ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Cooller na ESWC Poland!

czw, 04 maj 2006 16:48:01 | Autor: MisieX | Inne

Tak! Nie przewidzieliście się. Organizatorzy ESWC Poland 2006 już jakiś czas temu zapowiedzieli obecność gracza - niespodzianki. Dzisiaj już wiemy o kogo chodzi - będzie to nie kto inny jak Anton 'Cooller' Singov!!! Jest to aktualny mistrz świata Quake 3 1v1 i tegoroczny obrońca tytułu (po tym jak zwyciężył w ESWC 2005 i wcześniej w 2003). Zajmuje również pierwsze miejsce w rankingu graczy Quake 4 (oraz trzecie wśród wszystkich gamerów) portalu ggl.com.

W Poznaniu nie dość, że weźmie udział w pokazowym pojedynku z avkiem, to w dodatku zmierzy się z każdym, kto tylko będzie chciał sprawdzić swojego skilla na stoisku firmy Creative (polski mistrz również będzie "do dyspozycji" graczy).
Cały ten show będzie jeszcze atrakcyjniejszy, dzięki ekipie PGA TEAM. To właśnie oni sprawią, że wszystkie pojedynki (w tym ten najważniejszy - pokazowy) zobaczymy na ogromnych telebimach, usłyszymy fachową relacją na żywo, poznamy sylwetki obu graczy a nawet weźmiemy udział w profesjonalnej konferencji prasowej.
Wszystko to czeka na was już 3 czerwca podczas finałów na Lanie w Poznaniu. Wstęp zapewnicie sobie kwalifikując się do najlepszej szesnastki jako gracz lub kupując bilet wstępu za jedyne 7zł. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatorów.
Jest to niewątpliwie kolejny olbrzymi krok naprzód dla polskiego vsportu. Nie dość, że po raz pierwszy odbywają się Polskie eliminacje do już czwartej edycji Electronic Sports World Cup, to jeszcze z jakim rozmachem! Polska scena na pewno zwróci na siebie uwagę całego świata, jest to okazja, której nie możemy przegapić.

Randka rusza!

czw, 04 maj 2006 12:48:01 | Autor: MisieX | Quake 4

Turniej, o którym pisałem tutaj rusza już dzisiaj! Zobaczymy w nim osiem następujących par (po lewej panie, po prawej panowie):

aNouC & **zkyp

sonic** & **j4rno

trito** & **d1ablo

Sayaka** & **AllteR

Ms.X** & **Appleseed

Missy** & **Jabb0r

Quetz** & **forever

Liefje** & Kozmo

Jak widać mamy tu wiele "wybuchowych" par. Kto wie, może wyniknie z tego coś więcej, niż tylko sportowa rywalizacja? ;]
Chciałbym jednak zwrócić uwagę na fakt, że cztery z ośmiu drużyn dzieli bariera językowa (przynajmniej w teorii), co w pewnym stopniu ułatwi walkę ich przeciwnikom (o ile Ci zdecydują się na jakieś komunikatory głosowe).
Całość rozpocznie się już dzisiaj o 20:00, a coverage poprowadzi internetowa stacja TSN (szukajcie odpowiedniego streama o 20:00).
Na koniec jeszcze drabinka.

Q4Max v0.74a

czw, 04 maj 2006 12:28:01 | Autor: MisieX | Quake 4


Właśnie ujrzała światło dzienne łatka do najnowszej wersji tego popularnego moda do Quake 4. Twórcy wypuścili ją z powodu licznych narzekań sceny dotyczących strat w FPSach (zwłaszcza podczas używania Hyperblastera). Programiści przejrzeli swoje dzieło, i okazało się, że oprócz paru faktycznie istniejących bugów, problem tkwi również w samym silniku Quake 4, na który oni wpływu nie mają (przynajmniej bezpośredniego, ponieważ wysłali maila z odpowiednią informacją do ID Software, więc miejmy nadzieję, że najbliższy point release naprawi to niedopracowanie).

Download:

UWAGA! Ponieważ jest to jedynie łatka, więc ściągnięty plik .pk4 należy dodać do już istniejącego folderu z modem w wersji 0.74!

Maxscores 1.3.6

czw, 04 maj 2006 12:09:01 | Autor: MisieX | Quake 4

Wyszła właśnie najnowsza wersja genialnego scorebota do Quake 4 - Maxscores. Newsa dotyczącego poprzedniej wersji znaleźć możecie tutaj, ja jedynie wspomnę o tym co nowe.
Zaktualizowana wersja jest teraz w stanie obsłużyć jednocześnie wiele gier, a wyniki z nich podawać na wiele różnych kanałów a nawet serwerów IRC! Ponadto zmieniono znacznie interfejs i wprowadzono parę mniejszych zmian.

..:: DOWNLOAD (wersja dla Windows)

..:: DOWNLOAD (wersja dla Linux)

Ponieważ jest to program Open Source na licencji GPL, daję również linka do kodu źródłowego: click!

GGL Q4 1v1 Ranking - MAJ

czw, 04 maj 2006 11:55:01 | Autor: MisieX | Quake 4


Jak co miesiąc, na stronie ggl.com został zaktualizowany światowy ranking graczy. Nowym liderem jest teraz Johnathan 'fatal1ty' Wendel, który zdetronizował Sandera 'Vo0' Kaasjager'a. W rankingu światowym nasz rodak Maciek 'av3k' Krzykowsk zajmuje 40 miejsce (awans o 14 pozycji!). Największe awanse i spadki odnotowali tutaj:

  • TooGoood (+7 na 20 miejsce)
  • Av3k (+14 na 40 miejsce)
  • Ph4ntom (+29 na 47 miejsce)
  • SteLam (-16 na 31 miejsce)
  • LeXeR (-10 na 44 miejsce)

..:: Top 10 Świat

..:: 11-100 Świat

W rankingu graczy Quake 4 Polak jest dużo wyżej, zajmuje obecnie dwunaste miejsce (awans o 3 pozycje), nasz drugi rodak - Grzegorz 'Scooby' Radzimirski jest zaledwie o jedno oczko niżej - na pozycji trzynastej, co jest dużo lepszym wynikiem, niż w rankingu ogólnoświatowym (miejsce 60).

..:: Top 50 Quake 4

Azghard przepytany!

śro, 03 maj 2006 12:44:01 | Autor: MisieX | Quake 3 Arena

Wraz z początkiem maja postanowiliśmy jeszcze bardziej rozruszać ORG'a, dając początek nowej serii wywiadów. Od dzisiaj na naszym serwisie co tydzień będziemy raczyli was wywiadami z najlepszymi, najbardziej interesującymi i zwariowanymi tej sceny (i nie tylko).
Na pierwszy ogień (z przyczyn osobistych, które wywnioskujecie z wywiadu mam nadzieję) poszedł gracz o wdzięcznym nicku Azghard. Wywiad przeprowadziłem o typowej dla niego porze, czyli 2:00 w nocy (o tym też w wywiadzie). Pozostaje mi tylko zachęcić do lektury i kliknięcia na poniższy link:

..:: Wywiad z Azghardem ::..

Event Horizont 2

wto, 02 maj 2006 15:06:01 | Autor: PTC|Faketa | Quake 3 Arena

Ave.
Widać że iT2 znalazł swego godnego następce - Event -O- Horizont 2!
Na wstępie miód leje się z bogatego intra, w którym droga kamer oraz egzotyczne miejsce zapiera dech w piersiach...
Przede wszystkim tricki w drużynach! Wszystkie ewolucje idealnie zsynchronizowane pośród 3, 4 osób tańczących pomiędzy rakietami oraz rail'ami - kunszt! W filmie użyto wielu skryptów specjalnie pisanych pod tricki, jednak bez doświadczenia oraz skilla panów z ekipy, takie tricki nie ujrzałyby światła dziennego. Że tak powiem domieszka Decemption z iT2!

Synchronizacja audio-wizulana stoi na wysokim poziomie. Zastosowane efekty nadają świeży oraz oryginalny klimat! Czasami miałem wrażenie że oglądam po prostu iT2... w szczególności wielkie podobieństwo znaleźć można w ścieżce dźwiękowej.
Gorąco polecam kitranke:

...::: Download :::...
Czas trwania: 15:27
Kodek: xVid
Waga: 450 MB
Wykonawca: pez z temporalpictures.org

EC Q4 TDM, znamy grupy!

pon, 01 maj 2006 11:47:01 | Autor: sYnth|Bubu | Quake 4

Zakończyły się już wszystkie mecze kwalifikacyjne do drugiej edycji Euro Cupa Quake 4 TDM. Dlatego mam przyjemność zaprezentować Wam jak będą wyglądały grupy w tym cupie. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że w owych rozgrywkach będą nas reprezentować (tak jak to miało miejsce w pierwszej edycji) dwa klany: Team Pentagram oraz Simplus. Miejmy nadzieje, iż oba teamy przez ten okres (od zakończenia udziału w poprzedniej odsłonie) wyciągneły sporo wniosków, poprawiły taktyki czy też indywidualne umiejętności i godnie będą reprezentować nasz kraj "w Europie"

Ciężko jest teraz oceniać szanse polskich klanów. Jednak w mojej opinii oba zespoły są w stanie awansować do drugiej fazy rozgrywek i dzielnie walczyć o europejskie laury. Pozostaje mi tylko życzyc równych pingów i powodzenia!

Mini wywiad z Simplus by ClanBase

pon, 01 maj 2006 01:40:01 | Autor: MisieX | Quake 4

Właśnie ukazał się dość krótki, ale za to bardzo ciekawy wywiad z klanem Simplus przeprowadzony przez Soulfly'a.

..:: Wywiad z Simplus ::..

P.S. W odgadnięciu kto wypowiada się w imieniu klanu powinno (mam nadzieję) pomóc wam poniższe zdjęcie (bynajmniej nie należy sugerować się pierwszym komentarzem na stronie ClanBase niejakiego c-loada :)

Bonusowy Polak, czyli ortho przechodzi!

pon, 01 maj 2006 00:58:01 | Autor: MisieX | Quake 4

Wczoraj zakończył się ostatni mecz kwalifikacyjny w ClanBase EuroCup XIII Q4 1v1 z udziałem Polaka. Na przeciwko siebie stanęli ortho i abso. Mecz był bardzo emocjonujący i wymagał dogrywki po tym, jak obaj gracze przegrali swoje mapy jednym fragiem. Przejdźmy do szczegółów:

..:: Galang ::..

Wybór Polaka. Obaj gracze byli widocznie bardzo zestresowani i wybrali defensywny sposób walki, o czym świadczyć może dość niska liczba fragów jak na mapę, którą jest Galang.

abso 11 : 10 ortho

..:: [TMP2]The Lost Fleet ::..

Wybór Niemca. Najwyraźniej obaj gracze już się zrelaksowali, bo o dziwo zdobyli na niej więcej fragów niż na Galang :) Walka również była bardzo wyrównana, jednak ortho zdołał wyrównać bilans fragowy, wygrywając jednym punktem.

abso 18 : 19 ortho

..:: Monsoon ::..

Ponieważ bilans fragowy po dwóch mapach dawał remis, rozegrano trzecią. Tutaj byliśmy świadkami absolutnego barku kontroli nad mapą. Mimo niezbierania megasów, rg i rl, Niemiec próbował atakować RA, zapewniając ortho ciągłą dostawę świeżutkich fragów. W ten sposób Polak zapewnił sobie miejsce w fazie grupowej tej edycji EuroCupa.

abso 13 : 21 ortho

..:: Raport ClanBase
..:: Dema
(pov ortho)

Podsumowując: z siedemnastu zapisanych Polaków zaproszono sześciu (w tym dwaj musieli walczyć ze sobą). Ostatecznie w fazie grupowej zobaczymy trzech (czyli jednego więcej niż minimum):

  • avka (bezpośrednie zaproszenie)
  • Cs3 ( wygrana z davem w kwalifikacjach).
  • ortho (wygrana z abso w kwalifikacjach).
  • Wszyscy trzymamy za nich kciuki i życzymy aby dotarli jak najdalej, jeśli nie do samego finału.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63