ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Quake 4 Weekend Cup #3

pon, 15 grudzień 2008 15:08:01 | Autor: guhard | Quake 4

Jak można zauważyć, ostatnimi czasy strona www.tourney.cc

przeżywa prawdziwy rozkwit. Co i rusz powstają nowe turnieje dla graczy

od graczy, co z własnego doświadczenia wiem, że nie jest takie trudne.

Tym razem już niedługo, startuje trzecia już z serii edycja turnieju z

dźwięczną nazwą łikendowy kap ;-).

Jak widać scena q4 jeszcze jakoś żyje i nie zamierza do końca umrzeć,

czego dowodem właśnie są takie szybkie turnieje. Co prawda frekwencja w

drugim sezonie nie była taka super jak w pierwszym ale trzeba być

wielkiej wiary.
• Info na temat turnieju i systemu rozgrywek
Rules:
* Data: Sobota, 21.12.2008
* godzina rozpoczęcia: 16:00 CET (Faza Check-in o 15:45 CET)
* Timelimit 15
* System rozgrywek: do 2 wygranych

  • Drabinka przegranych i wygranych
  • 3cia mapa wybierana poprzez eliminacje.

Mappool:

Monsoon [files.filefront.com]

Placebo Effect [truecarnage.com]

Torment [truecarnage.com]
Phrantic (mp/q4cmp3 - included in the 1.4.2 Patch)

Oczywiście żeby zagrać w turnieju trzeba mieć konto na www.tourney.cc.
Wersja Quake4 1.4.2, Q4max 0.82 [q4max.com] oraz IRC client [nnscript.esnation.com].

Mysz dla prawdziwych hardkorowców

pon, 15 grudzień 2008 10:05:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Quake 3 Arena

Mysz dla prawdziwych hardkorowców

Tym razem producentem nie jest Logitech, Razer, ani żaden znany szerszemu gronu producent. Autorem tego chorego projektu jest niejaki Daniel Pon. Czemu chorego?

A czy mysz wykonana ze szkieletu prawdziwej myszy to zdrowy pomysł? Całość wykonana jest na szczęście nie tylko z mysich szczątków, ale także z drewna oraz brązu, a czaszka myszy podświetlana jest czerwoną diodą LED.

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii pod niusem w serwisie gadżetomania.pl

Pasibrzuch Open Cup #2 - Mistrzem BSR

pią, 12 grudzień 2008 23:34:01 | Autor: guhard | Quake 3 Arena

No i doczekaliśmy się. Przez okres prawie trzech tygodni 16 śmiałków

walczyło na śmierć i rzycie ('rz' nieprzypadkowo) na pięciu dość

oklepanych mapach trybu szybkich laserów wstrząsu III. Nie było łatwo.

Mecze toczyły się do wczesnych godzin porannych przy suto zastawionych

stołach.
Z tego miejsca chciałbym wszystkich zaprosić na finał Pasibrzuch Open Cup #2.

Nasi finaliści to BSR i moja skromna osoba. Mecz odbędzie się w
poniedziałek o godzinie 23. Będzie również GTV bo na 10 slotowym

serwerze wszyscy się nie pomieścimy. Zapraszam wszystkich przed

monitory na szybkie lasery.

Finał odbędzie się w trybie Bo5 od stanu początkowego 1:0 dla bsr'a w związku z tym, że wychodzi on z drabinki wygranych.

• BSR versus guhard  (3:1)

  • 21:7   -- cpm3a
  • 12:25 -- cpm24
  • 35:8   -- cpm1a

GTV: 194.187.43.243:30000

"Fox był zawsze moim idolem"

wto, 09 grudzień 2008 22:41:01 | Autor: AL|EN | Quake 3 Arena


Kévin 'strenx' Baeza - największa niespodzianka ostatniego turnieju vq3 DreamHack, który nie tylko pokonał swojego kolegę z zespołu

Sebastiana 'Spart1e' Siira w 3-mapowym starciu lecz

również zniszczył legendę iCE CLiMBERS: Magnusa 'Foxa' Olssona. Uplasował się na drugiej pozycji tuż za Maciejem "av3kiem" Krzykowskim, czym do siebie wielka uwage. Lecz kim jest ten młody, 17-letni gracz

z Francji, który zaczął grać w Q3 na poważnie w 2008 roku i natychmiast

odnosi taki sukces?
Zapraszam do przeczytania wywiadu przeprowadzonego

przez www.fragster.de
Wersja angielska wywiadu.

źródło: www.esreality.com

Logitech proponuje ID Grip dla G9

pon, 08 grudzień 2008 20:30:01 | Autor: Kici | Inne

Logitech wprowadza kolejny element, który można wymienić w myszce z serii G9, przeznaczonej dla graczy. Poza wcześniejszymi  możliwościami zmiany wagi lub podświetlenia tego gryzonia,  teraz dochodzi ID Grip, czyli nakładka na myszkę, którą może  być  dowolne zdjęcie, wybrane bądź to z propozycji Logitecha,  badź wykonane samodzielnie i przesłane do wydruku. Według  producenta nakładka wykonana jest z materiału, który będzie  odporny na wytarcie, a ona sama znacznie poprawia uchwyt i  zwiększa komfort grania. Cena tego dodatku to niespełna 20 USD. 

Źródło newsa:  Frazpc.pl

PunkBuster for Admin

nie, 07 grudzień 2008 22:19:01 | Autor: ins1d1um | Quake 3 Arena

Dużo się ostatnio mówiło o wadach i zaletach  systemu PunkBuster. Na obecną chwilę postanowiłem udostepnić dla każdego admina nowe pb jakie jest na serwerze p5.pifpaf.pl:27960.

PunkBuster został sprawdzony za pomocą wszystkich istniejących cheatów, a także testowo próba złamania systemu za pomocą bypassing'u i forwarding'u.
Statystyka dla systemu po 5309 sekundach gry:

Wymagania:
* Point release: 1.32.
* Mod: Każdy działający na 1.32.
* Crontab: Info po wejściu na serwer: PunkBuster powered by ins1de.
* Pass: Pełny dostęp do serwera z poziomu ftp, RCON.
* Kontakt: gg 819985 lub PM.
**
***W przygotowaniu pozostałe gry wspierane przez PB ;)
*

Quake 3 Revoluzzers Cup #1

nie, 07 grudzień 2008 14:55:01 | Autor: Xsi | Quake 3 Arena

Jakiś czas temu cYmoZz wyszedł z prośbą do graczy o wytypowanie kilku map, które nadawałyby się do rozgrywania oficjalnych meczów. W jego zamyśle było stworzenie turnieju  z całkowicie nowym zestawem map. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź turnieju Quake 3 Revoluzzers Cup #1. Całość odbędzie się w najbliższą Niedzielę (7.12.2008r) o godzinie 15:00 naszego czasu. Turniej przeznaczony jest przede wszystkim dla europejskich graczy. Jednak każdy może wziąć w nim udział, ale musi się liczyć z grą tylko i wyłącznie na europejskich serwerach.

Najważniejsze informacje


Mod: CPMA
Gameplay: VQ3
Timelimit: 15 minut
Forced respawn: 5 seconds
Overtime: 2 minuty
Data i godzina: 7.12.2008 – 15:00 CET 
Zapisy: http://q3revoluzzer.tourney.cc
Mapy:
* megadm4-07
* pukka3tourney2
* pukka3tourney5
* cpm29
* cht3

UPDATE
Mecze zaczynają się już za kilka minut!!
Pojawiła się nowsza wersja jednej z map: megadm4-09
Adres GTV: games1.olympus.ru:27970
Linki do grup oraz drabinki

r3spect 4v4 Cup - rozpoczęcie

sob, 06 grudzień 2008 23:59:01 | Autor: aiken | Quake 3 Arena

Już od niedzieli 7 grudnia rusza europejska liga TDMa organizowana przez czeski klan r3spect. Zapisy zostały zakończone, listę klanów oraz drabinkę double elimination znajdziecie poniżej. Oczywiście nie mogło zabraknąć polskich drużyn z Team Poland i w dupe hej na czele oraz klanami foo i t13. W pierwszej rundzie Winners Bracket, która potrwa przez najbliższy tydzień nie będziemy mogli jeszcze oglądać meczów w wykonaniu najmocniejszych zespołów, gdyż w większości otrzymały one wolny los.

Zapisane drużyny


r3spect
CL - forst3n, t-p3k, Hero*2b, Fross, N3xtus, alkac, Spider, Daoleq
Magic
CL - zzz, hacker, soulz, def, mixez, dezz, ramber
dEus
CL - Karby, ste1nar, bad, jun1or, error, pavlos, slune, twinn
ashlen
CL - Premonitioner, BigBadButtermilch, daweed, Lord of Nukes, dan, b!o’hAzzard, moppz, n1ghty, TheHat3r66
Tier ThirteeN
CL - aiken, kos, mUd, tifu, xenq, Xsi, yaro
players Killers
CL - Needy, kekel, Shadow, Kolco, Night, FaNaTii, mir@ge
virtual Owners
CL - Dloob, WER, Criticq, Ewil, joKi, l@lis, mlaDky, ed3n, Ezker, Migaz, angel, rAs, teebee, zippo, hbo, nexis, zeus, Tykeron
iNDsD
CL - noxene, flash, seifer, shox, dux, nitro, springer
Team Poland
CL - ThrawN, uksz, v3rb, zik, kertal, rutt, inz4h, sch, mcz
Satan's Proexies
CL - Jocko, Vasho, Guard, zyOtic, Rexor, Enzo, S7ry, Mad, erik, krysa, ttnek, dk, jilted, poly, zealot, frame, draven, crack
Downtown Runtorz
CL - TheO, Eddie!, silu, outl@w, mastah, smasher, Termi, Piratee
foo
CL - [M]aniek, yac, sab, Inverse, xrb, lz, enjoy, raven
wdupehej
CL - move, areath, byq, iver, lysy, nergal, sabath, soulfly, tox1c, volt
Entity
CL - Angry, duFo, Metrro, Hypno, eJo, Legie
miel
CL - unity, link1n, zyv, noctis, spartie, slx, Premonitioner (coach)
//eXec
CL - Link, Hazrd, Wooosh, cougne, jbt
skillz united
CL - Extreme, Ghost, Shadow, Vendigo, Sarevok
Quake Cyber Generation
CL - zeroql, zolee, reynir, kaj, paradx, f1gee, evilli, raven
rewind
CL - memph1s, s4ti, husqvarna, ij1, faust, porty
wreCkamob
CL - doz3r, mAdix, mitch, nettah, seXp, Kujiwa, jade (coach)
uFa
CL - d0n, pr1de, epic, cln, sm0ken, zezorn, Krz, rawx, EKKORE, bushman
kDk
CL - Manning, Zagro, Luker, Zubb
Beer Fighters
CL - cholera, Igo, Beiq, sfate, dowee
1fall
CL - Danmer, limon, health, ash, frag, jolyjoker, people, johntheripper

[Drabinka]

We wcześniejszej liście widniała jeszcze ekipa narodowa Francji z zawsze silnym l1nkin'em, lecz z nieznanych mi przyczyn wycofali swoje zgłoszenie. W takim wypadku gracz ten z pewnością wystąpi w meczach zespołu miel, który stawiany jest w roli faworyta turnieju. Miejmy jednak nadzieję, że ThrawN i jego podopieczni udaremnią im próbę podtrzymania dominacji w europejskim TDM. Życzmy zatem wszystkim naszym reprezentantom powodzenia i jak najlepszych wyników!

Trendy wirusowe z ub. miesiąca

pią, 05 grudzień 2008 18:29:01 | Autor: move | Inne

Przeklinacie swoje łącza, które nie spełniają Waszych oczekiwań w grze? Może lepiej w pierwszej kolejności wyeleminować wszelkie inne przyczyny problemów z pingiem niż od razu zrzucać winę na dostawcę internetu? Z taką propozycją wychodzi firma ESET, która specjalizuje się w profesjonalnej ochronie naszych maszyn przed atakami różnego rodzaju wirusów. News jest pośrednim nawiązaniem do "3 w 1" autorstwa ins1de'a, gdzie można dodać również informacje o najczęściej występujących wirusach, ich objawianiu się na konkretne sposoby i przede wszystkim porady jak się ich pozbyć.
Firma ESET opublikowała raport z listopada z trendami buszujących w sieci wirusów. Jeśli jesteście ciekawi, które z nich najczęściej starają się zaatakować nasz sprzęt oraz jak się dobrze przed nimi chronić, wystarczy otworzyć raport w formacie .pdf (Adobe Reader) stworzony na podstawie danych od ponad 10 MILIONÓW użytkowników na całym świecie.
Ponadto zapraszam do odwiedzenia polskiej strony firmy - polecam m.in. Skaner online (odpalajcie z Internet Explorera) sprawdzający, które wirusy lub spyware zostały pominięte przez nasze obecne programy antywirusowe.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63