ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Filmy, filmy

pią, 04 styczeń 2008 09:51:01 | Autor: rono | Quake 3 Arena

Witam Szanownych Zgromadzonych ;). Z dniem dzisiejszym będę Was raczył nowinkami filmowymi ze świata trickjumping'u w świecie Quake'a (acz możliwe, że nie tylko). Na pierwszy ogień idzie świeża produkcja w3sp strafes, przedstawiająca wyczyny guru strafejumping'u, oraz mozaik z grudnia '07, który to stawia głównie na freestyle. Zapraszam więc do lektury i downloadu...
::: **w 3 s p s t r a f e s* :::*

Na

horyzoncie pojawiła się nowa produkcja prawiąca o hardcore strafingu w

wykonaniu nikogo innego jak w3sp'a!
Tak, tak dobrze

przeczytaliście ;) Tak więc cudowne dziecko defraga postanowiło pokazać

publicznie światu swoje umiejętności, które do tej pory wykazywał

jedynie miażdżąc innych graczy podczas kompotów i online'owych

potyczek. Być może w ten sposób, wykonawca pragnie coś udowodnić

światu...
Ujrzymy tutaj w znacznej większości runy wykonywane

pod fizyką CPM. Tylko kilka z nich (dokładnie 3) na vanilli. Wszystkie

wywierają ogromne wrażenie swoją płynnością i perfekcją wykonania. Po

prostu trzeba to zobaczyć ;)
Twórcą filmu jest KOS. Jego produkcje posiadają pewien specyficzny klimat, którym częstuje nas już od pierwszych części CPM Runs.

Brak tu zbędnych elementów upiększających poza paroma efektami

graficznymi przejścia i filtrami. Kamera obserwująca akcje praktycznie

cały czas ustawiona jest na widok FPP. Muzykę należy uznać za atut.

Spokojna nuta elektronicznego brzmienia jest miłym dodatkiem do tego co

dzieje sie na ekranie i nie rozprasza. Warto wskazać na krótką,

aczkolwiek świetną ścieżkę z Resident Evil wplecioną w intro.
Film,

pod kątem technicznym nie wyróżnia się może ponad tłum niczym

szczególnym, ale w tym wypadku ważniejsza jest zawartość niż opakowanie.

Naprawdę, wyczyny tego gracza potrafia zaprzeć dech w piersiach...

Występuje: w3sp
Czas trwania: 12 min 12 sek
Dostępna wersja: 740x420, codec: x264
Rozmiar: 382 mb
Download @ own-age.com
::: **m o z a i k* :::*

Jako że filmów freestyle'owych w q3 nie brakuje, to do nowych produkcji

podchodzę bez zbędnych emocji, i tak też było i tym razem. Mimo iż na

krótko przez głowę przeleciała myśl że gdzieś juz chyba widziałem

zapowiedzi tego tytułu...
I owszem, trailer mogliśmy zobaczyć we wrześniu tego roku, czego ja jednak nie zrobiłem i do czego bez bicia się przyznaję ;)

Teraz,

z pełną powagą stwierdzam że popełniłem duży błąd, gdyż po obejrzeniu

wersji finalnej mam wyrzuty sumienia, z powodu braku świadomości jakież

to dzieło tworzone było za naszymi plecami :)
Autorem mozaik jest rEnk z wytwórni Hybrid Movies.

Mamy tu okazje zobaczyć świetne tricki - i co bardzo ważne -

oryginalne, chociaż jak to w każdej produkcji bywa, trafiają sie akcje

oklepane. Sporo tu technicznych wygibasów, wszystko przemyślane w

najmniejszym elemencie. Za co ogromny szacunek dla graczy, gdyż pokazują

kawał dobrego rzemiosła. A i pomysłowość doprawdy fantazyjna. Trzeba to

po prostu obejrzeć.
Miałem okazje oglądać wersje LQ, i wobec niej

nie mam żadnych zastrzeżeń. No może rozdzielczość rzeczywiście zbyt

mała, bo momentami rzuca się w oczy. Sama edycja również nie

przypomina jakoś specjalnie tego co miałem okazje oglądać do tej pory.

Nie wiem czym na co dzień interesuje sie rEnk, ale myślę że nie jest to

DeFRaG. Efekt intra z logiem filmu jest całkiem całkiem. Dyskusyjne są

efekty napisów końcowych. Praca kamery jest dobra, aczkolwiek momentami

zbyt zakręcona. Trudno na pierwszy rzut oka dostrzec aspekty techniczne

wykonywanych tricków, i niektóre momenty musiałem oglądać kilkakrotnie,

co nieco przeszkadza :)

Muzyka bardzo dobra: jej rodzaj i

dopasowanie do tego co dzieje sie na ekranie jak najbardziej w porządku,

chociaż wiem że styl to już rzecz gustu. W tle usłyszymy m.in: Placebo

i Rihanne :)

Osobny rozdział należy sie efektom, bo tych tutaj nie

brakuje. Niektórzy stwierdzą że jest ich aż nadto, ale ja nie odczułem

żeby mi to przeszkadzało w jakikolwiek sposób. Zmiany tonacji kolorów,

zmiany fov-a, czy w ogóle jakieś tricki ze zmieniającą sie perspektywą.

Właśnie to w głównej mierze wespół z pracą kamer i akompaniamentem

tworzy niepowtarzalny całokształt.

Doprawdy produkcja

oryginalna, w której brak prostackich i bezpłciowych rozwiązań. Do

świetnej zawartości - pracy jaką wykonali trickerzy, rEnk stworzył

fantastyczne opakowanie, w którym niejeden defragowiec ujrzał swój

prezent Świąteczny.
Występują: m3n$ro0m, Buddha, Flayzerannyx, Breach, Nibbit
Czas trwania: 15 min
Dostępne wersje:

LOW - 800x450, xvid, size: 300 mb

MED - 1280x720, xvid, size: 560 mb

HIGH - 1920x1080, xvid, size: 1600mb
Download @ own-age.com

move | 2008-01-04 10:13:31 +0100

grubo, zessać trzeba!

^M^ | 2008-01-04 10:15:17 +0100

od siebie powiem tyle, że polecam obydwa :P. W mozaik zaczepisty montaż, a wesp... no tego Pana w niektórych kręgach nie trzeba przedstawiać - straszna pipa, ale szybkie bieganie trzeba mu przyznać ;].

MateoMartinezz | 2008-01-04 10:52:23 +0100

filmik w3spa - tłusty i soczysty

THRAWN | 2008-01-04 12:41:14 +0100

ocena? bo niewiem czy warto sciagac:> tak na 10 pkt max :>

MateoMartinezz | 2008-01-04 13:32:47 +0100

w3sp - 7/10

Gravatar

sxatan | 2008-01-04 22:12:53 +0100

w3sp to czlowiek?

move | 2008-01-04 22:23:08 +0100

zielony robot ;-)

Vymmiatacz | 2008-01-05 11:06:06 +0100

800x450 = LOW ? haha :)

No nic, skuszę się na ten drugi, zobaczymy co to będzie.

Platine- | 2008-01-05 21:12:20 +0100

wesp to z tego co mi wiadomo to jest stary głupi skrypciarz

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63