ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Quake niejedno ma imię...

nie, 06 styczeń 2008 13:31:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Quake 3 Arena

Modów do Quake jest od groma i pewnie jeszcze trochę. Każdy mod coś dodaje do gry, coś zmienia, coś zabiera, ... Nielicznym udało się zupełnie oderwać od Quake i stworzyć zupełnie niezależny projekt, bazujący jedynie na silniku gry wydanym na licencji Open Source.

Takim projektem jest właśnie OpenArena - całkowicie niezależna konwersja Quake 3, dostępna oczywiście za darmo, wydana na licencji GPL.

OpenArena dostępna jest dla wielu platform (Windows, Linux, BSD, MacOS).

Tryby gry to podobnie jak w Q3: Deathmatch, Team Deathmatch, Tournament, oraz Capture The Flag.

Do ciekawostek należy fakt, że gra jest kompatybilna z wieloma modami dla Q3. Oznacza to, że możliwe jest legalne granie w Quake 3 bez oryginalnej gry! Pełną listę modów znajdziecie pod tym adresem.
Być może nie jest to rewolucyjna gra, być może nie oferuje nic ponad to ma do zaoferowania oryginalny Q3, ale na pewno warto zwrócić uwagę na tego typu projekty. OpenArena osiągnęła to do czego dąży (co prawda małymi krokami) CPMA!

Czasami warto się zarejestrować...

nie, 06 styczeń 2008 13:28:01 | Autor: move | Inne

Dlaczego dobrze? Możecie się wkrótce przekonać na własnej skórze - o ile macie swoje konto na Clanbase.com! Pod koniec 2007 roku, w bazie użytkowników CB, pojawił się 2-milionowy wpis. W zwiazku z tym chłopaki z redakcji CB przy wsparciu finansowo-sprzętowym ze strony  Steelserieszafundowali nam konkurs niespodziankę - spóźnionego Mikołaja.  Można wygrać full wypas komplet Steel'a dla graczy o wartości €300! Co trzeba zrobić aby mieć szansę na zwycięstwo? Jakie akcesoria dokładnie można wygrać? Czytajcie dalej!
Aby móc wziąć udział w konkursie, wystarczy być zarejestrowanym na serwisie Clanbase.com i zagłosować (będąc koniecznie zalogowanym) w prostej sondzie:
How many registered players does ClanBase have? (Ilu zarejestrowanych graczy ma ClanBase?) Możliwe odpowiedzi:
*
300

  • More than 2.000.000

  • 1.999.999

  • 500.000

Prawie jak sondy SMS'owe typu "Kto jest najlepszym polskim skoczkiem: A) Arnold Szwarzeneger, B) Adam Małysz, C) Edyta Górniak, D) PRO-Q3DM6!!!"... Lub coś w tym guście. Ja bym wybrał odpowiedź "D" tak szczerze mówiąc...
Konkurs potrwa do 14 stycznia b.r. do godz. 17:00 naszego czasu. Pamiętajcie, żeby sprawdzić w swoich profilach aktualność danych, które będą potrzebne w przypadku wygranej do kontaktu ze szczęśliwcem :-)
Zapomniałbym, oto lista zabawek Steel'a:
*
1 SteelSeries Ikari Laser Mouse, wartości €80

Powodzenia!

Wywiad: eQuador

nie, 06 styczeń 2008 13:03:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Niedawno na esports.pl pojawił się wywiad z jednym z czołowych Polskich graczy zarówno w Q3 jak i Q4. Zresztą za osiągnięcia z 2007 roku, został zaproszony do udziału w turnieju organizowanym przez nasz serwis (start 20 stycznia 2008), a że zaszczytu tego dostąpiło zaledwie 14 graczy, musi to o czymś świadczyć.
Oprócz podstawowych pytań o swoje plany co do Quake'a, dowiemy się również jak wygląda prywatne życie eq. M.in. co robi nocami w pracy, albo gdzie ostatnio cyknął 2000 zdjęć...
[Quaker w garniturze by kaboom @ esports.pl]

Quake Arenas - nowy fan movie.

nie, 06 styczeń 2008 11:50:01 | Autor: Xsi | Quake 3 Arena

Któż z nas nie słyszał o filmie Escape from the Bastille, którego premiera odbyła się w 2001 roku na QuakeConie. Na pewno większość starych wyjadaczy zetknęła się przynajmniej raz z tym tytułem. Nie wszyscy jednak wiedzą, że za film ten odpowiedzialna jest firma Tritin Multimedia. Jest to grupa zapalonych grafików, którzy od 1998 roku zajmujących się tworzeniem animacji na podstawie naszej ukochanej serii Quake’a.

Najnowszym dziełem studia Tritin Multimedia jest film Quake Arenas, którego teaser możemy zobaczyć na oficjalnej stronie. Niestety nieznana jest nam jeszcze data premiery, ale twórcy podzielili się z nami fabułą całego dzieła. Akcja filmu ma za zadanie powiązać ze sobą wydarzenia znane nam z gry Doom 3 z walkami na arenie przedstawionymi w Quake 3 Arena. Samotny marine, w tym przypadku Doom, po przeżyciu piekła na Marsie zostaje teleportowany na Arenę, na której musi stoczyć serię pojedynków z innymi gladiatorami, którzy tak samo jak on zmuszeni zostali do walki.

Jak widać autorzy na własną rękę chcą wyjaśnić tajemnicze powstanie Areny i jej praw oraz reguł. Nam pozostaje jedynie czekać na całość i mieć nadzieje, że Id Software także podejmie próbę powiązania ze sobą akcji wszystkich swoich gier w którejś z nowszych odsłon Quake’a.

Na koniec oficjalny plakat produkcji:

Źródło: PlanetQuake

Hamburgery też grają CPMA.vq3!

nie, 06 styczeń 2008 02:38:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Chwilę po północy pojawiło się ciekawe info na ESR nt. nowego turnieju "New Year's Quake3 Throwback Tournament". Jest on na swój sposób dosyć ciekawy i nowatorski ze względu na to, że mimo niezbyt wysokiej puli nagród jak na dzisiejsze czasy, udało się go dość mocno obsadzić. Udział w evencie potwierdziło jak do tej pory 16 graczy (wszyscy z Ameryki Północnej).
Dlaczego turniej jest niestandardowy?
Jest kilka powodów. Przede wszystkim będzie to prawdziwy maraton dla uczestników, ponieważ pojedynki eliminacyjne wyłonią zwycięzców po minimum trzech mapach (BO5), a finał aż po czterech (BO7)! Po drugie, mamy tutaj przykład ciekawego wynagradzania za zwycięstwo: Główna wygrana może wynieść najwięcej $300. Może, ale nie musi! Zwycięzca turnieju otrzymuje zaledwie $200, ale czeka go jeszcze jeden finał... z organizatorem turnieju Shane'm "rapha" Hendrixon'em. Jeśli wyjdzie z niego zwycięsko, dostaje bonusowe $100. Oprócz tego zaskakuje pozytywnie dobór map - po raz pierwszy od dłuższego czasu widzimy ciekawie skonstruowany maplist. Są podstawy jak na dzisiejsze czasy, czyli: aero, ztn, nodm9 (konwersja dm13), ale również widzimy nawiązanie do starszych, zapomnianych duelowych map, na których swego czasu tworzyła się historia: hub3tourney1 i pro-q3tourney4. odkurzono nawet jeszcze jeden tytuł: ospdm8, w której lubował się m.in. fatal1ty... Oczywiście nie mogłoby zabraknąć ponadczasowej "pro-szóstki".
Podsumowując podaję najważniejsze informacje:
New Year's Quake 3 Throwback Tournament
Termin: Dziś, godzina 5:00 rano naszego czasu
MOD: CPMA 1.44 z fizyką VQ3
Zasady rozgrywki: Single Elimination - best of 5, finał - best of 7 (praktycznie zostaną rozegrane wszystkie mapy)
Maplista: pro-q3dm6, ztn3tourney1, pro-q3tourney4, pro-nodm9, hub3aeroq3, ospdm8
Gracze: EG|chance, fake_id, x3o|icel0re, walter, mongo, griffin, karabas, viju, kiki, kgb, whaz, pr3, pyro, khalil, pey, wireman
Nagrody:
* $200 za miejsce pierwsze (+ dodatkowy bonus $100 w przypadku pokonania organizatora "raphy")
* $100 za drugie miejsce

IRC: #Throwback #duel @EnterTheGame
Niestety nie ma żadnych informacji o GTV, a szkoda - przydałoby się. Natomiast z pewnością będą dostępne demka ze wszystkich gier, ponieważ jest to element regulaminu: Każdy gracz ma obowiązek nagrać i uploadować demko do organizacji.
UPDATE: GTV - 64.69.77.149:27970
UPDATE 2: Najwidoczniej zmieniły się zasady, bo jak widać z drabinki, system rozgrywek to jednak DE, a nie SE: [click]

Impossible is Nothing #1

nie, 06 styczeń 2008 01:58:01 | Autor: move | Inne

Od dziś na ORG'u co jakiś czas będą pojawiały się różne dziwne rzeczy, które określić można tematem "Impossible is Nothing". Może nie zawsze będzie miało to związek z grami, tak jak w tym przypadku, ale na pewno dostarczy wszystkim niezłej rozrywki ;-)
W pierwszym odcinku przedstawiam Wam "African Pole Dancer". Striptizerki mogłyby się w sumie uczyć... Anyway, polecam!

African Pole Dancer - Watch more free videos
Fajne?:-)

GeForce 9800 GX2 na horyzoncie

sob, 05 styczeń 2008 22:19:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

Na razie na jej temat nie wiadomo zbyt wiele, nawet jej nazwa nie jest do końca pewna. Wiadomo, że ów potwór to w zasadzie dwie połączone ze sobą karty graficzne.

Wydajność może jednak być zbyt niska w stosunku do ceny. Według zapowiedzi ma być "jedynie" 30% większa niż GeForce 8800 Ultra. Nawet jedna taka karta to w chwili obecnej niezły cios dla portfela, a bardzo możliwe jest, że GeForce 9800 GX2 to właśnie połączenie dwóch takich kart.

darmowy hosting obrazków

GeForce 9800 GX2:

  • 256 jednostki cieniowania

  • 1GB DDR3

  • technologia 65nm

  • konstrukcja oparta o 2 płytki PCB

  • możliwość połączenia 2 takich kart w układ Quad SLI

Zdaje się, że nawet bez trybu SLI uda się odpalić Q1 w 800x600 na high detail ;)

Nie samym All-Seeing Eye człowiek żyje

sob, 05 styczeń 2008 10:49:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

XQF to wyszukiwarka serwerów dla systemów UNIXowych (Linux, BDS, Mac, ...). Funkcjonalnością nie odbiega od The All-Seeing Eye.
Źródła, oraz paczki dla popularnych systemów znajdują się na oficjalnej stronie projektu. Większość dystrybucji ma jednak XQF w swoich repozytoriach.
Dla Debiana (i pochodnych) instalacja jest banalna:
```

apt-get install xqf

```

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

Wszystko jest jasne i czytelne, a konfiguracja programu banalna. Sprowadza się jedynie do podania lokalizacji gry. Na powyższych zrzutach widać okno główne, oraz konfiguracje filtrów gracza.

+zoom na nowy produkt Razera

sob, 05 styczeń 2008 05:19:01 | Autor: move | Inne


Serwis PCLab.pl zafundował nam kolejny ciekawy artykuł nt. sprzętu dla graczy. Tym razem może znacznie mniej zróżnicowany jeśli chodzi o ilość testowanych urządzeń (dla porównania: Test 36 myszek dla graczy), ale za to nadal stojący na wysokim poziomie, napisany sumiennie od A do Z. Pod lupą Serwisu znalazła się nowa klawiatura firmy Razer o nazwie "Lycosa". Jak spisała się na teście? Ma więcej plusów czy minusów? Co ją różni od zwykłej klawiatury? Nie jest przereklamowana?
Na te i inne pytania, dostaniecie odpowiedź czytając artykuł autorstwa Sebastiana Krzeczkowskiego: Zapraszam do lektury!

ORG Duel Cup #1: All Stars!

pią, 04 styczeń 2008 14:29:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Drogę do ESWC 2008 czas zacząć!

W związku z wyborem głównej gry FPS na ESWC 2008 w postaci Quake 3: Arena, jako serwis głównie zajmujący się tą właśnie grą, będziemy dokładać wszelkich starań aby Polacy mieli zapewniony dobrze obłożony turniejami okres przygotowawczy. Pierwszym krokiem jaki zdecydowaliśmy się postawić jest turniej 1v1 o tytule "All Stars" organizowany oczywiście na platformie CPMA.vq3. Jak po nazwie można się domyśleć, impreza jest typu "invite only" - dla najlepszych polskich graczy ubiegłego roku. Lista zaproszonych zostanie podana w dalszej części newsa. Trzeba jednak dodać, że została ona ustalona na podstawie opinii najlepszych duelerów jak i redaktorów śledzących polską scenę 1v1.
Przechodząc do dalszej części newsa, chciałbym wspomnieć o istotnej innowacji, którą wprowadziliśmy do naszych rozgrywek. Otóż niedawno ogłosiliśmy konkurs na najlepszą polską mapę duelową, która zostanie włączona do maplisty turnieju przez nas organizowanego. Nie jest to odosobniony przypadek. Bardzo chciałbym wesprzeć polską scenę mapperów, ponieważ wieje tam w obecnej chwili nudą i posucha w produkcjach bije w oczy. Stąd też zagrzewam Was, mapperzy, do walki o kolejne zwycięstwa w konkursach na najlepszą mapkę. Zamierzamy do każdego następnego turnieju wprowadzać jedną mapkę typu CUSTOM, która zyska sobie najwięcej głosów użytkowników ORG'a. Oczywiście są przewidziane nagrody - NecrosiS dzięki wygranej w pierwszym konkursie, niedługo otrzyma miłą niespodziankę od listonosza o wartości przekraczającej w znacznym stopniu 100PLN. Jak za zrobienie jednej mapki, to chyba nie jest niska sumka? Także szykujcie się mapperzy i już zakasajcie rękawy do produkcji kolejnych map przeznaczonych do modu CPMA na fizyce vq3 (DUEL!).
Wracając do turnieju, przedstawiam poniżej najważniejsze informacje dla Graczy i Was, drodzy czytelnicy:
Termin: 20 stycznia 2008, godziny popołudniowe (dokładna godzina będzie podana po konsultacji z uczestnikami turnieju)
MOD: CPMA 1.44 (fizyka vq3) [download]
Maplista: necro6, hub3aeroq3, pro-q3dm6, pro-q3tourney4, ztn3tourney1
Zaproszeni i potwierdzeni uczestnicy turnieju: avenger, bodzo, brutal, equador, GaD, matr0x, prox, r1val, rutt, sting, v3rb, wEst. Na liście rezerwowej znajduje się xEn.
System rozgrywek:
* faza pierwsza - 2 grupy po 6 osób, gdzie każdy gra z każdym na jednej mapie ustalanej w poszczególnych kolejkach odgórnie (wygląda tak samo jak maplista wyżej podana). Kolejność gry danych uczestników zostanie ułożona podczas publicznego losowania na kanale #org.pl 1 dzień przed turniejem. Z grupy A i B wychodzi po 4 najlepszych graczy.
* faza druga - drabinka Single Elimination: SE8 (rozstawienia na podstawie wyników w grupach: 1 vs 8, 2 vs 7, itd.) w systemie Best of Three (do 2 wygranych)
* faza trzecia - NIESPODZIANKA! ;-)

Nagrody: BĘDĄ! Konkretne informacje podamy w niedługim czasie.
Oprawa medialna: GTV, HS Radio, Scoreboty
Serwery: Astery 1v1
Organizatorzy: Redakcja ORG'a.
IRC: #org.pl @ irc.quakenet.org
Można odliczać czas do startu turnieju, już niedługo kolejne informacje!
PS: Mapka necro6 znajduje się na Asterach od kilku dni, trenujcie, będzie grana w pierwszej kolejce.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63