak zabraknie kogos z q3 to sie wkurwie pozatym tibia to syf i watpioe aby byl ktos z tego ... :) mozliwe ze bedzie ktos z COD , WOW no i mam nadzieje ze bedzie ktos z q3 ;-)
#744464
THRAWN | 2008-05-26 16:38:08 +0200
mam nadzieje ze nikt ze sceny e-sportowej sie nie pojawi bo to będzie błazenada
#744465
Irae | 2008-05-26 16:41:16 +0200
idę o zakład ze gracze WoW będą, podobno to dobre maniaki, ale tam wchodzi handel przedmiotami jeszcze, no i może ktoś z ogame'u (wstawanie w nocy też jest mocne)
#744466
eng | 2008-05-26 17:08:40 +0200
O tak Irek :)
Tak jakby w q3 nie bylo maniakow grania.
Wszedzie sa. Widzialem zapowiedz programu. Pokazali chlopaka, ktory chcial pobic wlasna matule, za to ze wyciagnela mu kabel podczas grania.
Najlepsze, ze w czasie gdy prowadzaca i matka o tym opowiadaly - jego to smieszylo.
Jestem zdania, ze granie potrafi skrzywdzic ludzi :) I nie powiecie mi, ze wszyscy quakerzy sa fajni o/
Nikt tez mi nie powie, ze beda w wieku nastoletnim nie gralo sie ponad norme np. 1 h dziennie. Wiekszosc osob mlocila na ile sil starczylo ale teraz nawet nikt nie chce sie do tego przyznac:) A odcinek RwT traktuje wlasnie o uzaleznieniach a nie o tym, ze "esport" jest fajny, mozna pojechac na ESWC do Pozka, pstryknac sobie fotke z hostessa tudziez przy piwku na tarasie z ziomkami.
Granie jak najbardziej moze byc jedna z pasji ale nalezy wziac po uwage, ze nie kazdy jest w stanie zapanowac nad owa pasja. Chyba kazdy moze sobie zatem wyobrazic w jakiej konwencji bedzie ten odcinek.
#744467
aiken | 2008-05-26 17:38:10 +0200
Zastanawiam sie czy nie lepiej byloby darowac sobie ogladanie tego odcinka, bo tylko czlowiek sie zdenerwowac moze :).
#744468
freak | 2008-05-26 18:45:07 +0200
MistrZZZ ponoć będzie ;))
#744470
Inverse | 2008-05-26 19:53:39 +0200
jesli bedzie mistrzz to obejrze to na 100%. I tak wyjdzie z tego placek i ogolna norma ze gry sa zle i powinni je zlikwidowac
#744473
obni | 2008-05-26 20:03:52 +0200
no jako pierwszi bo ja poinfrmowałem movka :D
#744474
at1 | 2008-05-26 20:27:13 +0200
ciekawe ile uzaleznionych od tibii bedzie :DSDASDASDASDAS
#744475
Ramizerus | 2008-05-26 21:32:43 +0200
nikogo z tibia nei bedzie ...
pojebalo ... czy co zapewne wow q3 i cod albo jakas inna strzelanka :-)
#744476
1o1 | 2008-05-27 01:25:38 +0200
jak nikogo? Moge sie zalozyc, ze tematem tabu bedzie tam tibia, to wlasnie w ta gre graja najgorsze przyglupy ( gra w sama w sobie jest taka ze normalni ludzie sie nia nie zainsteresuja) znam kilka takich osob z tibii np PFH|luczek z #q2.pl (warto wejsc i w dac sie z nim w dyskusje :DDD ). Znam rownierz kolege ktory ma kolege ktorego zona zna przyjaciolke ktora poprzez wujka zna kolesia ktorego pokoj wygladal mniej wiecej tak: w pokoju biurko na biurku komputer, krzeselko zastapione kibelkiem (ciekawe jak to zrobil, moze jakies przenosne sa?) na biureczko stosik batonikow zeby nie trzeba od kompa odchodzic. Gral 12h zmienial go brat a on szedl spac i tak w kolko. Nawet w wowa sa poryci kolesie ale tam to siedza po 10h przed kompem nic wiecej :D. Q3 przy tym bardzo marnie wyglada, nawet freak czy annihiluz przy tibii sa jak aniolki :D
#744478
sxatan | 2008-05-27 08:51:31 +0200
ten dzieciak co udezyl matke bo mu odlaczyla kompa to napewno gracz tibi i moge sie zalozyc ze wiekszosc programu bedzie o graczach tej gry
#744479
bryan | 2008-05-27 12:44:55 +0200
jesli ktos ma mozliwosc to byloby milo jakby sie ten odcinek na youtube pojawil ;)
#744480
Ramizerus | 2008-05-27 16:02:31 +0200
kufa tibia koles grajac w wow umarl a wy gadacie ze koles se zrobil kibel przy kompie itd napewno tez tak ludzie w wow robia albo i lepiej ogolnie tibia to marna gra :PPP
#744483
Arinaldus | 2008-05-27 19:56:00 +0200
ja uważam, że ten odcinek nie będzie miał totalnego sensu... w końcu tu obiektywizmu będzie tyle co ja w życiu w Duke Nukem: forever grałem ;D
Tak poza tym RwT oglądają w większości Mohery i jak tutaj zrobic program pokazujący gry z dobrej strony... toć to skandal taki, że w uwadze by puścili, albo w Nie do wiary...
Ja tam uważam, że już lepszym pomysłem będzie obejrzenie programu typu śmiechu warte, równie głupie ale przynajmniej czasem można się pobrechtać z głupoty ludzi, którzy tam występują, a nie z głupoty prowadzących, którzy nie mają pojęcia o temacie...
#744484
dec | 2008-05-27 23:49:54 +0200
dlatego ja zrobie tak jak mowi aiken.
nie mam zamiaru sie wkurwiac przed telewizorem.. :>
#744486
Lena | 2008-05-29 07:51:59 +0200
Niestety z tego co widziałam w migawkach raczej nie zobaczymy tam żadnych dobrych stron gier. Koleś któremu mamuśka wyłączyła komputer mało jej nie udusił w napadzie szału. Znów będzie, że gracze źli... Że psychopaci, a gry szkodzą :/
#744488
move | 2008-05-29 09:43:12 +0200
Prawda jest taka, że wszystko szkodzi w nadmiarze. Kwestia panowania nad sobą, a to już sprawa indywidualna - w każdej dziedzinie życia.
#744489
Rafik89 | 2008-05-30 09:12:36 +0200
Mogłby ktos to nagrac ?? bo bede na praktykach ;/
#744496
sqra | 2008-05-30 17:29:18 +0200
I jak sie podobało bo dla mnie to ci kolesie mieli jednak problem z grami, szkoda tylko że wszyscy gracze są postrzegani tak samo:/
#744504
srakal1ty | 2008-05-30 17:33:25 +0200
Oglądnąłem kawałek i powiem tylko, że program dość standardowy :P No np takie coś:
Drzyzga: a na czym polega Twoja gra?
Chłopak: no mamy tam terrorystów i antyterrorystów...
Widownia: [jęk zgrozy] :PP
Nikogo nie interesuje to co gracze mają do powiedzenia, nikogo nie interesują zasady gry, w oczach 'normalnych' ludzi i tak jesteśmy psychopatami :P
EDIT: może i mieli, tylko w takim razie należałoby też zakazać oglądania telewizji (statystycznie spędzamy przed telewizorem 1/3 życia, a przecież poziom przemocy jest o wiele wyższy niż w dowolnej grze). Zresztą to jałowa dyskusja. I tak nikt nie ma racji.
#744505
^M^ | 2008-05-30 17:52:11 +0200
widziałem tylko kawałek zapowiedzi pierwszej części i zapowiedź samego odcinka na youtubie - czyli niewiele
jednak z tego co tam pokazali to był przypadek duszenia matki przez gracza (?), po tym jak mu wtyczkę wyłączyła oraz jakiś dzieciak, który oprócz szkoły i komputera nie miał życia
nie problem zrobić program, który będzie opierał się na skrajnościach, geez. Matki, które nie potrafią wychować swoich dzieci i nie wiedzą co dzieje się w ich życiu - potem przychodzi taka to programu i mówi, że dziecko traktuje ją jak ducha. @#$% tam mnie to obchodzi - w bardzo dużej części sama sobie to sprawiłaś (a może nie?) - radź sobie teraz i prostuj psychikę pociechy.
można powiedzieć, że też jestem uzależniony - może nie od samych gier, ale od internetu chociażby pewnie w jakimś-tam stopniu. nie biję nikogo jednak krzesłem po głowie i nie rzucam się na członków rodziny z pięściami. nie jestem skrajnością. takich ludzi też pokazali?
obejrzę sobie potem na necie (na pewno ktoś prędzej, czy później wrzuci), bo po prostu żenua...
#744506
_Vh | 2008-05-30 18:05:09 +0200
M - a czy zabierają Ci kable od netu i prądu?
Mnie się słabo zrobiło, kiedy jedna głupia (różowa!) stara baba powiedziała, że młodzież gra w gry z terrorystami i stąd ich jest tak wielu.
#744507
opos.brutal | 2008-05-30 18:56:19 +0200
Dusisz swoja matke ? grasz w gry pod kocem ? wchodzisz do rzeki ? :D:D:D
#744508
Cyriakus | 2008-05-30 20:56:52 +0200
Tak, wchodzę i piorę!
#744509
_Vh | 2008-05-30 21:06:34 +0200
Mama?
#744510
Irae | 2008-05-30 21:43:05 +0200
ej a te 2 przystojne chłopaki z wąsem to w jakie gry grali?
#744511
yac | 2008-05-30 22:15:32 +0200
pl.youtube.com/user/ruzga2
#744512
[M]aniek | 2008-05-30 22:32:09 +0200
Nie oglądałem, ale trzeba się zgodzić, że granie wyzwala emocje. Młodym ludziom poniżej 10 lat nie powinno się pozwalać grać w Quake czy Tibie, bo nie wyjdzie im to na zdrowie.
Jak jakiś nastolatek zabija rodzinę w Ameryce, to naturalną linią obrony będzie zwalenie wszystkiego na gry (to nic, że koleś nie ma komputera i grał raz w życiu w Mario). Niemniej czasem rzeczywiście wina może leżeć po części po stronie gier.
Chcesz grać w rpga synu? Za każdą godzinę poświęconą na nauce lub pomocy rodzicom dostajesz ode mnie godzinę i dziesięć minut grania na kompie!
Albo:
Chcesz pograć w Q3? Jak mnie zjedziesz na ztnce to możesz grać do rana! - powiedział matr0x do swojego trzyletniego syna
#744513
Specyk | 2008-05-30 22:44:20 +0200
ta w tym filmiku na youtube to myslalem ze o mnie mowi ; DDdd
#744514
eng | 2008-05-31 00:12:38 +0200
Program traktowal o uzaleznieniach komputerowych a nie o esporcie, grach, czy jak sa postrzegani gracze. Celowo zaprosili osoby, ktore maja z tym problem aby pokazac meritum sprawy. Co ma zatem pomyslec sobie kobiecina, ktora slyszac, ze 15 latek rozbraja bomby albo je podklada w grze i spedza wolna chwile tylko przy PC?
Akurat jedna madra pelnela "Ty w przyszlosci zostaniesz terrorysta":) No ale co mogla innego powiedziec? W sumie mogla miec tez jakies podstawy, choc nie traktowalbym tego powaznie.
@ M
można powiedzieć, że też jestem uzależniony - może nie od samych gier, ale od internetu chociażby pewnie w jakimś-tam stopniu. nie biję nikogo jednak krzesłem po głowie i nie rzucam się na członków rodziny z pięściami. nie jestem skrajnością. takich ludzi też pokazali?No wlasnie pokazali skrajnosci.
Zaproszono osoby, w wieku 15, 16 lat, najstarszy 22latek, ktorzy sami sie do swojego nalogu przyznali. Przesiadywanie przed komputerem i spedzanie kazdej wolnej chwili. Kilkanascie godzin/dobe, kosztem pozostalego czasu na inne sprawy.
I to jest problem wlasnie. Nie ma co naskakiwac na forme odcinka, bo wiadoma z gory byla jego konwencja. Tymbardziej nie nalezy generalizowac i szufladkowac. Dobranoc :)
#744515
Irae | 2008-05-31 08:24:55 +0200
najlepsza była pani psycholog i jej szczękościsk, żałosne :/
#744516
Arinaldus | 2008-05-31 11:45:38 +0200
Jestem ćpunem, a gry moim narkotykiem... i nie ważne czy gram 24/7 czy raz w tygodniu sobie na godzinę jakąś grę włączę... wystarczy, że ze 12 lat temu miałem pierwszy kontakt z tetrisem i już to wystarczyło żebym musiał skorzystać z poradni psychologicznej... jednym słowem, żałosne.
a co do tych osób, które tam występowały to ich rodzice to mają takie podejście do nich, że się nie dziwię dlaczego tyle czasu przed kompem spędzają... Zero zainteresowania i kontroli nad dzieckiem... A to, że ten many swoją matkę dusił to świadczy o tym, że ma problemy z samokontrolą i nawet gdyby został jakimś extremowcem, i chciała mu zabrać np deskorolkę 'bo za dużo jeździ i się nie uczy' to reakcja byłaby zapewne podobna...
A i jeszcze właśnie wkurzyło mnie to, że wszyscy gracze zostali potraktowani podobnie... nie było słowa, że takich ludzi co tam wystąpili jest niewielu po prostu każdy kto siedzi przed kompem jest uzależniony i musi iść na terapię bo sobie w życiu inaczej nie poradzi... Po prostu zostanie w pewnym sensie kaleką...
#744517
Garbol | 2008-05-31 16:13:17 +0200
przestepcy z nas wyrosna ;c
#744525
nergal | 2008-05-31 17:47:25 +0200
program dla tepych ludzi o tepych ludziach jezu
#744527
1o1 | 2008-06-01 01:51:37 +0200
ta publicznosc jest gorsza niz te dzieciaki z tibii xDDDD
#744529
Panplayer1 | 2008-06-01 12:27:29 +0200
statystycznie spędzamy przed telewizorem 1/3 życia
o @#$%
#744530
gorat | 2008-06-01 13:53:51 +0200
Ten telewizor nie musi być włączony ;d
#744532
Panplayer1 | 2008-06-01 14:11:55 +0200
Ogólnie to Drzyzga dobra dupeczka nawet
#744533
Vymmiatacz | 2008-06-02 19:54:10 +0200
Najepsze są te teksty "grać w komputer" :D
BTW - obraz i dźwięk mi się rozjeżdżają na tych filmikach :/
#744552
matrix2910 | 2008-06-03 14:21:15 +0200
zgadzam się z nergalem xD
#744569
Zaloguj się by dodać komentarz.