ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Ciekawostki ze świata E-Sportu #4

śro, 24 sierpień 2005 02:44:25 | Autor: Mav_8217 | Quake 3 Arena



Istnieją mniejsze kłamstwa, większe kłamstwa i statystyka. Być może natknęliście się kiedyś przypadkiem na to stwierdzenie i rzeczywiście coś w nim jest. Prawdy ukryte w liczbach mogą być dla niektórych osób lub w niektórych przypadkach wyznacznikiem jakiegoś pewnego stwierdzenia. Inni, nie zwykli wierzyć liczbom i lekceważą je, polegając na własnej intuicji. Co prawda nie wszystkie, ale niektóre z Ciekawostek ze Świata E-Sportu dzisiaj Wam zaserwowanych opierają się właśnie na liczbach i przez liczby się tutaj znajdują.

Przy okazji wielkie podziękowania należą się dla naszego ORGowego bazgroły. GoŁY - dzięki za graficzkę!


  • Napalona dziewiętnastka. Pierwsza informacja jest bardzo radosna. Mistrz Świata Quake III Areny i przez wielu uważany za największego gracza wszechczasów gracz Trzeciego Wstrząsu - Anton "Cooller" Signov obchodził 5 sierpnia swoje 19 urodziny. Oczywiście pragnę życzyć mu Wszystkiego Najlepszego i żeby w końcu nieco przybrał na wadze, bo wygląda jak śmierć. Trzeba przyznać, że spory kawałek ze swojego życia, łącznie z wkroczeniem w dorosłość poświęcił właśnie Quake'owi i pewnie stąd taka nietypowa wzmianka. Fotografię z imprezy urodzinowej i ceremonii wręczenia szczególnego prezentu dla Coollera od Polosatiy'ego widać z prawej strony.


  • 168kB. Taką właśnie wielkość ma tekst napisany przez redaktora zaprzyjaźnionego serwisu - eSports.pl, Lecha. Na pewno pamiętacie go z tego, że formalnie prowadził on naszą reprezentację w ostatnim Nations Cupie. I to jak... drugie miejsce to przecież największy sukces polskiego TDM w Quake'u III kiedykolwiek. Lecho oddał prawdziwy hołd dla wszystkich zawodników Polskiej Reprezentacji Narodowej, najpierw opisując całą drogę od zostania nominowanym kapitanem i organizację draftów, potem skupiając się na poszczególnych spotkaniach aż do dodania małego bonusu w postaci profilów wszystkich zawodników naszej Reprezentacji. Nie zraźcie się wielkością tego artykułu - czytając go na pewno będziecie się świetnie bawić. Można sobie przypomnieć wszystkie emocje, jakie można było przeżywać podczas oglądania tych jakże pamiętnych spotkań na GTV. Od totalnej irytacji spowodowanej kolejnymi walkowerami poprzez lekki uśmiech po pierwszych obiecujących spotkaniach aż do totalnej euforii, jaka zapanowała np. po meczu z Holandią. Chłopaki odwalili naprawdę świetną robotę i należy im się za to ogromny szacunek - więc proponuję okazać go i poczytać nieco o ich perypetiach tutaj:

  • Złoty srebra smak... @ eSports.pl by Lecho


  • 15 000 dolarów. Tyle wygrała g0d-Missy za zwycięstwo w zawodach Inaugural Ms. QuakeCon 2005. Niewiele osób wie, że historia całego konkursu zaczęła się od kilku zapaleńców, którzy w Internecie opublikowali zdjęcia dziewczyn spotkanych w Teksasie i wszyscy mogli zagłosować na Ms. QuakeCon. Kobietom bardzo nie spodobało się to, że traktuje się je zupełnie przedmiotowo a wygrać mogła jakaś typowa "lalunia", która nawet nie grała a akurat pojawiła się na Lan Party przypadkiem. Rok później urządzono już normalne zawody Ladies-Only. Jednak dopiero w 2005 zawody stały się jedną z oficjalnych dyscyplin na QC i co ciekawe... wyparły całkowicie zignorowanych z tej racji samców, dla których nie urządzono podobnego - oficjalnego turnieju. Do widzenia ZeRo4 i czm. Teraz przyszedł czas na Trito i Ms.X. Czy to tym razem panów zaczęto dyskryminować? Czy poziom umiejętności i dawka adrenaliny zaserwowanej widzom, jakie umiały wytworzyć Panie była adekwatna do wygrania aż tak wielkich pieniędzy? Polemika trwa na stronie www.GGL.com. Zapraszam do przeczytania tym razem kilku Anglojęzycznych lektur. Jako dodatek, dorzucę jeszcze wywiad z zamykającą podium - g0d-trito:

  • **Discrimination @ GGL.com by Carmac

**
* **QuakeCon Females Battle Backlash @ GGL.com by Cursive

**
* g0d-Trito Interviev @ PlanetQuake3 by RogeR1

  • Ta jedyna. Czy wierzycie, że niektóre rzeczy przynoszą Wam szczęście? Czy sądzicie, że tylko obecność czegoś w pełni materialnego może dać Wam jakiegoś dodatkowego kopa? Czy coś takiego jest w stanie Was podbudować na duchu? Przecież np. Fatal1ty zawsze jeździ na turnieje ze swoją maskotką. Cooller na ESWC ani przez chwilę nie został przyuważony bez czapeczki, jaką w Los Angeles zafundowała mu Global Gaming League.

h'av3k jednak ich wszystkich pobił na głowę. Okazuje się, że sukcesy we wszystkich swoich duelowych turniejach to nie przypadek. Na trzy swoje ostatnie, duże LANowe imprezy pojechał... w tej samej bluzie! Najpierw cGc gdzie zaprezentował się dobrze, ale jednak były to zawody drużynowe a potem już totalny sukces w Lublinie i dwa miesiące potem w Sandomierzu! No to teraz wiemy, dlaczego inni zawodnicy byli bez szans. Po co ściągać sobie jego config, po co kupować tą samą myszkę i podkładkę co Maciek? Kupcie sobie taka bluzę! Dla wszystkich zainteresowanych, fotka z prawej.

  • Tanioszka. Na koniec dzisiejszego odcinka rzecz, która na pewno ucieszy wszystkich nie narzekających na nadmiar gotówki. Czy wiecie, że sześciu najlepszych Quakerów świata toczy mecze o dziesiątki tysięcy dolarów na myszkach, które w Polsce nie kosztują nawet 80 złotych? Porównajmy:
  1. Cooller - MS Wheel Mouse Optical - 51zł
  2. Czm - Logitech mx300 - już nie produkowana
  3. Fox - MS Wheel Mouse Optical - 51zł
  4. Socrates - MS Wheel Mouse Optical - 51zł
  5. / 6. Jibo - MS IntelliMouse Optical - 75zł
  6. / 6. Toxic - MS Wheel Mouse Optical - 51zł

Czy dalej uważacie, że aby być dobrym, trzeba wydawać setki złotych na sprzęt najwyższej klasy? A może jednak sprzęt najwyższej klasy można dostać za tak okazyjną cenę? Radzę się nad tym troszkę zastanowić, bo warto czasami zaoszczędzić te kilka złotych... i wydać je na porządne słuchawki.

I mała premiera w Ciekawostkach ze Świata E-Sportu: Coś do poduszki - czyli zbiór kilku ciekawych tekstów i linków także wartych wzmianki, które ze względów objętościowych nie znalazły się w tekście.

**
* **Tricking iT2 Sweeps Five Llamas @ GGL.com by Carmac

**
* **Purri: "I Didn't Come For The Money" @ GGL.com by Cursive

**
* **Nagrania z finału turnieju Doom 3 @ QuakeCon w filmie

**
* **CPL Quake 4 poll for WT2006

**
* LAN4FUN6 - The Movie!

RauL | 2005-08-24 03:24:40 +0200

nice work mav ;)

p0nchek | 2005-08-24 03:31:44 +0200

co to za sexowna para na dole po prawej? :P
btw. mav gj :)

Mav_8217 | 2005-08-24 03:45:28 +0200

prosimy czytać opisy do zdjęć :)

trito i forever ;)

d4widoV | 2005-08-24 08:19:37 +0200

ta fotka z colem i polem to stara jak swiat :S z qlan 1 :Q ale news wypas , gj :)

nord | 2005-08-24 08:37:36 +0200

ładny news gj.

pepz | 2005-08-24 08:58:32 +0200

banany ownz :DDDDDDDDDDD
i cenzura ;xxxxxxxxxxxxx
GJ mav :> zaraz bede czytac lecha :p

d00mer | 2005-08-24 10:05:04 +0200

omg czytałem wczoraj ten txt lecha, masakrycznie dlugi jak na artykul na esp.pl :D

btw, GJ Mav

GoLY | 2005-08-24 10:48:21 +0200

swietnie! brawo dla tego pana w bródce! :D

Gravatar

avek | 2005-08-24 10:55:06 +0200

ty bez kitu ja w tej samej bluzie bylem na 3 turniejach aashdashashdas ale jaja :D

Gravatar

rutt | 2005-08-24 10:55:54 +0200

fajnie sie czyta, czm ma spoko myszke jak ja :D MS Wheel Mouse Optical fajna

kosob | 2005-08-24 11:11:20 +0200

a ja myslalem ze banany to rosna na drzewach... (;~

... chyba, ze to chikita

bryan | 2005-08-24 11:25:11 +0200

6 za newsa ;)

Gravatar

Mani | 2005-08-24 11:27:56 +0200

nice news, zreszta jak zawsze

Tramal | 2005-08-24 11:41:53 +0200

ooooo Mr Szakal na fotce z piękną dziarą na ramieniu ;) :) :) Pozdro 4U !!!!!

Mav_8217 | 2005-08-24 12:18:34 +0200

davidov - ciiii ;)

gr. | 2005-08-24 12:31:24 +0200

trito na tle tamtych dwoch kolezanek z klanu to miss e-sportu

olek | 2005-08-24 12:37:58 +0200

co z newsem o Lan Party 3 w Kole?
Szakal, Mav, bedziecie? :P

gr. | 2005-08-24 12:40:19 +0200

ps. daj jeden enter przed akapitem o kolumnie lecha bo zdjecie sie nie miesci w wyjustowaniu do prawej
pps. ten w zielonym to lecho ?:p

GaD | 2005-08-24 12:49:21 +0200

Skoro mowisz o coollerku i jego wadze, to bys powiedzial tez o tym gosciu z tatuazem q3, tez poswiecil zycie gierce, tylko bez wiekszych sukcesow AS;dasdas..ale spoko coolacka dziara mozna nadrabiac ;asd

Mav_8217 | 2005-08-24 12:53:51 +0200

gr - właśnie zauważyłem, że wszystko zależy do rozdziałki =o Ale ok, dałem bo to i tak nie ma praktycznie żadnego znaczenia dla ludzi z mniejszą.

olek - dopiero teraz maila sprawdziłem =o Raczej nie będziemy, bo najzwyczajniej na świecie - nie mamy transportu :/ Znajomi okazali się pałkami, które nie chcą pożyczyć samochodu. Ew. ja mogłem załatwić znajomego... z pod wawy i trzeba by mu zapłacić za palyfko oprócz trasy snd>koło jeszcze za trasę wawa>snd :/ A z rolem, to sam wiesz....
Była jeszcze ostatnia szansa na to, że moja samica naczelna kupi samochód w tym tygodniu, ale to jej już porządnie wybiłem z głowy bo jeśli już coś takiego się kupuje, to najzwyczajniej na świecie wybiorę się do Niemiec/ktoś się wybierze i sprowadzi sie coś porządniejszego.

Szansa cały czas jest - cośniecoś kasy mamy, ale po prostu z transportem lipa :/

Cholera a tak chciałem tam pojechać ://///

gad - wierz mi, bardzo trudno o nim powiedzieć, że "poświęcił życie gierce" :D

sYnth|Bubu | 2005-08-24 13:04:20 +0200

Ta kolumna lecha jest chyba tak dluga jak "Pan Tadeusz"
:O

k3m | 2005-08-24 13:13:01 +0200

Takie ciekawostki mi sie podobaja, dobra robota.
Bubu: Ta...pewnie cale wakacje siedzial w domu i pisal ;d

olek | 2005-08-24 13:49:37 +0200

Mav - trzymam kciuki, trzymam, ze carmack mać!

a co z newsem? :P
szakal z dziarą pójdzie na SOTW w podserwisie o IU :D
ale to po Lan party :D

pepz | 2005-08-24 13:54:04 +0200

ten artykuł lecha, to z całą pewnością najlepszy tekst jaki czytałem na necie od 3 lat :p

Gravatar

voodoo|seRious | 2005-08-24 14:29:06 +0200

i napewno jest ladniejszy od Pana Tadeusza ;]

gr. | 2005-08-24 15:12:08 +0200

czemu nikt nie podziela mojej opinii ze trito jest ladna w porownaniu do missy i ms.x gopher ma cos z oczami albo jest desperatem -__-

ps. nie to zebym cos sie burzyl ale zastanawia mnie ta jednostronna platoniczna milosc do esp ze strony orga zawsze piszecie zaprzyjaznionego serwisu i wazelina a oni nigdy tak nie pisza chyba nie kochaja orga tak jak org kocha esp pis platforma lpr czekam na dzien gdy na esp zobacze tekst (...) na zaprzyjaznionym orgu blablabla (...)

Gravatar

Fabian | 2005-08-24 15:45:26 +0200

"Skoro mowisz o coollerku i jego wadze, to bys powiedzial tez o tym gosciu z tatuazem q3, tez poswiecil zycie gierce, tylko bez wiekszych sukcesow AS;dasdas..ale spoko coolacka dziara mozna nadrabiac ;asd" (c) gaD

OWN3D !

GaD | 2005-08-24 16:36:54 +0200

"czemu nikt nie podziela mojej opinii ze trito jest ladna w porownaniu do missy i ms.x gopher ma cos z oczami albo jest desperatem -__-"

gr bo jako jedyny nie napisales ze esport jest fajowy ;asd

p0nchek | 2005-08-24 17:01:50 +0200

gr przynajmniej teraz nie mozesz nazekac ze masz 13 komentarz :p

Gravatar

Fabian | 2005-08-25 09:26:00 +0200

ehm yhm uhm, a teee dwa bananki co robiąąąąą ?

sYnth|Bubu | 2005-08-25 10:16:20 +0200

Cenzure masz to chyba jasne : P

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63