ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



ATI/AMD vs. Nvidia - Kolejne starcie

pon, 19 maj 2008 09:30:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

ATI/AMD vs. Nvidia - Kolejne starcie

W połowie czerwca możemy się spodziewać kolejnego starcia dwóch największych graczy na rynku kart graficznych. Ze strony Nvidia dostajemy dwa zupełnie nowe (w przeciwieństwie do niezbyt nowatorskiej serii 9xxx) układy. Będą to GeForce GTX 280 oraz nieco słabsza GeForce GTX 260, znane wcześniej pod nazwą kodową GT200. ATI/AMD wzbogaci swoją ofertę o serie HD 4xxx opartą o układ RV770. Nową serię reprezentować będą karty HD 4850, HD 4870 oraz dwuprocesorowa HD 4870 X2.


Dane techniczne kart Nvidia:

  • GeForce GTX 280:

  • 1 GB pamięci GDDR3

  • szyna 512 bit

  • 240 procesorów strumieniowych

  • wsparcie dla PhysX

  • wsparcie dla DirectX 10

  • wsparcie OpenGL 2,1; SLI; PCI Express 2,0

  • technologia CUDA

  • technologia PURE VideoHD

  • GeForce GTX 260:

  • 896 MB pamięci GDDR3

  • szyna 448 bit

  • 129 procesorów strumieniowych

  • wsparcie PhysX

  • wsparcie dla DirectX 10

  • wsparcie OpenGL 2,1; SLI; PCI Express 2,0

  • technologia CUDA

  • technologia PURE VideoHD

AMD/ATI nie ujawniło tak szczegółowej specyfikacji. Głównym atutem kart z serii 4xxx ma być bardzo dobry stosunek wydajności do ceny. 189-219 dolarów kosztować będzie model HD 4850, 249-279 dolarów HD 4870. Cena najwyższego modelu nie jest jeszcze znana.

Nvidia nie podała jeszcze cen swoich produktów.

Gravatar

qwe | 2008-05-19 14:01:34 +0200

ee co do wsparcia to raczej dx 10.1 a nie dx10

Wujek_Bogdan | 2008-05-19 14:29:49 +0200

a wlasnie ze nie :)
ATI owszem, ale Nvidia nadal 10.0

Gravatar

LALU] | 2008-05-19 17:40:30 +0200

co z tego jak wydadza tak dobre karty:) a reszta procki i plyta tez by sie przydaly nowe

Wujek_Bogdan | 2008-05-19 17:43:35 +0200

w najnowszych gierkach procek nie odgrywa aż tak wielkiej roli jak dawniej. owszem ma też spore znaczenie. ale porownujac udzial procentowy jednego i drugiego to w ciagu ostatnich lat coraz wieksze znaczenie ma wlasnie grafika.

srakal1ty | 2008-05-19 17:45:52 +0200

A ja właśnie zamierzam po wakacjach wymienić mojego GF7600 na coś mocniejszego i jeden z tych modeli chyba będzie odpowiedni :P

Gravatar

LALU] | 2008-05-19 17:47:13 +0200

grafika takk ale jesli masz procesor slaby i plyte to do konca niewykorzystuje mozliwosci dobrych kart:)

Wujek_Bogdan | 2008-05-19 17:50:18 +0200

@LALU:) jesli ta rozbierznosc jest zbyt duza to jasne ze tak

@r3v.demon to pewnie jeszcze zaplacisz sporo kasy za zasilacz. te potworki będą bardzo prądożerne. Trzeba się zaopatrzyć w solidne 500W albo nawet więcej!

Gravatar

LALU] | 2008-05-19 17:53:58 +0200

750 zdaje mi sie ze bedzie dobre :) tylko ile ta karta bedzie kosztowala :) gdy wyszedl geforce8800 ultra kosztowal prawie 3000zl:) to te karty mysle ze beda kosztowaly albo wiecej albo okolo 3000zl plus zasilacz:) :D:D radze uzbierac:D

Gravatar

qwe | 2008-05-19 19:59:50 +0200

750W to stanowczo za duzo
750 to na quad sli mozna trzymac

do takiego kompa 500W spokojnie starczy
nawet dobre 450W starczy

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63