ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



CPMA 1.32 wydane

czw, 26 maj 2005 15:42:52 | Autor: gr. | Quake 3 Arena


Nadszedł ten moment kiedy wreszcie arQon przestał nas karmić byle łatkami i wreszcie odbarował nas pełną i oficjalną wersją modu CPMA oznaczonego numerkiem 1.32. Poprzez wszystkie wydane wcześniej upgrade'y łącznie z najnowszym sporo się zmieniło, jednak nie sposób tu wypisać wszystkich zmian, bo jest ich po prostu zbyt wiele dlatego przedstawię tu te co bardziej istotne:

Changelog CPMA 1.32:

  • Nowości:

:: ch_crosshairText - dzięki tej komendzie zamiast tradycyjnego celownika możemy wpisać dowolny tekst, przykładowo -+- lub (+), w zależności od gustu. Wszystko co tam wpiszecie można oczywiście pokolorować.

:: cg_nohitbeep- wpisanie wartości "1" powoduje wyłączenie odgłosu trafienia, według mnie to robi więcej szkód niż pożytku

:: callvote remove, vote_allow_remove - użyteczne w pickup'ach, gdzie z pomocą innych graczy możemy z drużyny wykopać niepowołane osoby

:: MVD po zakończeniu meczu automatycznie kończy nagrywanie

:: nigdy więcej podczas pauz nie doświadczymy drgań rakiet, drzwi itp.

:: 2v2 mode - nowy tryb rozgrywki, a w nim: timelimit 15, weapon respawn 15, overtime 5 min, droppable items weapons and ammo

  • Modyfikacje:

:: odrzut RG zwiększono do 100%, odrzut RL zmniejszono do 100%

:: zmiana w GL: od teraz granatnik posiada czas przeładowania 800 ms, prędkość 800 ups, czas detonacji 2 sekundy

:: zmiana w LG: od teraz spawarka zadaje 10 obrażeń / strzał, posiada czas przeładowania 66 ms oraz 150% odrzutu

:: zmiana w LG: nowe wartości amunicji: 75 broń, 25 ammo, 150 max

:: zmiana w PG: pociski są mniejsze, odrzut zwiększono do 100%

:: zmiana w PG: nowe wartości amunicji: 50 broń, 25 ammo, 100 max

:: zmiana w wartościach amunicji dla SG, GL, RL oraz RG: teraz jej maksymalna ilość wynosi 25

:: remove "cripple" effect for MG and PG as well - usunięcie buga powodującego efekt mniejszej przyczepności do podłoża podczas otrzymywania obrażeń z MG lub PG w bliskim starciu.

:: initial PU spawns are synced - synchronizacja powerupów w tej wersji zapewne wpłynie pozytywnie na gameplay i znacznie utrudni zdobycie ich dwóch naraz przez jednego gracza/drużynę.

:: tryb FFA: domyślny czas pojawiania się powerupów to 90 sekund

:: dozwolone uprzednio jedynie na fizyce CPMA podwójne skoki wraz z rampjump'ami od teraz będą możliwe do wykonania również w Challenge Q3.

:: zamiana wartości komendy cg_altplasma - teraz "0" oznacza starą PG ze zwykłego Q3, a "1" tę z CPMA

:: zmiana systemu respawnów, na wykonany przez id Software "predictable furthest"

  • Poprawki:

:: usunięto bug, który powodował to, że czasem nie dało się zabić przeciwnika stojącego nam na głowie

:: poprawiono błąd, w trybie Instagib, gdzie bot wybierał gauntleta zamiast railguna

I to by było na tyle ważniejszych zmian, pełną ich listę obejrzeć można w changelogu. Upgrade 1.32 waży jedynie 935 kB, więc zapraszam do szybkiego pobierania, testowania i komentowania.

Challenge ProMode Arena 1.32

Gravatar

shell | 2005-05-26 15:50:15 +0200

mnie ten mod i tak nadal nie przekonuje, cpma 1.11 rox :)

GoLY | 2005-05-26 16:23:03 +0200

fajne logo 1.32 :Asd

gr. | 2005-05-26 16:25:28 +0200

no bo je robil profesjonalista xD

|
|
|
V

Gravatar

Jon4thaN | 2005-05-26 16:29:13 +0200

naparwde duzo lepszy od 1.31

RauL | 2005-05-26 17:10:42 +0200

spoko, trzeba bedzie zassac ;)

Gravatar

seVen | 2005-05-26 19:16:18 +0200

Jest lepiej na pierwszy rzut oka, z jednym wyjatkiem - lg zepsuli :/ Przeciez jak mi sie skonczy ammo (a konczy sie szybko), to po te 25 nawet mi sie nie bedzie chcialo isc...

kos | 2005-05-26 19:44:31 +0200

aż sobie zassam i zaczne w to grac

acci | 2005-05-26 20:43:46 +0200

btw arkon to anglik a nie amerykanin :>

gr. | 2005-05-26 22:11:35 +0200

pochodzi z UK ale zyje w USA dlatego tez taka flaga widnieje

Gravatar

cin | 2005-05-30 15:01:56 +0200

daj mi ktoś łącze o wiekszej przepustowości to też ze zassam A:SD :/ na neo to uuuuuu

Gravatar

qelo.pk3 | 2005-06-02 10:11:31 +0200

A mi tam nie dziala, :/ gdy wlanczam moda wszystko jest szare i ponure buuuuuu, a gdychce wlaczyc practice i jakas mapke i fight to wywala spowrotem do meni.

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63