ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Ban na gry video!

wto, 01 kwiecień 2003 07:54:18 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

Za dwa dni Kluby Parlamentarne Polskiego Stronnictwa Ludowego, Samoobrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej zgłoszą w sejmie nowy projekt ustawy o KRRiTV. Wraz z nim chcą też przeforsować zmiany w ustawie o grach hazardowych i rozrywce, ustawa ta obejmuje również rynek gier video. Nas powinien zainteresować fakt poddania pod głosowanie całkowitego zakazu rozpowszechniania na terenie Polski produktów zawierających sceny przemocy. Lista gier jest bardzo obszerna, wśród wymienionych tytułów jest też Quake 3. Powołana zostanie specjalna komisja, w skład będą wchodzić 4 osoby opiniujące (dodawanie nowych pozycji do listy) oraz 8 specjalistów monitorujących sieć. Zadaniem komisji będzie odpowiednie cenzurowanie gier zawierających minimalna dawkę przemocy oraz umieszczanie na liście zakazanych tytułów. Wczytując się dalej w ustawę zauważymy, że likwidacji ulegną również wszelkiego rodzaju serwery publiczne oferujące zabawę w zakazane gry (to ta 8 specjalistów ma się tym zajmować). Jeżeli ustawa przejdzie (duże prawdopodobieństwo) to możemy się przegnać się z Quake 3, głosowanie już 11 kwietnia.

Update - po zapoznaniu z treścią ustawy

Uregulowanie prawne do obowiązujących standardów Unii Europejskiej. Nad projektem pracowały osoby z Biura Studiów i Ekspertyz oraz odpowiednie Komisje Sejmowe. Ustawa jest odpowiedzią na inicjatywę ustawodawczą wniesiona przez obywateli w 1999 ruku. Na stronach internetowych Sejmu nie ma pełnej treści ustawy, zostanie zamieszczona po głosowaniu. Na stronach www ww. partii można odszukać jedynie fragmenty. Dobrze się składa że mam znajomego posła, w międzyczasie zapoznałem się z pełna treścią ustawy (39 stron A4). Mogę jedynie podać kilka wzmianek.

Środek masowego przekazu oraz gry komputerowe - jako środki masowego przekazu rozumie się programy radiowe i telewizyjne, filmy fabularne, dokumentalne, a także filmy wykonane innymi technikami, strony internetowe oraz periodyki skierowane do obywateli. Do środków tych zaliczamy też gry komputerowe lub telewizyjne.

Wracając do gier - zabronione zostanie wydawanie, rozpowszechnianie, sprzedawanie i wypożyczanie gier komputerowych i telewizyjnych, w których zawarte jest wulgarne przedstawianie, obsceniczność, pokazane są metody i instruktaż działań przestępczych, mamy do czynienia z profanacją symboli religijnych itd.

Jak ustawa przejdzie, zakaz obowiązywać będzie już w maju. Naruszenie ustawy to kara grzywny (opiniuje komisja), bądź kara pozbawienia wolności do roku (zaoczne skazanie na 2 lata).

performer | 2003-04-01 08:11:22 +0200

A ja glosowalem na SLD...naszym posłom chyba juz kompletnie sie nudzi i nie maja sie zajac np taka ustawa podatkowa i tym, jak ratować polskie finanse. Eh. Ja myśle że niezależnie od tego czy wprowadzą taką ustawę czy nie to i tak będzie ona martwa, tzn. nikt się do niej nie będzie stosował... mam nadzieje ze to zart :D (eheh dalem sie nabrac :D)

Gravatar

JarlB | 2003-04-01 08:14:04 +0200

lagranda serio ? ::)))))))
btw, chcecie demka z rybnika? na stronce juz sa...

YasQ | 2003-04-01 08:19:01 +0200

NIEEE!!! To samo było w Grecji, przecież na to nie można pozwolić... &$^#@!@$ lewica!!! =[[[[

P.S. - Tak, wiem co dzisiaj za dzień... ;)))))

.gogi | 2003-04-01 08:40:20 +0200

i tak sie bedzie szerzyc piractwo na wielka skale :D bo kto bedzie kupowal oryginalne gry ala kajko i kokosz :D

kuwa juz nie lubie leppera wiesniak zafajdany :P

Gravatar

Sajrus | 2003-04-01 08:57:33 +0200

Lepper i Quake? To na pewno jest JOKE :P

LaGranda | 2003-04-01 09:02:09 +0200

Przeczytajcie sobie najpierw projekt ustawy, wyglada ze przejdzie, maja odpowiednia liczbe glosow. Wiadomo ze sa piraty, ale gdzie pograsz jak serwerow nie bedzie i blokada na zagraniczne?

vq2 | 2003-04-01 09:08:48 +0200

zenada

.gogi | 2003-04-01 09:25:45 +0200

orka.sejm.gov.pl/Druki4ka.nsf/wgdruku/4

:((((((((

chyba ze ta strona to jakis fake :P

sh4de | 2003-04-01 09:26:32 +0200

no @#$% mac zajebac naszych poslow !! ale chyba orga nie zamkna. Poprostu polski sejm sux nie maja ju co robic tylko dziecia zabierac radoche grania w q3 itp.

P.S Lagranda to napewno nie zart?

marm4n | 2003-04-01 09:35:42 +0200

1qrwa no co za huje nie maja co robic zajeli by sie szpitalami i drogami a nie zakaz q3 @#$% ten caly sejm i ci kolesie to pojebani sa !!!!!!

Gravatar

pogo | 2003-04-01 09:36:43 +0200

buehehe zalosni sa (jak to nie zart) lepper @#$% tylko umie zamieszanie zrobic wiecej ni c h u j a pojebane sld niech tylko takie cos przejdzie to chyba na real sie rozegra rozgrywka w q3 ;)

b31m0 | 2003-04-01 09:40:04 +0200

ZE KU*WA CO?????? CO TO KU*WA MA ZNACZYC? co za palanty!!!! niech sie lepiej pier*olone posly zajma ratowaniem finansow polskich a nie beda biednym graczom szit robic!!! NIE NO JAKIE KU*WA RO*JE*Y!!!! BTW. Lepiej powiedzcie mi ze to zart....

b31m0 | 2003-04-01 09:45:33 +0200

"orka.sejm.gov.pl/Druki4ka.nsf/wgdruku/4 "

ej no moze ja sie nie znam na polityce ale bylem tam i ta ustawa jest z 14.08.2001...wiec czyzbym dal sie nabrac? =D PLZ powiedzcie mi ze to zart :o No bo sie zaraz zdenerwuje ;P Nie moge dalej pisac bo mnie serce boli ;]

DL*AlieN* | 2003-04-01 09:46:07 +0200

n1

:D

prima aprilis zapewne ^^

b31m0 | 2003-04-01 09:51:29 +0200

A tak wogole to jak oni sobie to wyobrazaja? Do Unii bez q3? ;DDDDD Przeciez zostana publicznie wysmiani ;) Co za mloty...jak to nie zart i ta ustawa wejdzie w zycie to nie pozostaje mi nic innego jak tylko zostac sobie takim po*je*bem (czyt. poslem) i namieszac troche w tym naszym sku*rwia*lym parlamencie ;d

Gravatar

8]-|- | 2003-04-01 09:53:29 +0200

chorob jak to nie jest fake to.... oglasham wielkiego tdm-a kwakowcy na rzad ;) tylko ktoory serw uciagnie tylu playeroow? ;>

1|LaM4 | 2003-04-01 09:58:22 +0200

No extra, moze jeszcze wejda nam do domow, zainstaluja mikrofony i za kazde przeklenstwo beda sobie kazac placic?
A TV? a rambo, jest wiecej przemocy w telewizji niz w grach, chociazby walki bokserskie, przeciez to 2 gosci nap...jacych sie na zywo przed publika, i oni to jeszcze reklamuja jakby to bylo naprawde cos wielkiego. Na pewno nie wzbudzi agresjii, no...
Kazdy rozumny czlowiek wie ze quake i tym podobne gry to GRY!!! a (wracajac do zalaczonego przykladu;P) ci kolesie sie naprawde neparzaja. ku.f.a cos nie jest w pozadku, ta zasrana unia nas pograzy jeszcze tylko wiecej.
Nie powinny byc zakazane ale jezeli juz to od pewnego wieku dostepne. lamerzy sa w tym polskim rzadzie :( szkoda mi ich.

1|LaM4 | 2003-04-01 10:02:31 +0200

No ale ze jest 1 kwietnia to jednak chyba nie rzuce sie pod jakis rozpedzony samochod :P
Niezla sciema :) LOL

exodus | 2003-04-01 10:07:32 +0200

prawie uwieżyłem, az nie zobaczylem daty na zegarku :)

Yeltzyn | 2003-04-01 10:10:48 +0200

A jak oni sobie wyobrazaja blokowanie domowych serwerow? (moze publiczne pozamykaja) To jest jakas bujda, takie LSD (SLD :P) optuja za aborcja, lightow'a pornografia, a chca sie czepic WIELKIEGO rynku gier, oni chyba nie wiedza ze oprocz gier normalnych(takich jak q3, czy inne aktualne tytule, nawet niekoniecznie zwiazane z fpp) sa tylko gry pokroju:"Pimpus sadelko - dodawanie w zbiorze 0-10" a pozatym takie GTA3 to najpopularniejsza gra zeszlego roku. Mam nadziej ze sie troche uspokuja, jezeli to nie jest 1rst April to normalnie zmieniam zdanie o polskiej "scenie {:P} polityki".

t0mith | 2003-04-01 10:14:00 +0200

ludzie nie widzicie ze dzis jest pryma-aprilis wiec moze nas poprostu robia w koniuszego i tyle!!!! ale jezeli to jest prawda to siem zabije doslownie (w quake sie zabije) no nie moge nooooooo!!

Hakan | 2003-04-01 10:14:18 +0200

To jest kawal na 1 kwietnia i wcale nie jest smieszny :/

dAde | 2003-04-01 10:15:01 +0200

Nie w Polsce takie numery. A ponieważ dzisiaj 1 kwietnia, więc no cóż, nie bardzo w to wierzę. Czy mam powody? :)))

Gravatar

sun | 2003-04-01 10:18:49 +0200

Prima Aprilis, prawie sie nabralem ;)

performer | 2003-04-01 10:20:30 +0200

Gogi :

ten link ktory podales to jest to po :

  1. projekt OBYWATELSKI a nie poselski a to chyba różnica (nie znam sie na tym ale tak mi sie wydaje):P

  2. Data: 2001-08-14 czyli raczej stary

No i po 3cie to LaGranda nie podal linka do projektu ustawy co by w tej sytuacji na pewno zrobił :D

b31m0 | 2003-04-01 10:36:02 +0200

LaGranda ta ściema nie przejdzie! ;DDDD

Mattias | 2003-04-01 10:41:11 +0200

yyyyyyyyyyyy Prima Aprilis ?

Gravatar

Sp1d3r | 2003-04-01 10:43:26 +0200

niezle daje :P

acidRA3in | 2003-04-01 10:44:16 +0200

A swistak siedzi... bo sreberka byly kradzione. Nasz kochany Masta of Dizasta dla delikatny wyraz swoich negatywnych uczuc do w/w parti :))) Hehe to taka antykryptoreklama :>. Swoja droga dołujące dzis sa te dow-@#$%. Jak nie KRG Mroczny I to teraz Ban na KuCzy.

fraggy | 2003-04-01 10:48:00 +0200

bueheehe :)
aa to dzisisaj jest prima aprilis :) dzieki za przypomnienie :)

mrmef | 2003-04-01 11:13:41 +0200

Ale mendy ja tu już kuwa na tvn24 włączam czy sie coś nie dzieje=D a tu kawał dobre!

Gravatar

Y@roDG | 2003-04-01 11:47:39 +0200

No nie moge "LOL" oni se jaja robia ?? :/ a jesli serio takie plany maja to zawsze mozna sie przejsc do nich :P jako jedna wielka rodzinka Quake ] | [ Arena :) powie im sie co myslimy na ten temat :PPPPP

viltZz | 2003-04-01 11:51:09 +0200

szkoda bylaby polewa z pana pro- [SAMOOBRONA]aLEPPER'a:D::D:D::D:D:D:D

Gravatar

R4VeN | 2003-04-01 11:51:27 +0200

co najwyżej mogą wprowadzić limit 18 lat , to wszystko, czyli nic się nie zmienia i po co ta panika? boze ,ale dzieciarnia :(

Zenith | 2003-04-01 11:56:08 +0200

hehehehe to napisz to jutro to uwierzymy :D

cOijN | 2003-04-01 11:58:33 +0200

to bylo malo przekonujace ;p
[z pewnych zrodel wiem ze czasami miller z lepperem sobie lanpary urzadzaja i wycinaja w kuczy cpma- lepper zawsze millera jedzie do minucha a ten krzyczy ze bedzie mu w sejmie w mownicy mikrofon blokowal :p]

Gravatar

qju22 | 2003-04-01 11:58:50 +0200

niiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cOijN | 2003-04-01 12:01:07 +0200

hmm tak btw- rok temu tez tu pamietam lolowe newsy i tu chyba co roku jest to samo... ludzie biora w 1 kwietnia te newsy na serio... ;p
co za zenada ludzie- naiwnosc wasza mnie rozbraja :D

SL4VE | 2003-04-01 12:06:44 +0200

juz uwierzyłem, ale mi się przypomniało co dizsiaj księdzu odwaliliśmy na religii i stwierdziłem, że to na bank żart =]

marcol | 2003-04-01 12:20:28 +0200

PRIMA APRILIS :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
edit: na poczatq na prawde w to uwierzylem ;d

VipeR | 2003-04-01 13:09:49 +0200

No LaGrand moje gratulacje gdyby nie 1 kwietnia to mozna by bylo uwierzyc po doswiadczeniach z Grecji, Niemiec itd. U nas to nie przejdzie, a zreszto poslowie nawet nie wiedzo co to jest Quake.

Gravatar

Y@roDG | 2003-04-01 13:13:57 +0200

Hyhy wiadomo ze to kawal ale skoro oni nam chcieli kit wcisnac to my tez moglismy udajac panike :PPPPPP

SAI4H | 2003-04-01 13:40:00 +0200

Hehe a ja myslalem, ze nikt sie nie da wkrecic. :P

pl0 | 2003-04-01 14:00:56 +0200

kurde czytam to i czytam i zupelnie zapomnialem, ze dzisiaj 1 kwietnia. normalnie az mnie sie cieplo zrobilo.
glupi kawal a fee :P

freak | 2003-04-01 14:13:50 +0200

lul to joke:P ufff.... matko boska.. już się zapierałem do wyjścia z piłą łańcuchową na wiejską :d

v1r0x | 2003-04-01 15:05:47 +0200

Huh az mi sie gorąco zrobilo !! :P

obni | 2003-04-01 15:24:48 +0200

jak to jest prawda a nie prima aprylis :P to ich powaliło, mysla ze dzieki temu babcie na nich beda glosować

SL4VE | 2003-04-01 15:55:07 +0200

Viper, posłowie wiedzą co to quake :).
Raz mialem wylew, bo był na canal + jakiś program o przemocy w grach i jeden z ważniejszych gości (nie pamiętam już kto to był) najpierw gadał, że przemoc w grach sux itp, a spytany o ulubioną gre rzucił q2 (q3 jeszcze nie było) :)), a jak go zapytali o czym to gra to się zamotał i odpowiedział, że to "Paintball przez internet" :D

Gravatar

ur!mepl | 2003-04-01 15:55:19 +0200

a juz sie balem :/ Lagranda niezly zart :DD

Gravatar

PYTON | 2003-04-01 16:00:01 +0200

co za wielka jeb.ana sciema nice joke :D a tak w ogole to kiedys bedzie MILLE[R/J] i LEPPIE[R/J] :D

Gravatar

vult | 2003-04-01 16:40:00 +0200

HAHAHAHAHAHAHAHAH
prawie uwiezyłem

bfr_aka_pablonzo | 2003-04-01 16:57:21 +0200

ehh no ja tez zapomnialem o prima prilis :DDD
a tak wogole to jest cos takiego w unii europejskiej :/ np w grecji gdzies mam w wordzie to to wam wkleje tylko jak znajde :D

s3rfer | 2003-04-02 07:11:22 +0200

ej no takich zartow to nie ma ;p

Gravatar

doxepin | 2003-04-02 10:02:48 +0200

W Grecji to już znieśli jakiś czas temu. Nic dziwnego...

*MR.GOD* | 2003-04-02 15:32:33 +0200

lol nawet nie czytalem tego wczoraj............ a i tak wiadomo ze co walek smeisnzi sa ci ludie co w to uwietrzyli....... i tak najlepsze bylo na esports.pl z meilem.....

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63