ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



ESWC - Roszady

wto, 28 czerwiec 2005 20:41:29 | Autor: Mav_8217 | Quake 3 Arena


Niezwykle ciekawe wieści dotarły do nas dzisiaj z Francji. Odnoszę wrażenie, że Electronic Sports World Cup 2005, który ma się rozpocząć za zaledwie 7 dni już na dobre się rozkręcił. Ilość niespodzianek, jakie fundują nam organizatorzy jest nadzwyczaj duża. Wszystkiemu wydaje się być winna lista zaproszonych zawodników. Otóż okazuje się, że w dzisiejszych czasach gracze nawet zaproszenia do Francji nie potraktowali zupełnie poważnie i kilku z nich dosłownie w ostatniej chwili zrezygnowało z udziału w imprezie. Na ich miejsce jednak znaleźli się inni. Na wstępie zaznaczę, że na liście zawodników nie znalazła się nasza największa nadzieja - matr0x - najwidoczniej za granicą na prawdę nie docenia się talentu Polaków.

Z wielkim smutkiem muszę stwierdzić, że z udziału zrezygnowało kilku zawodników z którymi wiązałem ogromne nadzieje i którzy na pewno urozmaiciliby kompetycję. Najbardziej szkoda mi w tym wszystkim Australijczyka - Pythona. Chyba już nie przywieziesz Amerykanom tam-tamów! Oto szczegółowa lista nowych kandydatów do zdobycia pieniędzy i sławy oraz nicki niegodziwców, którzy swoją szansę na to oddali walkowerem:

  • Makaveli (zastąpił Morfeza)
  • Hell (zastąpił Drega)
  • Immortal (zastąpił Slingera)
  • Unu (zastąpił Phantoma)
  • Ref (zastąpił Pythona)


Tak więc Panowie z Ligarena raz jeszcze postawili na wielkie doświadczenie, zamiast zaprosić gwiazdy ostatniego sezonu z jednym wyjątkiem - w miarę nowym na scenie, jednak dublującym nick old-schoolowca, którym jest Makaveli. Ustąpił za to Morfez - człowiek, który w poprzednim roku nie popisał się niczym szczególnym, jeśli chodzi o grę, jednak został bezsprzecznie ogłoszony królem parkietu i okolicy! Poza tym, zrezygnowało dwóch graczy z bardzo egzotycznych krajów, którymi są Phantom i wspomniany kilka akapitów wcześniej Python. Szkoda, bo bardzo ciekawie byłoby zobaczyć jak Europejczycy radzą sobie z dość nietypowym stylem gry ludzi, który oni reprezentują. Doceniono za to uczestników poprzedniego ESWC, którzy zajmą ich miejsce. Wielka nadzieja starców - Sl1nger, także nie będzie miał okazji udowodnić, że na coś jeszcze go stać. Z kolei na jego miejsce wskoczył równie doświadczony Białorusin, uczestnik wielu turniejów m.in. FF Tournament - Immortal. Na koniec zostawiłem sobie perełkę w postaci reprezentanta Wielkiej Brytanii - Hella. Na pewno godnie wypełni on lukę po swoim koledze Dregu.

Czy to już koniec wieści z Paryża w tym tygodniu? Czy może jeszcze będziemy świadkiem jakiś roszad? Odpowiedź poznamy pewnie dopiero w dzień inauguracji zawodów.


Przypomnijmy, że już znane są zasady, na jakich będzie rozgrywany turniej w Paryżu. Regulamin, który jest do ściągnięcia tutaj, jasno wszystko tłumaczy. Otóż w pierwszej rundzie będziemy mieć odczynienia z czymś dobrze znanym już chociażby z Kozienaliów - grup złożonych z sześciu graczy. Do następnej rundy przechodzi połowa graczy, tak więc trzy pierwsze miejsca w grupie otrzymują promocję do następnego etapu. Z pozostałej dwunastki gladiatorów, tworzone są już tylko dwie grupy, w których dalej jednak będzie rozstawionych sześciu z nich. Do ostatecznej walki o czołowe miejsca przystąpi już tylko czterech najlepszych rozstawionych w drabince SE4 zawodników - dwóch pierwszych z grupy A i grupy B. Jako ciekawostkę można wspomnieć o zasadzie oznaczonej w regulaminie numerkiem 3.04. A brzmi ona:

3.04 Macros whose purpose is to automate rocket-jumps, plasma climbs, 180° shots, or similar complex movements are strictly prohibited.
Dla skrajnych nacjonalistów wspomnę, że oznacza ona całkowity zakaz jakichkolwiek skryptów na automatyczne Rocket-Jumpy, Plasma Climbing, tzw. Ninja-Jumpy i wszystkie podobne. Ostatnią rzeczą, która na pewno wszystkich interesuje, jest oczywiście maplist. Przedstawia się on następująco:

  • **pro-q3tourney4

**
* **ztn3tourney1

**
* **pro-q3dm6

**
* **hub3aeroq3

**
* q3dm13

Tak więc tradycyjnie znalazły się tam mapy old-schoolowe wraz z bardzo ortodoksyjną q3dm13. Oraz mały powiew świeżości w postaci hub3aeroq3, która jako odwrotność trzynastki będzie miała za zadanie odrobinę przyspieszyć akcję serca zgromadzonych na widowni obserwatorów.

Na koniec zostawiłem sobie małą ciekawostkę, która na pewno wszystkich zainteresuje. Bardzo wiele osób na pewno żałuje, że nasza gwiazda - h'av3k nie został zaproszony na te zawody. Jednak przepis 4.01 jasno definiuje, że...

*4.01 A player is eligible to play in a preliminary tournament provided he fulfils all the following conditions:
- He is duly registered by the tournament organization concerned.

- He is at least 16 years old and, if not 18 years old of more, has provided a parental authorization (see Appendix A)*
Jeśli nie znacie języka angielskiego, od razu wyjaśniam, że ten przepisa zabrania wzięcia udziału w turnieju każdemu chętnemu poniżej 16 roku życia, tak więc Maciek nie miał żadnych szans od początku.

digit | 2005-06-28 20:59:08 +0200

dwie ostatnie zaminy bardzo mi sie nie podobaja :/

Gravatar

edix | 2005-06-28 21:22:10 +0200

czemu oni maja takie same sluchawy na tym zdjeciu ? ? : p

Mav_8217 | 2005-06-28 21:25:00 +0200

Na scenie w 2003, wszyscy używali tzw. "Monster Headphones". Nie wiem dlaczego, ale takie były na wszystkich kompach na scenie ;) Pewnie dlatego, żeby nie było słychać niczego ze sceny, żadnych odgłosów z głośników, bo przecież musiało być tam dość głośno, żeby ponad 1000 osób mogło sobie pooglądać mecz i kibicować żywiołowo ;)

Gravatar

cin | 2005-06-28 21:25:36 +0200

makaveli ?? czego nie mav9lity :DDDDDDDDDDDdd
btw przecież avek rozniósł tego śmiesznego ruska...polskich pomijają a wstawiają jakieś tępe jasie

Mav_8217 | 2005-06-28 21:29:53 +0200

i zapomniałem dodać w newsie:

4.01 A player is eligible to play in a preliminary tournament provided he fulfils all the following conditions:
- He is duly registered by the tournament organization concerned.
- He is at least 16 years old and, if not 18 years old of more, has provided a parental authorization (see Appendix A)

Tak więc i tak nie mógłby tam grać ;)

ed: dałem edit newsa

3st | 2005-06-28 21:37:47 +0200

moim zdaniem to zadna rewelka wypuscic matr0x’a na eswc...
powinien jechac av3k ktory zdobylby doswiadczenie miedzynarodowe i lanowe... napewno pomogloby mu to w przyszlosci... tylko ktos by musial go tam przypilnowac zeby pogral sobie spary 1v1 z kolesiami a nie ze zagra 1 lub 2 mecze eliminacyjne i do domu...
taka jest moja opinia

lecho | 2005-06-28 21:39:05 +0200

zastanawia mnie, czy dla genialnego 14 latka nie zrobiliby wyjatku :) to niesamowity chwyt marketingowy i uatrakcyjnienie turnieju ;) gdyby taki 14-latek byl Rosjaninem albo Amerykaninem, to pewnie tak, ale czy dla genialnego avka z Polski by cos takiego zrobili? nie wiem ;)

Mav_8217 | 2005-06-28 21:41:45 +0200

ligarena zawsze robi wszystko najpierw dla publiczności a potem dla graczy, więc może... no, ale on i tak nie wysłał zgłoszenia. Jakiś tydzień temu z nim gadałem na tsie i oprócz ciągłego molestowania mnie o nowe demka, przyznał się, że nawet nie wiedział, że aby się na ESWC dostać, trzeba WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE! LOL! :))))

Logitech|kar | 2005-06-28 21:42:21 +0200

jakby av3k to i arrw i ten drugi zapewnilby nieco lepsze widowisko, wiec jakby juz mieli robić wyjatek to nie dla ’polaczka’

[M]aniek | 2005-06-28 22:21:05 +0200

kiedy bylem w wieku avka gralem tak jak on, szkoda ze nie mialem wtedy neta :D

Gravatar

kebab | 2005-06-28 22:33:56 +0200

Kiedy bylem w wieku avka to golilem sie co 2 miesiace i to wystarczało...

gr. | 2005-06-28 22:37:39 +0200

z calym szacunkiem moze nie jestem expertem w vq3 ale zamiana pythona i phantoma to straszna hujnia

Gravatar

zik | 2005-06-28 22:44:36 +0200

ja nie wiem dlaczego wy ciagle pierdolicie za przeproszeniem ze nie wzieli naszego avka czy mnie (tez widzialem takie komentarze), ani ja ani avek nie wyslalismy zgloszenia z checia uczestnictwa, albo ja ogladajac liste kandydatow bylem @#$% slepy...

Mav_8217 | 2005-06-28 22:54:25 +0200

a mati? a to w newsie, to tylko tak off-topicowo ;)

[M]aniek | 2005-06-28 22:59:28 +0200

mnie nie wzieli i zyje

Sh1eldeR | 2005-06-28 23:00:11 +0200

cholera, wszystkie zmiany na gorsze! najbardziej szkoda, ze Slingera nie bedzie, ale chyba kazdy by chcial zobaczyc rowniez Phantoma czy Pythona. Osobiscie wole tez styl gry morfeza niz makaveliego...

forest | 2005-06-28 23:01:27 +0200

niezbadane sa wyroki ORGanizatorow ESWC ....

Gravatar

revic | 2005-06-28 23:02:15 +0200

bo maniek za mlody jestes ;q

dinh-equador | 2005-06-28 23:10:23 +0200

NC :) Co sie dzieje:P

Mav_8217 | 2005-06-28 23:12:21 +0200

NC :) Co sie dzieje:P

Dokładnie! Nikt jeszcze nie zmienił qotd! ;)

[M]aniek | 2005-06-28 23:12:23 +0200

No Clan eq? do be do be?

-KruK- | 2005-06-28 23:24:27 +0200

lol, badanie pulsu podczas meczu : )

gr. | 2005-06-29 00:33:13 +0200

ta z tym pulsem to niezly lol

kos | 2005-06-29 00:48:37 +0200

lol nie wiedziałem że na tych telebimach był pokazywany także puls ;OWN totalnie wypasiona sprawa!

Mav_8217 | 2005-06-29 01:11:06 +0200

Nom, jeden ze znaków rozpoznawczych ESWC. Przed nimi nikt tego nie robił. Zresztą dzisiaj też nikt się nie nauczył :P

GaD | 2005-06-29 01:40:07 +0200

co to do spermy unu ? moze fiat uno ;as

move | 2005-06-29 10:07:26 +0200

O! Moja myszka na skrinie! woooooo

szłem | 2005-06-29 12:25:50 +0200

trzymaj sie Maciek ! @_@

3st | 2005-06-29 14:04:49 +0200

kontynuujac mysl nie chodzilo mi o to zeby na chama wysylac zika czy av3ka tylko o to ze matr0x juz nie ma takiego polotu jak kiedys... wciagnela go gra w PK tak samo jak protossa i dlatego uwazam ze jesli juz wysylac kogos to zeby to byl ktos mlody i chetny rywalizacji...
bo jesli chodzi o masl0xa (bez obrazy) to mi sie wydaje ze pojechalby tam zeby pogadac ze swoimi kolesiami nizeli grac...
(oczywiscie moge sie mylic wiec nie zrugajcie mnie zaraz za to)

THRAWN | 2005-06-29 14:24:35 +0200

zosatałeś zrugany ; nie ma co gadac ..polaka nie bedzie i koniec :E

Mav_8217 | 2005-06-29 14:38:57 +0200

3st - tak, mylisz się.

d00mer | 2005-06-29 19:44:00 +0200

"Ortodoksyjnej dm13" :DDDDDD

Przeciez to zayebista mapa :)

Mav_8217 | 2005-06-29 22:15:00 +0200

tia, pewnie - jak skaczesz, to zachaczasz o sufit ;P

amir | 2005-06-29 23:31:17 +0200

bo to jest antyjumpingowa mapa z cs :DDDDDDD

3st | 2005-06-30 12:21:10 +0200

cs 2 win :)

GaD | 2005-06-30 15:27:40 +0200

3st mylisz sie, mat by przespal turniej ;sdas

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63