ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Szwecja spadła z wozu?

nie, 30 marzec 2008 23:22:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

A baba się śmieje!!! Możnaby powiedzieć "DOBRZE IM TAK", bo oprócz meczu z Francją, zignorowali każdego innego przeciwnika. Wreszcie zachowanie niskich lotów zostało pokarane przez naszych południowych sąsiadów. Dla tych, którzy nie wiedzą o czym piszę: SZWECJA PRZEGRAŁA Z CZECHAMI [TA] W NATIONS CUP! Konkretne zbliżenie na przebieg meczu (razem ze wszystkimi innymi, które zostaną rozegrane w bieżącej kolejce) otrzymacie w odpowiedniej pigułce tak samo jak poprzednie: [1] [2]. Teraz jedynie odwołuję wszystkich do sprawozdania na stronie domowej Nations Cup, tutaj: [click]. Oczywiście w raporcie znajdziecie screeny i demka - polecam povy Krysy (chociaż grał trochę gwiazdorsko, zrobił swoje). Natomiast dziwi spadek formy fox'a, który łapał głębokie minusy na dm14, a w jego grze próżno było doszukiwać się błyskotliwości... Zobaczcie sami, a może lepiej nie?

Cq3 1.42 BETA dostępny.

nie, 30 marzec 2008 21:26:01 | Autor: AL|EN | Quake 3 Arena

ChallengeQuake3 - poprawiony i ulepszony główny plik wykonywalny Quake3 w wersji 1.42 BETA jest dostępny. Jak już wspominałem tutaj, przyniesie on spore zmiany w ilości dźwięku jaki może odtwarzać Quake 3 jednocześnie/z jak wielu źródeł. Efektem tego jest zmieniony odgłos promienia LG. Zapraszam do testowania.

Przypominam, że od dzisiaj wpisujemy w swoim cfg:
com_hunkMegs "80", com_soundmegs "8"

ChallengeQuake3 1.42 BETA

"Quake Wii Arena."

sob, 29 marzec 2008 23:06:01 | Autor: Xsi | Inne

Za sprawą panów z serwisu HyperTMG światło dzienne ujrzał mod do Quake III Arena, którego zadaniem jest umożliwienie używania urządzeń sterujących konsoli Nintendo Wii, takich jak Wiimote i Nunchuk. Jak narazie mod pozwala nam na używanie podstawowych funkcji urządzeń, w dalszych wersjach planowane jest zwiększenie ich funkcjonalności, aby działały identycznie jak przy połączeniu z konsolą i grami na nią przeznaczonymi. Dodatkowo twórcy planują wprowadzić także Head Tracking, czyli system wyświetlania obrazu na podstawie śledzenia ruchu głowy. Aby zapoznać się dokładniej z tą technologią polecam obejrzenie tego filmiku. Co ciekawe programiści planują także stworzyć wersję moda dla Quake II. Z pewnością takie rozwiązanie dla niektórych może wydawać się dziwne, ale biorąc pod uwagę grywalność gier na konsoli Wii możemy spodziewać się dużej frajdy grając w staruszka Quake’a razem z przyjaciółmi, wymachując przy tym rękoma.

Sekcja Download dostępna jest tylko dla zarejestrowanych uzytkowników serwisu.

Crash cup mamy zwycięzce!

sob, 29 marzec 2008 18:01:01 | Autor: Crashmb | Inne

Dzisiaj około godziny temu zakończył się Crash cup q3 #1

Finał odbył się pomiędzy 2 Polakami Raded'em oraz atix'em ten 1 pokazał swoja wyższość nad rywalem ogrywając go 2:1.
3 miejsce padło również łupem Polaka gracza Fear Factory sch!
Były małe problemy z organizacją ale wszystko zakończyło się pomyślnie.
Drabinka dostępna na www.crash-cup.ugu.pl

Radeon HD 3850 X2

sob, 29 marzec 2008 12:15:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

Radeon HD 3850 X2 to nowy układ od AMD oparty na chipsecie RV670 używanym obecnie przez Radeon HD 3850, 3870 oraz 3870 X2. Według zapowiedzi nowy model radka stanowić będzie konkurencję dla GeForce 9800GTX.

Firma Asus jako pierwsza wprowadziła HD 3850 X2 do seryjej sprzedaży. Na karcie zamontowano 1GB pamięci DDR3@1658MHz, oba rdzenie pracują z częstotliwością 668MHz. Układ chłodzący identyczny jak w HD 3870 X2 Asusa.

Cena nowej karty od AMD to około 350$.

źródło: forums.vr-zone.com

Co nas czeka w 1.46...?

sob, 29 marzec 2008 11:41:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Po kilku tygodniach usilnych działań społeczności graczy Q3 ws. utrudniania rozgrywki na modzie CPMA przez jego twórcę - co najlepiej podsumowywał tekst: "By Arqon, for Arqon" - programista wrócił po troszkę oleju do głowy. Poniżej notki, które zapowiadają zmiany w nowym release CPMA 1.46 (datowane na 28.03.2008):
*
chg: mode_current tagged as serverinfo for MAXBrowse / ASE / etc

  • chg: FFA mode uses 5s weapon respawns

  • chg: reverted to 1.43 cg_altLightning

  • chg: removed hemostick's RL explosions (they're derived from something other than Q3 apparently)

  • chg: removed uriel's wings - they're annoyingly defective

Tylko czekać na nową wersję... i wyszukiwać nowych błędów.

Crash cup q3 #1 start 12:00

sob, 29 marzec 2008 11:19:01 | Autor: Crashmb | Inne

Dzisiaj odbędzie sie jednodniowy duel cup mojego pomysłu z zasadami ESWC 2008! Poniżej szczegółowe dane:
*
Lista zapisanych graczy, rozpiska meczów oraz drabinka znajduje się [tutaj]

  • Mecze możecie śledzić na GTV ASTER: 194.187.43.243:30000
  • oraz na ircu #Crash.cup będzie postawiony scorebot!
  • Nagrody w turnieju funduje firma #FLY-NET Dobrej zabawy!

Promode Movie by KOS

sob, 29 marzec 2008 10:52:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Chcecie wystąpić w super-extra produkcji autorstwa KOS'a? Nie czekajcie! Wysyłajcie swoje akcje już teraz na adres:
[email protected]
Wszystko co związane jest z fizyką promode, będzie przyjmowane z otwartymi rękoma. Z moich rozmów z autorem wynika, że film będzie obfitował w gros niewidzianych dotychczas ciekawych efektów. Efektem takiego stanu rzeczy jest ponad roczna edukacja w programach graficznych i edytorskich i dodatkowo praca w tejże profesji, jaką jest editing. Promodowcy, nie zwlekajcie, premiera filmu planowana jest na drugą połowę kwietnia!!!
Tutaj szczegóły (prośby od autora itd.): [click].

Liga OSP TDM 2v2 zakończona!

pią, 28 marzec 2008 18:23:01 | Autor: Irae | Inne


Po prawie 2,5 miesięcznych zmaganiach dobiegła końca Liga OSP TDM VQ3 2v2. Z 16 zapisanych teamów do finałowej rywalizacji przystąpiły dwa najlepsze.  High Five oraz  ajs klajmbers stoczyły wczoraj w późnych godzinach wieczornych dość jednostronny pojedynek na rzecz tych pierwszych. Zik i v3rb nie dali wielkiego pola do popisu dwójce ATi oraz avenger. Szczególnie było to widać na pierwszej mapie jaką była pro-q3dm6, którą nasza reprezentacyjna dwójka wygrała różnicą ponad 70 fragów. Druga mapa była bardziej wyrównana, gracze na codzień reprezentujący team foo koniecznie chcieli pokazać, że w finale nie znaleźli się przypadkowo. Niesamowitą wręcz dyspozycją wykazał się jednak zik i to głównie dzięki jego grze ze starań przeciwników nic nie wyszło. Drogę obu drużyn do Wielkiego Finału obrazuje drabinka.
Wielki Finał

 High Five [2:0] ajs klajmbers
pro-q3dm6 - 96:24 [screen]
ztn3dm1 - 61:48 [screen]
Demka oczywiście MVD dostępne pod tym linkiem.

Klasyfikacja końcowa

 1.   High Five (zik i v3rb) 

 2.   ajs klajmbers (ATi i avenger) 

 3.   farCe (inz4h, rutt) 

 4.  acme (xqter, Jurek_Owsiak)


Zwycięzcy stali się szczęśliwymi posiadaczami 2 kart graficznych ATI Radeon x1950XT 512MB PCI-E, natomiast ajs klajmbers za zajęcie drugiego miejsca dostaną ATI Radeon x1650PRO 256MB AGP.
Źródło: eSport

Xerp w Cupach - być albo nie być.

czw, 27 marzec 2008 22:50:01 | Autor: Irae | Inne

Wojny z komendą cg_xerpclients ciąg dalszy. Po ogromnej ilości komentarzy na portalu esreality, przychodzi czas dyskusji na stronie QuakeQuickCups. Znaleźć tam możemy proste, acz mogące mieć doniosłe skutki pytanie: "cg_xerpclient 1 czy chcesz tego w cupach". Pytanie zostało sformułowane niedawno przez  Legie, także odzew ze strony komentatorów jest narazie niewielki. Myślę jednak, biorąc pod uwagę inne tematy traktujące o tej komendzie, że to się zmieni. W powijakach jest również inna inicjatywa mająca na celu ograniczenie tej komendy. Jest to sposób nieskomplikowany i demokratyczny zarazem. Chodzi o wprowadzenie vota na xerpa. W skrócie chodzi o proste polecenie "callvote xerp disable", a potem standardowo "vote yes" lub "vote no".

Wydaje się jednak, że dyskusja taka może trwać w nieskończoność. Wszak i tak ostateczne słowo będzie miał programista arQon. Istnieje powiedzenie "w kupie siła", być może odzew znacznej części sceny przekona programistę do dodania tej komendy w wersji 1.46. Napewno nie zaszkodzi, a da wybór nam graczom.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63