ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Intel Extreme Masters ostatnie mecze Grupy D

nie, 03 styczeń 2010 17:42:01 | Autor: svich | Inne

Już dziś wieczorem rozegrane zostaną ostatnie spotkania Grupy D Intel Extreme Masters. O godzinie 21:00 CET do walki o  dwa sloty na europejskie finały staną  Francestrenx, United KingdomGaRpY oraz Swedenfazz. Teoretycznie każdy z nich ma szansę dołączyć do zakwalifikowanych już graczy,  co sprawia iż będą to emocjonujące spotkania.
- 21:00 CET, 30 December 2009: France strenx vs fazz Sweden
- 21:30 CET, 30 December 2009: France strenx vs GaRpY United Kingdom
Oprócz wyżej wspomnianych spotkań, do rozegrania pozostały jeszcze 2 mecze Grupy G. Organizatorzy nie podali jednak terminów w jakich rozegrane zostaną zaległe pojedynki.
- Termin do ustalenia: Italy stermy vs kRoNic Ireland
- Termin do ustalenia: France l1nkje vs stermy Italy

Nie wiadomo jak będzie wyglądać sprawa streamu? Do tej pory znalazłem info że dzisiejsze mecze będzie można obejrzeć na Holysh1t TV

 
Pojedynki grupowe Polaków


Noctis 1-2 av3k (szczegóły)
France Foox 0-2 av3k (szczegóły)
Sc00T 0-2 av3k (szczegóły)
Grupa H
1. av3k 9pkt. - awans

  1. noctis 6pkt. - awans

  2. Sc00T 3pkt.

  3. France FooX 0pkt.

Spart1e 2-0 Bodzo (szczegóły)
pulseh 2-1 Bodzo (szczegóły)
draven 2-0 Bodzo (szczegóły)

Grupa H
1. Spart1e 9pkt. - awans
2. draven 6pkt. - awans
3. pulseh 3pkt.

4. Bodzo 0pkt.
Zgodnie z oczekiwaniami Maciej "av3k" Krzykowski awansował z pierwszej pozycji. Podobny wyczyn nie udał się  niestety naszemu drugiemu reprezentantowi Bogdanowi "Bodzo" Mazurowi, który zakończył fazę grupową nie zdobywając żadnego punktu.

Więcej info znajdziecie na #esl.qualelive oraz na stronie European Championship.

#7 G Data Quake Live Duel Cup

nie, 03 styczeń 2010 17:13:01 | Autor: svich | Inne

Już za 6 dni duelowcy z całego świata, będą mieli możliwość zmierzyć się w kolejnej, siódmej już edycji G Data QL Cup. Turniej rozegrany zostanie 9 stycznia 2010 r. Start zaplanowano na godzinę 14:00 CET, a przewidywany czas zakończenia na 21:00 CET.

Po raz kolejny G Data CUP rozegrany zostanie systemem BO1 Single Elimination. Aż do ćwierćfinałów, które rozegrane zostaną w systemie BO3, wielki finał natomiast BO5. Nagrodą przewidzianą dla zwycięzcy jest 100 oraz punkty w rankingu AGP ranking points dla ośmiu najlepszych graczy turnieju.

Aby zapisać się do turnieju należy zarejestrować się na tej stronie. Oraz stawić się na kanale #gdata.qlive (IRC quakenet) podczas fazy "check in" tj. o godzinie 13:00 CET.

 

Informacje

flip('results4');
**
Mode:** Quake Live Duel**

Data:** Sobota 9 stycznia 2010r.**

Czas:** "check in" 13:00 CET, "start" 14:00 CET**

Nagroda*: 100€ za 1 miejsce*

Mappool**: dm6, ztn, dm13, t7, t9

Podział punktów AGP Ranking Points:
 

1 Miejsce -  4 Punkty
2 Miejsce -  3 Punkty

Miejsca 3-4 - 2 Punkty

Miejsca 5-8 - 1 Punkt

Źródło: G Data CUP

Quake Live Nationcup - Grupy rozlosowane

wto, 29 grudzień 2009 00:18:01 | Autor: svich | Inne

Dziś wieczorem o godzinie 20:00 CET rozlosowane zostały grupy do zbliżającego się Quake Live TDM Nationcup 2010. Polska (rozlosowana z pierwszego koszyka) znalazła się w grupie D

w której to bez większych problemów powinna, zająć pierwsze miejsce. O

drugą lokatę prawdopodobnie zacięty bój stoczą Czesi oraz reprezentacja

Węgier. W grupie A faworytami

pozostają Szwedzi którzy raczej , pozostaną poza zasięgiem pozostałych

ekip, o drugie miejsce prawdopodobnie zawalczą Holendrzy z Ukraińcami.

W grupie B też bez większych

niespodzianek. Wiele osób zgodzi się ze mną, że pierwsze miejsce

przypadnie reprezentacji Rosji, natomiast w pojedynku o srebro zapewne

zobaczymy Islandię kontra Wielką Brytanię.

Grupy Quake Live Nationcup 2010.


Grupa A

Szwecja
Holandia
Ukraina
Finlandia
Słowacja
Portugalia

Grupa B

[endif] Rosja
Anglia
Islandia
Dania
Słowenia
Chorwacja

Grupa C

[endif] Francja
Austria
Niemcy
Serbia
Norwegia
Litwa
Grupa D**

Polska
** Włochy
Węgry
Czechy
Hiszpania
Bośnia i Hercegowina


Źródło: ESR & Kaboom

Wesołych Świąt

czw, 24 grudzień 2009 21:13:01 | Autor: RedakcjaORGa | Inne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia spokoju, szczęścia i pogody ducha. Życzymy Wam również wielu magicznych chwil podczas najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt.

Wesołych Świąt!

Redakcja Quake.Net.pl

Piątek z Intel Extreme Masters

czw, 17 grudzień 2009 19:38:01 | Autor: svich | Inne

Macie jakieś plany na wieczór? Nie? Macie zamiar nudzić się przed telewizorem? lub też iść z dziewczyną na "nudny film" do kina? Zamiast tego zasiądźcie przed monitorami waszych pecetów, odpalcie stream i fascynujcie się meczami na żywo z udziałem gwiazd najwyższego europejskiego formatu razem z Intel Extreme Masters.
O godzinie 19:00 CET Włoski "Nauczyciel" gry w quake'a  Italy Stermy zmierzy się z wschodzącą Irlandzką gwiazdą Quake Live - kRoNic'iem Ireland
Natomiast o godzinie 21:00 CET, zobaczymy pojedynek Brytyjskiego "Czarnego Konia" rozgrywek - United Kingdom zsx'a z weteranem quake'a szwedem fooki'm Sweden który już nie raz udowadniał nam że należy do ścisłej europejskiej czołówki kłejka. Życzę miłego oglądania!
Oczywiście stream znajdziecie pod tymi adresami:
Quake Live TV

LEV3L TV^

Więcej info na #esl.qualelive oraz European Championship
EDIT:
We wczorajszym pojedynku nasza gwiazda -  Maciej „av3k” Krzykowski niejednogłośnie pokonał po zaciętym oraz wyrównanym pojedynku swego rywala, austriacką gwiazdę Richarda "Noctisa" Gansterera stosunkiem map 2-1 po tym pojedynku Maciej zajmuje drugie miejsce w swojej grupie , zaraz za  wyżej wymienionym Austriakiem, który wyprzedza go tylko ze względu na ilość rozegranych przez siebie meczów. Zwycięstwo z najgroźniejszym rywalem w swojej grupie - "Noctisem" sprawiło iż pretendentem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie H jest właśnie "av3k" który nie powinien mieć problemów z dwoma pozostałymi zawodnikami tj. Sc00tem oraz Fooxem. Tak więc Good Game oraz GL w nadchodzących meczach Maciejowi. 

Just another movies

śro, 16 grudzień 2009 19:06:01 | Autor: RA|NBOW | Inne

Czas na kolejną porcję filmów Q. Trzy jeszcze ciepłe pozycje; dwa filmy defragowe i jeden z fragowania w Quake Live. O ile cieszy fakt, że gracze nie pozwalają umrzeć genialnemu modowi jakim jest defrag, o tyle nie zdumiewa i nie szokuje fakt, że powstają kolejne, zupełne przeciętne filmy z QL.

• Defrag

www.own3d.tv/watch/trigonometry,20903.htmlTrigonometrY

Po około roku pracy mat1caa dostajemy bardzo dobry film. Dawka

strafe'owania i weapon runów mar1ca i ik.nLa w cpm. Świetne intro,

bardzo dobra jakość, dobrze wyważone efekty wraz z muzyką D'n'B tworzą

spójne dzieło, godne polecenia.

www.own3d.tv/watch/evolution,21019.htmlEvolution 

Bardzo dobry freestyle'owy film Toola. Mało zbędnych efektów, jakość i

praca kamery również należy do udanych. Trickują: Tool i Anthema.

Całość niestety bardzo źle komponuje się z muzyką, więc generalnie,

lepiej ją wyciszyć:).

• Quake Live

www.own3d.tv/watch/rocketnroll,21000.htmlrocketnroll 

Pierwsze co rzuca się w oczy w końcowym efekcie pracy warchilda to

czas jego trwania. Tak, to nie jest trailer. Ma to swoje plusy,

mianowicie 1.22 minuty to za mało aby sporo w nim popsuć. Całość nie

wypada najgorzej, dobra jakość, przystępna ścieżka dzwiękowa, szybko

następujące npo siebie akcje różnych graczy sprawiają, że film jest

typowym średniakiem. Pozostaje wyczekiwać, kiedy pojawi się jakiś owner

movie z tej części Quake'a.

W ramach przypomnienia innych opisywanych produkcji odsyłam do: 
www.quake.net.pl/?page=news&newsid=11941Newsa autorstwa MM 
quake.net.pl/?page=article&artid=900&opt=showArta yaca 

Intel Game On - eliminacje zakończone

śro, 16 grudzień 2009 10:48:01 | Autor: _Vh | Inne

Intel Game On
Za przyczyną Intela, Roccat i ESL wszyscy fani Quake’a Live mają możliwość wzięcia udziału w Intel Game On. Seria turniejów hostowanych przez ESL jest szansą dla wszystkich utalentowanych graczy, ponieważ najlepszy zawodnik z kraju zagra z czołowymi graczami z całego świata o miejsce w Intel Extreme Masters World Championship. Na zwycięzców krajowych eliminacji czekają również cenne nagrody, m.in. komputer PC wysokiej klasy.

Uwaga!
O ostatni slot w finale polskich rozgrywek Game On zagrają Vibez oraz CzarnaMamba. Gracze zostali nagrodzeni w ten sposób za swoją aktywnośc w rozgrywkach ESL. GL HF!

Wyniki

Puchar #1 - 28 października 2009
1. ff.prox - 10 pkt
2. 4K.zik - 8 pkt
3. bodzo - 6 pkt
4. BVG.tox1c - 4 pkt
5-8. t13.yaro, CEFO.Mav_, v3.vibez, ff.rutt - 2 pkt

Puchar #2 - 1 listopada 2009
1. ff.prox - 10 pkt
2. srs.av3k - 8 pkt
3. 4K.zik - 6 pkt
4. apored - 4 pkt
5-8. BVG.tox1c, fx.matr0x, fx.STING, ff.rutt - 2 pkt

Puchar #3 - 8 listopada 2009
1. bodzo - 10 pkt
2. fx.STING - 8 pkt
3. CEFO.Mav - 6 pkt
4. t13.yaro - 4 pkt
5-8. fx.matr0x, mkbewe, Mad, C4|He4rt - 2 pkt

Puchar #4 - 11 listopada 2009
1. 4K.zik- 10 pkt
2. fx.STING - 8 pkt
3. bodzo - 6 pkt
4. ff.prox - 4 pkt
5-8. ff.rutt, tox1c, Mad, t13.yaro - 2 pkt

Puchar #5 - 22 listopada 2009
1. ff.prox- 10 pkt
2. bodzo - 8 pkt
3. fx.STING - 6 pkt
4. CEFO.Mav - 4 pkt
5-8. ff.rutt, Grumx, Mad, t13.yaro - 2 pkt

Puchar #6 - 25 listopada 2009
1. bodzo - 10 pkt
2. ff.rutt - 8 pkt
3. 4K.v3rb - 6 pkt
4. fx.matr0x - 4 pkt
5-8. t13.yaro, fx.STING, 4K.zik, wEst_ - 2 pkt

Puchar #7 - 06 grudnia 2009
1. fx.matr0x- 10 pkt
2. CEFO.bloodpa1nt - 8 pkt
3. ff.kertaL - 6 pkt
4. CEFO.Mav - 4 pkt
5-8. t13.yaro, fx.STING, RSn, lotn1k - 2 pkt

Puchar #8 - 09 grudnia 2009
1. BVG.tox1c - 10 pkt
2. fx.matr0x - 8 pkt
3. ff.rutt - 6 pkt
4. Grumx - 4 pkt
5-8. t13.yaro, czarnaMamba, CEFO.bloodpa1nt, Mad - 2 pkt

Ranking


Zasady


Tryb: 1v1
Timelimit: 10
Forma: SE, BO3
Mapy: qztourney7, qztourney9, qzdm6, qzdm13, ztntourney1

Najlepsi gracze będą otrzymywać punkty za osiągnięte miejsca w turniejach eliminacyjnych, szesnastka zawodników z największym dorobkiem zagra w turnieju o nagrody i awans do światowych finałów.
Punktacja:
1. miejsce - 10 punktów
2. miejsce - 8 punktów
3. miejsce - 6 punktów
4. miejsce - 4 punkty
5.-8. miejsce - 2 punkty

Link

Aby wziąc udział w turnieju należy posiadać konto na stronie ligi http://www.esl-world.net (lub w systemie ESL). Turniej jest przeznaczony dla graczy powyżej 16 roku życia.

Challenge Quake3 1.46 wydany.

wto, 15 grudzień 2009 00:33:01 | Autor: AL|EN | Quake 3 Arena

Poprawiona wersja standardowego quake3.exe w wersji 1.46 po długim okresie nareszcie ujrzała światło dzienne. Ze zmian warto wymienić poprawiony system oświetlenia, zmieniony system trybów graficznych oraz poprawioną słyszalność dalekich dźwięków.

U W A G A: Komenda sensitivity została zamieniona na m_speed !

Changelog 24 Nov 09 - 1.46add: hopefully worked around some vistajoke mousewheel issues

add: m_limit (default: 0 = off), the maximum post-accel speed to use

chg: sensitivity renamed to m_speed

chg: rewrote pretty much all the mouse code

chg: removed the DI code in favor of "raw" mouse input
this means only mouse1-mouse5 are supported on windows, sigh MS...

chg: updated freetype from 2.3.5 to 2.3.11

05 Nov 09 - 1.45
note: this release REQUIRES arb shader support
if your card doesn't have it, use an older version

add: hw gamma should work on Vista

add: r_measureoverdraw is actually useful

add: r_speeds is far more useful now

chg: sound attenuation is biased
i.e. distant sounds are much louder than in 1.43
since it's still more correctly spatialised than pre-1.43, this is
the best compromise i can come up with

chg: r_fullbright works in vertexlight mode (only)
instead of lightmap only, where it just wasted bandwidth and vram

chg: r_customwidth, r_customheight renamed to r_width, r_height

chg: hardcoded r_mode garbage and modelist removed:
r_mode 0 (default) = current desktop resolution, depth, hz, etc
r_mode 1 = custom resolution etc
note: r_mode 1 WILL NOT tolerate invalid r_displayRefresh values any more

chg: require opengl 1.4 or higher
removed r_allowExtensions, r_primitives, r_ext_compiled_vertex_array,
r_ext_multitexture, r_ext_texture_env_add

chg: removed a bunch of useless/obsolete cvars:
r_logfile, r_showcluster, r_facePlaneCull, r_ignoreFastPath, r_drawSun,
r_simpleMipMaps, r_offsetFactor, r_offsetUnits

chg: don't tablist cheatvar noise if cheats are off

chg: removed the last bits of legacy altivec cruft

chg: rewrote pretty much all the dlight stuff
not only does it actually work reliably now
but it's also massively improved in terms of quality

fix: ignorehwgamma 1 would fail to apply sw gamma to some images

fix: roqs failed to apply sw gamma

fix: sv_floodprotect could block all commands indefinitely

12 Aug 09 - 1.44 (server only)

fix: unbannable player exploit (stanway/auriemma)


W celu pobrania zapraszam do użycia PRO Installer'a

Quake Live Nations Cup 2010 - skład Team Poland ogłoszony.

pon, 14 grudzień 2009 01:09:01 | Autor: samolot | Inne

Przed paroma minutami zakończony został draft do reprezentacji Polski Quake Live. Spośród kilkunastu zawodników kapitanowie nergal i ThrawN wybrali ósemkę najlepszych. Są to topowi polscy zawodnicy TDM którzy mają duże szanse powalczyć z zachodnimi drużynami.

Skład Team Poland 2010:


Jerzy „nergal” Sztajer (FAT)
Grzegorz „ThrawN” Mikusek (Fear Factory X-Fi)

Maciej „av3k” Krzykowski (Serious Gaming)
Marcin „fanat1c” Zakrzewski (Fear Factory X-Fi)
Piotr „fur1” Byndas (Fear Factory X-Fi)
Jędrzej „kertal” Pytkowski (Fear Factory X-Fi)
Robert „tox1c” Kopczyński (Betsson Voodoo Gaming)
Marcin "v3rb" Bogusz (4 Kings)
Łukasz „wEst” Glita (Fear Factory X-Fi)
Maciej „zik” Jakuć (4 Kings)

Lista graczy w Nation Cup 2010, jak widać odbiega znacznie od składu z Pucharu Narodów 2009, za to ma dużo wspólnego z Team Poland z platformy Quake 3 Arena. W szeregach widać Macieja „av3k” Krzykowskiego który znów wraca do gry dla Polski w rozgrywkach TDM po długoletniej przerwie.

Pozostaje nam życzyć powodzenia naszej reprezentacji, i aby każdy z zawodników znalazł czas na treningi.

Strona Turnieju

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63