ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



ESWC Masters 2008 w Paryżu

czw, 17 styczeń 2008 17:49:01 | Autor: freak | Inne

Wygląda na to, że międzynarodowy turniej Electronic Sports World Cup

w San Francisco nie będzie jedynym organizowanym przez francuską

organizację Games-Services. Le Mondial du Gaming będzie miał miejsce

również w Paryżu, w dniach 4-5-6 lipca, dokładniej na stadionie (na

zdjęciu poniżej) noszącym fikuśną nazwę Palais Omnisports de Paris

Bercy.

Nie podano do wiadomości jeszcze

żadnych informacji odnośnie platform turniejowych. Wiadomo jedynie, że

stadion posiada 6000 miejsc, a wejście na trzydniową imprezę to koszt €30.

Źródło: http://www.mondialdugaming.com/2008/

Zapisy do kuh3 otwarte!

czw, 17 styczeń 2008 17:17:01 | Autor: THRAWN | Inne

Właśnie dzisiaj rozpoczęły się zapisy do Niemieckiej ligi Quake'a, KUH3.

W tym roku toczą się tam rozgrywki przede wszystkim Quake'a 3 oraz

Quake'a 4 w trybie TDM. Aby się zapisać wystarczy wypełnić wszystkie

zalecenia, czyli: wejść tutaj,

założyć konto swoje/klanu, podać guida oraz zapisać swój team do

wybranej ligi (jeżeli ktoś będzie miał problemy, otrzyma porady na pewno

na kanale irc #quake3.pl)

*Quake 3
*

• Team Deathmatch - 4v4 CPMA.vq3

  • głosowanie na mapy click

  • lista zapisanych click
    • Team Deathmatch - 2v2 CPMA.vq3

  • lista zapisanych click
    • Capture The Flag - 5v5 OSP

  • lista zapisanych click
    • Rocket Arena - 5v5

  • lista zapisanych click
    • Clan Arena - 4v4 CPMA.pmc

  • lista zapisanych click
    • Urban Terror - 5on5

  • lista zapisanych click

Quake 4

• Team Deathmatch - 4on4 Q4MAX

Stronkę można przestawić na język angielski (wystarczy kliknąć na flagę Anglii nad newsami). Życzymy owocnych zapisów i miłej zabawy!

Źródło: kuh3liga.eu

Quake 1 wiecznie żywy!

czw, 17 styczeń 2008 14:04:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

Każdy szanujący się Quaker słyszał pewnie o GL Quake (Q1 z dodaną obsługą akceleracji OpenGL). Nie każdy, natomiast, słyszał o Tenebrae. Chociaż projekt ma już kilka lat, wydaje mi się, że warto napisać o nim kilka słów.
 
Quake 1, jaki jest, każdy widzi. Budyniowe tekstury, kanciaste modele, piksele zamiast dymów, itd. A co by było gdyby do engine Q1 dodać:

  • Zastosowanie rzeczywistych cieni

  • Pełne mapowanie środowiskowe

  • Wykorzystanie filtrowania anizotropowego

  • Obsługa shaderów

  • Pełne wykorzystanie DirectX 9.0c

  • Obsługa efektów mgły, dymu, …

  • Dodanie realistycznego (mapowanego) dymu.

 
Na pewno wzrosłyby wymagania sprzętowe ;)

To fakt. Tenebrae, to podrasowany do granic możliwości silnik Quake 1. Podrasowany tak, że bliżej mu do silnika Doom 3 niż do oryginału! Większość zaimplementowanych efektów graficznych, to algorytmy, które znalazły się w silniki Doom 3 (czyli jednocześnie w Quake 4).

Tenebrae nie jest samodzielną grą, jak w przypadku OpenArena czy Warsow. Nie jest też modem. Tenebrae, to w zasadzie sam silnik graficzny. Na stronie projektu dostępne są jednak nakładki pozwalające za pomocą kilku kliknięć ożywić engine, dzięki czemu możemy zagrać w Q1 na nowym silniku graficznym!
Oficjalne wymagania sprzętowe to:

  • PIII 600

  • 64 Mb RAM

  • Geforce or Radeon card

  • Quake1

Jednak nie należy się tym sugerować. Realne wymagania są znacznie wyższe!

 
Tenebrae dostępne jest dla Windows, Linux, oraz MacOS X, wydane na licencji GPL. Dostępna jest również wersja 2.0 silnika, obsługująca mapki z Q3.

ELSA powraca - GeForce 8800GT

czw, 17 styczeń 2008 11:15:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

Zapomniana już firma ELSA wraca na rynek, prezentując podkręconą wersję GeForce8800GT:

  • 650MHz dla GPU

  • 2000MHz dla pamięci DDR3

ELSA zastosowała dosyć nowatorski (przynajmniej od strony wizualnej) system chłodzenia. Na pierwszy rzut oka widać, że karta będzie zajmować dwa albo nawet trzy(!) sloty. Ciekawe jak będzie wyglądało połączenie dwóch takich kart w SLI ;)

Kart można spodziewać się w sklepach pod koniec miesiąca
*źródło: [TwojePC.pl

](twojepc.pl/news16059.html)*

1v1 OSPCA TDM CTF WIDZEW.NET TV-Sat364

czw, 17 styczeń 2008 00:34:01 | Autor: AL|EN | Quake 3 Arena

Chciałem poinformować szanownych Quakerów o serwerze Cpma.vq3 1.44:

1v1 OSPCA TDM CTF WIDZEW.NET TV-Sat364 - może nie jest on na łączu 100MB

ale myślę, że da się spędzić na nim parę przyjemnych chwil w trybie OSPCA.
Adres ip: 212.191.170.170:27960 lub **gry.widzew.net:27960


UPDATE: PB WYŁACZONY (sam się o to prosił bo kikował bez powodów)**

Łącza TP 50 Mbps

śro, 16 styczeń 2008 16:08:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

...niestety nie dla każdego, i nie w pakiecie Neostrady ;)

Jeśli fraguje cię ktoś z pingiem 1, to właśnie mieszkaniec warszawskiej Woli.

Z łącza 50/10 Mbps będą mieli przyjemność skorzystać mieszkańcy jednego z warszawskich osiedli w związku z testami łącz w technologii światłowodowej.
źródło: di.com.pl

Polish Divisions - reaktywacja!

śro, 16 styczeń 2008 15:26:01 | Autor: [M]aniek | Quake 3 Arena

Źle się dzieje w państwie duńskim ostatnimi czasy. Głód i mizeria oraz sodoma i gomora zapanowały na naszej scenie TDM. Macie już dość grania lamerskich pickupów nie mających za wiele wspólnego z rasową grą drużynową?
Właśnie ruszyła nasza sonda, w której pytamy Was odnośnie reaktywacji Polish Divisions, czyli Polskiej Ligi TDM. Liczę również na wasze opinie w komentarzach i na forum w tym temacie. Liczę, że liga ta stanie się bodźcem dla Was do zakładania nowych klanów i reaktywacji starych.

Premiera - XFX 8800GS - Dominujący pies

śro, 16 styczeń 2008 11:20:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

Mało znana w Polsce firma XFX wypuściła dzisiaj na rynek kartę graficzną zbudowaną w oparciu o układ Nvidia 8800GS pod nazwą handlową Alpha Dog

  • GPU pracuje z prędkością 625 MHz (nominalna częstotliwość GPU to 550MHz)

  • 384MB pamięci GDDR3 - 1800 MHz.

  • Zastosowano nieco wyższy od standardowych układów chłodzenia, dzięki czemu karta zajmuje jeden slot PCI-E. Dodatkowo płytkę PCB pomalowano na czarny kolor

 
Przewidywana cena karty, to 160 euro (około 560zł), wiec Domunyjący Pies będzie konkurencją dla Radeonów z serii HD3***

CPMA TDM kwitnie!

śro, 16 styczeń 2008 01:10:01 | Autor: [M]aniek | Quake 3 Arena


Scena powoli przyzwyczaja się do zmiany modu z OSP na CPMA. Serwery Aster są pełne nad wyraz często. Przygotowałem niespodziankę dla wszystkich koneserów TDM'a w Polsce, którzy po przeniesieniu w nowe środowisko czują się nieswojo.
Jak wiadomo w trybie drużynowym ogromną rolę odgrywa TeamOverlay i nazwy lokacji. Niestety standardowe nazwy sektorów mapy nie są dopracowane. Brak w nich dokładniejszego podziału (co jest niekiedy szalenie istotne), a także... no właśnie, o Matko Boska, one wszystkie są białe! Chcę jednym rzutem oka sprawdzać czy ktoś z mojej drużyny jest na RA, nie mam zamiaru się wczytywać. Zresztą wzrok już nie ten, co kiedyś. Co robić?
Oto są! Lokacje, które zrobiłem. Póki co tylko na pro-q3dm6, lecz jeśli pomysł się spodoba, zrobię też na pozostałe mapy. Pełno w nich kolorów i są dokładniejsze od standardowych.

Instalacja: Skopiuj plik pro-q3dm6.cfg do katalogu Quake3/cpma/locs

Download pro-q3dm6.cfg

ETQW Patch 1.4

wto, 15 styczeń 2008 18:02:01 | Autor: Xsi | Inne

Dzisiejszy dzień jest szczęśliwym dla wszystkich graczy z naszej sceny, którzy próbują sił w Enemy Territory: Quake Wars. Panowie ze SplashDamage podarowali nam długo zapowiadanego patcha do ich strzelanki, oznaczonego numerem 1.4. Poprawka wprowadza szereg zmian i dodatków, najważniejsze z nich to: ETQW:TV, Auto-downloading, trening i wskazówki dla początkujących, zmiany w balansie rozgrywki oraz naprawa problemów z połączeniem. Patch ten zapowiadany był jeszcze przed świętami, ale dwukrotnie przekładano jego wydanie z powodu błędu z kartami ATI oraz instalatorem.
Listę mirrorów znajdziemy na oficjalnej stronie.

Źródło: http://community.enemyterritory.com

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63