ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Ciekawostki ze świata E-Sportu

czw, 14 lipiec 2005 03:05:58 | Autor: Mav_8217 | Quake 3 Arena


Niestety w tym dni nie wydarzyło się coś o czym mógłbym napisać newsa, w pełnym tego słowa znaczeniu. Jednak zaistniało kilka bardziej... lub mniej poważnych sytuacji, które warto opisać i jako, że nie są to tematy nadające się na oddzielne, szeroko opisane wiadomości, postanowiłem je po prostu wrzucić do jednego, wielkiego, wesołego kotła. Wszystkie prezentowane z prawej strony fotk pochodzą oczywiście z Electronic Sports World Cup, którego nigdy za wiele! Tak więc, aby oszczędzić Wam dalszej zwłoki - zaczynajmy!

  • Pierwszą ciekawostką, którą mam zamiar opisać dzisiejszego wieczoru będą kłopoty pewnych Europejczyków w USA. Jak wszyscy interesujący się E-Sportem w ogólnym jego słowa znaczeniu a nie tylko Quake'iem III wiedzą, że równocześnie z Electronic Sports World Cup toczyły się w Stanach zawody CPL Summer 2005. Co prawda zostały one zdziesiątkowane przez Ligarenę. Kolejne edycje CPL Summer przyciągały wielką ilość graczy z całego świata. Tym razem przez konflikt terminów obu imprez, który by the way, opisywałem w swoim pierwszym newsie na tym serwisie, wszyscy czołowi gracze świata musieli zdecydować gdzie chcą jechać - do Paryża czy do Dallas. Wybór był prawie oczywisty dla wszystkich, którzy mieli okazję pojechać na oba turnieje - wybrano ESWC. Jednak na ESWC trzeba było się najpierw zakwalifikować. Ci, którzy nie byli w stanie tego uczynić lub po prostu nie byli zaproszeni, jeśli tylko mieli taką możliwość wybrali się do kompleksu Gaylord Texan.

Nie dla wszystkich ta podróż zakończyła się pomyślnie. Okazuje się, że Holendrzy z klanu mTw.ATI grających w Counter-Strike: Source oraz serious|MaDDoG, nie będą chyba wspominać podróży do domu dość dobrze. Otóż wydarzyła im się historia wprost jakby żywcem wyjęta z doskonałego filmu - Terminal. Spóźnili się oni zaledwie kilka minut na samolot z Dallas do Houston a przez to, kiedy już do Houston dotarli... nie zdążyli na samolot do Amsterdamu. Przez to, byli oni zmuszenie spędzić ponad 24 godziny na następny samolot lecący w tym kierunku. Okazuje się, że tuż przed odlotem tej maszyny nad lotniskiem rozpętała się dosyć pokaźna burza. Pomimo tego, bohaterowie tej historii, nie tracili nadziei na odlot jeszcze tego samego dnia. "Pogoda w końcu ulegnie zmianie i odlecimy" - pewnie sobie myśleli.

A jednak - w ich samolot nagle uderzył piorun i maszyna do dalszych wojaży się już nie nadawała! To dopiero pech... Dzisiaj są już w domu... po 4 dniach kampowania na lotnisku i ostatecznym 8-godzinnym locie do... Londynu. GG!

  • Najnowsze badania naukowe dowodzą, że długotrwałe obgryzanie paznokci powoduje raka i choroby papierosów:

  • Niewiele osób zapewne wie, czym jest bug, który zapewne po ostatnim ESWC zostanie ochrzczony nazwą "ez bug". Otóż w meczu cooller vs fox @ q3dm13 wystąpił błąd gry, polegający na tym, że cooller nie otrzymał obrażeń z wystrzelonej rakiety, który wybuchła bardzo blisko jego nóg. Splash damage, tak jakby nie zaskoczył. Fox zaraz potem włączył timeout i zgłosił wszystko administratorom. Nie zgłaszał on jednak prośby o powtórzenie spotkania, tylko przedstawił im całą sytuację a administracja na czele z bardzo rozważnym Lord Fuckiem po prostu dali zawodnikom dokończyć mecz. Przypomnijmy, że było to bardzo ważne spotkanie, ostatniej kolejki drugiej fazy grupowej a Fox je ostatecznie przegrał. W meczu socrates vs Keeper @ hub3aeroq3 taki bug także miał miejsce, jednak ten mecz powtórzono z uwagi na to, że występował on dużo częściej i miał spory wpływ na wynik spotkania. Tak czy owak, zapraszam do własnoręcznego ocenienia sytuacji z pierwszego z opisywanych spotkań:

  • **[ Pov Fox ]

**
* [ Pov Cooller ]

Takie sytuacje miały też miejsce w przeszłości. W jednym ze spotkań z poprzednich edycji EuroCupa, unr-Luke rocketjumpował bez straty hp i nie otrzymywał obrażeń zadanych ze splash damage'u. Czy na scenie są jeszcze osoby pamiętające Blue Buga? Ew. pummelowanie na pro-q3tourney4 czy pro-q3dm6 zawodnika z drugiego końca mapy?

  • I ostatni mały bonusik na dzisiaj. Niedawny zwycięzca turnieju Quake III Arena Masters na Electronic Sports World Cup 2005 - Cooller udostępnił swój config z tych zawodów. Właściwie, to pożyczył on Pendrive'a od iTG'ReDeYe, żeby ten mały pliczek CFG ze sobą przenieść na komputery na których będzie grany finał i zwracając Memory Sticka, nie usunął tego małego, ważącego zaledwie kilka kilobajtów pliczku. Oczywiście Redeye wiedział co z nim zrobić - udostępnić go szerokiej publice!

  • Enjoy!

Mam nadzieję, że taka forma przekazu informacji będzie odpowiadać większości czytelników. Proszę tylko, aby wszelkie uwagi jej dotyczące wypisywać w komentarzach. Tam też proszę pisać, czy chcecie, żeby kiedyś powtórzyć ten mały eksperyment!

Mav_8217 | 2005-07-14 03:07:07 +0200

jedyna wada takiego rozwiązania: news może się lekko pieprznąć przy jakiś rozdziałkach innych niż 1024x768. Niestety - nie znam dostatecznie dobrze HTMLa, żeby w obu kolumnach ’zmusić’ fotki i tekst do upychania się na samą górę :)

ATi | 2005-07-14 04:00:45 +0200

""

chyba tak mav - co do samego newsa to pr0 :)

Pheu | 2005-07-14 04:19:43 +0200

nomanie no beka :)))))

bizarre | 2005-07-14 07:30:23 +0200

te cfg coolera ... na lanie ping 0 na necie 999 :D , co tam trzeba zmienic :Q

furi | 2005-07-14 07:44:19 +0200

Pozytywny przekaz :D Fajoskie :>

[M]aniek | 2005-07-14 07:55:43 +0200

juz zjechalem go za bledy na gg haha :)

Gravatar

cin | 2005-07-14 08:52:59 +0200

fazz na tym zdjeciu był chyba pojarany :DDDD

raZox | 2005-07-14 09:02:56 +0200

news bardzo fajny, na poziomie, jeden z lepszych jakie ostatnio czytalem :)

d00mer | 2005-07-14 09:39:37 +0200

jest spoko Mav

pepz | 2005-07-14 09:45:04 +0200

lam i cl0ck jacys popier.doleni? :D
ps. GJ mav, jak zwykle! :*

SL4VE | 2005-07-14 10:03:58 +0200

Redeye = dupek? :D

czm z żubrówką rox :D

MaS | 2005-07-14 10:13:35 +0200

hehehehe... pro foty :)

Gravatar

m4r | 2005-07-14 10:27:09 +0200

Mav jak zawsze na wysokim poziomie:) gj

d00mer | 2005-07-14 10:33:27 +0200

kurde nie popatrzylem! Zubrówka!

teo | 2005-07-14 10:38:21 +0200

trzeba było dać fotke stopy czm’a :( ;asdsdad a tak to ładny news ^^

Gravatar

n3ku | 2005-07-14 10:43:29 +0200

ale ten czm jest brzydki :|

gr. | 2005-07-14 10:52:39 +0200

no mi na 1600x1200 totalnie sie rozdupcyl :C mam taka mega pustke na samej gorze i dopiero po kilku linijkach zaczyna sie news ale fakt na 1024 wyglada normalnie
ten bug z huba i dm13 to lol

dinhkertal | 2005-07-14 10:56:19 +0200

rozjebało mnie mortal kombat :DDDDDD dawajcie to na sotd :D

Gravatar

kebab | 2005-07-14 12:38:12 +0200

bez kitu clock i lam to na tej fotce wygladaja jak zywcem wyjeci z jakiegos gejowskiego pisma :D

dinhkertal | 2005-07-14 13:06:10 +0200

ta :D owned :ASD Róbcie jakiś turniej w warszawie w @#$% :D

m1ru | 2005-07-14 13:19:28 +0200

rofel mortal kombat ;asd

gr. | 2005-07-14 13:56:54 +0200

ej nie no nie moge patrzec jak ruscy graja z klawiatura na kolanach :D:d;d:D:D:d;D

[M]aniek | 2005-07-14 14:41:14 +0200

gram tak od tygodnia :) wiecej miejsca na biurku

dinhkertal | 2005-07-14 14:52:32 +0200

gosu a widziałeś jak zik gra?:D

jarq. | 2005-07-14 15:00:00 +0200

chowają tą klawę pod biurko zeby nie widac bylo jakie tricki paluchami robią :P ..

[M]aniek a tez masz taka czapeczke jak cooler, broodke jak prozak i bomble na stopach jak czm? - jesli tak to juz w ogole gra ci sie extra! ;)

kos | 2005-07-14 15:19:57 +0200

Carmack odwalił tam kawał niezłej roboty i jeszcze film robi, jak tylko się ukaże to ściągam bo widziałem jego film z ESWC 2003 ownz ;)
edit. ja gram z klawą praktycznie na nogach ;) od samego początku

rAko | 2005-07-14 15:23:07 +0200

Taki news - bardzo dobre rozwiazanie. A te fotki.. :D Karate rox.

civ|taboo | 2005-07-14 15:46:15 +0200

Kos "praktycznie" na nogach.. mhm to na czym Ty ją trzymasz :p ? Btw. Mav bardzo dobry nius, właśnie na takie czekam na tym serwisie ;} GW

gr. | 2005-07-14 15:49:43 +0200

nie gosu a gr
nie widzialem a jak gra moze jakies foto? chyba gorzej niz ruscy sie nie da w kazdym razie juz sie boje =)
ps. jakby co to w w3tft sie nie da grac z klawiatura na kolanach

plej | 2005-07-14 18:05:15 +0200

Zajebisty news... GJ Mav

rzu | 2005-07-14 19:00:36 +0200

widać że nius pisany w środku nocy :f
zabiło mnie zdanie "który by the way, opisywałem w swoim.." to być cool trendy & jazzy! ou jea!

[M]aniek | 2005-07-14 19:06:41 +0200

trudne dni? wez ibuprom teraz w nowym wiekszym opakowaniu, 50 tabletek (starczy na dluzej)

rzu | 2005-07-14 19:25:46 +0200

maniek - starczy, i to chyba już od dłuższego czasu, to ty masz uwiąd!

[M]aniek | 2005-07-14 20:52:56 +0200

oj rzurzu ;u

chcialoby sie powiedziec: wielcy gracze graja z klawiatura na kolanach, najpierw cooller, teraz maniek, cos w tym musi byc

Mav_8217 | 2005-07-14 20:53:32 +0200

Dla niekumatych - rzurzu nigdy się nie podobało to, że używam w swoich newsach anglicyzmów. O czym zresztą poinformowała mnie w bardzo... no powiedzmy, że zabawnym stylu na gg =o

Niestety - jak niektórzy forumowicze zapewne wiedzą, jestem totalnie zboczonym brytanofilem, więc chyba nie da rady zmienić mojego stylu pisania. Zresztą... inglisz jest już w programie nauczania w podstawówkach, so who cares? ;)

Yeltzyn | 2005-07-14 20:58:37 +0200

Lol @ cfg:

  1. Nie jest to kompletny cfg.
  2. Cooller gra na invercie! >> omg, jak on robi cjumpy ??
  3. GPU -> GF 6600, a koles gra na r_mode 3

Mav_8217 | 2005-07-14 21:13:48 +0200

  1. Tak, jest
  2. invert jest spoko - prawie połowa graczy na nim gra bez względu na to jak Tobie się to wydaje zboczone ;). Po prostu im to bardziej pasuje, sam kiedyś na nim grałem
  3. W dzisiejszych czasach nie ma to żadnego znaczenia, bo praktycznie na każdym kompie jest 125 fps. Brak powiązania jednego z drugim. Po prostu on lubi grać na r_mode 3.

Gravatar

chujzordon | 2005-07-14 21:37:14 +0200

  1. A co? Myślałeś, że za darmo da Ci full? Na eBay’u masz, 20$ :P
  2. Też kiedyś grałem, teraz się brzydze, ale czemu niektórzy mają MX 500 a niektórzy IE? Bo ktoś chce tak a nie inaczej - inwerencja myszy.
  3. Zaczął grać na takiej rozdzielczości, nie potrzebuje zmiany, widać mu to pasuje i jak sami wiemy dobrze mu idzie :D

kos | 2005-07-14 21:41:19 +0200

  1. i @#$% =DDDd
  2. widocznie umie =[
  3. no i co ;d

[M]aniek | 2005-07-14 21:46:43 +0200

  1. a czego tam brakuje? binda z gola baba? chyba tak
  2. raz od tylu raz od przodu
  3. na nizszej rozdzielczosci mozna wyciagnac wieksze odswiezanie, akurat ma w cfg tak jak ja r_displayRefresh 120 i com_maxfps 120 synchronicznie hrhr
  4. sruuuuuuuu

dinhkertal | 2005-07-14 21:47:49 +0200

  1. cześć
  2. owszem
  3. niestety ? ;o

gosu , gr myślisz że ja @#$% wiem które to nick :D Niestety nie spotkałem się z fotą zika jak gra :D Wystarczył mi jego widok jak grał z g0ralem na l4f w zeszłe wakacje: noga na nodze,klawa na kolanach,słuchawki jak podłączone wogóle były to i tak leżały na stole i jesio ciągle się odwracał i mjowi coś opowiadał :D ja za to śmiesznie gram u siebie, normalnie wszystko leży na stole ale siedze bokiem bo mi tak wygodnie :D tylko że szyja boli od patrzenia w lewo

jordan | 2005-07-15 12:33:44 +0200

Ma ktoś linka do fotek z ESWC ? Jak są gdzieś of course. >;-)

plej | 2005-07-15 12:40:22 +0200

@ www.gejowo.pl ;)

Yeltzyn | 2005-07-15 14:03:08 +0200

Maniek, Kos, Dare, Mav:

chmm, powiedzcie mi gdzie jest w tym cfg opis do funkcji: k, ton, vdn, vup ?? (dwie ost. do glosnosci, a pozostale ??)

Na iwercie cj trzeba wykonywac w odwrotna strone (ruch myszka zgodnie z zegarkiem, na ekranie wychodzi przeciwnie do zegarka). Sam kiedys gralem na inwercie, ale sie przestawilem, bo nie potrafilem doskoczyc do rg na dm6.

Mav: ty grasz q>left w>for e>right s>back, co jest tez mniej popularnym stylem niz klasyczne awsd. Ciekawe jak sie na tym gra?

Maniek: po co r_mode3+refresh120, jak mozna r_mode7+refresh100 ? Mi te drugie ust. osobiscie lepiej odpowiadaja.

Gravatar

voodoo|seRious | 2005-07-15 14:14:35 +0200

news jak najbardziej udany i mily dla oka .
powtorki takich "pigułek" informacji mile widziane.

Mav_8217 | 2005-07-15 17:31:34 +0200

"r_mode 7"

rotfl omg asd lmao lol pzu pko zus

Yeltzyn | 2005-07-15 21:51:53 +0200

Mav: "r_mode 7" > 1152x864. Nie wiem co ci nie pasi ?

//No chyba ze grasz 400x300, zeby modele zajmowaly pol ekranu.

Gravatar

voodoo|seRious | 2005-07-15 22:41:51 +0200

omg jaka rozdzialka ;]:D:D:D

eng | 2005-07-16 13:35:29 +0200

no Borys jak to Borys - lubi duze rozmiary ;D

coolfon | 2005-07-18 13:49:03 +0200

r_mode 3 to wieksze modele?
doh doh... nie wiedzialem ze quake do gra 2D...

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63