Będzie 22% VAT na internet
pon, 08 grudzień 2003 00:10:40 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena
News lekko offtopic, ale ponieważ ważny dla nas więc przytaczam.
Prawdopodobnie z chwilą wejścia do Unii zostanie jednak wprowadzona podstawowa stawka VAT na usługi teleinformacyjne która obowiązuje w krajach UE. Obecnie firmy płacą stawkę preferencyjną 7% za sprzedaż usług internetowych (obniżył ją Sejm w 2000r.). Oznacza to dla nas podwyżkę cen dostępu do sieci, niezależnie od providera z którego korzystamy, o dokładnie 15% (albo i więcej jeśli firma zechce zrekompensować utratę klientów dodatkowo wyższą ceną). W ten sposób za Neostradę zapłacimy miesięcznie nie 149zł ale 171zł - podwyżka o 22zł. W przypadku TPSA jest jeszcze pewna szansa że firma weźmie część podwyżki na siebie, ale mają zadecydować o tym akcjonariusze. Mniejsi dostawcy na pewno przerzucą całe obciążenie na klienta, podwyższając ceny o co najmniej 15%.
Tak więc paradoksalnie, Unia która miała przynieść nam liberalizację rynku teleinformatycznego, początkowo poczęstuje nas podwyżką cen dostępu. Należy dodać, że na Zachodzie wyższa stawka VAT nie jest znaczącym utrudnieniem dla internautów z powodów oczywistych.
Linki:
.: Chip.pl
.: gazeta.pl





MsT | 2003-12-08 00:14:59 +0100
korwa choje jeban e te waty to im w dup.e powciskam :/ech
#663668
v1n5 | 2003-12-08 00:43:59 +0100
"Polska - kraj w którym żyje - PFU gniję..."
odpierdala im jush totalnie!!!
#663669
drizt | 2003-12-08 00:47:15 +0100
I to jest nasza ukochana polska, nie dość że niema prawie żadnego wyboru, niedość że taka kicha że szkoda gadać (zamiast 1mb mam kilka bytów), to jeszcze qfa niech podniosą ceny. JASNE JA CHCE PŁACIĆ 1999,9zl/dzień.
#663670
melanz | 2003-12-08 00:52:23 +0100
normalka- jedyne podatki jakie mogą być zmniejszone w tym kraju, to akcyza na ... wódę :)))
#663677
bryan | 2003-12-08 01:03:21 +0100
gratulacje ... gdybysmy jeszcze zarabiali o te 15% wiecej to wszystko by bylo ok.
#663679
hosti | 2003-12-08 01:23:13 +0100
Eh wy tu o Uni, a o bliskich zapomnieliście, wiedziałem że tak będzie... Filmiku do dzisiaj nie ma o mm*szajbus'ie. TAK O NIM. Minoł rok od jego śmierci.
RIP
#663680
frag | 2003-12-08 01:41:49 +0100
to kto glosowal za unia?
#663681
MaxDamage | 2003-12-08 02:05:10 +0100
Ale mi sie nastroj wkrecil, mega zalamka, nasz kraj to totalna porazka, wlasnie obejrzelem kolejny juz polski film (imho najlepsze kino sensacyjne i komediowe to polska... - ultra zyciowe movies) - "Dlug"... Zalamalem sie zakonczeniem :( 25, 25, 6... (kazdy kto widzial zrozumie) I JA sie pytam - jak zyc w takim kraju?
Kurde no ja naprawde mam sporo kasy (wzglednie...) w porownianiu do zachodu to jest ZERO ale wystarcza mi na sredni sprzet i fajny rower...
Czasem jak sobie dluzej pomysle to jednak mnostwo kumpli nie ma nawet tego sredniego kompa nie mowiac o jakimkolwiek rowerze czy innym sporcie bo ich nie stac :/ Wspolczuje wszystkim ktorzy musza ciulac na 64ramu przez miesiac czy tez w podobnej sytuacji :(
I znow przytloczyla mnie smierc szajbusa, ehh ja nie zapomnialem...
Przepraszam za tak smutny wywod w czasie kiedy powinien panowac szczsliwy nastroj, snieg, swieta...
Niestety w tym roku mikolaj przyniosl mi dosc nieudany prezent ktorego niestety sie spodziewalem, i jestem conajmniej zalamanym nie wiem jak to dalej bedzie ale to beda najgorsze swieta w moim zyciu,
Jeszcze raz sorki za tak publiczna wypowiedz ale kazdy kto to przeczyta niech wie ze w pewnym stopni przyczynia sie do ulzeniu mnie... Dziekuje.
#663683
k3m | 2003-12-08 07:46:56 +0100
Telewizja pytala sie ludzi w wieku ok. 18-24 lata "dlaczego chca do Unii". Oni odpowiadali, "dlatego, ze internet bedzie tanszy i nie bedzie keine grencen". Poczekajmy spokojnie do maja, wtedy zacznie sie placz...
#663690
kos | 2003-12-08 08:40:43 +0100
Polska to pojebany kraj, w którym cheba nigdy nie bedzie lepiej...
#663692
ptasio | 2003-12-08 09:32:42 +0100
Przez unię będzie dla nas gorzej
Podwyżki w sklepach internet drożej
Wyginą quakowcy padną serwery
Co to ma być do jasnej cholery
Tak oni robią? Lud się zbuntuje
Niech nie pokazują się mi na oczy
BO ICH KUR.. SFRAGUJE!
#663697
Razor | 2003-12-08 10:21:22 +0100
porazka...
#663700
aromat | 2003-12-08 10:33:07 +0100
@#$% niech starzy mi przez to odetna neta to pojade do tej belgi czy w @#$% na majorke do tego jebanego skurwysyna...i mu wsadze glana w przełyk hujowi jebanemu no za @#$% go a oni sie dziwia @#$% ze potem dzieciaki ktore nie maja robic co w domu sierdalaja na blokowiska i rzuchają klej w pizde ciasna no ja @#$% co za kutasy !! "Polska rzeczywistość nie pewna jak przyszłośc...[...]"
#663702
Mattias | 2003-12-08 11:22:53 +0100
no i teraz sobie policzcie ile wiecej ludzie majacy dsl beda placic :x
#663704
FF|DARK_ANGEL | 2003-12-08 11:23:32 +0100
POLSKA, wspanialy kraj !!!! o/o/o/ :Q
#663705
Cyriakus | 2003-12-08 11:26:20 +0100
zachciało się do unii! oby ręka uschła tym którzy postawili krzyżyk przy tak! Witojcie w socjalistycznym związku republik europejskich!
"Kochamy unie e" -UW. Teraz na pewno pokochacie jeszcze bardziej HWD UNII WOLNOŚCI!!!!!!!!!!
#663706
bfr_aka_pablonzo | 2003-12-08 11:28:52 +0100
rofl.
#663707
[yarazz] | 2003-12-08 11:43:48 +0100
A ja dzis znowu nie poszedlem do szkoly to moja forma protestu przeciweko narastającej skurwializacji naszego kraju :o
#663708
modo | 2003-12-08 12:15:25 +0100
a ja glosowalem na nie...ale, ale ja nie wiedzialem, ze umarl quakowiec szajbus - napewno mlody chlopak, pamietam go z serwerow...strasznie smutno mi sie zrobilo...co mu sie stalo?
P.S. Ptasio fajny wierszyk
#663711
jaBar | 2003-12-08 12:26:45 +0100
Ehh! W tym kraju to już żadna nowość! Pozostaje tylko płacić i płakać że się narodziłeś w tym chorym kraju
#663713
Rozz_z_pracy | 2003-12-08 12:36:39 +0100
Daj ktos ptasia na qotw, ja stad nie moge :)
Tylko z cenzura lekka...
#663715
... | 2003-12-08 12:49:23 +0100
masz racje kos polska to poje.bany kraj ... ale jedno co mamy najlepsze to .. POLSKIE dziweczyny :>
#663716
r0y | 2003-12-08 13:15:52 +0100
wszystko wporzadku, moze byc te 22% ale w polsce jest inaczej, w belgi np gdzie tez jrst 22 % placa 200 zl ale nie za 512 kilo tylko za 2 mb, ale polska jest inna, wnioskek jest taki ze przychodzimy do norm europoejskich tylko cenami a nie jakoscia lacz, chodz norma tez w niktorych krajach to taka ze minimalne lacze to 256 kilo, nie moze byc mniejsze, i wymiana z lacz 128 kilowyvh na lacza 256 rob9ly firmy za darmo, nie podnoszac abonamentu, w polsce to nie przejdzie zapewne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#663717
nep | 2003-12-08 13:16:54 +0100
a moze tak oddamy sie niemcom , bedzie lepiej :D:D
#663718
p5|H3ssian | 2003-12-08 13:36:19 +0100
Oby tak dalej, coraz wiecej bedzie mlodych ludzi myslacych o polsce (specjalnie z malej): "@#$% polske, naucze sie czegos i spierdalam z tego pojebanego kraju, tu mozna tylko umireac latami". Panie Miller, gratulacje, panski rzad rowniez przyczynia sie do konania tego kraju, oby panu (i panu podobnym) nadszedl glod, bieda i nedza!!!! Pojebany kraj... tylko ludzie normalni ( a i to ni wszyscy ). Czy tu sie cos kiedys zmieni?
#663721
nep | 2003-12-08 14:14:36 +0100
ta , jak Polska sie rozpadnie i staniemy sie Niemcami
#663727
lrr | 2003-12-08 14:29:33 +0100
no i po jaka cholere teraz placzecie tu. nic sie od tak samo nie bierze. macie tak jak sobie wybraliscie , tak jak glosowaliscie wiec miejcie pretesje do siebie a nie do unii , do siebie ze poddaliscie sie propadandzie rzadowej , ze glosowaliscie na tych gamoni ,pi.zdy
szkoda pisac. przed wesciem bylo wszystko jasne jak bedzie ze bedzie gorzej ale nikt o tym z rzadu nie mowil bo oni zarabiaja po kilkanascie tys - no i dobrze ale niech popatrza chodzby raz na swoich rodakow a nie tylko w ch.uja tna egoisci.
WSZYSCY MACIE TAK JAK SOBIE WYBRALISCIE WIEC MIEJCIE PRETESJE DO SIEBIE!!
aha jeszcze 1:
CORAZ CZESCIEJ SŁYSZE OD LUDZI JAK MOWIA "TRZEBA SIE DOROBIC I SPIERDA.LAC Z TEGO KRAJU NA ZACHÓD"
WY LUDZI MACIE BLEDNE PODEJSCIE - NIE POTRAFICE ZROZUMIEC ZE JAK KAZDY ZACZNIE TAK MYSLEC TO NIKT NIC NEI ZROBI DLA TEGO KRAJU I WSZYSTKIM BEDZIE ZLE .(NARZEKAC KAZDY POTRAFI) I JAK TAKA EKIPA RZADZACA SOBIE MYSLI TAK SAMO JAK WY ZE UTRZYMAJA SIE TE 3-4 LATA I SPIERDALAJA STAD NO TO PRZECIEZ @#$% NIGDY NIE BEDZIE DOBRZE W TYM KRAJU .
ZACZNIJMY OD ZMIENIEA SPOSOBU MYSLENIA - SAM KIEDYS TAK UWAZALEM ALE CO KURDE POJADE ZA GRANICE Z NASZYM WYSKSZTALCENIEM I BEDE ZAPIER.DALAL PO 12H JAKO FIZOL DLA JAKIEGO OBCOKRAJOWCA . NIE MACIE SZACUNKU DLA SIEBIE I DLA WLASNEJ OJCZYZNY.
#663729
Yaboll | 2003-12-08 14:59:44 +0100
Wcale w uni stawka za internet nie wynosi 22%. Jest przyjete, ze podatek za uslugi teleinformatyczne wynosi w krajach unii ronowartosci stawki podstawowej.
Tak wiec jesli w polsce ta stawka siega az 22% to rowniez tyle przyjdzie nam ladowac do kapitalistycznego sadla.
Dziewne to jest bo wczesniej nasze wspaniale panstwo promowalo rozwoj takich uslug (bylismy 1000lat za murzynami - teraz jestesmy z jakies 10 :P), a nagle wszystko i caly ten naklad zostanie roztrwoniony poprzez wlasnie takie ceny zaporowe.
PS. Odnosnie cen tpsa to sadze ze jednak od nowego roku tpsa obnizy swoje stawki miesieczne za abonamet, do takiego stopnia azeby nowy podatek vat wyrownal dzisiejszy abonament brutto.
Ja glosowalem za nie, ale wam wystarczy cos obiecac i pujdziecie jak cielaki oddajac glosy. Pozatym panstwo za duzo kasy zainwestowalo w sama restukturyzacje konstytucyjno-prawnaazeby mogli sie przyznac ze Unia nam duzo nie da. O takich sprawach jak podniesienie cen zawsze informuje sie masy po podpisaniu przez nich "w ciemno" cyrografu.
#663736
aromat | 2003-12-08 15:09:22 +0100
ale z drugiej strony wejda inne firmy oferujace lepsze mam nadzieje ceny ,jakoś i co tam jeszcze....poczekamy obaczmy..
#663741
damndog | 2003-12-08 15:44:20 +0100
NIE WIERZCIE W TE PODWYZKI!!!!!
JESLI PODPISALISCIE UMOWE NA 100/MIESIECZNIE NA ROK TO BEDZIECIE PLACIC 100 I ANI GROSZA WIECEJ!!!! CO ZA BZDURA Z TYMI PODWYZKAMI :[[[?!?!?!
DROZSZE MOGA BYC POLACZENIA MODEMOWE A NIE ABONAMENTOWE BO NIE MOZNA PODNIESC ABONAMEMTU W TRAKCIE OKRESU CZASU NA KTORY PODPISALISMY UMOWE Z DOSTAWCA!! WTEDY "PROVIDER" ZLAMALBY UMOWE!!
JA BEDE PLACIC 99 BO TAKA JEST UMOWA, INACZEJ BYM SIE NIE ZGODZIL...
ps. sorki, ale chyba wszyscy zauwazyli ;)
#663752
Rozz | 2003-12-08 16:29:50 +0100
Yab napisalem ze podstawowa a nie 22%, czytaj uwaznie :)
Damn masz racje, ale ja sie naprawde nie zdziwie jak tepsa wymysli jakis kruczek zeby obejsc podpisane juz umowy.
#663760
k3m | 2003-12-08 16:43:26 +0100
"JESLI PODPISALISCIE UMOWE NA 100/MIESIECZNIE NA ROK TO BEDZIECIE PLACIC 100 I ANI GROSZA WIECEJ!!!! CO ZA BZDURA Z TYMI PODWYZKAMI :[[[?!?!?!
Nie rozumiesz czegos. W umowie [moze tylko mojej ?] jest napisana pewna stala kwota + VAT. Mozliwe, ze sie myle...
#663762
Yaboll | 2003-12-08 18:49:15 +0100
jesli masz w umowie napisana cene brutto to tylko pogratulowac :)
Niestety chce was zdziwic ale np na umowach z tpsa kwota podstawowa abonamentu jest kwota netto :)
PS. klania sie czytanie ze zrozumieniem.
#663774
katz | 2003-12-08 19:48:56 +0100
pomyslec ze glosowalem za przystapieniem do uni... LOL :D:D
#663783
damndog | 2003-12-08 20:15:02 +0100
ja tam place brutto, wiec mam gdzies podwyzke :D a nie wiem co tam tepsy pisza w swych papierach i szczerze nic mnie to nie obchodzi ;p
wszystkim abonentom telekomuny zycze wiele radosci do sylwestra wlacznie ;)
jest byk w newsie ;)
jesli z vatem 7% neo+ kosztuje 149 miesiecznie to z vatem 22% bedzie kosztowac 169! dodajemy nie 15% tylko 15 punktow procentowych!! niby szczegol, ale co tam jak sie czepiac to na calego ;)
#663787
Fractal | 2003-12-08 20:36:02 +0100
Echhh... q wa cuduja debile! W leb prac i partzec czy rowno krwawi (chyba tak to szlo =-) ) omg... co tu duzo gadac - Bo to Polska, nie elegancja Francja...
#663788
Yaboll | 2003-12-08 21:36:27 +0100
Spoks nie martw sie wejdzie nowy vat to moze dostaniesz od providera nowa umowe do podpisania :)
Bedzie sie tam pieknie tlumaczyl ze to nie jego wina, ze robi wszystko zeby obnizyc podwyzszajac jakosc, etc.. ale co on maly moze wobec ogromu sily ustawodwaczej. :P
z drogiej strony wcale nie musi podniesc cen bo juz dostatecznie duzo zarabia (np ma lacze 500kbps i dzieli to na 20 osob) i nie potrzebowac sie martiwc o zwiekszenie podaktu bo i tak wypcha sobie sadlo do pelna :)
Podpiszesz?? Czy nie??
#663795
hanti | 2003-12-08 21:46:16 +0100
od stycznia neo bedzie kosztowac 99 zl/mc czyli jesli zeczywiscie podwyzka watu wplynie na podwyzszenie ceny to i tak wyjdzie to ok 112 zl na miech ... ceny dla tych co podpisza umowe na 12mc
#663799
p5|H3ssian | 2003-12-09 09:04:30 +0100
Yaboll - masz racje, wystarczy cos obiecac i ludzie pojda jak cielaki glosowac... swiadczy to tylko o jednym, w tym kraju jest juz taka @#$%.nia, ze ludzie chwytaja sie kazdej obiecanej dupereli zeby tylko polechtac nadzieje, ze bedzie lepiej. Tak czy tak, w Polsce i tak @#$%.em wialo i wiac bedzie. A cos w tym kraju napewno sie zmieni, ale nie chce tu reklamowac zadnej opcji politycznej (choc swoja mam i bede na nia glosowal jak tylko wystartuje). Pozdro all quakers
#663816
dev | 2003-12-09 17:47:11 +0100
Ta podwyzka NIE jest przez UE. To telekomuna pod pretekstem wejscia do UE zrobila podwyzki.
#663834
Yaboll | 2003-12-09 18:44:11 +0100
W jakim swiecie ty zyjesz, czy byc moze twoja wiedza obywatelska jest na poziomie 8 latka?
#663836
Rozz_z_pracy | 2003-12-10 10:33:15 +0100
Rzeczywiscie ty cholerny psie :d
Thinking mode was disabled najwyrazniej.
#663883
fen1x. | 2003-12-10 18:33:34 +0100
jak zwykle wszystko drozeje tylko pensje stoja w miejscu ,ale co zrobic to jest Polska nie elegancja Francja...
#663985
Zaloguj się by dodać komentarz.