ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Zagrywka pod publikę

wto, 22 kwiecień 2008 00:27:01 | Autor: bryan | Inne

Najważniejszą informacją dotyczącą nadchodzącej kolejki (zarówno dla uczestników, jak i kibiców) jest to, że zmieni się sposób ustalania terminów meczy - spotkania będą rozgrywane wg. podanego na początku kolejki grafiku. Terminy będą ustalane zwykle na wieczory i późne wieczory). Zmiana taka jest podyktowana koniecznoscią wprowadzenia GTV, a przy 3-4 dniowych kolejkach niemożliwe jest odpowiednio wczesne informowanie publiczności (dodając fakt, że część graczy nie informuje mnie o terminach, lub zostawia to na ostatnia chwilę). **

Terminarz dostępny jest na końcu newsa.**

Ponieważ wszystkim nam zależy na graniu, a nie oglądaniu wpisów "by default" w tabeli wyników - gracze Krys1Ter i Ly5y mają czas do końca dnia 22.04.2008 na rozegranie swojego meczu i dostarczenie wyników. Po tym terminie, niestety, w miejscu wyników pojawią się walkowery ze względu na brak kontaktu z ich strony.

Jednak większość spotkań ma już klarowny wynik, poniżej zamieszczam zestawienie :

**
rutt [2] : [0] bodzo**

9:8 @ztn3tourney1 / 20:16 @pro-q3tourney4

**

ave [2] : [1] brutal**

19:25 @ hub3aeroq3 / 19:8 @ pro-q3dm6 / 29:17 @ pro-q3tourney4

**

todd [2] : [0] thrawn**

21:5 @ pro-nodm9 / 14:11 na pro-q3tourney4

**

shal [2] : [0] dadek**
oddany walkower (brak czasu na grę)

**

kos [0] : [2] aiken**
oddany walkower (brak czasu na trening)

**

sab [2] : [0] fws**

ztn3tourney1 / pro-q3tourney4

**

sting[1] : [1] wEst**
ostatnia mapa bedzie dograna 22.04.08, wtedy też pojawi się dokładna informacja na temat meczu.

**

toxic[0] : [2] aniolek**

5:14 @ pro-nodm9 / 6:12 @ ztn3tourney1

Przy tej okazji, jako osoba odpowiedzialna za turniej, chciałbym poinformować, że dotychczasowe braki w zapleczu medialnym wynikały min. z niestabilnego działania serwerów dostarczonych przez GamesNet (w tej chwili są zawieszone, gdyż cały serwer wyłożył się przez działające na nim serwisy Q3).

Mam szczerą nadzieję, że wszystko zostanie ustawione poprawnie do czasu najbliższych meczy.

24.04.2008

aniolek vs rutt - 22:00 (GTV)

** ave vs wEst/sting - 19:00 (GTV)
*
*

25.04.2008

sab vs Krys1Ter/Ly5y - 21:00
shal vs ognos - 22:00
aiken vs CzarnaMamba - 20:00
uciu vs vidz - 20:00

*Kliknij, aby zajrzeć do drabinki
*

[Paczka z demami z kolejki trzeciej]

** termin może się zmienić

JOLT Q3CTF po raz dwudziesty siódmy

pon, 21 kwiecień 2008 19:47:01 | Autor: Irae | Inne

Jedna z najstarszych lig Quake3, sięgająca swoimi początkami jeszcze ubiegłego wieku, startuje po raz kolejny. Rejestracja do 27(!) sezonu JOLT Q3CTF właśnie się rozpoczęła. Wszystkie klany chętne do rozpoczęcia rywalizacji, w tej już legendarnej lidze, mają czas do 26 kwietnia (sobota).
W obecnej odsłonie zobaczymy między innymi niedawnego triumfatora kuh3ligi, klan  Omega. Żądni rewanżu na Belgach mogą być Francuzi z  Frogs-United. Nie powinno również zabraknąć srebrnych medalistów 26 edycji JOLT, czyli szwedzkiego teamu  Neu. Dodatkowo namieszać może, fenomen 2 dywizji kuh3ligi, team  Die Schlumpfe. Zapowiada się naprawdę ciekawy sezon.
W ostatniej edycji do rozgrywek przystąpiły 23 klany. Organizatorzy liczą jednak na zwiększenie tej liczby. Miejmy nadzieję, że którąś dywizję zasili  Dywizjon 303. Po ostatnich niepowodzeniach na arenie międzynarodowej, zapewne pałają żadzą rewanżu.

PD: foo vs w dupe hej

pon, 21 kwiecień 2008 16:56:01 | Autor: [M]aniek | Quake 3 Arena


ISRGames! Najlepsze serwery gier dla graczy!

3 foo vs w dupe hej 2
cpm4 : 190:132 [screen]

q3dm7 : 274:246 [screen]

q3dm6 : 175:204 [screen]

ospdm5: 191:213 [screen]

q3dm14tmp : 117:114 [screen]

[DEMA]
21.04.2008 : 22:00
GTV: 194.187.43.243:30000

Po wczorajszej przegranej ze Szwecją, w której uczestniczyło trzech graczy z foo, klan ten ogarnęła żądza krwi. Czy w dupe hej będzie w stanie przeciwstawić się stadu rozwścieczonych bestii?
DRABINKA
BO5 - Single Elimination (kto przegra odpada!)

Zasady


- Klany mają określony czas na umawianie meczu.

  • Termin meczu musi być zgłoszony do mnie dzień wcześniej

  • Mecz rozegrany bez newsa zapowiadającego i GTV jest NIEWAŻNY!

  • Mecz może być rozegrany bez newsa i GTV w szczególnych sytuacjach, za zgodą organizatora.

Przebieg meczu


- Gramy do 3 wygranych map.

  • Każda mapa może być grana tylko raz w danym meczu.

  • Na początku klany wybierają po jednej mapie (na priva do sędziego).

  • Jeśli po dwóch mapach jest wynik 1:1 to:

  • klany wybierają dwie kolejne mapy (na priva do sędziego)

  • jeśli po dwóch kolejnych mapach stan pojedynku wyniesie 2:2 to

ostatnią mapę wybiera drużyna, która ma większy stosunek fragów

zdobytych do straconych

  • Jeśli po dwóch mapach jest wynik 2:0 to:

  • trzecią mapę wybiera drużyna, która przegrała dwie poprzednie mapy

  • jeśli dojdzie do stanu 2:1 to kolejną mapę wybiera klan, który nie wybierał poprzedniej

  • przy stanie 2:2 ostatnią mapę wybiera drużyna, która ma lepszy stosunek fragów zdobytych do straconych.

PD: fear factory vs euph

pon, 21 kwiecień 2008 16:51:01 | Autor: [M]aniek | Quake 3 Arena


ISRGames! Najlepsze serwery gier dla graczy!

1 fear factory vs euph 3
q3dm7 : 233:305 [screen]

cpm4 : 170:204 [screen]

q3dm6 : 174:165 [screen]

q3dm14tmp : 109:138 [screen]

[DEMA]
21.04.2008 : 22:30
GTV: 194.187.43.243:30000

Szykuje się niezwykle wyrównany pojedynek. Całkiem prawdopodobne jest iż zobaczymy pięć map, emocje gwarantowane!
DRABINKA
BO5 - Single Elimination (kto przegra odpada!)

Zasady


- Klany mają określony czas na umawianie meczu.

  • Termin meczu musi być zgłoszony do mnie dzień wcześniej

  • Mecz rozegrany bez newsa zapowiadającego i GTV jest NIEWAŻNY!

  • Mecz może być rozegrany bez newsa i GTV w szczególnych sytuacjach, za zgodą organizatora.

Przebieg meczu


- Gramy do 3 wygranych map.

  • Każda mapa może być grana tylko raz w danym meczu.

  • Na początku klany wybierają po jednej mapie (na priva do sędziego).

  • Jeśli po dwóch mapach jest wynik 1:1 to:

  • klany wybierają dwie kolejne mapy (na priva do sędziego)

  • jeśli po dwóch kolejnych mapach stan pojedynku wyniesie 2:2 to

ostatnią mapę wybiera drużyna, która ma większy stosunek fragów

zdobytych do straconych

  • Jeśli po dwóch mapach jest wynik 2:0 to:

  • trzecią mapę wybiera drużyna, która przegrała dwie poprzednie mapy

  • jeśli dojdzie do stanu 2:1 to kolejną mapę wybiera klan, który nie wybierał poprzedniej

  • przy stanie 2:2 ostatnią mapę wybiera drużyna, która ma lepszy stosunek fragów zdobytych do straconych.

999 szatańskie liczby!!!

pon, 21 kwiecień 2008 15:34:01 | Autor: [M]aniek | Quake 3 Arena

Jak już pewnie domyślacie się po tytule drogie dzieci, dzisiaj porozmawiamy sobie o Biblii Quake 3! To dzieło stworzone zostało pod wpływem natchnienia, którego doznałem w czasie praktyk medytacyjnych w świątyni Ciang-Ciung na południu Chin. Tamtejsi mnisi zdawali się kultywować obrzędy indiańskich plemion, gdyż każdego wieczoru tuż po modlitwach zasiadali do wspólnego palenia czegoś, co nazywali fajką pokoju. Właśnie w czasie jednego z takich spotkań, brak tlenu w moim mózgu, sprawił, że jakaś siła przymusiła mnie do stworzenia Biblii Quake 3. Siedem dni i siedem nocy ciężkich męczarni, pot, ból, płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request time. Nie poddałem się!
Oto jest Biblia Quake 3! Wprawdzie już niezbyt aktualna, ale wciąż zawiera bardzo pomocne treści, każdy początkujący i ambitny gracz Quake 3 powinien zacząć swoją przygodę właśnie od tego miejsca. Czego można się tam dowiedzieć?

  • Jak zainstalować Quake 3 (można też użyć instalatora z newsa niżej)

  • Jak stworzyć config?

  • Jak wejść na serwer?

  • Kto rozdaje karty na scenie?

  • Jak grać żeby wygrać?

  • Jak nie ulec pokusom szatana?

  • Gdzie wpłacać pieniądze, kiedy mamy ich za dużo?
    I wiele wiele innych ciekawych rzeczy!

Czy nowa Biblia Quake 3 ujrzy kiedyś światło dzienne? Tego nie wiem, bo to zależy od tego czy znajdą się młodzi gniewni z zapałem i chęcią kultywowania tradycji ludów pierwotnych. Co w tłumaczeniu na język ludzi normalnych oznacza: Jak chceta to se zróbta, bo mnie się już nie chce :)

Przeczytaj Biblię Quake 3!
www.biblia.up.pl

Goła baba na ORGu!

pon, 21 kwiecień 2008 15:05:01 | Autor: [M]aniek | Quake 3 Arena

*Kliknij, aby powiększyć*

Niektórzy myślą, że Quake 3 PRO Installer to dzieło, które zrobiłem bezinteresownie by pomóc ludziom w uruchomieniu Quake 3. Otóż pora ujawnić mroczną prawdę kryjącą się za tym programem. Tak naprawdę instalator, który wspólnie z AL|EN'em tworzymy, jest elementem mojego niecnego planu.

Gdy pierwszy raz około czterech lat temu wszedłem na orga, od razu zauważyłem, że czegoś tu brakuje. Brakowało dwóch rzeczy: mojego nicka wymienionego 100 razy w każdym możliwym miejscu (plan ten jest w trakcie realizacji), drugą rzeczą jest tytułowe zdjęcie gołej baby. Otóż fotka taka miałaby pełnić rolę czasoumilacza, na wypadek gdyby akurat nie było nic ciekawego do poczytania. Nie mogłem oczywiście udać się do STWÓRCY orga i zażądać by umieścił coś tak złego i gorszącego na głównej stronie naszego serwisu! Dlatego po tygodniu medytacji na Świętej Górze w Peru i rozmowie z tamtejszym szamanem, strażnikiem góry, uknułem misterny plan. Stworzenie instalatora Quake 3 miało w późniejszym czasie dać mi prawo do domagania się reklamy tego cuda. Tą reklamą jest baner stworzony przez aiken'a, który zobaczyć można na głównej stronie niniejszego serwisu.
Przy okazji napomknę coś o samym instalatorze. AL|EN dba o to by pliki pojawiające się tam były aktualne i na czasie, za co należą mu się podziękowania. Co jakiś czas podbija do mnie na gg i wymachując kartką z moim adresem zarzeka się, że jeśli nie wprowadzę pewnych poprawek, to wpadnie do mnie i zrobi mi z tyłka jesień średniowiecza. Wychodzą więc sobie nowe wersje. Instalator aktualizuje się sam, zatem jeśli macie starą wersję, to wystarczy ją uruchomić.

Zachęcam wszystkich do ściągania i reklamowania wśród znajomych!
DOWNLOAD

(chwilowa awaria serwera!)

Wh3nom zwycięzcą Genius#2

pon, 21 kwiecień 2008 13:51:01 | Autor: Irae | Inne


W niedzielny wieczór zakończył się, drugi turniej czeski sponosorowany przez firmę Genius. Gracze walczyli o cenne nagrody, jakimi były: kino domowe, kamera, oraz klawiatura + myszka. Posiadaczem najcenniejszego trofeum stał się, bez niespodzianki,  wh3nom. Zawodnik teamu [TA], od jakiegoś czasu pokazuje, że nie ma na niego mocnych w Czechach. Szkoda, że nie mogliśmy oglądać poczynań jego klubowego kolegi oraz zwycięzcy Genius#1,  Krysy. Myślę, że bezpośredni pojedynek między nimi pokazałby, kto w chwili obecnej zasługuje na miano top duelowca u naszych południowych sąsiadów.
Kolejne miejsca zajęli  Zubb oraz  Legie. Myślę, że należy pochwalić brązowego medalistę, organizatora i gracza w jednej osobie, Legie. Widać, że systematycznie jego forma idzie w górę. Z turnieju na turniej plasuje się coraz wyżej. Jeśli utrzyma takie tempo wzrostu skilla, to w niedługim czasie, może poważnie zagrozić faworytom.
Wielki Finał

 wh3nom [2:0] Zubb
hub3aeroq3 - 36:20
pro-q3dm6 - 27:15


Klasyfikacja końcowa
1. wh3nom  
2. Zubb  
3. Legie
4. **Mato

**
Rozpiskę wyników grupowych znajdziecie tutaj. Natomiast kolejne etapy fazy playoff dostępne są pod tym linkiem.

Polska liga duelowa - zapisy.

nie, 20 kwiecień 2008 15:05:01 | Autor: nergal | Quake 4


Wcześniej już pisałem o Magiku, który to podrywa do pospolitego ruszenia duelową część sceny Quake 4. Zapisy oficjalnie ruszyły wczoraj. Dowiedzieć się o tym możemy z krótkiej notki na stronie ligi. Jak na razie jest zapisanych 6 graczy, liczba ta powinna szybko się powiększyć - kilka osób wyraziło chęć do gry. Obowiązywać będzie rozgrywka w systemie SE - BO3 (do 2 wygranych map i przegrany odpada).

Aktualna lista zapisanych: farel, Grum-x, toka, tombczis, d00rn, Inverse.
Aby zapisać się należy stworzyć konto na stronie polskiej ligi duelowej i wysłać zgłoszenie do Magika na kanale irc #PLQ4.

Forum Quake Live - startujemy!

nie, 20 kwiecień 2008 14:18:01 | Autor: [M]aniek | Quake 3 Arena

Poloneza czas zacząć. Od dziś na naszym wspaniałym forum dostępny jest nowy dział, o mroczno brzmiącej nazwie Quake Live. Premiera tej darmowej gry zbliża się wielkimi krokami, jest to więc odpowiedni czas by nasz serwis bardziej zaangażował się w jej życie. Mamy nadzieję, że ORG stanie się dla tej nowej sceny równie ważnym serwisem jakim jest dla obecnej społeczności Quake 3.
Zapraszamy serdecznie do wypowiadania się na subforum Quake Live.

Przypominamy również o istnieniu oficjalnego polskiego kanału #quakelive.pl w sieci QuakeNet. Jeśli coś ciekawego wydarzy się na scenie, to jest to odpowiednie miejsce by o tym podyskutować.

Polska.B vs Szwecja

nie, 20 kwiecień 2008 09:25:01 | Autor: [M]aniek | Quake 3 Arena


0 POLSKA.B vs SZWECJA 2* *

pro-q3dm6 : 152:202

q3dm7 : 240:246
SCREENY I DEMA
20.04.2008 : 21:00
GTV: 147.32.30.24:27970

lub 194.187.43.243:30000

Na placu boju pozostało już tylko 6 drużyn. Po ostatnim minimalnie przegranym meczu ze Szwecja, Reprezentacja Polski B z niecierpliwością oczekuje na swoich rywali. W dzisiejszym spotkaniu zobaczymy wiele świetnych nicków. Liderem zespołu TP.B jest kertal, który niejako "ciągnie" grę całej drużyny. Podobną rolę odgrywa fox w zespole Szwecji. Czy to ci dwaj zawodnicy zadecydują o losach spotkania? A może któryś z pozostałych graczy weźmie sprawę w swoje ręce? Kto tym razem okaże się lepszy?
Drabinka

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63