ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



1.32 sprawy IV

pią, 11 październik 2002 15:06:54 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Przeglądając fora Evenbalance natrafiłem na kilka ciekawych informacji.

Pierwsza sprawa to możliwość narzucenia przez admina serwera dozwolonego zakresu wartości danej komendy. Na przykład admin może tak skonfigurować system, że nie wpuści na serwer gracza z większym picmipem niż określony (standardem światowym jest tu 5), mało tego, gracz dostanie jednego z automatycznych banów. Przykład takiego godzinnego bana można obejrzeć tu - za przekroczenie mapoverbrightbits (niczym mandat :D). Trzeba tu wyraźnie podkreślić, że to administrator serwera decyduje o dozwolonym zakresie komend, a PB jest tylko narzędziem do tego i domyślnie nie zawiera żadnych ograniczeń.

Z banowaniem właśnie wiąże się druga sprawa. Otóż Punkbuster nigdy nie da sam dożywotniego bana - jak pisze Bjorn nie jest to "w stylu" ekipy Evenbalance. Jak już wiemy system PB banuje na GUID, czyli klucz utworzony z cdkeya. Na IP może nas zbanować tylko ręcznie admin (dożywotnio). W przypadku wykrycia zdublowanego cdkeya system nakłada nam dwuminutowy ban na serwer. Po dwóch minutach go zdejmuje i może nałożyć następny dłuższy, może też wpuścić do gry. Ważne jest, że Punkbuster nie loguje zdublowanych/zbanowanych GUID'ów, czyli w praktyce cdkey'ów. Oznacza to, że po jakimś czasie (aż naszemu dublerowi się znudzi granie) można grać dalej na cdkeyu, na którego dostało się automatycznego bana. Permanentnym banowaniem cdkeyów zajmuje się samo id Software. Nie wiem dokładnie w jaki sposób wykrywają naruszenia i na jakich zasadach banują, ale umieszczają listę na master serverach, co powoduje definitywny koniec danego cdkeya (Banned Cdkey).

Tak więc system PB generalnie tylko ostrzega graczy, że popełnili jakieś naruszenie, nie karząc ich dożywotnio, ale dając nauczkę w postaci względnie krótkiego bana. Karać dożywotnio może tylko sędzia najwyższy, czyli id Software/Activision.

*M4STER* | 2002-10-11 15:24:18 +0200

pytanie czy pr 1.32 obsluguje rolke?
(nie sizla mi miana broni pod rolką (skrolem :P)
tylko na 1.,32 to ma cos z PR wspolnego?

uNload | 2002-10-11 15:33:06 +0200

heh.. ty tu sie pytasz czy 1.32 obluguje scrolla :D wolalbym zeby nie obslugiwowalo ... a zebym mogl grac :/

*M4STER* | 2002-10-11 15:53:05 +0200

tak tylko u mnie :/ nie dziala scrol :// msuze moja plytke odzyskać :>

host | 2002-10-11 15:56:54 +0200

lol

host | 2002-10-11 15:58:10 +0200

1.32 obsluguje scroola :)

Yaboll | 2002-10-11 16:53:26 +0200

No jesio odnosnie PB nie mam pojecia co PB trzyma w katalogu
htm jakies watrosci w tych html'ach przetrzymuje ale po co to i na co to nie wirem :(
jedyne co to podejrzewam ze sa to wartosci zwiazane z GUID'em nas i osob jaie w danym momecie byly na serwie ale dokladnie to nie wiem ...... albo sie calkowicie mylic moge

cOijN | 2002-10-11 18:26:41 +0200

master- tez mialem ten problem ale se poradzilem. wszystko zalezy pewnie od myszy. moj a4 tech wymagal sciagniecia najnowszych sterow operujacych + zmiane w ustawieniach rokli na tryb zgodnosci z MS-InteliMouse. mysle ze w myszach logi tez powinna byc taka opcja- poszukaj jak masz logi.
pozdrawiam

*M4STER* | 2002-10-11 19:27:18 +0200

tesh mam a4techa :P

zet | 2002-10-11 19:29:32 +0200

podejrzewam ze w tych htmlach pb przechowuje updejty, czyli informacje o nowych 'nielegalnych' cvarach i tym czego szukac na dysku (czitow)

*M4STER* | 2002-10-11 19:30:32 +0200

Big dzieki cojin :)
Wystarczylo w opcjach myszy zaznaczyc ompatybilnosc z
MS-InteliMouse
:D

cOijN | 2002-10-11 19:44:49 +0200

niema sprawy master mala prosba- nie pshekrecaj mi nika :P
codo tych html'ow- zawieraja podejrzanie podobne do cd-keyow wpisy :o

*M4STER* | 2002-10-11 20:33:12 +0200

oki coijn

freak | 2002-10-12 13:24:21 +0200

a zamiesiąc kolejny post rozz pt.: 1.32 spraw XIX :P

kaeres | 2002-10-15 16:50:47 +0200

Dobra, Wy mi lepiej powiedzcie jak sie dostac na serwery ?
Mi wypisuje nonstop jakies bzdury o punkbusterze a mam go odpalonego.
Tzn. mam w konfigu komende pb_cl_enable. Ma ktosik pomysla ?

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63