ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



BooM !

wto, 06 styczeń 2004 17:26:31 | Autor: bryan | Quake 3 Arena


Koniec z tłokiem , czekaniem w kolejce godzinami przez kilka rund, koniec z problemami z miejscem pod mecze ligowe i uniemożliwiającymi rozegranie ich graczami. Nie , nie wpisujemy jeszcze "killall q3ded" :) Wręcz przeciwnie - dzięki s0pEE serwery rozmnożyły się w niespotykanym dotąd tempie :) Po serwerach na s1.battle.pl , przyszedł czas na serwerek s2 , a na nim naprawdę sporo serwerów q3, oczywiśćie na pr1.32, osp1.03a i dobrym cfg. Poza quakowymi serwerami , stoją na nim również dwa Enemy Terrority , a w drodze są rtcw i ut2003. Pytacie jaka maszynka to wszystko udźwignie ? Całkiem potężna : 2x 3GHz XEON, 2GB MB RAM. Dla porównania - serwer GTV który ostatnio podzwignął 200osób jednocześnie to 2x PIII 1GHz i 1GB RAM. A teraz czas na listę , co na dzień dzisiejszy znajdziemy pod adresem s2.battle.pl:

  • s2.battle.pl:27960 - q3osp
  • s2.battle.pl:27961 - q3osp

  • s2.battle.pl:27962 - q3osp

  • s2.battle.pl:27963 - q3osp

  • s2.battle.pl:27964 - q3osp

  • s2.battle.pl:27965 - q3osp

  • s2.battle.pl:27966 - q3osp

  • s2.battle.pl:27967 - q3osp

  • s2.battle.pl:27968 - q3osp

  • s2.battle.pl:27969 - q3osp

  • s2.battle.pl:27970 - q3osp

  • s2.battle.pl:27980 - Wolf ET

  • s2.battle.pl:27981 - Wolf ET

Oczywiście nie wiadomo czy tyle quaków pozostanie na stałe, miejmy nadzię , że tak ;-) A tymczasem należą się myślę ogromne podziękowania dla s0pEE i firmy Dialog, bo takimi działaniami napewno bardzo pomagają w rozwoju scen najpopularniejszych gier sieciowych.

Logitechr4 | 2004-01-06 17:33:01 +0100

gj ;d

Gravatar

ThefasT | 2004-01-06 17:34:00 +0100

yea! w tych dziesieciu ile jest CA, ile tdm i ile ctf? nie ma zadnego na cpma!?

ognos | 2004-01-06 17:34:39 +0100

tylko szkoda ze servery sie nie ukadala wg. wielkosci scen, albo popularnosci ;)
1 server tdm, ale badzmy dobrej mysli! gj ;o
6 ca (1 na pass do ligi)
3 1v1
1 tdm
ctf i cpma serverow nie odnotowalem ;)

Pawuj | 2004-01-06 17:36:32 +0100

1 serv tdm?? troche lipa :/ 6ca!? aleeeeee lipa, przeciez ca niema sensu :)

Gravatar

ThefasT | 2004-01-06 17:41:06 +0100

6 serwow ca no buahahahahha nie moge...

skejwen | 2004-01-06 17:42:53 +0100

2GB MB RAM... hmmm... calkiem sporo ]:-> 2*10^9*10^6... eee, chyba gdzies wkradl sie chochlik, niekoniecznie drukarski...

bfr_aka_pablonzo | 2004-01-06 17:43:07 +0100

n1!!! :D

baxowy | 2004-01-06 17:43:31 +0100

a zes sie rozjebal z tym newsem :o

Gravatar

ThefasT | 2004-01-06 18:02:41 +0100

a gdzie news o sopee? :)

d4ro | 2004-01-06 18:03:40 +0100

a gdzie news rozza o sopee i jego konflikcie z messem?? czyżby pare serverów załatwiało sprawe?

Gravatar

ciem | 2004-01-06 18:05:21 +0100

aaaa bbauhahahahahaha!!! a przed chwila był news ze "sopEE to taki i taki debil"...
dobre =D

Pawuj | 2004-01-06 18:05:46 +0100

Dobra to teraz sa 4servy tdm :))))))))))))

bfr_aka_pablonzo | 2004-01-06 18:05:46 +0100

nie wiecie to sie nie udzielajcie.

serverki nice :>

bryan | 2004-01-06 18:07:38 +0100

serwery sa "pod wszystko" , czyli votowalne.

Gravatar

ThefasT | 2004-01-06 18:08:48 +0100

ktos usunal moj komentarz >> ojj...

rkniunia | 2004-01-06 18:10:41 +0100

OO jak votowalne to zafailscie tak ma byc :D GJ:)

gr. | 2004-01-06 18:12:42 +0100

Trzy czteeeryyy: Dzieeeeekuuuuuujeeeeeeemyyyyyyy :D :))

Gravatar

vult | 2004-01-06 18:13:40 +0100

gdzie news rozza ? :DDDDDD

sYnth|Bubu | 2004-01-06 18:14:37 +0100

nareszcie wiecej niz 2 servy zeby pograc :D

ognos | 2004-01-06 18:16:04 +0100

eeeeee :d
jaki news? :>
zadnego tu nie widzialem, jakies zwidy macie :o

HaSu_Szlauf | 2004-01-06 18:18:42 +0100

ktory to serwer... ctf'a... :]

Gravatar

imbaczek | 2004-01-06 18:20:08 +0100

Uh. Rozz zlobbowany :>

Gravatar

areoqs | 2004-01-06 18:20:29 +0100

mam nadzieje ze uruchomia je szybko...

Gravatar

CvX | 2004-01-06 18:23:22 +0100

OMG! ile tych serwerow!!!! :ASD

sYnth|Bubu | 2004-01-06 18:24:41 +0100

niestety rados przed wczesna :/ sv_fps 20 maja ustawione wiec lipnie sie grac bedzie :/

ca1 | 2004-01-06 18:27:12 +0100

mam pytanie do sceny? po co tyle serwoer jak na 2 moze bedo grac a reszcie 8 bedzie sie stalo , i patrzylo .....

Rozz | 2004-01-06 18:27:31 +0100

Podziekujcie bryanowi. Aczkolwiek po krotkiej rozmowie z sopeem tez nieco zmienilem zdanie. Oby nastal spokoj, gl.

b31m0 | 2004-01-06 18:32:41 +0100

a gdzie servy cpma? ://// przydalby sie chociaz jeden, przeciez u nas nie ma gdzie tdma na cpma grac :/

Gravatar

imbaczek | 2004-01-06 18:34:30 +0100

CPMA nie będzie, bo przecież lamersko szybko się ginie :/

Gravatar

v3ndor | 2004-01-06 18:34:39 +0100

dla mnie przydaly by sie przyjajmniej 1-2 serwery 1v1 z cfg ODC bo naprawde ciezko zagrac jakiegokolwiek duela na polskich serwach

wentyloddetki | 2004-01-06 18:39:18 +0100

6 serwerow CA? hehe chyba kogos rowno na rozum pojebalo , niedosc ze jest juz z 5 ktore z regoly sa puste to jeszcze wiecej ma stac wolnych boze , moze tak wszystkie na CA dac )))))

[M]aniek | 2004-01-06 18:39:34 +0100

Bog istnieje ;D

edit: na jakim CA? podobna sa votowalne, wiec co bedzie potrzeba to bedzie nie ;D

adi* | 2004-01-06 18:40:30 +0100

moim zdaniem lepiej usunac votowania i zrobic tylko server TDM/CA/CTF
naprzyklad:
3-tdm/osp
3-ca/osp
1-ctf/osp
1-1v1/cpma
1-tdm/cpma
2-1v1/osp

KUND3L | 2004-01-06 18:41:11 +0100

szkoda ze nie ma CPMA, bo z wotowanym cpma na OSP to lipa.

wentyloddetki | 2004-01-06 18:48:40 +0100

dobrze ze sa votowane bo jak 50 ludu zachce sie grac 1v1 to sobie votna i po klopocie , a jak beda tylko staly np 3 to reszte bedzie pustych , maniek wiem ze sa votowane , ale ktos wczesniej powiedzial zeby dac 6 na CA , wiec takie cos bylo by bez sensu

[M]aniek | 2004-01-06 18:53:06 +0100

Tez mi sie tak zdaje

eng | 2004-01-06 18:55:01 +0100

No niezle rozz pojechal tego sopee i slusznie . Nawet nie znajac sytuacji ktos czytajac loga juz wie prawie wszystko.Coprawda redaktorowi jkakiegokolwiek serwisu nie przystoi uzywanie epitetow w stylu kretyn czy niedorozwój ale coz :) - peace A co do serwerow, to raczej bym sie umiarkowanie cieszyl :F Przydalo by sie o ciut ciut wiecej tdm serverow i o ciut wiecej 1v1 zeby to jakos wygladalo ;o

w1n | 2004-01-06 19:08:39 +0100

:D ale zajeboza THX za te servy :), przydaja się z 3 TDM z 3 CA i z 2 TDM CPMA:D no i 2 1v1

[pogo] | 2004-01-06 19:18:06 +0100

omg ;]

Gravatar

spectrall | 2004-01-06 19:32:36 +0100

przydalby sie conajmniej jeden serv 1v1 cpma i jeden tdm na cpma, oczywiscie na tym nowym 1.2 :D

raZox | 2004-01-06 19:43:21 +0100

wszystko fajnie i bardzo sie ciesze tylko szkoda ze za samym starcie jak sie loaczylem okazalo sie ze YOU HAVE BEEN BANNED :(( , ***** extra w morde jeza , ale moze to i lepiej bo uda mi sie zaliczyc sesje ;P cya @ll

dinhkertal | 2004-01-06 19:44:53 +0100

przydaloby sie 1v1 vq3! nie ma gdzie grac na pingu 30 :)

Gravatar

pro_L0rd | 2004-01-06 19:45:43 +0100

ale numer z tym newsem rozza;d

[M]aniek | 2004-01-06 19:51:44 +0100

szkoda tylko ze tu tez mam problem z pb, jak ktos sie na tym zna to niech zajrzy na forum i mi pomoze pls

Replay | 2004-01-06 20:22:59 +0100

maly apel do sopee i prosze o wsparcie innych graczy i orga :>> chodzi o to zeby zrtobic troche serverow wlasnie 1v1... dialog mial 1 chyba a teraz nie ma zadnwego o ile sie dobrze orientuje... po co tyle CA zrobmy chociarz 2 duelowe na kazdym serverze dialoga

kaboom | 2004-01-06 20:30:30 +0100

ej co gadacie że nie ma CPMa, przed chwila sprawdzalem wszystkei porty i na 66 i 67 jest cpma,a przy okazji 68,69 i 70 nie działaja :)

Wr0|s0pEE | 2004-01-06 20:31:17 +0100

Przeciez jest vote i mozna ustawiac co sie chce

stirmal | 2004-01-06 20:31:37 +0100

Ja i tak mam tam od razu bany, to podobno od pb na serwerze. Sopee jesli tu zagladasz to prosze, zrob cos z tym pb... :/

Wr0|s0pEE | 2004-01-06 20:32:42 +0100

Sluchajcie docelowo liczba instancji q3 moze sie zmienic. Zostawie najczesciej oblegane serwery. Za to odpale inne gry

Wr0|s0pEE | 2004-01-06 20:33:39 +0100

Ok jeszcze raz skasuje bany na pb.. Idz na serwer...
pb_sv_banempty
[DIALOG]|PB|: Ban List (in Memory) has been Emptied

stirmal | 2004-01-06 20:36:33 +0100

Dzieki sOpEe... to dziala! Mam nadzieje, ze jak najdluzej...

EDIT: Przedwczesne moje stwierdzenie, znow mam bany :/ I TO SA BANY ZA NIC SOPEE, SLYSZYSZ?

sYnth|Bubu | 2004-01-06 20:52:22 +0100

jest jakis inny adress/domena/ip bo na to s2 costam mi nie wchodzi ?

michaal | 2004-01-06 21:00:42 +0100

bylo by ekstra.. ze 3 serwery 1v1 na maxclients 5;6 (bez votowania na inne tryby)
maxrate 15000, zwiekszone sv_fps na 30, max cl_maxpackets 100/125, ograniczenie na r_picmip do 5 i wylaczone CAP FPS :)

Gravatar

v3ndor | 2004-01-06 21:09:06 +0100

sopee chodzi o to aby stal staly serwer 1v1 z maxclients 8 i niezmiennymi parametrami bo votowac mozna sobie na 10 pozostalych

[M]aniek | 2004-01-06 21:09:30 +0100

Sam uzywam r_picmip 5, ale nie moge zrozumiec dlaczego wartosci powyzej maja byc zakazane?

Nikon | 2004-01-06 21:28:07 +0100

edit :P a jednak sa cpma :d oby zostaly na zawsze :D i najlepiej jak by sie wzielo cfg od OloKKM to jest masta stawiania servow i robienia do nich cpma cfg :P

finsek | 2004-01-06 21:28:41 +0100

po co tyle tych osp soppe by dal urt 1 nic by sie nie stalo ..

wuder | 2004-01-06 21:32:36 +0100

ej no kapa czemu wszystko na OSP odrazu i jeszcze nie ze stałymi ustawieniami... z 2 na TDM cpma bo kadr anie ma gdzie grać i rpzykładowo gra się TDM 6 v6 :o 1 serek na 1v 1 cpma , 2 na 1v 1 OSP , 2 na TDM OSP , 2 na CA i po jednym na CTF cpma i OSP =] a własnie mam pytanie dlaczego r_picmip powyżej 5 mialby być zakazany jak to sugerował jeden z psotujących ?? :)

bryan | 2004-01-06 21:32:50 +0100

bubu : s2.battle.pl is 217.30.129.224

ziel1na | 2004-01-06 21:47:52 +0100

no wlasnie serverki na cpma by sie przydaly :/
fajnie by bylo jakby bylo i na cpma1.11 i 1.2 i oczywiscie 1v1 i TDM :P

-koli- | 2004-01-07 00:18:04 +0100

pozdrawiam tego kolesia SopEE coś o nim kiedyś słyszałem :DDDDD

abs | 2004-01-07 02:37:30 +0100

sopee respect:> jezu jakas banda debili z esports z zoomem na czele robi z siebie żałośników:> ej po co stawiać srwery dla marginalnego modu jak im jest cpma:D ale juz koncze bo zaraz zoom przyjdzie i powie ze on ma sukcesy i ze jest wielki:D

ziel1na | 2004-01-07 07:12:26 +0100

sam jestes marginalny :/

mess | 2004-01-07 10:31:52 +0100

abs juz rozumiem dlaczego cie wszyscy tak traktuja, powodzenia zycze

viltZz | 2004-01-07 11:28:41 +0100

apropos picmipa to tez nie kumam czemu mialby byc zakazany wiekszy niz 5? sam gram na 8 bo mi tak wygodnie :-D

abs | 2004-01-07 13:51:26 +0100

mess dobrze wiesz ze to nie jest krytyka wobec ciebie:> generalnie chodzi o sposb przedstawiania tego na esports i takiej durnej troche oceny

gemi | 2004-01-07 14:20:49 +0100

Ok teraz cos od czlowieka ktory Sopeego zna dosc dobrze.
Dlaczego sopee olewa serwery, dlaczego jest taki grubianski, dlaczego nigdy nie ma czasu, dlaczego serery czasem sa kiepsko skonfigurowane... ?

Odpowiedz jest prosta - sopee pracuje jako admin, zajmuje sie serwisami przeroznymi (takimi jak www.sopee.net) i moge sie zalozyc ze ma oprocz tego jeszcze z 3 razy wiecej zajec niz tu wymienilem.

Po drugiej stronie mamy gracza... jest to zazwyczaj jakis koles z liceum/gimnazjum. Przyjmijmy ze jest to typowy "pro-lejer", jak wszscy wiedza wiekszosc takich "przypadkow" wrescz kocha sie wywyzszac i oni wogule sa najwazniejsci - reszta to "PLEBS" (jak ja to kocham)...

Teraz patrzac na dwoch takich kolesi. Obu laczy gra q3 (z tym ze jeden umozliwia nam granie w q3 i to w zajebistych warunkach jak na polske, a drugi jest tu pewnego sensu "grzybem rzerujacym na drzewie"). Ten 2 (grzyb) ma naprawde wielkie problemy w postaci laga, braku calvote, braku jakis strasznie waznych map, slabej komunikacji i niemal braku reakcji ze strony "drzewa" na jego wszelakie usilne proby "poprawienia" zycia dla "mass" (reszty grzybow).

NA KUREWSKO ZDROWY ROZUM (jezeli ktos pracowal, albo pracuje lub mial praktyki chocby w malej firmie na stanowisku admina) kto tu jest wazniejszy i kto powinien ladnie i uprzejmie sie zwracac (doda dla ulatweinia ze takie "drzewo" w ciagu dnia i nocy ma na glowie w chooooooj zajec i mase meili itp. z przeroznymi problemami, Bo pani Zdzisia nie ma papieru w drukarce, bo pan grzyb potrzebuje serwa na mecz ligowy, bo pan "plebs" dostal bana za bluzgi i flood, bo pan ktostam ma problemy z dostaniem sie na forum, itd....).
Ocene pozostawiam Wam drogi "grzybie" i "plebsie".

Wiem tylko ze jedna osoba na te wszystkie serwery to napewno za malo i sopee nie dopuszczajac innych refow albo reconow do tych serwerow (dialog) robi blad.
O wiele latwiej i przyjemniej by bylo gdyby znalazl sobie jeszcze przynajmniej 1 recona i z 2 refow (oczywiscie bardzo odpowiedzialnych i zaufanych), ktorzy mogli by robic pozadek i odciazac go od masy "niezwykle waznych problemow".

Co do "grzybow" - jak dla mnie to ludzi ktorych w wiekszosci przerasta poczucie wlasnej wartosci i przedewszystkim ambicja.

Dziekuje za uwage

Ps. Wielkie thx sopee za te serwki dodatkowe (dodam jeszcze prywatnie od siebie ze mimi wielu problemow i tego ze czasami mnie maxymalnie wkuriwasz to Cie szanuje za to co robisz - respect!)

gemi | 2004-01-07 14:23:32 +0100

dodam tylko ze ten komentarz jest bardziej do newsa z esportu niz do tego tutaj ... dziekuje :>

cry | 2004-01-07 14:31:47 +0100

Jaki jest, taki jest bo każdy ma swój charakter.
Polska scena q3 byłaby bez niego dużo biedniajsza.

Tak 3maj !
Respekt !

SL4VE | 2004-01-07 16:14:57 +0100

Gemi, ale jak już zdecydujesz się coś dla kogoś zrobić to zrób to uprzejmie, a nie okazując komuś, że jest dla Ciebie plebsem.

Gravatar

nowe_konto_mamD | 2004-01-07 16:37:37 +0100

sOpEE pozdrowienia... kupisz mi nowy komputer? =)... Dziękuje za uwage, to wszystko, do domów! =)...

Gravatar

nowe_konto_mamD | 2004-01-07 16:42:13 +0100

Gitara by było tak...
MaxLudzi 4-6... wotowanie na TL jedynie i mapki niektóre... np pro6 osp8 ztn3 itp. i deluxe by się grało =)...

gemi | 2004-01-07 17:07:41 +0100

slave widze nic a nic nie zrozumieales z mojej wypowiedzi ... :(

Gravatar

Chingachgook | 2004-01-07 17:59:54 +0100

2x PIII 1GHz i 1GB RAM to miałem w tamtym roku jeszcze hehe wyrwałem to za 700 zł !!! Niestety po 2 miesiącach musiałem sprzedać bo coś się knociło. Jak się potem okazało to był mój matrox który korzystał z biosu płyty głównej a ten nie pasował. Teraz żałuję sprzedaży. :D

Gravatar

nowe_konto_mamD | 2004-01-07 19:52:36 +0100

A mi sie w ogóle dołączyć do żadnego z tych server'ów nie chce =(...

Gravatar

StaryOrgowicz_14 | 2004-01-08 01:18:01 +0100

TOYA juz cie goni mamy tez mocnego kompa nie tak ale... ATHLON 2.0 MHZ 1 MB ramu i do tego TOYA ma tylko jeden serwer mniej:))

[M]aniek | 2004-01-08 10:11:44 +0100

Moj kalkulator ma wiecej ;D

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. Requiem napisał post: Cały czas :D Napisz swoje wspominki z tamtych lat! / Stara gwardia
  2. baks stworzył temat: Stara gwardia
  3. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  4. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  7. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  8. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  9. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  10. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  11. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  12. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  13. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  14. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  15. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63