Atak znienacka - Tier Thirteen clan movie!
Bez szumnych zapowiedzi, czczych przechwałek i niepewnych obietnic, w domowym zaciszu powstawała rodzima produkcja autorstwa
aikena. Lider Tier Thirteen zmontował 16-minutowy film przedstawiający fragi jego oraz klanowiczów. Jakie wrażenie robi najnowsze dziecko polskiego movie-makingu i czy powinniście je obejrzeć? Zapraszam do mojej recenzji poniżej.
Mogłoby się wydawać, że w intrach nie zobaczymy już niczego ciekawego i w zamyśle będziemy przewijać akcje z przesadzonym slow-motion do meritum – nie tym razem. Początkowe sceny zostały bardzo dobrze przemyślane i widać, że autor włożył w nie sporo pracy – kamera płynnie przemieszcza się po różnych pomieszczeniach mapy prezentując gorące momenty z każdego sektora.
Po intrze muzyka z obrazem przyśpieszają i przechodzimy dalej – do pierwszej części poświęconej trybowi TDM oraz następnej z akcjami 1v1. Na początku zobaczymy fragi w większości ze sparringów i spotkań ligowych. Dominować będą nicki ze znanych polskich klanów, a także paru przeciwników zza granicy. W 1v1 pojawiają się często nicki graczy t-13, a także znanych polskich duelowców. Całość trzyma odpowiednie, żwawe tempo oraz wysoki poziom skillowy. Będziemy mieli okazje oglądać pixelraile, quadruny, przeróżne combosy i pełno latających gibów.
Trzecia część to w mojej opinii najmocniejszy fragment filmu – często traktowany po macoszemu i bez fantazji przez filmowców. Tym razem zobaczymy doskonale wykorzystany potencjał akcji wzbudzających niekontrolowany, gromki i szczery śmiech okraszonych odpowiednią muzyką – każdy z krótkich epizodów dostał osobny mini-soundtrack nawiązujący do sytuacji mającej miejsce na ekranie. Moje ulubione to „overlooked camper” oraz „columns of death”.
Po tym krótkim rozluźnieniu na sam koniec dostajemy raz jeszcze porcję ciepłych fragów - będzie to mix z klanówek, pickupów oraz dueli. Całość zamykana jest outrem przedstawiającym nam pokrótce każdego z zawodników klanu.
Wiecie już, jakiej zawartości możecie się spodziewać w opisywanym obrazie. Ale jakie są uczucia z nim związane? W film włożono ogrom pracy – widać to od pierwszych chwil w performace - świetnej jakości obraz, duża ilości FPS, rozważnie dobrane filtry czy stopki informujące nas o tym, kto aktualnie fraguje. Ścieżka dźwiękowa to kolejny atut – kawałki pasujące do aktualnego tempa na arenie, nadające odpowiedniej mocy tudzież dramatyzmu czy wzbudzające śmiech. Wszystko wyważone w naprawdę imponujący jak na amatorską produkcję sposób. Po obejrzeniu film sprawia uczucie bardzo dobrze zrealizowanej, spójnej całości z dopracowanymi szczegółami – dzieło z dobrze napisanym scenariuszem, odpowiednią pracą kamer, zawartością i montażem. Długo zastanawiałem się nad oceną jaką powinienem wystawić i pomimo, że w filmie nie ma fragów jakościowo zbieżnych do Get Quaked 3, to całość nie musi ich posiadać by otrzymać najwyższą notę. Pierwszy raz widzę taką dbałość o każdy detal, skrupulatność oraz dokładność w działaniu – odnoszę wrażenie, że rozbieranie filmu na części pierwsze mija się z celem, gdyż cała produkcja stanowi większą wartość, niż każdy element z osobna. Jestem przekonany, że taki stan rzeczy ma związek nie tylko z ponadprzeciętnymi umiejętnościami ale także talentem artystycznym autora. W związku z powyższym wystawiam po raz pierwszy w życiu filmowi frag-movie najwyższą możliwą notę – 10/10.
Kodek: XviD
Długość: 16:45
Moja ocena: 10/10
linki:
High Quality - 50fps @ 1280x720 - 516MB @ QuakeUnity.com
KLIK
Medium Quality - 50fps @ 640x360 - 390MB @ filefront.com
KLIK
Low Quality - 30fps @
HD/LD @ own3d.tv
(Stream)
KLIK





kos | 2009-06-09 13:54:51 +0200
ale jakoś do pupy w stream ;D polecam ściągnąć.
edit heh faktycznie stream żabkuje warto zassać te 500 mb dużo lepsza jakość.
#750441
aiken | 2009-06-09 13:58:00 +0200
No stream raczej dla tych ze slabszymi kompami :) no i poza jakoscia obrazu stracil tez plynnosc, bo z 50fps zrobilo sie 30fps.
Milego ogladania ludziska :).
#750442
freak | 2009-06-09 14:04:29 +0200
Z tą notą ostro przesadziłeś. Acz film daje rade, jest w nim wszystko co ma być, unikatowe fragi, śmieszne akcje, z wielu różnych trybów. Jak dla mnie najlepszy film jaki wyszedł od początku roku.
#750443
nrg | 2009-06-09 15:06:23 +0200
Mega fajnie sie ogladalo:) polecam :D
#750444
Cyriakus | 2009-06-09 15:18:10 +0200
ZNIENACKA siepiszerazem!
#750445
xenq | 2009-06-09 15:20:09 +0200
aiken oskara dostaniesz :ASD
#750446
x1ks | 2009-06-09 15:29:07 +0200
swietny film !
#750447
yac | 2009-06-09 15:32:31 +0200
AntenA - dzieki, poprawione
freak - ostro bym przesadził, gdyby film był przeciętny - a jest bardzo dobry. Nie musisz się oczywiście zgadzać z oceną, w końcu jest moja.
#750448
r3v.DOOMer | 2009-06-09 15:37:56 +0200
Film bardzo dobry. Fajna grafika bez wodotrysków, fragi bardzo przyzwoite, muzyka pasi, jest ok. Szkoda tylko, że na moim kompie jednak żabkuje, chyba czas na odnowienie starocia.
#750449
aiken | 2009-06-09 15:45:46 +0200
Wieczorem pojawi sie wersja 640x360 50fps, slabsze kompy powinny jej sprostac, bo stream rzeczywiscie nie poraza jakoscia.
#750450
luzio | 2009-06-09 15:52:57 +0200
nie jest to anihilation ani zadna mega produccja ale wielkie slowa uznania dla tworcy. Swietna robota i fajna pamiatka dla graczy T13 w czasach zmierzchu q3. Całkowicie zgadzam sie z opinia yaca w opisie dziela :) good job nic dodac nic ujac.
#750451
freak | 2009-06-09 16:13:01 +0200
zmierzch? jaki zmierzch? ku3 od 9 lat jest przeciez chodzacym trupem ;)
#750452
tox1c | 2009-06-09 16:13:02 +0200
Film mega jak dla mnie :D i ostatni motyw na ztn :oooo Dobra kryjowka :>:)))
#750453
enjoy | 2009-06-09 16:13:04 +0200
w0w super film - jestem mile zaskoczony bo myslalem ze wypuscisz taki suchy nudny zlepek ulepiony na szybko jak noctis ostatnio, a tu calkiem wypasiona produkcja - bardzo ładny cfg i ogolnie obraz, film sprawia wrazenie trzymajacego sie kupy, bez zadnych zgrzytow (piszac to mysle zwlaszcza o ostatnim filmie rejwena - wszyscy pewnie pamietaja jak spiepszyl klimat tymi koncowymi scenami :DDDDDDDDDDd), po prostu przyjemnie sie patrzy i napewno trafi do mojej elitarnej kolekcji :)
#750454
PeterSchiff | 2009-06-09 16:23:25 +0200
spierdalaj :P hamster dance FTW!
edit: A co do filmu: bezbłędny i solidny, ale muzyka mi się nie podobała. Nie żebym nie lubił tego gatunku, ale akurat te kawałki nie przypadły mi do gustu.
#750455
enjoy | 2009-06-09 16:35:03 +0200
jesli chodzi o muzyke to tak troche mi sie nie podobal ten kawalek jak koles sie wydzieral ze se malo gardla nie zyebal - lubie ciezsze klimaty, ale growling mnie lekko razi ;s
no ale na twoje szczescie nie byl ten kawalek az tak podkrecony zeby mnie uszy rozbolaly ;)
#750456
wolf313 | 2009-06-09 17:03:18 +0200
jak dla mnie, 10/10 muzyka dobra, ładne akcje i cała reszta jaka powinna być, była, a part 3 - moment mnie rozwalił, "shoot me again" owned :ASD
#750457
soviet | 2009-06-09 17:05:41 +0200
@#$% taki fajny film, a mnie jak zwykle nie ma na nim :( chlip...
Kos suczo jak będziesz zbierał fragi na 2 cz. to daj znać podłożę Ci się na ztnie :ASD
#750458
mUd | 2009-06-09 17:06:21 +0200
Yac - bardzo ciesze się z takiej recenzji i oceny milo słyszeć ze film Ci sie podoba. Nam t13 ciężko popatrzeć na ta produkcje obiektywnie. Ja codziennie od wersji beta:> włączam i się wręcz przy nim brandzluje ... taka fajna pamiątka z naszych zabaw ostatnimi czasy.
Aiken - świetna robota i to każdy z towarzyszy Ci już chyba pisał 100 razy, wielka krata piwa na spotkaniu gwarantowana!
All - dziękujemy za cieple słowa, cieszymy się ze produkcja przypada większości do gustu. Wszelkie gratulacje :D składajcie na ręce mistrza AIKENA, który poświecił masę wolnego czasu, stracił nerwów na zmuszaniu nas do wysyłania dem( zresztą teraz kilku z nas żałuje ze nie przyłożyło się do pomocy przy produkcji, bo sami widzicie czyje fragi dominują:> pozdro xenq :P). Czekam z niecierpliwością na większą ilość opinii!!!
Jak już zostało wspomniane ! ŚCIĄGAJCIE NA KOMPY ! bo stream kuleje z jakością!
#750459
luzio | 2009-06-09 17:21:21 +0200
zassalem i filmik traci dzwiek po akcji watch my back mud ( nie jest caly) nie wiem czy cos umnie sie nie zassalo czy cos sie zwalilo macie calosc w tej wersji 500MB bez jakis błedow??
#750460
mUd | 2009-06-09 17:23:13 +0200
Luzio spróbuj zassać drugi raz jeśli błąd sie powtórzy będziemy dumać :>
EDIT: właśnie ściągnąłem ta wersje o której mówisz i u mnie w porząsiu
#750461
enjoy | 2009-06-09 17:27:36 +0200
" bo sami widzicie czyje fragi dominują:>" - akurat nie potrafilbym powiedziec kogo bylo duzo a kogo nie i mnie to cieszy, bo na naszm filmie bedzie to samo - czesc luda wyslala od wuja dem, a czesc ich nie nagrywala w ogole i trzeba bylo na gwalt szukac zeby chociaz z 1 akcja byla ;s
#750462
xenq | 2009-06-09 17:31:59 +0200
Ja akurat nagrywałem ale szukac w milionie demek tych kilku akcji to nie dla mnie :ASD tzn jakas tam jedna jest.
#750463
PeterSchiff | 2009-06-09 17:40:23 +0200
Po obejrzeniu 2 raz: Wprawdzie to głównie kwestia gustu, ale filmik lepiej by wyglądał, gdyby modele były w mniej oczojebnym kolorze i gdyby fragmsg był trochę zmniejszony.
Czepiam się, ale ponieważ film jest bardzo dobry, to od autora wymaga się jak najwięcej ;p
#750464
aiken | 2009-06-09 17:48:44 +0200
gdyby wszystko bylo idealnie to bym nie musial 2 czesci kiedys robic :DDD
#750465
PeterSchiff | 2009-06-09 18:01:12 +0200
A będzie druga część? :O
A no tak, bo Wy jeszcze gracie. My już nie bardzo ;p
#750466
kos | 2009-06-09 18:09:23 +0200
Krążą plotki że bierzemy się za ctf w q3 / ql :D heh
ale sam nie wiem czy to prawda:D czy tylko aiken tak sieje zamęt :A
#750467
enjoy | 2009-06-09 18:20:58 +0200
wlasnie bardzo dobrze ze enemy jest widoczny, nie ma nic gorszego niz jakis wujowy ciemny cfg i modele niepromodowe ktorych nie widac
PS czy naprawde hubów nie mozna jakos rozjasnic do filmu (mapoverbrightbits czy cos)? bo ciemne te mapy jak wuj i nie wyglada to zbyt super
#750468
aiken | 2009-06-09 18:29:06 +0200
Moze kiedys bedzie druga, ale pewnie nie szybciej jak za rok, bo magisterka czeka :). No hub'y pewnie by sie dalo, nie probowalem nawet.
edit: my ostatnio tez dlugo nie gralismy, poza 2 razami ostatnio, tylko nie ma z kim pograc teraz na q3, tylko c4 sie czasem zbierze, a na QL to jest dzicz straszna i nie idzie spokojnie pograc no i te ustawienia do TDM masakra. Dlatego moze cos wiecej w CTF'a sie pobawimy, ale to czas pokaze.
#750469
MsK | 2009-06-09 18:41:32 +0200
dobry fragmovie, mily dla oka :)
dodatkowy plusik za rjd2
#750470
luzio | 2009-06-09 18:48:48 +0200
rejwen doszly moje sotanie 4 paczki dem bo na gg nie odpisales a na skrzynce jakies bledy mi sie wysypaly:D
#750471
aiken | 2009-06-09 18:53:40 +0200
Jest juz wersja Medium dla ludzi o slabszych kompach, a ktora nie stracila na jakosci i plynnosci tak jak streamy. HF ;).
#750472
svich | 2009-06-09 18:59:15 +0200
lolk jak dla mnie zasluzone 10/10 @#$% poogladac idzie usmiac sie i wogule :D aiken GJ :]]]]]]] N1!!!! se zassam na pamiątke :D
#750473
PeterSchiff | 2009-06-09 19:01:20 +0200
Yyyyyyy nie doszło nic, a w archiwum gg też nic nie mam. Wyślij jeszcze raz ;)
#750474
gbz | 2009-06-09 19:07:37 +0200
super robota :) 11/10 !
#750475
luzio | 2009-06-09 19:11:13 +0200
oj to cos kolo weekendu przesle neo mi siada co chwile a to jest cos kolo 50 dem;/
#750476
sch | 2009-06-09 19:12:05 +0200
dobry film musze przyznac :d, niektore akcje to az sie zdziwilem ze tak mozna :D
jedyne co bym zmienil to muzyke i niektora grafika w filmie ssa jak dla mnie - for example ten bajer ktory pokazuje kogo fragi teraz leca or moment gdy tytul filmu jest pokazywany - zle dowaliles czcionke i ogolnie grafe do to tego :DD
ale to takie szczegoly szukane na sile
#750477
PeterSchiff | 2009-06-09 19:49:07 +0200
To ja skorzystam z dużego zainteresowania i też wrzucę co nieco :P
www.youtube.com/watch?v=hGQ1lr7vlt0
Nie jest to fragment filmu - od razu mówię.
#750479
O]]]satan | 2009-06-09 21:58:41 +0200
swietny film swietna robota
#750480
tifu | 2009-06-09 22:03:06 +0200
az sobie konto zupdejtowalem, zeby tu sie wpisac
chcialbym tu tylko zaznaczyc, ze nie dosc, ze aiken odwalil kawal dobrej roboty, to poswiecil na to sporo swojego cennego czasu, zarwal pare nocek, musial wysluchiwac miliona naszych pytan "kiedy w koncu premiera??" i ogolnie wypruwal sobie zyly :)
tak wiec szacunek!
#750481
_Vh | 2009-06-09 22:56:56 +0200
Yay! Świetna produkcja! Świetny cfg, w HQ brak pixelozy i kantów, obraz bardzo przyjemny dla oka. Jak na klanowy fragmovie - perfekcja!
#750486
As!c | 2009-06-09 23:06:43 +0200
filmik fajny ale ze mnie tam nie ma :(
#750487
aiken | 2009-06-09 23:21:59 +0200
As!c byles pewnie na niejednej akcji tyle ze na spekcie :ASD. Cieszy mnie ze Wam sie film spodobal :).
#750488
Garbol | 2009-06-09 23:36:51 +0200
dobry kawalek historii polskiej sceny
#750489
enjoy | 2009-06-10 15:56:58 +0200
"Ja akurat nagrywałem ale szukac w milionie demek tych kilku akcji to nie dla mnie :ASD"
#750491
xenq | 2009-06-10 16:58:19 +0200
geniuszu jak pomysł na film dopiero był od niedawana a grywamy od tamtego roku więc?
a co do nagrywania to mam autorecord...
#750492
inside | 2009-06-10 17:48:28 +0200
xenq leszczu bieszczadzki :D tyle masz tych zajęć w tym nędznym technikum że 15 min dziennie i na pewno byś coś znalazł :)
#750494
srakal1ty | 2009-06-10 22:02:51 +0200
Holllllllyyy shit! Dobry film :D
#750496
samolot | 2009-06-10 22:09:01 +0200
film zajebisty.z reszta ogladalem go z sacretem i on tez to potwierdzil.swietna jakosc,plynnosc,akcje,muzyka (choc nie zawsze). a najwazniejszy jest pomysl! i aiken wykazal ze ma sporo pod strzechą ;p
byw. orzel zostal nowa gwiazda filmow q3 (obok mnie ofkors :)
gj aiken. 10/10 ;]
#750497
xenq | 2009-06-11 12:55:38 +0200
nie chodzi tu o 15min tylko niechęć patrzenia na to jak biegam i szukania w tym cos fajnego :ASD
#750499
^M^ | 2009-06-12 15:56:48 +0200
kawał porządnej roboty - choć nie oszukujmy się - jeśli chodzi o filmy q3 to po tylu latach nowej ameryki nie odkryjemy - ot głównie zbiór pojedynczych fragów (strasznie szybkie przejścia, oczopląsu można czasami dostać :q) w ładnej oprawie z wpadającą w ucho muzyką. cieszy fakt, iż autor zdecydował się dodać element humorystyczny dla kontrastu, bo wszak nie samymi railami człowiek żyje
świetna kompresja, czysty obraz; o dziwo wersja hq nie cięła się na moim komputerze
ołwerol - gud dżob :-)
#750510
vacq | 2009-06-13 15:12:25 +0200
na pewno warty zassania. Jakość, wbrew temu co poniżej czytam nie powala, syfów po kompresji sporo. W czasie oglądania wyłapałem jeszcze kilka minusów, ale nie mogę sobie przypomnieć jakich... :) To czyba dobrze świadczy o filmie ;)
Oryginalny nie będę, jak napiszę, że part 3 i 4 extra.
Jeden z lepszych jakie w tym roku wyszły, ogólnie 7/10 (a u mnie to wysoka ocena). Ssać i oglądać !!
#750515
PeterSchiff | 2009-06-13 20:09:31 +0200
No co jak co, ale jakość w tym filmie to jest zajebista, vacq :D Lepsza by była, gdyby film był skompresowany x264 a nie xvidem, ale i tak jest bardzo dobra.
#750528
vacq | 2009-06-14 17:00:55 +0200
Nie twierdzę, że jest zła, po prostu zdążyłem przyzwyczaić się do trochę lepszej :]
Obraz niestety nie jest gładziutki tak jak powinien być, pixele są wyraźnie widoczne...
Nie zmienia to faktu, że film ogólnie jest przyjemny i naprawdę polecam
#750543
[M]aniek | 2009-06-14 21:05:40 +0200
Ja tam tradycyjnie obejrzałem z linka najbardziej low i jestem zadowolony :)
#750548
aiken | 2009-06-14 22:46:09 +0200
x264 mozna uzyskac lepsza jakosc, ale niestety wymaga sporo wiekszej mocy obliczeniowej, dlatego zrezygnowalem z wypuszczania tej wersji :).
#750550
PeterSchiff | 2009-06-15 12:08:03 +0200
Tak przypuszczałem, że z powodu "ciężkości" x264 kompresowałeś xvidem.
PS: mam jeszcze jedno ale: Imho lepiej by było, gdybyś użył motion blura z mme, bo przy resamplingu w vegasie/premierze/afx'ie wszystkie przejścia między scenami też są zresamplowane i film jest aż za płynny.
Wcześniej napisałem, że muzyka mi się nie podoba: of kors Orbital rox i ten kawałek Soilworka też mi się bardzo spodobał, ale dopiero za którymś razem :) Teraz słucham go w kółko.
#750559
luzio | 2009-06-15 12:54:30 +0200
ee kawalek Kornu Hold on czy jakos no kurde chodzi na mp3 w tele na okraglo w pracy:D Ogolnie muza swietna calkowicie moje klimaty i piknie pasuje do dynamiki filmu:D
#750560
aiken | 2009-06-15 20:39:58 +0200
luzio: powiedz to kolesiom z ESR :D
gienek: wlasnie uzywalem tego motion blura z mme, ale to kwestia jego ustawien. Ciezko dojsc do porozumienia jakis tych parametrow uzyc, ale w koncu postawilem na te najbardziej plynne, czyli typ median, frames 16, overlap 4, no i jitter oczywiscie off. W sumie efekt nie jest taki jaki bym chcial, ale taki mozna uzyskac niestety (w moich niekompletnych testach i probach) z uzyciem zmudnego TGA Hook'a, ktory zostal uzyty m.in. w Q3 Fuel 2, imho najplynniejszym i dzieki temu najbardziej dynamicznie wygladajacym filmie q3 w historii.
#750562
PeterSchiff | 2009-06-16 18:48:40 +0200
No chyba się nie przejmujesz idiotami z esr? :D
#750564
aiken | 2009-06-17 12:15:32 +0200
Przejmowac to moze nie, ale dziwie sie ze im ta muza az tak nie spasowala, nastepnym razem chyba postawie na cos lagodnego, moze zachod zrobil sie za bardzo delikatny albo hiphop sie popularyzuje bardziej.
#750569
Zaloguj się by dodać komentarz.