ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Finess of death 2

nie, 19 marzec 2006 22:56:00 | Autor: fhantom | Quake 3 Arena

Are you ready for real finess ?

Jacek Panów, znany nam bliżej jako YackOO skończył przed kilkoma dniami pracę nad swoim najnowszym projektem. Czego możemy się spodziewać po drugiej części Finess of death ? Wiemy przecież, że Jacek był autorem dwóch innych, całkiem interesujących pozycji a mianowicie - pierwszej części FoD, która zebrała w swoim czasie pozytywne recenzje i nietuzinkowego Non Omnis Moriar. Zwłaszcza ta druga produkcja nacechowana kreatywnością i polotem każe nam ustawić YackOO na piedestale naszego rodzimego filmowego światka. Finess of death 2 rozpoczyna się sekwencją ujęć zmontowanych przy użyciu nieco nazbyt statycznych defragowych kamer, po czym akcja nabiera tempa. Nasze receptory wzrokowe wychwytują kolorowe roboty, które biegają, strzelają i giną w rytm kawałka Ascesion Anathemy. Co rzuca się w oczy? Niezwykle duży nacisk na synchronizację i spójność dźwięku z obrazem (słychać wyraźnie, że autor ma do tego smykałkę), średnia jakość i niestety brak jakiejkolwiek korekcji kolorów. Poziom fragów całkiem przyzwoity zważywszy na fakt, że ich zdecydowana większość jest dziełem tylko jednej persony. Mija czwarta minuta i czas odkurzyć nieco wyświechtany kawałek Dona Davisa z soundtracku Matrixa - Mona Lisa. Pozwolę sobie w tym momencie zacytować kawałek tekstu z tylniej okładki filmu: "(...)jesteśmy porywani w szaleńczy wir na pozór nieskładnej rzezi psów Pawłowa, żeby chwilę potem delektować się chłodnym wyrafinowaniem i chirurgiczną precyzją zmieszaną z odrobiną szczęścia". Wszystko to okraszone znanym z CeTuS The Movie 2 filtrem programu Combustion jak to się potocznie mówi "daje radę". Kolejne minuty to już powrót do klasyki, nieśmiertelny Paul Oakenfold i Ready, steady, go! Niestety ta część FoD 2 nie wywołała we mnie żadnych emocji mimo niemal perfekcyjnej synchronizacji dźwięku z tym, co widzimy na ekranie. Oglądanie kolejnych podwójnych raili i ciągle wałkowanej dm6 wprowadza jedynie element monotonii. Outro niestety nie jest wcale lepsze - ot kilka fragów i przewijające się napisy, nienajlepsza jakość i te smutne kolory... Zabrakło wykończenia, pomysłu, suspensu. Finess of death 2 nie jest filmem złym aczkolwiek całość pozostawia jednak uczucie niedosytu, wrażenie nie do końca wykorzystanej szansy na stworzenie dzieła z prawdziwego zdarzenia. W moim przekonaniu sequel i tym razem nie przebił oryginału. Zapraszam do ściągania i tym samym do wyrobienia sobie własnej opinii.

Przedsmak


Nazwa: Finess of death 2
Download: own-age, Rapidshare część pierwsza, Rapidshare część druga, Rapidshare część trzecia
Długość: 10 min 56 sek
Rozmiar: 240 mb MQ, 479 mb HQ
Kodek: XviD
Rozdzielczość: 720x576
Fizyka: vq3
Moja ocena: 6/10

*Luk4S* | 2006-03-20 01:01:34 +0100

ok to se pierwszy skomentuje ten film bo juz ogladalem 2 razy noi film ocenia na dobry ladne efekty fragi na dobeym poziomie tylko wlasnie koncowka moglaby byc troszke innaczej noi moze muzyka ktora by porwala nas w inny swiat:P ogolnie daje filmowi 7 na 10 :D pozdro jacek :D

coolfon | 2006-03-20 09:07:51 +0100

z recenzja sie wcanie nie zgodze, film zaslugije co najmniej na 8/10.

a oto zagadka dla autora newsa: w tym cytaciemasz przerazajaego ortografa ktorego jak widac word Ci nie wylapal
"Zwłaszcza ta druga produkcja nacechowana kreatywnością i polotem karze nam ustawić YackOO na piedestale naszego rodzimego filmowego światka."

duf | 2006-03-20 09:27:27 +0100

Też od razu rzucił mi się w oczy ten ort.

Każe - w sensie rozkazuje pisze się przez "ż"

Karze - w sensie karać pisze się przez "rz"

Hakan | 2006-03-20 09:37:21 +0100

Brawo, gratuluje szybkiej reakcji "serwisantow" quake3.imro.pl. O filmie wiadomo od wtorku, rozumiem ze mogly byc problemy ze sciagnieciem a fh byl w weekend troche zajety, co fh? ;) Ale nie ma nikogo wiecej w redakcji kto napisalby newsa? No chyba ze newsy z filmow pisze tylko fhantom...

Co do filmu - YackOO - napisze cos, nie martw sie :D

bamc | 2006-03-20 16:05:09 +0100

ja daje 7/10 bo mnie sie podobał i wogóle :D nie wiecej bo brakuje mi tego "czegos" :P

fhantom | 2006-03-20 17:35:22 +0100

@ coolfon - rzadko popełniam błędy ale jak widać zdarzają się każdemu :) chodzi mi tylko o to drogi coolfonie żeby je ograniczać bo nie jest wcale tak trudno poświęcić pięć minut na poprawę swojego newsa przed publikacją (a tego niestety większość "redaktorów" nie robi)
anyway dzięki za zwrócenie uwagi
@ Hakan - przez pewien okres czasu tylko ja pisałem o filmach ale potem z braku czasu darowałem sobie tą fuchę ;)

bfr_aka_pablonzo | 2006-03-20 21:03:23 +0100

wyglada ciekawie, ssam ! +)

Gravatar

LeSzNy | 2006-03-20 21:21:21 +0100

fajny fajny :)

xrb | 2006-03-21 10:02:29 +0100

dobre bo polskie :) no i moje fragi tam sie przewijają :D

Gravatar

b4m | 2006-03-21 22:51:05 +0100

widzialem go na premierze fajny film cze YackOO

Azatoth | 2006-03-21 23:52:43 +0100

efekty ladne.. ale fragi takie przecietne,
na ludziachi ktorzy widzieli AnnihilatioN, wf.attitutde i get quaked 3 nie zrobi wrazenia

kaboom | 2006-03-22 10:50:41 +0100

btw fajna reklama allegro :DDDDDDD szkoda ze nie większa

sch | 2006-03-22 11:05:22 +0100

mi sie podoba :D

coolfon | 2006-03-22 11:16:32 +0100

film czy reklama ? :d

Gravatar

JaraCz | 2006-03-22 12:50:28 +0100

Ja osobiscie troszeczke sie zawiodłem fakt synchro jest own ! ale nie "poszedłeś dalej" w swoim tworzeniu ... "nie rozwijasz sie" ... szkoda następnym razem zapodaj czyms swierzszym i oryginalniejszym ... Pozdro ...

sch | 2006-03-23 07:58:03 +0100

@#$% :> opisze to dluzej :D

ta reklama own :AAAA

a tak serio ...

to synchronizacja z muza na 6/6 ...

jak na film gdzie powinny byc same wyjebiste fragi to sa srednie :> , czcionka mi sie nie podoba mogla by byc dobrana o wiele lepiej , no i te kolory jakas mnie rażą :A ...

7/10 nic wiecej :D

THRAWN | 2006-03-24 14:26:04 +0100

po ogldnięciu dam 5,5/10

bryan | 2006-03-26 01:13:26 +0100

poprawne, dobrze zgrane z dzwiekiem, pozytywne,nic ponad to.
nie ogladalem z wypiekami, dzisiaj juz nie pamietam jak wygladal ani jaka byla muzyka.

SL4VE | 2006-04-02 14:13:42 +0200

Mi najmniej podobała się synchronizacja z muzyki z akcją oraz trochę niedopracowany angielski (Expectation zamieniłbym na Prediction chociażby)

Poza tym film ok :).

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63