Ban na gry video!
wto, 01 kwiecień 2003 07:54:18 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena
Za dwa dni Kluby Parlamentarne Polskiego Stronnictwa Ludowego, Samoobrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej zgłoszą w sejmie nowy projekt ustawy o KRRiTV. Wraz z nim chcą też przeforsować zmiany w ustawie o grach hazardowych i rozrywce, ustawa ta obejmuje również rynek gier video. Nas powinien zainteresować fakt poddania pod głosowanie całkowitego zakazu rozpowszechniania na terenie Polski produktów zawierających sceny przemocy. Lista gier jest bardzo obszerna, wśród wymienionych tytułów jest też Quake 3. Powołana zostanie specjalna komisja, w skład będą wchodzić 4 osoby opiniujące (dodawanie nowych pozycji do listy) oraz 8 specjalistów monitorujących sieć. Zadaniem komisji będzie odpowiednie cenzurowanie gier zawierających minimalna dawkę przemocy oraz umieszczanie na liście zakazanych tytułów. Wczytując się dalej w ustawę zauważymy, że likwidacji ulegną również wszelkiego rodzaju serwery publiczne oferujące zabawę w zakazane gry (to ta 8 specjalistów ma się tym zajmować). Jeżeli ustawa przejdzie (duże prawdopodobieństwo) to możemy się przegnać się z Quake 3, głosowanie już 11 kwietnia.
Update - po zapoznaniu z treścią ustawy
Uregulowanie prawne do obowiązujących standardów Unii Europejskiej. Nad projektem pracowały osoby z Biura Studiów i Ekspertyz oraz odpowiednie Komisje Sejmowe. Ustawa jest odpowiedzią na inicjatywę ustawodawczą wniesiona przez obywateli w 1999 ruku. Na stronach internetowych Sejmu nie ma pełnej treści ustawy, zostanie zamieszczona po głosowaniu. Na stronach www ww. partii można odszukać jedynie fragmenty. Dobrze się składa że mam znajomego posła, w międzyczasie zapoznałem się z pełna treścią ustawy (39 stron A4). Mogę jedynie podać kilka wzmianek.
Środek masowego przekazu oraz gry komputerowe - jako środki masowego przekazu rozumie się programy radiowe i telewizyjne, filmy fabularne, dokumentalne, a także filmy wykonane innymi technikami, strony internetowe oraz periodyki skierowane do obywateli. Do środków tych zaliczamy też gry komputerowe lub telewizyjne.
Wracając do gier - zabronione zostanie wydawanie, rozpowszechnianie, sprzedawanie i wypożyczanie gier komputerowych i telewizyjnych, w których zawarte jest wulgarne przedstawianie, obsceniczność, pokazane są metody i instruktaż działań przestępczych, mamy do czynienia z profanacją symboli religijnych itd.
Jak ustawa przejdzie, zakaz obowiązywać będzie już w maju. Naruszenie ustawy to kara grzywny (opiniuje komisja), bądź kara pozbawienia wolności do roku (zaoczne skazanie na 2 lata).





performer | 2003-04-01 08:11:22 +0200
A ja glosowalem na SLD...naszym posłom chyba juz kompletnie sie nudzi i nie maja sie zajac np taka ustawa podatkowa i tym, jak ratować polskie finanse. Eh. Ja myśle że niezależnie od tego czy wprowadzą taką ustawę czy nie to i tak będzie ona martwa, tzn. nikt się do niej nie będzie stosował... mam nadzieje ze to zart :D (eheh dalem sie nabrac :D)
#638710
JarlB | 2003-04-01 08:14:04 +0200
lagranda serio ? ::)))))))
btw, chcecie demka z rybnika? na stronce juz sa...
#638711
YasQ | 2003-04-01 08:19:01 +0200
NIEEE!!! To samo było w Grecji, przecież na to nie można pozwolić... &$^#@!@$ lewica!!! =[[[[
P.S. - Tak, wiem co dzisiaj za dzień... ;)))))
#638712
.gogi | 2003-04-01 08:40:20 +0200
i tak sie bedzie szerzyc piractwo na wielka skale :D bo kto bedzie kupowal oryginalne gry ala kajko i kokosz :D
kuwa juz nie lubie leppera wiesniak zafajdany :P
#638714
Sajrus | 2003-04-01 08:57:33 +0200
Lepper i Quake? To na pewno jest JOKE :P
#638717
LaGranda | 2003-04-01 09:02:09 +0200
Przeczytajcie sobie najpierw projekt ustawy, wyglada ze przejdzie, maja odpowiednia liczbe glosow. Wiadomo ze sa piraty, ale gdzie pograsz jak serwerow nie bedzie i blokada na zagraniczne?
#638718
vq2 | 2003-04-01 09:08:48 +0200
zenada
#638720
.gogi | 2003-04-01 09:25:45 +0200
orka.sejm.gov.pl/Druki4ka.nsf/wgdruku/4
:((((((((
chyba ze ta strona to jakis fake :P
#638724
sh4de | 2003-04-01 09:26:32 +0200
no @#$% mac zajebac naszych poslow !! ale chyba orga nie zamkna. Poprostu polski sejm sux nie maja ju co robic tylko dziecia zabierac radoche grania w q3 itp.
P.S Lagranda to napewno nie zart?
#638725
marm4n | 2003-04-01 09:35:42 +0200
1qrwa no co za huje nie maja co robic zajeli by sie szpitalami i drogami a nie zakaz q3 @#$% ten caly sejm i ci kolesie to pojebani sa !!!!!!
#638728
pogo | 2003-04-01 09:36:43 +0200
buehehe zalosni sa (jak to nie zart) lepper @#$% tylko umie zamieszanie zrobic wiecej ni c h u j a pojebane sld niech tylko takie cos przejdzie to chyba na real sie rozegra rozgrywka w q3 ;)
#638729
b31m0 | 2003-04-01 09:40:04 +0200
ZE KU*WA CO?????? CO TO KU*WA MA ZNACZYC? co za palanty!!!! niech sie lepiej pier*olone posly zajma ratowaniem finansow polskich a nie beda biednym graczom szit robic!!! NIE NO JAKIE KU*WA RO*JE*Y!!!! BTW. Lepiej powiedzcie mi ze to zart....
#638730
b31m0 | 2003-04-01 09:45:33 +0200
"orka.sejm.gov.pl/Druki4ka.nsf/wgdruku/4 "
ej no moze ja sie nie znam na polityce ale bylem tam i ta ustawa jest z 14.08.2001...wiec czyzbym dal sie nabrac? =D PLZ powiedzcie mi ze to zart :o No bo sie zaraz zdenerwuje ;P Nie moge dalej pisac bo mnie serce boli ;]
#638732
DL*AlieN* | 2003-04-01 09:46:07 +0200
n1
:D
prima aprilis zapewne ^^
#638733
b31m0 | 2003-04-01 09:51:29 +0200
A tak wogole to jak oni sobie to wyobrazaja? Do Unii bez q3? ;DDDDD Przeciez zostana publicznie wysmiani ;) Co za mloty...jak to nie zart i ta ustawa wejdzie w zycie to nie pozostaje mi nic innego jak tylko zostac sobie takim po*je*bem (czyt. poslem) i namieszac troche w tym naszym sku*rwia*lym parlamencie ;d
#638734
8]-|- | 2003-04-01 09:53:29 +0200
chorob jak to nie jest fake to.... oglasham wielkiego tdm-a kwakowcy na rzad ;) tylko ktoory serw uciagnie tylu playeroow? ;>
#638735
1|LaM4 | 2003-04-01 09:58:22 +0200
No extra, moze jeszcze wejda nam do domow, zainstaluja mikrofony i za kazde przeklenstwo beda sobie kazac placic?
A TV? a rambo, jest wiecej przemocy w telewizji niz w grach, chociazby walki bokserskie, przeciez to 2 gosci nap...jacych sie na zywo przed publika, i oni to jeszcze reklamuja jakby to bylo naprawde cos wielkiego. Na pewno nie wzbudzi agresjii, no...
Kazdy rozumny czlowiek wie ze quake i tym podobne gry to GRY!!! a (wracajac do zalaczonego przykladu;P) ci kolesie sie naprawde neparzaja. ku.f.a cos nie jest w pozadku, ta zasrana unia nas pograzy jeszcze tylko wiecej.
Nie powinny byc zakazane ale jezeli juz to od pewnego wieku dostepne. lamerzy sa w tym polskim rzadzie :( szkoda mi ich.
#638736
1|LaM4 | 2003-04-01 10:02:31 +0200
No ale ze jest 1 kwietnia to jednak chyba nie rzuce sie pod jakis rozpedzony samochod :P
Niezla sciema :) LOL
#638737
exodus | 2003-04-01 10:07:32 +0200
prawie uwieżyłem, az nie zobaczylem daty na zegarku :)
#638739
Yeltzyn | 2003-04-01 10:10:48 +0200
A jak oni sobie wyobrazaja blokowanie domowych serwerow? (moze publiczne pozamykaja) To jest jakas bujda, takie LSD (SLD :P) optuja za aborcja, lightow'a pornografia, a chca sie czepic WIELKIEGO rynku gier, oni chyba nie wiedza ze oprocz gier normalnych(takich jak q3, czy inne aktualne tytule, nawet niekoniecznie zwiazane z fpp) sa tylko gry pokroju:"Pimpus sadelko - dodawanie w zbiorze 0-10" a pozatym takie GTA3 to najpopularniejsza gra zeszlego roku. Mam nadziej ze sie troche uspokuja, jezeli to nie jest 1rst April to normalnie zmieniam zdanie o polskiej "scenie {:P} polityki".
#638740
t0mith | 2003-04-01 10:14:00 +0200
ludzie nie widzicie ze dzis jest pryma-aprilis wiec moze nas poprostu robia w koniuszego i tyle!!!! ale jezeli to jest prawda to siem zabije doslownie (w quake sie zabije) no nie moge nooooooo!!
#638741
Hakan | 2003-04-01 10:14:18 +0200
To jest kawal na 1 kwietnia i wcale nie jest smieszny :/
#638742
dAde | 2003-04-01 10:15:01 +0200
Nie w Polsce takie numery. A ponieważ dzisiaj 1 kwietnia, więc no cóż, nie bardzo w to wierzę. Czy mam powody? :)))
#638743
sun | 2003-04-01 10:18:49 +0200
Prima Aprilis, prawie sie nabralem ;)
#638744
performer | 2003-04-01 10:20:30 +0200
Gogi :
ten link ktory podales to jest to po :
projekt OBYWATELSKI a nie poselski a to chyba różnica (nie znam sie na tym ale tak mi sie wydaje):P
Data: 2001-08-14 czyli raczej stary
No i po 3cie to LaGranda nie podal linka do projektu ustawy co by w tej sytuacji na pewno zrobił :D
#638745
b31m0 | 2003-04-01 10:36:02 +0200
LaGranda ta ściema nie przejdzie! ;DDDD
#638748
Mattias | 2003-04-01 10:41:11 +0200
yyyyyyyyyyyy Prima Aprilis ?
#638752
Sp1d3r | 2003-04-01 10:43:26 +0200
niezle daje :P
#638753
acidRA3in | 2003-04-01 10:44:16 +0200
A swistak siedzi... bo sreberka byly kradzione. Nasz kochany Masta of Dizasta dla delikatny wyraz swoich negatywnych uczuc do w/w parti :))) Hehe to taka antykryptoreklama :>. Swoja droga dołujące dzis sa te dow-@#$%. Jak nie KRG Mroczny I to teraz Ban na KuCzy.
#638754
fraggy | 2003-04-01 10:48:00 +0200
bueheehe :)
aa to dzisisaj jest prima aprilis :) dzieki za przypomnienie :)
#638755
mrmef | 2003-04-01 11:13:41 +0200
Ale mendy ja tu już kuwa na tvn24 włączam czy sie coś nie dzieje=D a tu kawał dobre!
#638749
Y@roDG | 2003-04-01 11:47:39 +0200
No nie moge "LOL" oni se jaja robia ?? :/ a jesli serio takie plany maja to zawsze mozna sie przejsc do nich :P jako jedna wielka rodzinka Quake ] | [ Arena :) powie im sie co myslimy na ten temat :PPPPP
#638751
viltZz | 2003-04-01 11:51:09 +0200
szkoda bylaby polewa z pana pro- [SAMOOBRONA]aLEPPER'a:D::D:D::D:D:D:D
#638761
R4VeN | 2003-04-01 11:51:27 +0200
co najwyżej mogą wprowadzić limit 18 lat , to wszystko, czyli nic się nie zmienia i po co ta panika? boze ,ale dzieciarnia :(
#638762
Zenith | 2003-04-01 11:56:08 +0200
hehehehe to napisz to jutro to uwierzymy :D
#638764
cOijN | 2003-04-01 11:58:33 +0200
to bylo malo przekonujace ;p
[z pewnych zrodel wiem ze czasami miller z lepperem sobie lanpary urzadzaja i wycinaja w kuczy cpma- lepper zawsze millera jedzie do minucha a ten krzyczy ze bedzie mu w sejmie w mownicy mikrofon blokowal :p]
#638767
qju22 | 2003-04-01 11:58:50 +0200
niiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#638768
cOijN | 2003-04-01 12:01:07 +0200
hmm tak btw- rok temu tez tu pamietam lolowe newsy i tu chyba co roku jest to samo... ludzie biora w 1 kwietnia te newsy na serio... ;p
co za zenada ludzie- naiwnosc wasza mnie rozbraja :D
#638769
SL4VE | 2003-04-01 12:06:44 +0200
juz uwierzyłem, ale mi się przypomniało co dizsiaj księdzu odwaliliśmy na religii i stwierdziłem, że to na bank żart =]
#638770
marcol | 2003-04-01 12:20:28 +0200
PRIMA APRILIS :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
edit: na poczatq na prawde w to uwierzylem ;d
#638773
VipeR | 2003-04-01 13:09:49 +0200
No LaGrand moje gratulacje gdyby nie 1 kwietnia to mozna by bylo uwierzyc po doswiadczeniach z Grecji, Niemiec itd. U nas to nie przejdzie, a zreszto poslowie nawet nie wiedzo co to jest Quake.
#638778
Y@roDG | 2003-04-01 13:13:57 +0200
Hyhy wiadomo ze to kawal ale skoro oni nam chcieli kit wcisnac to my tez moglismy udajac panike :PPPPPP
#638780
SAI4H | 2003-04-01 13:40:00 +0200
Hehe a ja myslalem, ze nikt sie nie da wkrecic. :P
#638789
pl0 | 2003-04-01 14:00:56 +0200
kurde czytam to i czytam i zupelnie zapomnialem, ze dzisiaj 1 kwietnia. normalnie az mnie sie cieplo zrobilo.
glupi kawal a fee :P
#638794
freak | 2003-04-01 14:13:50 +0200
lul to joke:P ufff.... matko boska.. już się zapierałem do wyjścia z piłą łańcuchową na wiejską :d
#638798
v1r0x | 2003-04-01 15:05:47 +0200
Huh az mi sie gorąco zrobilo !! :P
#638809
obni | 2003-04-01 15:24:48 +0200
jak to jest prawda a nie prima aprylis :P to ich powaliło, mysla ze dzieki temu babcie na nich beda glosować
#638812
SL4VE | 2003-04-01 15:55:07 +0200
Viper, posłowie wiedzą co to quake :).
Raz mialem wylew, bo był na canal + jakiś program o przemocy w grach i jeden z ważniejszych gości (nie pamiętam już kto to był) najpierw gadał, że przemoc w grach sux itp, a spytany o ulubioną gre rzucił q2 (q3 jeszcze nie było) :)), a jak go zapytali o czym to gra to się zamotał i odpowiedział, że to "Paintball przez internet" :D
#638816
ur!mepl | 2003-04-01 15:55:19 +0200
a juz sie balem :/ Lagranda niezly zart :DD
#638817
PYTON | 2003-04-01 16:00:01 +0200
co za wielka jeb.ana sciema nice joke :D a tak w ogole to kiedys bedzie MILLE[R/J] i LEPPIE[R/J] :D
#638818
vult | 2003-04-01 16:40:00 +0200
HAHAHAHAHAHAHAHAH
prawie uwiezyłem
#638827
bfr_aka_pablonzo | 2003-04-01 16:57:21 +0200
ehh no ja tez zapomnialem o prima prilis :DDD
a tak wogole to jest cos takiego w unii europejskiej :/ np w grecji gdzies mam w wordzie to to wam wkleje tylko jak znajde :D
#638830
s3rfer | 2003-04-02 07:11:22 +0200
ej no takich zartow to nie ma ;p
#637580
doxepin | 2003-04-02 10:02:48 +0200
W Grecji to już znieśli jakiś czas temu. Nic dziwnego...
#637428
*MR.GOD* | 2003-04-02 15:32:33 +0200
lol nawet nie czytalem tego wczoraj............ a i tak wiadomo ze co walek smeisnzi sa ci ludie co w to uwietrzyli....... i tak najlepsze bylo na esports.pl z meilem.....
#637721
Zaloguj się by dodać komentarz.