ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Garść informacji o q4...

wto, 11 październik 2005 13:21:04 | Autor: sYnth|Bubu | Quake 3 Arena


Jak pewnie wielu z Was wie, data amerykańskiej premiery czwartej części wstrząsu zapowiedziana jest na 18 października roku 2005. W Europie (Wielka Brytania) natomiast, kwak ma się ukazać trzy dni później, czyli 21. Wiele było spekulacji odnośnie sprzętu jaki będzie wymagany do płynnej gry, znane są już odpowiedzi na te pytania:

Wymagania minimalne:

  • Windows 2000/XP
  • 512MB pamięci RAM
  • 8x krotny CD-ROM
  • Pentium 4 2.0 GHz bądź Athlon XP 2000+ CPU
  • 2.8GB + 400MB miejsca wolnego na dysku twardym
  • DirectX 9.0
  • 3d hardware acceleration card
  • 100% DirectX 9.0 kompatybilna, min 64MB

Co za tym idzie do samego odpalenia QUAKE 4 (jak i grania na minimalnych ustawieniach) nie jest potrzebna super maszyna. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Myślę, że tego dowiemy się na początku listopada. Warto również wspomnieć o uruchomionej kilka dni temu oficjalnej stronie gry www.quake4game.com. Zachęcam do odwiedzania i cierpliwego wyczekiwania na polską premierę.

Mattias | 2005-10-11 13:27:23 +0200

ja jak narazie bede mogl zostac tylko na ogladaniu screenow ;]

sYnth|Bubu | 2005-10-11 13:30:56 +0200

Tylko w malej rozdzialce : D

twt | 2005-10-11 13:35:40 +0200

trzeba zaczac zbierac kase :]

^M^ | 2005-10-11 13:48:26 +0200

za dwa lata moze zobacze jak to wyglada :d. Ew. w miedzyczasie kupie x’a nowego ;p.

cocaine | 2005-10-11 13:54:36 +0200

cos czuje ze moj ultra pisi pociągnie to i zostane jakims kulerem czy cos :F

kos | 2005-10-11 14:20:35 +0200

No to musze kupić jedynie ram, proca i grafe żeby go chociaż odpalić... super =/

gemi | 2005-10-11 14:24:47 +0200

noooo ... to tylko sprzedam plyte procek i grafe zajakies 400 zl i kupie sobie nowe za 1500.. wiec zostalo mi jedyne 1100 do uzbierania... heh - rzeczywiscie nie wymaga jakiegos super sprzetu :D (512 mb ramu.. pffffff). To zeby pograc jak czlowiek z detalami bedzie trzeba miec 1 gb ramu, procek p4 3,6/ athlon 64 i grafe jakas 6800 albo x800 hyh. Czyli tylko najlepszy sprzet jaki jest na rynku w sumie :D

SL4VE | 2005-10-11 14:31:21 +0200

Mi tylko karty graf porządnej brakuje...

BTW: ktoś się tu zajmuje podkręcaniem procków?

Gravatar

Mani | 2005-10-11 14:42:54 +0200

Mi powinno pójść ...

ATi | 2005-10-11 14:50:58 +0200

a mój radziu sie spalił i nie pogram we fstrzonsa 4 ;(

move | 2005-10-11 14:55:55 +0200

To muszę kupić nowego procka... :/

Gravatar

Logitech*dTh | 2005-10-11 15:00:57 +0200

Jak myślicie pojdzie plynnie q4 na amd 64 3000+ 1 g ddr i radek 9800 PRO?:

cocaine | 2005-10-11 15:09:10 +0200

mnie działa elegancko na takim sprzecie, tobie tez pojdzie :) :D:D:D

teo | 2005-10-11 15:29:09 +0200

bede musial kupic papier toaletowy za 2 zl bo bedzie wygladac jak go.wno i musze zaslonic monitor...

kos | 2005-10-11 15:32:20 +0200

a wiadomo coś o tzw. kodzie sieciowym? tzn jakie łącze wystarczy żeby się cieszyć w miare normalnym pingiem? bo spodziewam sie że moje syfiate łącze nie da rady =/

1|LaM4 | 2005-10-11 15:40:21 +0200

a ja juz nie moge sie doczekac premiery w polsce :)
tylko czekam i odkladam kaske, ktos wie ila moze to kosztowac? 250? 280???

edit. se pomyslalem i rozgladnalem sie i wynika z tego ze bedzie kosztowac giera ponizej 100 zl :))) mioodzio :)

Gravatar

crm* | 2005-10-11 16:16:15 +0200

laaaaaaaaaa quake4game.com :D to juz dawno byla uruchomiona ta stronka :D bylo pisac do mnie to bym wam rzucil linkiem :] i byl tam trailer :P a teraz qpa :P LAAAAAAAAAAAAaaa

Gravatar

tęczowa.zemsta | 2005-10-11 16:34:32 +0200

1,87GHz, 768ddr, plyta abit nf7s ultra na wzmocnionym nForce2, karta ASUS v9999GT... pojdzie mi? ;]

Gravatar

chujzordon | 2005-10-11 17:01:50 +0200

Większości pójdzie. Stronke mają fajną :)

yac | 2005-10-11 17:11:41 +0200

Wartałoby uściślić informacje dotyczące obługiwanych kart grafiki:

karta grafiki z minimum 64 MB na pokładzie i najnowszymi sterownikami (ATI Radeon 9700, ATI Radeon 9800, karty z następujących serii: ATI Radeon X300, X550, X600, X700, X800, X850, nVidia GeForce 3/Ti, nVidia GeForce 4/Ti, nVidia GeForce FX, nVidia GeForce 6, nVidia GeForce 7)

Nie wydaje mi się, żeby kogokolwiek to interesowalo ;), ale na pocieszenie tych, co robią upgrade dodam, że muszę wymienic procka, płytę i grafikę, więc nie jesteście sami :P

btw: śmieszą mnie wymagania odnośnie cd-romu, jestem ciekaw, czy na naszej planecie istnieje komputer z prockiem 2 ghz, 512 ramu i cd-romem x8 ;)

yasit | 2005-10-11 17:16:45 +0200

"Także, aby uspokoić - tak, nie ma tam Radeonów 9600 i 9550. Oznacza, to że gra na nich nie działa? Nie sądzę - bo X600 to jest właśnie 9600 w wersji PCIe. Trochę dziwne zagranie iD, ale myślę, że to taka mała złośliwość, gdyż jak wiadomo - iD gra w drużynie nVidii. Oczywiście - nie ma co się spodziewać, że gra na tych kartach będzie śmigać w full detalach :)"

czesc newsa lukasa na esports.pl

no i wymaga windowsa 2000/xp, ale w d3 dalo sie to oszukac

*Luk4S* | 2005-10-11 17:27:14 +0200

no to wiekrzosc sceny se nie pogra w q4 bo tak jak ja maja tlyko procki 1.7 takze.. trzeba bedzie zbierac kase na cos lepszego ok gl

*Luk4S* | 2005-10-11 17:38:39 +0200

Ale stronka jest wypasiona na maxa !!:D

GaD | 2005-10-11 18:17:36 +0200

ojej!

cocaine | 2005-10-11 18:29:54 +0200

a ten jak zwykle musiał dorzucić komentarz który sprawia ze osoba podporządkowana czuje się zmieszana tudzież zażenowana :> :ASDAS:DAS
sora, długo w szkole dzis siedziałem :D:D:D

7328221o | 2005-10-11 18:30:58 +0200

Ehh żaden ciekawy news ... Ciekawsze jest to że lotnik poraz 666 zmienił klan ... aluzja ?? Nie to prawda .. xD

Gravatar

TymoN | 2005-10-11 18:44:01 +0200

50WIK - Doszedles juz z czego ta mapka jest sciagnieta ?

*Luk4S* | 2005-10-11 18:56:18 +0200

hehe a wiadomo juz na jaki kto go znowu przyjol po raz setny:P:P

[BF]M@lin | 2005-10-11 19:06:26 +0200

Widze że niektórzy albo sie żają ze im q4 nie pójdzie albo chwalą, a ja należe do tych drugich hehe:
Procek: Pentium 4 3.0GHz
Grafa: GF 6600GT
Ram: 1024 MB DDR 400
Płyta: Gigabyte GA-8I915P-Duo Intel 915P

Wiec myle ze mi bedzie smigac :D:D:D

shiv | 2005-10-11 19:13:11 +0200

Nie bedzie , Id dogadalo sie z AMD i q4 po wykryciu intela spala procka =o

eng | 2005-10-11 19:18:31 +0200

dokladnie !

7328221o | 2005-10-11 19:49:02 +0200

Dopisano 11.10.2005 o godzinie 18:56 [ Luk4S ]
hehe a wiadomo juz na jaki kto go znowu przyjol po raz setny:P:P

Widze że nie zrozumiałeś alucji gdzie go przyjeli :D

Gravatar

tęczowa.zemsta | 2005-10-11 19:53:16 +0200

intel ssie i do tego 6600GT bedzie haczylo... wroze ci mniej wiecej 15fps przy min detalach :D

Gravatar

boloman | 2005-10-11 21:24:47 +0200

ekzz gratuluje rozeznania, radze poczytac - benchmark.pl/artykuly/recenzje/GeForce_6600/strona-3.html chociazby to i wyniki d3; a caly malin czy jak mu tam to faktycznie nie ma sie czym chwalic tylko kompem za psie pieniadze, tyle to na imprezie na dupy zostawiam ;asd

gr. | 2005-10-11 21:55:10 +0200

lol D:

voodoo|norad | 2005-10-11 22:28:34 +0200

Mam 256 ram i athlon 1800 XP+ więc nie pogram :>

pablo | 2005-10-11 23:56:53 +0200

a ja musze 256 RAM kupić i... miejsce na dysku zrobić:/

Gravatar

crm* | 2005-10-12 01:00:10 +0200

ej panowie jak zrobicie jakis cfg zeby poszlo aby zagrac itp.. :D to podrzuccie i ja se pogram xD

sYnth|baal | 2005-10-12 07:56:30 +0200

a sam nie umiesz sobie cfg zrobić?
ekzz bez kitu....
660 gt po overlockingu ma taktownaia 700 na 1080 nie wiem co ty byś chciał osiagnąć...

50-60 fps pociśnie sie na low detalach nawet na 5700 Ultra
Dobrą tanią karta jest 5900 ale najbardziej opłaca sie pełna wersje gainwarda bo można kręcic nawet do 970 mhz. Przy sempromie i jakiś dualach 2*512 komp będzie Ci smigał i może wszystko pojdzie na full detalach ale fpsy wachac sie beda od 55-60
Imo karty teraz zayczynaja wkońcu tanieć więc tak czy siak bede gustował w 6600 GT

SpOOnman | 2005-10-12 08:40:36 +0200

clan.ppp is looking for div2-3 Q4 CTF 4v4 praccy @ 21CET (gs.net only), pm me

Gravatar

tęczowa.zemsta | 2005-10-12 08:45:58 +0200

ja se jajcy zrobilem z tym komentsem ponizej, ale niebardzo widac zrozumieliscie go... nvm :D
a ja sadze ze zamiast 6600GT lepszym rozwiazaniem jest ASUS 6800LE (obecnie mam takiego w kompie od vOlkana ;d), ktory krecisz do GT i odblokowujesz w nim do 16 potokow i 6 vertexow... cena 650zl
benchmark.pl/r.php?file=http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/GeForce_6800/Asus_9999GT.html

twt | 2005-10-12 09:09:08 +0200

nor mam to samo :asd

sYnth|baal | 2005-10-12 10:30:36 +0200

spoko eekz

Gravatar

tęczowa.zemsta | 2005-10-12 12:36:53 +0200

np...

SL4VE | 2005-10-12 14:37:43 +0200

dTh... ja mam Athlon 2600+ XP Barton, 1GB RAM DDR 400 Mhz i Radeona 9800 pro i w doomie na low detalach mam 50-60 fps (nie wiem jakby bylo w walce).

Polecam tą kartę, którą mówił eekz i trochę overlockingu... Sam się będę musiał zabrać jak się okaże, że q4 się wlecze

Gravatar

chujzordon | 2005-10-12 15:03:30 +0200

Mam grafe gorszą niż GF 2, procek słabszy niż Duron 1.5 i RAM’u mniej niż 257 :/

Gravatar

boloman | 2005-10-12 15:33:04 +0200

a ja sadze ze zamiast 6600GT lepszym rozwiazaniem jest ASUS 6800LE

to chyba jestes jedna z nielicznych osob ktora tak mysli, chyba ze masz 100% pewnosc odblokowania dodatkowych potokow ktorych jest tylko 8 (niespelna 20% tych kart odblokuje sie bez artow), w przeciwnym wypadku ta karta jest do niczego; a taktowania gt przy tej karcie to bajka dla naiwnych dzieci, rotfl, ciekawe skad to wziales ?;d to gt ponizej co podales to rowniez syf - 128 pamieci taktowanych 700mhz; w tej cenie nie warto; przy malych funduszach tylko 6600gt ~ 500zl wydajnosc pelnego 6800, jesli ktos ma wiecej kasy pelne 6800gt pci ~ 900zl a potem juz tylko 7800gt ;]

mess | 2005-10-12 16:18:31 +0200

SL4VE ja troche ;)

w tej chwili jade na tym:
www.mess.neostrada.pl/mspc.jpg

Gravatar

tęczowa.zemsta | 2005-10-12 16:44:15 +0200

mess to u ciebie nie pojdzie wogule ;ddd

bolo - faktycznie nie zwrocilem uwage na cene tych kart... zwracam honor. Natomiast ta (vOlkana) co siedzi teraz u mnie w kompie z wentylem zalmana kreci sie do 550/1080

i jeszcze taka mala ciekawostka.. ukazalo sie to na www.ggmania.com i po 3 godzinach zniklo... ;)

PC Gamer Reviews Quake 4 - They gave it a 70%. Highs - Loads of action; gruesome visuals; Q3DM17 with Doom 3 graphics / Lows - Uninspired gameplay; [edited for spoilers] plot twist goes nowhere; no multiplayer bots. Bottom line - This old-school shooter suffers from a lack of 21st-century game design.

niufel | 2005-10-12 18:43:45 +0200

ile będe miaŁ fps na :

Gigabyte 6600 GT 128 MB ? :p

sYnth|baal | 2005-10-12 18:46:39 +0200

nie pograsz kup nowa 6800 gt

mess | 2005-10-12 18:51:04 +0200

pogra luzno.

ja na 6600 mam zamiar pograc bardzo luzno, zreszta pogram ;]

niufel | 2005-10-12 18:52:54 +0200

to pozycz mi 1500 papierów :D

ed. no to sie ciesze :)

Gravatar

tęczowa.zemsta | 2005-10-12 19:31:06 +0200

skoro juz mnie wyprowadziliscie z bledu kupna tego asusa (powaznie myslalem ze te 6600GT sa drozsze duzo ;d) to powiedzcie mi jaki jest najmocniejszy 6600 pod AGP?

obni | 2005-10-12 19:37:49 +0200

qle chyba mi nie pojdzie :P mam nadzieje ze pogram sobie w q5 :D

pure | 2005-10-12 23:45:27 +0200

Dinh eekz > GV-N66256DP

SL4VE | 2005-10-13 00:25:24 +0200

mess niezły sprzęcior :D

furi | 2005-10-13 08:28:43 +0200

Mess wygrales z tym screenem :D Fajna masz grafe ale te turbo wiatraki przeginka :DDD

twt | 2005-10-13 08:51:35 +0200

fajny sprzet :}, te Zalmanki to na rezystorze trzymasz? bo na 2800 troche glosne :/

mess | 2005-10-13 09:13:31 +0200

na rezystorze? :E

twt | 2005-10-13 10:31:45 +0200

chodzilo mi o oporniki zwalniajace predkosc obrotow :D

mess | 2005-10-13 10:52:23 +0200

masz w podpisie na fotce :)

tego uzywam:

www.mess.neostrada.pl/front.jpg

twt | 2005-10-13 10:58:12 +0200

no ta :asd, faktycznie, przeoczenie :DDD

ps.
porownywales moze zalmana z fanderem ?

mess | 2005-10-13 11:34:53 +0200

nie

Vymmiatacz | 2005-10-13 16:09:03 +0200

www.mess.neostrada.pl/front.jpg

Ładna choinka w domu przez cały rok!

mess | 2005-10-13 17:27:35 +0200

no co ty, jeszcze stroboskop dokupie...

Gravatar

KLESZCZo_O | 2005-10-13 23:36:46 +0200

taaa male wymagania sprzetowe.....phi!!..
mi ledwo co q3 chodz a teraz ta 4 z malymi wymaganiami!

UVM-Maluszek | 2005-10-14 01:29:51 +0200

Juz tylko kilka dni -mój kompa czeka - juz od roku na - quake 4

Karta 6800 GT 256 - ;p4 3.0 GH H-T; itp.. zapłaciłem juz za Wstrząs IV - 88 $ /platinum / koles gaworzył - ,że te wersje mają być 3-5 dni przed premierą w sklepie - puki co cisza.......

1|LaM4 | 2005-10-14 13:23:15 +0200

gdzie zamawiales?
w empiku?

Gravatar

Logitech*dTh | 2005-10-15 10:03:41 +0200

oj nie wiem czy w Australii sa empiki ;p

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63