Premiera Tlen 7 i otwarcie serwerów.

Dnia 05.10.2009 miała miejsce premiera komunikatora Tlen 7 na platformę Windows. Zmian jest wiele, wiele też pracy przed programistami ale najważniejszy jest fakt otwarcia serwerów do komunikacji z całym światem. Jakie to ma znaczenie dla przeciętnego użytkownika ? Otóż można się teraz bez przeszkód komunikować pomiędzy użytkownikami z GTalk'a używającymi identyfikatorów [email protected], użytkownikami programu Aqq posiadającymi loginy typu [email protected] oraz z użytkownikami Tlen'a 7 posiadającymi loginy typu [email protected].
Oczywiście możliwa jest też komunikacja z użytkownikami innych serwerów takich jak jabber.org czy też jabberpl.org i wieloma innymi serwerami Jabber'a.
* nowy status: Nieobecny/Wrócę później - przydatny, gdy zostawiliśmy włączony komunikator a nie ma nas przy komputerze.
* Bardziej przyjazne identyfikatory, już nie musisz być numerem
18502367, tylko przykładowo [email protected]. Dodatkowo bardzo szybko możesz postawić swój własny serwer we własnej domenie i być identyfikowany unikalnym identyfikatorem np.: sł[email protected]* Nie oglądasz denerwujących reklamówek i nie jesteś narażony na [dziwne praktyki] 7thguard.net/news.php?id=3690) żadnej firmy.
* Twoje informacje są zawsze bezpieczne ponieważ komunikacja z serwerem
(klient - serwer) oraz komunikacja miedzy serwerami (serwer - serwer) Jabbera
może być szyfrowana. (SSL). Podczas komunikacji można korzystać z szyfrowania (klient - klient) PGP.
(PGP;pgp.com; gnupg.org;)
* Nie jest narzucony jeden klient, nie jesteś ograniczony do jakiegokolwiek systemu.
(Windows, Linux, MacOS, inne)
* Cały otoczony jest przez idee open source przez co cały czas prężnie się rozwija. (open source;
opensource.org;)
* Nie posiada centralnego punktu, którego awaria powoduje zatrzymanie całej sieci.```
O: Spokojnie bez paniki, nikt nie zabiera ci Gadu-Gadu.
P: A co to takiego ten Jabber?
O: Jabber (technicznie xmpp) to otwarty protokół komunikacji, który działa tak jak dzisiejsze e-maile: nie interesuje nas, że kolega ma pocztę na @wp.pl bo i tak możemy do niego wysłać wiadomość z @onet.pl. Podobnie jest z Jabber'em co najlepiej ilustruje przykład podany wyżej.
P: A jaki komunikator obsługuje Jabber'a ?
O: Bardzo dużo: Tlen 7, Aqq, WTW(dla osób lubiących minimalizm), Miranda(dla zaawansowanych) oraz cała masa innych.
P: To nie muszę używać programu Tlen jeżeli mam login [email protected] ?
O: Nie ! I to jest właśnie najlepsze. Możesz sobie login [email protected] wpisać np do Aqq(jako konto xmpp) i nadal rozmawiać do woli. Oczywiście odwrotnie też można a nawet można wpisać login [email protected].
P: Ok jak z tego skorzystać ?
O: Sposobów jest kilka:
- użyć/utworzyć pocztę na portalu o2.pl: dostajemy wtedy [email protected] oraz pocztę.
- użyć/utworzyć konto w programie Aqq: dostajemy wtedy [email protected]
- użyć/utworzyć konto na serwerze jabber.org lub np: jabbim.pl i użyć dowolnego programu który ma obsługę sieci Jabber
Od dzisiaj też możecie w pole Gadu-Gadu wpisać cokolwiek zechcecie(np tak) lub skorzystać z dodatkowego pola "Jabber".






Konrada "ProXa Kubali. ProX za porozumieniem obu stron opuścił drużynę Universal Soldiers i póki co będzie jedynym reprezentantem FF X-Fi na platformie Quake Live.
Aaronowi-Antonowi "HELL" Jonesowi.
calipt [ 1 :
Jonathana ‘Fatal1ty’ Wendela nie zapomnieli o swoim idolu, dostali jeszcze jeden. Na tegorocznym gamescomie w Kolonii ‘fatty’ dał się namówić na niemal półgodzinną rozmowę, podczas której poruszono wiele interesujących zagadnień. Gamingowa legenda opowiada o swoim nastawieniu do Quake’a Live, nieco o samym esporcie, jego kształcie i ewolucji oraz o ewentualnym powrocie do profesjonalnego grania.
Trnavka. Grą, w którą będą rywalizować zebrani zawodnicy będzie stary dobry Quake3 na modzie OSP w trybie 4v4. Udział zapowiedziało większość czeskich i częściowo słowackich drużyn w łącznej liczbie 15 zespołów.
Wielu z Was pewnie pamięta Bloody Cup który był ostatnim turniejem internetowym w Q3 w Polsce. Zgromadził on wielu zawodników, także tych z najwyższej polskiej półki (
Jak pewnie wielu z Was słyszało, niedawno ID Software zablokowało wszystkie konta QL używane przez zwycięzcę WCS#16 - 



