ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Escape from the Bastille

pią, 17 czerwiec 2005 10:37:26 | Autor: fhantom | Quake 3 Arena

We strive to do the unseen and impossible when creating our films using the Quake

Całkiem niedawno znalazłem stary film który został szczególnie pominięty przez naszą scenę. Escape from the Bastille to film który nie skupia się na pokazaniu najciekawszych fragów czy też tricków. Jest to zrealizowany z ogromnym rozmachem film z fabułą, nad którym pracowała ekipa Tritin Films (której motto możemy przeczytać w górnej części tego newsa). Obraz został w całości zanimowany i stworzony w 3D Studio Max, dzięki czemu nasi bohaterowie żywcem wyjęci z Quake'a nie są ograniczeni żadnymi regułami... Fabuła w sporym skrócie przedstawia się następująco: Bastylia to spalona przez mieszkańców Paryża w XVIII w. twierdza stanowiąca więzienie dla przeciwników reżimu Ludwika XVI. W roku 2387 została odbudowana jako więzienie o zaostrzonym rygorze - w chwili obecnej przetrzymywany jest tam ważny generał Stroggos'ów i jak nietrudno się domyślić jego bracia przylatują go odbić. Ten film akcji został wyemitowany podczas QuakeCon'u 2001 a mimo to do tej pory trzyma się znakomicie. Dobra jakość nawet w wersji lq, doskonały dźwięk i stojąca momentami na bardzo wysokim poziomie animacja zrobiła na mnie kolosalne wrażenie. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego entuzjasty Quake'owego kina. Jeżeli jeszcze nie widziałeś - gorąco polecam !

Przedsmak



Nazwa: Escape from the Bastille
Download: own-age
Długość: 12 min 43 sek
Rozmiar: 75 mb lq, 184 mb hq
Kodek: DivX
Rozdzielczość: 640x480

bl4ck | 2005-06-17 10:52:15 +0200

przeciez to jest stare jak swiat ;p
a poza tym to mial byc pelnometrazowy film, chyba anwet puszczany w kinach ale graficy i ekipa uznali ze skoro meczyli sie kilka miesiecy nad tymi 12min to musieliby do usranej smierci pucowac caly film ;/

fhantom | 2005-06-17 10:57:00 +0200

napisałem w newsie że stary :-)
mimo to film po prostu wymiata dlatego warto go przedstawić, sporo ludzi na pewno go nie widziało

MisieX | 2005-06-17 10:57:45 +0200

Widzialem z 3 lata temu...ale chetnie zassam i dodam do mojej kolekcji :)

b.3. | 2005-06-17 11:18:09 +0200

Huh, klasyk juz imo ;)

"You drive, I panic..." nie zapomne tego

kos | 2005-06-17 11:46:42 +0200

bardzo dawno temu to widziałem ;)

fredi | 2005-06-17 11:48:12 +0200

a ja nie widzialem i dobry news ;P

SL4VE | 2005-06-17 12:09:05 +0200

Widziałem to 2-3 lata temu. Bardzo mi się wtedy podobało. Polecam

move | 2005-06-17 12:22:49 +0200

No stary stary, ale fajnie obejrzeć ponownie :)
fhantom: Już się wzorujesz ze screenami na mnie?:DDD

THRAWN | 2005-06-17 12:41:27 +0200

filmik super ,tylko ze stary (widzialem jzu go :) oraz niedokonczony :(

fhantom | 2005-06-17 13:40:43 +0200

move - no ba :D
edit: plej :* :)

plej | 2005-06-17 14:26:48 +0200

stary ale jary, z chęcią obadam jesio raz :)
GJ fh :*

wishoza | 2005-06-17 14:30:37 +0200

Milo, ze ktos wyjebal mi komenta, w ktorym napisalem, ze film widizalem dawno temu i jest bardzo fajny, a takze, ze polecam, no ale coz ; Q Pozdro

gr. | 2005-06-17 21:02:26 +0200

ej czy to jest jakies fatum zaplanowane czy co znowu musze komentowac jako trzynasty odebralo mi to ochote w ogole do komentowania czegokolwiek !!!! :|

PeterSchiff | 2005-06-17 21:45:14 +0200

ten film jest wyjebanczy :D widzialem go juz dawno ale straszkowo mi sie podobal :D

Natan1el | 2005-06-18 01:18:57 +0200

Film bardzo fajny- zdecydowanie różniący się od reszty filmików z q3 i dopsze:P Więcej takich produkcji!!!

Gravatar

Free | 2005-06-18 10:03:24 +0200

ej no dawajcie ikonke z boku ze to film, bo czasem nie w chodze tu troche i później musze oglądac kazde newsa czy to przez przypadek nie jakis film

Gravatar

JaraCz | 2005-06-18 11:59:29 +0200

qrde to jest naprawde kawał dobrego gówna ale ja nie moge no ..... film zgobiony na pentium 3 750 Hz i 256 mb GeForce w 2002 w polske chyba jescze nie słyszeli o takich sprzetach co nie ? chyba nawet w 2005 teraz takich nie mamy :D ?

Tramal | 2005-06-18 20:28:25 +0200

film widziałem dośc dwno, miemo ze jest oryginalny ( animacja komputerowa) niezbyt mi się podobał

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63