ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



1.32 sprawy

wto, 08 październik 2002 21:28:24 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Mamy pół dnia zabawy z nowym PR'em już za sobą. Co wiemy do tej pory:

1) Nowy PR ponownie używa autoryzacji - jest za to prawdopodobnie odpowiedzialna nowa komenda serwera sv_strictauth 1. Admini serwerów mogli by pokombinować z nią, ale readme zaleca utrzymanie domyślnej wartości 1 jako część systemu antycheatingowego. Autoryzacja oznacza że do gry online potrzebny będzie cdkey, o którym większość z nas zapomniała, jako że na poprzednich pointach nie był konieczny (ściślej od czasu 1.25). Związane są z tym błędy:

  • Invalid Cdkey: brak cdkeya lub dublujący się cdkey

  • Please start TA directly: to samo

  • Client unknown to auth: niekoniecznie brak cdkeya, jakiś problem z konfiguracją lub połączeniem

Ciekawie napisał nie kto inny tylko szanowany autorytet rosyjski - Polosatiy na cyberfight: "Rosjanie już nie pograją w q3. Nikt nigdy w Rosji nie używał %#^@ cdkeya i nie będzie go używał. Ja mam jeden, ale potrzebujemy jeszcze 3 żeby wziąć udział w ECVI i GnR2."* No lol :)

2) Zboty - według niektórych źródeł wypuszczona parę godzin po nowym PR nowa wersja ogc działa na nim poprawnie, na cached jest nawet demo w komentarzach. Sprawę próbował wyjaśnić Dekard z gameadmins.com, zamieszczając na stronie odpowiedź TTimo, kodera id Software odpowiedzialnego za nowy PR. I jest ona następująca:
"EvenBalance needed to have the final quake3.exe to update their software version with the correct checksums. The fact OGC still works until they upgrade is totally expected afaik."

Oznacza to, o ile dobrze zrozumiałem, że EvenBalance nie uaktualnili jeszcze całkowicie systemu PunkBustera i było to spodziewane. Tłumaczyłoby to by fakt, że poprzednie wersje ogc według niektórych również działały. Musimy w takim razie nieco poczekać.

3) Ustawienia klienta - przy instalacji trzeba potwierdzić instalację Punkbustera, następnie przy łączeniu się na serwer włączyć go klikając Punkbuster Enable. PB jest domyślnie wyłączony, ale jeśli chcemy grać na serwerach z włączonym PB musi go również włączyć. Problemy mogą się pojawić przy ładowaniu osp i innych modów. Nie są one jeszcze przystosowane do obsługi PB, ale nie przeszkadza to zasadniczo. Najlepiej łączmy się początkowo przez baseq3, a nie osp. Brak pbcl.cfg można zasadniczo zignorować, utworzy się później. Można go utworzyć samemu wpisując /pb_writecfg.

PB można włączyć również z konsoli, kiedy np. w osp nie mamy możliwości włączenia go z menu:

/pb_cl_enable - włącza PB (nie jest to cvar ale komenda, nie wpisujemy wartości 1!)

/pb_cl_disable - wyłącza PB (j/w)

Komendy cl_punkbuster i sv_punkbuster są tylko do odczytu, czyli informują czy PB jest włączony odpowiednio u klienta i na serwerze - nie można włączać/wyłączać PB przy użyciu tych komend. Więcej o komendach PB możemy doczytać w manualu na stronie evenbalance.com.

uNload | 2002-10-08 21:35:44 +0200

Wiedzialem ze tylko ty Rozz zajmiesz sie problemami zwiazanymi z nowy PR .. :) ty tu naczelnym powinenes zostac :) tylko nie rozumiem jakie ja bledy w konfiguracji moge miec skoro cd key mam valid a jak wchodze na serwer to jest napisane na zmiane : MIS_TYPED CD-KEY (za sekunde) CLIENT_UNKNOWN_OF_AUTH... prosze kogos o pomoc.. :(

Gravatar

StaryOrgowicz_39 | 2002-10-08 21:38:08 +0200

Ej... to znaczy, ze bede musial miec orginalnego quaka, zeby zagrac ? Boze te ID to szmaty... serio :P. Wezcie cos zrobicie.

Gravatar

StaryOrgowicz_392 | 2002-10-08 21:38:40 +0200

ej unload mam to samo wiec konec gry q3 przez to @#$%ństwo..:(

uNload | 2002-10-08 21:39:01 +0200

sv_punkBuster na ile musi byc ?? 0 czy 1 ?? bo cl_punk... na 1 a sv ?? :))

Gravatar

StaryOrgowicz_392 | 2002-10-08 21:39:34 +0200

jasne stara mi kupi za 120 zl q3 hahaha :P za to moge miec 5 10 piratow:O

canis | 2002-10-08 21:41:18 +0200

/PB_CL_ENABLE 1 wpiszcie to w osp :) i dziala jak nalezy :) przynajmniej u mnie rozwiazalo to problem oczywiscie jesli posiadacie cd-key'a :) ja mam ale nie udostepnie bo widzialem jak lataja ludzie za dublowanie sie cd-key ale na dniach bede mial z cafe chyba z 6 to jak bede mogl to podam gdzies w komentsach :))

uNload | 2002-10-08 21:41:22 +0200

ale przeciez tak nie moze zostac.. polowa graczy ma piraty.. watpie ze ktos bedzie teraz specjalnie quake kupowal .. pewnie zaraz cos wymysla i bedziemy mogli grac :))

Gravatar

StaryOrgowicz_148 | 2002-10-08 21:56:09 +0200

piernicze takie pr u mnie @#$% chodzi i nie będę się z tym pierdolił :/. dobrze że chociarz kubus idzie na 1.31. ja przez 1.32 ,musiałem qwaka przeinstalowywać, eh te cd-kay'e :(((

host | 2002-10-08 22:18:30 +0200

A mi wszytko juz działa i jestem szczęśliwy :)

Gravatar

StaryOrgowicz_316 | 2002-10-08 22:20:43 +0200

heh a mi wszysrko dziala, wlaczylem tylko w golym quaku punkbuster enable potem odpaliuem osp i szystko chodzi

|FF|H4Te | 2002-10-08 22:23:35 +0200

niechce sie instalnąć pod XP Home qwa kombinuje daley

Gravatar

StaryOrgowicz_377 | 2002-10-08 22:52:31 +0200

AAA mowilem juz to pod jednym newsem o pr 1.32 ze @#$% te jebane h*** znajda jakies ogc czy jaki @#$% ktory by dzialal i bedzie zonk i smrod jak zawsze i tos ie zmieni

frag | 2002-10-08 22:53:01 +0200

zjebali protokool teraz juz tylko czekaz az q3 umrze
na 1.31 mialem na toya ping 25-40 loss 0 a teraz mam ping 70-120 loss 9 i cos jeszcze straznie szarpie wogoole bezsens pr1.32=q3death niewiem poco wogoole go robili jak city nadal dzialaja i juz sa nowe no nowego pr....czas tej gry w tym momencie dobiegl konca :/ dobrze ze chcaciarz sa te nowe boty hyhy...

Gravatar

StaryOrgowicz_377 | 2002-10-08 22:54:54 +0200

W sumie u mnie tez wszycho chodzi i jestem bardzo zadowolony u szczesliw ze wszycho gras!!":P

acidRA3in | 2002-10-08 23:22:51 +0200

heh i zawsze sie znajdzie ktos kto nawet jak dostanei 1 mln $ bedzie narzekal ze czemu tak malo. Ja pierdykam ten kraj ma narzekanie w genach. Ludzie qrcze dajcie szanse tym ktorzy dbaja o wasza frajde. Najplepiej jest nawrzucac tworcom, adminom i wszystkim tym ktorzy chca by bylo lepiej

Guffy | 2002-10-08 23:36:57 +0200

spoko chlopaki, ja mam kilka cd keyow na zbyciu:) jakby ktos chcial to moze smialo walic gg4027426

Gravatar

StaryOrgowicz_380 | 2002-10-09 00:35:37 +0200

skrot do key generatora :) cracks2u.tripod.com/q3key.zip

i musicie dac w q3config.cfg
sv_punkbuster "1"

;]

Gravatar

StaryOrgowicz_9 | 2002-10-09 07:20:14 +0200

tnx =)
z tym protokołem to chyba prawda, nigdy jeszcze na Mib nie miałem stałęgo pingu powyżej 80 :o A może sie poprawi? :p

|FF|H4Te | 2002-10-10 00:22:56 +0200

Niema jak coś solidnie spier..olić .... szkoda gadac - ponoć amiboty miały nie chodzić tymczasem kolesie jush dziury znaleźli - tego niewyplenicie - ale itak q3 jest zajebisty

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63