ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



ClanBase Nations Cup vQ3 TDM - Szwecja vs. Rosja

sob, 18 czerwiec 2005 11:22:12 | Autor: MaS | Quake 3 Arena

Dość długo, bo aż dwa tygodnie musieliśmy czekać na tą chwilę. Już jutro odbędzie się drugi półfinałowy mecz w ósmej edycji ClanBase Nations Cup vQ3 TDM ! Na przeciwko siebie staną dwie znakomite reprezentacje : Szwecja vs. Rosja. Oba państwa mają w swoim zapleczu świetnych graczy, którzy z pewnością pokażą na co ich stać. Spotkanie to jest dla nas bardzo interesujące, ponieważ zwycięzca zagra z reprezentacją Polski w finale !

W poprzednich edycjach "Pucharu Narodów" górą była ekipa ze Szwecji, która wygrała większość spotkań. Warto wspomnieć, iż w pierwszej części NC (w finale) spotkały się właśnie te dwie drużyny. Wygrał wtedy zespół Szwecji i to dość sporą przewagą fragów - click. Lecz było to bardzo dawno i nie należy kierować się tym wynikiem. W późniejszych edycjach Rosjanie i Szwedzi spotykali się dość często, zarówno w grupach, jak i w playoffach. Jedynie w VII części NC zabrakło Rosji, którzy w ogóle nie brali udziału w tej imprezie. Dzisiaj gracze obu państw stanowią siłę swoich reprezentacji. Są to zawodnicy z najwyższej półki, którzy występują w bardzo dobrych klanach, takich jak - rosyjski Rush 3D czy też zwycięzca ostatniej edycji OC, teamu Eyeballers. A oto spotkania, które rozegrała Rosja i Szwecja w tegorocznym Nation Cupie:

.:: Szwecja :
vs. Francja - 3:2
vs. Finlandia - 2:0
vs. Chorwacja - w/o
vs. Islandia - w/o

.:: Rosja :
vs. Niemcy - 3:0
vs. Polska - 0:2
vs. Słowacja - w/o
vs. Serbia i Czarnogóra - w/o

Rosja ma w swoim dorobku wiele sukcesów. Jeśli chodzi o CB Q3 to zajmowali wszystkie miejsca na podium. W 2002 roku przegrali w finale ze Szwecją i ostatecznie uplasowali się na drugiej pozycji. Natomiast w 2004 roku zajęli miejsca: trzecie (w lutym) i drugie (w czerwcu). W przedostatniej edycji Rosjanie nie brali udziału w Pucharze Narodów, co spowodowało wtedy wielki rozczarowanie ze strony ich fanów. Teraz "powrócili" do gry i radzą sobie bardzo dobrze. Niestety znaleźli się w grupie, w której mecze były rozgrywane sporadycznie - duża ilość walkowerów. W rezultacie spotkali się jedynie z Polakami. Wszyscy wiemy jak zakończyło się to pamiętne spotkanie. Reprezentacja Polski wygrała 2:0, jednak porażka wystarczyła Rosjanom na awans do playoffów... ich kolejni rywale - Słowacja oraz Serbia i Czarnogóra oddali mecze walkowerem. W ten sposób Rosja zajęła drugie miejsce w grupie. Kolejną fazą był ćwierćfinał (playoffy), w którym Rosjanie gładko wygrali z bardzo dobrze radzącą sobie w grupie ekipą Niemiec. Z pewnością Jibo oraz Cooller będą chcieli poprowadzić swoją reprezentację do zwycięstwa... czy im się to uda ? To się okaże już jutro. ..:: #team-russia

Rywalem Rosjan będzie reprezentacja Szwecji. Gracze ze Skandynawii również mogą poszczycić się sukcesami w NC. Aż dwa razy zajęli pierwsze miejsce - w roku 2002 oraz dwa lata później - w 2004. Natomiast w VII edycji zdobyli drugie miejsce, gdzie przegrali po bardzo emocjonującej walce z Francją 2:3. W tej edycji Pucharu Narodów również nie mieli szczęścia do grupy. Ich rywale oddawali w/o - Chorwacja i Islandia. Jednym "grupowym rywalem" była ekipa z Finlandii, która nie zdołała pokonać Szwedów. W ćwierćfinale stoczyli świetne spotkanie z Francją, która była bliska zwycięstwa. Więcej szczęścia mieli Szwedzcy gracze, pokonując "żabojadów" 3:2 :) W drużynie skandynawskiej z pewnością zagrają tacy zawodnicy, jak ANAKiN oraz Ironbyte. Jutro okaże się czy będą oni w stanie powstrzymać Rosjan. ..:: #teamsweden.tdm

Szwecja [ 3 : 0 ] Rosja

Data: 19.06.2005r.

Godzina: 19:30

..:: Demos - pro-q3dm6 (1) | pro-q3dm6 (2) | q3dm14tmp | ospdm5

Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, w którym szansę wygrania mają obie ekipy. Notowanie przed spotkaniem są prawie wyrównane - RUS 48% | SWE 52% . Można długo spekulować na ten temat... Mecz ten jest dla nas dość znaczący, ponieważ zwycięzca tego pojedynku spotka się w wielkim finale z Polską ! Serdecznie zapraszam do dyskusji w komentarzach :) Niech wygra lepszy !

EDIT:

No i stało się... właśnie zakończył się drugi półfinałowy mecz w NC ! Rosja przegrała ze Szwecją 3:0. Zawodnikom ze Skandynawii potrzebne były tylko trzy mapy, które dały im awans do wielkiego finału. Oczywiście wszyscy musieli czekać na gwiazdy ekipy rosyjskiej - jiba i coollera, którzy spóźnili się na spotkanie jakieś 20-30 min. Nie spodobało się to kibicom, którzy czekali na GTV - ponad 270 grupa osób oglądało bezpośrednio spotkanie. Z początku wszyscy spodziewali się wyrównanej gry, jednak już w 6 minucie (pierwsza mapa) Szwedzi objęli prowadzenie i stopniowo powiększali swoją przewagę. Ostatecznie wygrali pro-q3dm6 sporą przewagą fragów. Druga mapa - wybrana przez Rosjan, również należała do szwedzkiej ekipy. Świetna gra zespołowa i piękne indywidualne akcje zawodników skandynawskich doprowadziła do drugiej wygranej w tym meczu. Na ostatniej mapie - ospdm5 znowu prowadzenie objęli Szwedzi i już nie oddali go do samego końca. Tym samym reprezentacja Szwecji zapewniła sobie miejsce w finale. Przypomnijmy jeszcze, że ich rywalami będą Polacy ! Teraz pozostaje nam tylko czekać na spotkanie Polska vs. Szwecja w finale Nations Cup.

k3m | 2005-06-18 11:39:27 +0200

Czytaj kilka razy newsa po dodaniu.

THRAWN | 2005-06-18 11:43:27 +0200

:D anyway gj

d00mer | 2005-06-18 11:55:04 +0200

Własnie MaS :P
Dość długo, bo aż dwa tygodniu....
I link do irca (ten pierwszy) jest zly

Ale chyba raczej szwedziwygrają nie?
edit: no i looz :D

MaS | 2005-06-18 12:08:29 +0200

hyh :D nie :s

Gravatar

vTm | 2005-06-18 12:29:28 +0200

niech wygraja ruski to bedize w finale rowny ping :E

Gravatar

scar | 2005-06-18 12:37:22 +0200

rowny ping 70 to jest to :D

szwecja nie miala szczescia, tylko miala foxa ;)

THRAWN | 2005-06-18 12:57:56 +0200

i nietylko foxa....

pepz | 2005-06-18 13:17:39 +0200

nie bede sie czepiac :)

gj ;]

Gravatar

GunneR | 2005-06-18 14:38:54 +0200

bez roznicy ktorzy wygraja polska i tak ich pojedzie:asd:D gl!

viltZz | 2005-06-18 16:05:08 +0200

jak zagraja fox z toxem to rosja nie wyjdzie z minusa:D

gu4rd | 2005-06-18 16:40:03 +0200

Stawiam na szwedow :D

SL4VE | 2005-06-18 23:59:02 +0200

Niech wygra gorszy, będzie łatwiej.

Gravatar

hrupek | 2005-06-19 00:24:27 +0200

i kto wygrał ???????:D

MaS | 2005-06-19 18:52:07 +0200

Jeszcze nie rozpoczął się mecz :ASD

vdr | 2005-06-19 21:27:27 +0200

3:0 dla szwecji, pogrom niezly ... cooler nie mogl uwierzyc ^^

MaS | 2005-06-19 21:38:02 +0200

gg.

duf | 2005-06-19 22:27:57 +0200

Kiedy gramy w drugim finalistą ?

Jest już wyznaczona data ?

Panplayer1 | 2005-06-19 23:23:57 +0200

Duel skill v Tdm skill

enjoy | 2005-06-19 23:25:59 +0200

  1. kto to jest HzR
  2. czemu grali na szwedzkim serku? ;d

viltZz | 2005-06-20 01:51:06 +0200

HzR - pewnie HatzeR z dollz.

ren | 2005-06-20 12:01:35 +0200

Jak zawsze Szwecja .........

enjoy | 2005-06-20 13:35:02 +0200

ah tak :o

nsx | 2005-06-20 15:52:24 +0200

z nami tez tak pojada:D

MaS | 2005-06-20 16:08:47 +0200

E tam... :D Rozniesiemy ich w drobny mak :ASD

kos | 2005-06-21 20:41:54 +0200

Jaka masakra ;DD oni pewnie jeszcze wszędzie będą mieć lana a nasi ping 60 - 70 popływ mamy 2 miejsce też ok :P

nsx | 2005-06-22 08:23:34 +0200

2 miejsce wypas:) ale szwedom rady nie damy:(

sYnth|Bubu | 2005-06-22 11:20:56 +0200

Jezeli to byl faktycznie Szwedzki serw to w sumie sie nie dziwie. 30ms a LAN to duza roznica. Mysle jak nasi zagraja ze Szwecja w Czechach gdzie oni maja kolo 50ms to bedzie zupelnie inna bajka.

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63