ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Astery przeniesione na CPMA!

pon, 24 grudzień 2007 02:00:01 | Autor: THRAWN | Quake 3 Arena

Akcja „przenosiny” rozpoczęta! od dziś żegnamy się z Asterami na OSP w trybie TDM i 1v1! Zostały przeniesione na CPMA z tą
samą fizyką gry (czyli vq3 z lepszym suportem cpm’owskiego modu). Każde serwery vq3 / cpma maja możliwość wotowania
PROMODA
więc gracze ‘szybkich laserów’ nie maja się o co martwić.

Aktualna Lista serwerów:

CPMA:

194.187.43.245:27951 - ASTER Duel #1 VQ3 (4 sloty)
194.187.43.245:27952 - ASTER Duel #2 VQ3 (4 sloty)
194.187.43.245:27953 - ASTER Duel #3 VQ3 (4 sloty)
194.187.43.245:27954 - ASTER Duel #4 VQ3 (4 sloty)
194.187.43.245:27981 - ASTER Flags #1 VQ3 (16 slotów)
194.187.43.245:27971 - ASTER Teams #1 VQ3 (14 slotów) - TDM
194.187.43.245:27972 - ASTER Teams #2 VQ3 (14 slotów) - TDM
194.187.43.245:27961 - ASTER Arenas #1 (16 slotów) – CA

OSP:

194.187.43.245:27963 - ASTER OSP CA Public 1.32 (16 slotów)
194.187.43.245:27962 - ASTER OSP CTF Public 1.32 (16 slotów)

Aby zagrać wystarczy ściągnąć nowe CPMA 1.44: kliknij tutaj wypakować do folderu: Quake 3 Arena/cpma. Należy dodać, że bez kompletnego map-pak'a mod nie będzie działał poprawnie. Map-pak również do ściągnięcia z naszego serwisu: kliknij tutaj.
Mały komentarz ze strony admina Asterow PPP|Sp00nman’a: grajcie i szerzcie dobra nowinę :)

Miłego fragowania na Święta Życzy ORG !

tath | 2007-12-24 02:14:43 +0100

cios w plecy fanow ospa x.X;

GrimmY | 2007-12-24 02:21:30 +0100

hurra...? ... !

[M]aniek | 2007-12-24 09:36:06 +0100

Furia młodości!

obni | 2007-12-24 10:53:13 +0100

lol ...
Przecież były dwa na OSP, czemu nie mógł jeden z nich zostać na OSP?
w ogóle gratuluje pomysłowości w tej chwili q3 tdm w Polsce przestał istnieć

yac | 2007-12-24 11:36:45 +0100

obni, idea przeniesienia polega na tym, że zamienia się X na Y, a nie zostawia X i Y jednocześnie. Chodzi o to, żeby niejako zmusić graczy z OSP na przejście na cpma. Ja byłem zwolennikiem OSP, ale ważniejsza jest dla mnie jedność sceny, dlatego przyjmuje przesiadke na cpma z otwartymi rękoma. To naprawdę nie jest takie trudne, a zalety przewyższają wady (najważniejszy netcode, ktory pozwala komfortowo grać za granicą).

A tym ostatnim zdaniem sie troszeczke zbłaźniłeś, bo jeśli lamerskie, asterowe pickupy nazywasz polskim tdm'em, to jest to dla niego obraza. Ostatnie ligi tdm 4v4 i 2v2 jakie zostały rozegrane w Europie i w jakich polskie drużyny brały udział były właśnie na cpma

[M]aniek | 2007-12-24 11:57:51 +0100

Jeśli trudniejszy skok po raila na dm6 (który w przeciwieństwie do osp, na cpma jest skokiem wymagającym skilla) zabija dla Ciebie scenę tdm w Polsce, to gratuluję.

Jeśli to nie to, to co zabija tą scenę? Lepsze warunki do gry dla tych, co nie mają lana na necie?

Pionier | 2007-12-24 13:22:58 +0100

w takim razie z przykroscia zegnam sie z ta gra... ostatnie serwery gdzie mozna bylo zagrac w q3 takim jakim byl kiedy go zaprojektowali minely smutny prezent na swieta...

a ta sonda obok gdzie jednak wiekszosc zawotowala na tdm vq3(OSP) to tak tylko zeby ludzi wkurwic?;) mamy w dupe co ludzi mysla my wiemy lepiej :)

[M]aniek | 2007-12-24 14:03:48 +0100

No to cześć :)

Radioactive | 2007-12-24 14:31:03 +0100

No naprawdę Pionier bez ciebie to już nie będzie to samo i w ogóle. Who cares? Lamerscy idioci...ehhh

tath | 2007-12-24 14:53:54 +0100

czyli - jezeli chcecie jak najwiekszego ujednolicenia - to niech ludzie usuna serwery 1.11-1.16n i zamiast nich ustawia 1.32c osp, cpma ;]

enjoy | 2007-12-24 15:00:31 +0100

no wlasnie nie wiem po co te serwery 1.11 ludzie stawiaja zamiast po prostu dac 1.32 i wylaczyc pb :s

move | 2007-12-24 15:29:57 +0100

enj: bo nie wiedzą o istnieniu 1.32

fil.IP | 2007-12-24 15:41:32 +0100

jedyna słuszna decyzja.

move | 2007-12-24 15:46:59 +0100

Chciałem tylko dodać jedną ważną rzecz.

Gwarantujemy pełen support, wsparcie, pomoc itd. dla wszystkich osób, które są zatwardziałymi OSP'owcami. Przede wszystkim w przebudowie CFG - zaraz po Sylwestrze (a może i wcześniej) zaprezentujemy pełne FAQ CPMA.vq3 z wyjaśnieniem komend configowych. Będziemy mieć również wyznaczone osoby do tzw. pomocy doraźnej na kanale #org.pl - dlatego nie macie się czym martwić. Nie chcemy zabić sceny, ale ją ratować.

Wesołych Świąt!

[M]aniek | 2007-12-24 16:06:03 +0100

Będzie nawet coś ekstra!

kos | 2007-12-24 18:48:58 +0100

Nie wiem dlaczego niektórzy gracze tak kurczowo trzymają się tego osp ;d. Dla mnie prawie tak samo gra się na osp jak na cpma, w sumie lepiej nawet na cpma ze względu na lepszy ping ;D.

Problem bedzie taki że lameczki nie będą wiedziały co się stało z ich ukochanymi asterami i mogą przestać grać ;p

A co do edycji cfg pod cpma ;p ja wrzuciłem swój cfg z osp i wszystko gra ;D

enjoy | 2007-12-24 20:04:06 +0100

ogolnie powinno grac tylko jest kilka komend do konfiguracji polaczenia nowych i do wylaczenia dymu ;f

Xsi | 2007-12-24 20:09:49 +0100

No super, ale co jak eswc wybierze osp jako moda, bedziecie przestawiac astery spowrotem ? Z tego co wiem to bardzo prawdopodobne ze oleją cpma.

kos | 2007-12-24 20:11:06 +0100

jeden chu*** :D gra się tak samo :D

nergal | 2007-12-24 20:27:25 +0100

ogolnie to zeby wylaczyc dym nie trzeba znac komend wystarczy w gameoption dac na off i juz

a ludzie niezle cyrki robia teraz wchodza na esportu ctf i wotuja tdma heheheh:)

enjoy | 2007-12-24 20:48:23 +0100

powoli trzeba szerzyc oswiate wsrod nubstwa

i dobrze by bylo zrobic ircowy pikap tdm na jednym z tych serwow - mysle ze bylby tak samo popularny jak ctf bo taki pikap jak do tej pory byl to zal do quadratu:

  • non stop pro-dm6
  • kampienie nie wiadomo ile na serwie zeby w koncu zagrac, bez pewnosci ze zaraz wszyscy sobie nie pojda
  • wpierniczanie sie bez kolejki
  • nierowne timy
  • ciagłe ucieczki z serwera...
  • bluzgi i ogolna obora ze strony roznych fejkow

czas z tym skonczyc, czas na pikap ircowy! :D

PeterSchiff | 2007-12-24 22:46:23 +0100

Chujowo ze az swiat. Moze teraz pomyslodawcy i realizatorzy idei "przenosin" zrobia mi taki sam cfg, jaki mialem na osp. Bede musial przechodzic przez gowniane komendy cpma tylko dlatego, ze jakis tlumok chcial na sile wprowadzic wyzej wymienione gowniane cpma.

obni | 2007-12-24 23:00:58 +0100

Z tych prenosin wyjdzie cos takiego że osoby które grały na asterze w ogole przestaną grać, a na cpma przejdzie kilka osób a server bedzie stał pusty.

SpOOnman | 2007-12-24 23:27:20 +0100

mj23_one_and_only : co masz w swoim configu OSP, a nie udało Ci się ustawić w configu CPMA? Wklej tutaj, a napiszę Ci odpowiedź jak to uzyskać pod CPMA.

pozdrawiam,
SpOOnman,
administrator serwerów Aster

pluskff4 | 2007-12-25 00:28:14 +0100

mogli by dac drugiego serwerka do ca bo ten co jest to caly czas zajebany po same uszy :F

enjoy | 2007-12-25 01:53:31 +0100

przeciez na ca jest masa dobrych serwow :o
jak aster zajebany to ludzie ida na inne np na s2k

[M]aniek | 2007-12-25 09:39:11 +0100

Trzeba sobie jasno powiedzieć: NIE DA SIĘ ZROBIĆ IDENTYCZNEGO CONFIGA JAK W OSP!

Trzeba też sobie powiedzieć drugą rzecz: Niektóre configi da się odtworzyć w 99% inne w 90%. Za kilka dni (kilka po świętach) będzie news jak zrobić taki config w 30 sekund.

Pawuj | 2007-12-25 11:39:32 +0100

:ASD

P|jiN | 2007-12-25 12:32:17 +0100

OSP > CMPA ale moge grac na obu modach ;d

enjoy | 2007-12-25 12:48:20 +0100

super mod k**wo!

Gravatar

mcz | 2007-12-25 13:02:33 +0100

ahahahahah ... oszwy niewierni !!!!! :D :D co ja widze :D ???

Mi wisi jaki mod będzie na serwerach - ale czy wy tego nie rozumiecie :D?
że niektórych nie przekonacie - a już o latających noobach i fejkach - co nie wiedzą że linia komend istnieje nie wspomnę - dla niech szczytem możliwości było zainstalowanie pb- Q1.32 oraz OSp !!! :D

wczoraj spędziłem z Shivem z 3h grając 2v2 :D:D nikt nie przyszedł nikt!!!!!

włączyłem przeglądarkę co zobaczyłem :D:D:D hahaha ktoś wrzucił w końcu cfg na Dialoga :D i hejah - dziękuje wam za przeniesienie all astrów na Cpm 1.44 :D dzięki temu w końcu mogę pograć na Dialogu (i to osp!!! :D)- pingi 15 ms !!!!!!
Chwalmy Pana !!!!!

Pionier | 2007-12-25 13:57:48 +0100

no wlasnie :] racja nie widzialem tego.. ale jako ze mam neta z dialogu a teraz faktycznie od czasu do czasu pojawiaja sie tam ludzie to mozna wkoncu pograc na niskim pingu na serwie gdzie istnieje jedyny sluszny mod ;] a astery niech sobie w dupe wsadza... :)

a co do tego cfg to lg nie wyglada tak samo rail ludzkik skacze inaczej trafiam kilka minimetrow od kolesia i on dostaje... mozna tak niedociagniecia i wkurwiajace rzeczy w tym modzie jeszcze wymieniac i wymieniac

THRAWN | 2007-12-25 13:58:36 +0100

ok dobra to jest was 3ch, GL :DDDDDDDDDD

enjoy | 2007-12-25 14:08:58 +0100

mcz zastanow sie czy lepiej sie gra na osp z pingiem 15 czy na cpma z troche wyzszym :F

PS. bylem na dialu dzisiaj bo ludziki tam siedziały i sie pytam czemu na asterze nie graja - odpowiedzi jakie dostalem to:
- bo asterow nie ma
- nie mam cfg do cpma
tak wiec wszystko przed nami :)

Gravatar

mcz | 2007-12-25 14:21:20 +0100

Trawa czyt niżej :Q ..... mi sie fajnie gra i osp i cpmvq3 - tyle że frekwencja powala na cpm - a skoro ludzie idą na esports ctf votować tdma to o czymś to świadczy D: ..... a skoro mam wybierać "puste" cpm a dialog 15ms + możliwość zagrania 4v4 :D to wole to drugie :D

ryyyAv | 2007-12-25 15:38:09 +0100

"a co do tego cfg to lg nie wyglada tak samo rail ludzkik skacze inaczej trafiam kilka minimetrow od kolesia i on dostaje... mozna tak niedociagniecia i wkurwiajace rzeczy w tym modzie jeszcze wymieniac i wymieniac"

troche inaczej trzeba cfga sobie ustawin i bedzie dobrze

PeterSchiff | 2007-12-25 16:40:19 +0100

Bardzo prosilbym o takiego huda i grubsze lg :P

img147.imageshack.us/img147/3739/hudyz5.jpg

nergal | 2007-12-25 16:54:26 +0100

o tym swiadczy ze nie chce mu si eprzerobic .cfg

[M]aniek | 2007-12-25 16:57:22 +0100

raven, jak zrobiłeś, że na Twoim screenie nie widać barów? :)

enjoy | 2007-12-25 16:59:12 +0100

only_one a te lg to ma byc grubsze od czego? :F

move | 2007-12-25 18:00:21 +0100

www.quake.net.pl/?page=news&newsid=10799&opt=show - proszę przeczytać i przestać narzekać.

PeterSchiff | 2007-12-25 18:15:04 +0100

Ok, pogralem kilka meczow. Stwierdzam, ze:

  • fizyka ulegla zmianie (trudniej doskoczyc do rg co spieprzylo poczatek tdmow na dm6, gdyz:

Na mostku sa 2 respawny: jeden - blizej RL, kolo ammo do MG, a drugi -przed schodami. Zawsze jest tak, ze ten, ktory idzie po RL laduje w tego drugiego zeby nie doskoczyl do rg. Na osp problem nie istnieje, bo jak ktos umie, to doskoczy do RG nawet podczas ostrzalu z kałacha. Na CPMA, gdzie zeby doskoczyc po laser trzeba sie mimo wszystko dobrze ustawic, gracz ten jest od razu skazany na wpierdol, bo nie doskoczy do rg i nie ma sie czym obronic przed gosciem z rakieta.

Pewnie jest wiecej takich sytuacji, ale co zrobic... jednosc to jednosc. Lepsza chujowa jednosc niz puste servery i tu, i tu.

edit: [M]aniek: ch_graphs 0, cg_draw3dicons 0 (lub ch_ - nie pamietam:P) i ch_statusbarformat 5 (chyba 5 - nie chce mi sie sprawdzac w cfg :)

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63