Garść informacji o q4...
wto, 11 październik 2005 13:21:04 | Autor: sYnth|Bubu | Quake 3 Arena

Jak pewnie wielu z Was wie, data amerykańskiej premiery czwartej części wstrząsu zapowiedziana jest na 18 października roku 2005. W Europie (Wielka Brytania) natomiast, kwak ma się ukazać trzy dni później, czyli 21. Wiele było spekulacji odnośnie sprzętu jaki będzie wymagany do płynnej gry, znane są już odpowiedzi na te pytania:
Wymagania minimalne:
- Windows 2000/XP
- 512MB pamięci RAM
- 8x krotny CD-ROM
- Pentium 4 2.0 GHz bądź Athlon XP 2000+ CPU
- 2.8GB + 400MB miejsca wolnego na dysku twardym
- DirectX 9.0
- 3d hardware acceleration card
- 100% DirectX 9.0 kompatybilna, min 64MB
Co za tym idzie do samego odpalenia QUAKE 4 (jak i grania na minimalnych ustawieniach) nie jest potrzebna super maszyna. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Myślę, że tego dowiemy się na początku listopada. Warto również wspomnieć o uruchomionej kilka dni temu oficjalnej stronie gry www.quake4game.com. Zachęcam do odwiedzania i cierpliwego wyczekiwania na polską premierę.





Mattias | 2005-10-11 13:27:23 +0200
ja jak narazie bede mogl zostac tylko na ogladaniu screenow ;]
#726880
sYnth|Bubu | 2005-10-11 13:30:56 +0200
Tylko w malej rozdzialce : D
#726881
twt | 2005-10-11 13:35:40 +0200
trzeba zaczac zbierac kase :]
#726882
^M^ | 2005-10-11 13:48:26 +0200
za dwa lata moze zobacze jak to wyglada :d. Ew. w miedzyczasie kupie x’a nowego ;p.
#726883
cocaine | 2005-10-11 13:54:36 +0200
cos czuje ze moj ultra pisi pociągnie to i zostane jakims kulerem czy cos :F
#726884
kos | 2005-10-11 14:20:35 +0200
No to musze kupić jedynie ram, proca i grafe żeby go chociaż odpalić... super =/
#726887
gemi | 2005-10-11 14:24:47 +0200
noooo ... to tylko sprzedam plyte procek i grafe zajakies 400 zl i kupie sobie nowe za 1500.. wiec zostalo mi jedyne 1100 do uzbierania... heh - rzeczywiscie nie wymaga jakiegos super sprzetu :D (512 mb ramu.. pffffff). To zeby pograc jak czlowiek z detalami bedzie trzeba miec 1 gb ramu, procek p4 3,6/ athlon 64 i grafe jakas 6800 albo x800 hyh. Czyli tylko najlepszy sprzet jaki jest na rynku w sumie :D
#726888
SL4VE | 2005-10-11 14:31:21 +0200
Mi tylko karty graf porządnej brakuje...
BTW: ktoś się tu zajmuje podkręcaniem procków?
#726889
Mani | 2005-10-11 14:42:54 +0200
Mi powinno pójść ...
#726890
ATi | 2005-10-11 14:50:58 +0200
a mój radziu sie spalił i nie pogram we fstrzonsa 4 ;(
#726891
move | 2005-10-11 14:55:55 +0200
To muszę kupić nowego procka... :/
#726892
Logitech*dTh | 2005-10-11 15:00:57 +0200
Jak myślicie pojdzie plynnie q4 na amd 64 3000+ 1 g ddr i radek 9800 PRO?:
#726894
cocaine | 2005-10-11 15:09:10 +0200
mnie działa elegancko na takim sprzecie, tobie tez pojdzie :) :D:D:D
#726895
teo | 2005-10-11 15:29:09 +0200
bede musial kupic papier toaletowy za 2 zl bo bedzie wygladac jak go.wno i musze zaslonic monitor...
#726896
kos | 2005-10-11 15:32:20 +0200
a wiadomo coś o tzw. kodzie sieciowym? tzn jakie łącze wystarczy żeby się cieszyć w miare normalnym pingiem? bo spodziewam sie że moje syfiate łącze nie da rady =/
#726897
1|LaM4 | 2005-10-11 15:40:21 +0200
a ja juz nie moge sie doczekac premiery w polsce :)
tylko czekam i odkladam kaske, ktos wie ila moze to kosztowac? 250? 280???
edit. se pomyslalem i rozgladnalem sie i wynika z tego ze bedzie kosztowac giera ponizej 100 zl :))) mioodzio :)
#726898
crm* | 2005-10-11 16:16:15 +0200
laaaaaaaaaa quake4game.com :D to juz dawno byla uruchomiona ta stronka :D bylo pisac do mnie to bym wam rzucil linkiem :] i byl tam trailer :P a teraz qpa :P LAAAAAAAAAAAAaaa
#726899
tęczowa.zemsta | 2005-10-11 16:34:32 +0200
1,87GHz, 768ddr, plyta abit nf7s ultra na wzmocnionym nForce2, karta ASUS v9999GT... pojdzie mi? ;]
#726871
chujzordon | 2005-10-11 17:01:50 +0200
Większości pójdzie. Stronke mają fajną :)
#726902
yac | 2005-10-11 17:11:41 +0200
Wartałoby uściślić informacje dotyczące obługiwanych kart grafiki:
karta grafiki z minimum 64 MB na pokładzie i najnowszymi sterownikami (ATI Radeon 9700, ATI Radeon 9800, karty z następujących serii: ATI Radeon X300, X550, X600, X700, X800, X850, nVidia GeForce 3/Ti, nVidia GeForce 4/Ti, nVidia GeForce FX, nVidia GeForce 6, nVidia GeForce 7)
Nie wydaje mi się, żeby kogokolwiek to interesowalo ;), ale na pocieszenie tych, co robią upgrade dodam, że muszę wymienic procka, płytę i grafikę, więc nie jesteście sami :P
btw: śmieszą mnie wymagania odnośnie cd-romu, jestem ciekaw, czy na naszej planecie istnieje komputer z prockiem 2 ghz, 512 ramu i cd-romem x8 ;)
#726903
yasit | 2005-10-11 17:16:45 +0200
"Także, aby uspokoić - tak, nie ma tam Radeonów 9600 i 9550. Oznacza, to że gra na nich nie działa? Nie sądzę - bo X600 to jest właśnie 9600 w wersji PCIe. Trochę dziwne zagranie iD, ale myślę, że to taka mała złośliwość, gdyż jak wiadomo - iD gra w drużynie nVidii. Oczywiście - nie ma co się spodziewać, że gra na tych kartach będzie śmigać w full detalach :)"
czesc newsa lukasa na esports.pl
no i wymaga windowsa 2000/xp, ale w d3 dalo sie to oszukac
#726904
*Luk4S* | 2005-10-11 17:27:14 +0200
no to wiekrzosc sceny se nie pogra w q4 bo tak jak ja maja tlyko procki 1.7 takze.. trzeba bedzie zbierac kase na cos lepszego ok gl
#726905
*Luk4S* | 2005-10-11 17:38:39 +0200
Ale stronka jest wypasiona na maxa !!:D
#726907
GaD | 2005-10-11 18:17:36 +0200
ojej!
#726909
cocaine | 2005-10-11 18:29:54 +0200
a ten jak zwykle musiał dorzucić komentarz który sprawia ze osoba podporządkowana czuje się zmieszana tudzież zażenowana :> :ASDAS:DAS
sora, długo w szkole dzis siedziałem :D:D:D
#726910
7328221o | 2005-10-11 18:30:58 +0200
Ehh żaden ciekawy news ... Ciekawsze jest to że lotnik poraz 666 zmienił klan ... aluzja ?? Nie to prawda .. xD
#726911
TymoN | 2005-10-11 18:44:01 +0200
50WIK - Doszedles juz z czego ta mapka jest sciagnieta ?
#726912
*Luk4S* | 2005-10-11 18:56:18 +0200
hehe a wiadomo juz na jaki kto go znowu przyjol po raz setny:P:P
#726913
[BF]M@lin | 2005-10-11 19:06:26 +0200
Widze że niektórzy albo sie żają ze im q4 nie pójdzie albo chwalą, a ja należe do tych drugich hehe:
Procek: Pentium 4 3.0GHz
Grafa: GF 6600GT
Ram: 1024 MB DDR 400
Płyta: Gigabyte GA-8I915P-Duo Intel 915P
Wiec myle ze mi bedzie smigac :D:D:D
#726914
shiv | 2005-10-11 19:13:11 +0200
Nie bedzie , Id dogadalo sie z AMD i q4 po wykryciu intela spala procka =o
#726915
eng | 2005-10-11 19:18:31 +0200
dokladnie !
#726916
7328221o | 2005-10-11 19:49:02 +0200
Dopisano 11.10.2005 o godzinie 18:56 [ Luk4S ]
hehe a wiadomo juz na jaki kto go znowu przyjol po raz setny:P:P
Widze że nie zrozumiałeś alucji gdzie go przyjeli :D
#726918
tęczowa.zemsta | 2005-10-11 19:53:16 +0200
intel ssie i do tego 6600GT bedzie haczylo... wroze ci mniej wiecej 15fps przy min detalach :D
#726919
boloman | 2005-10-11 21:24:47 +0200
ekzz gratuluje rozeznania, radze poczytac - benchmark.pl/artykuly/recenzje/GeForce_6600/strona-3.html chociazby to i wyniki d3; a caly malin czy jak mu tam to faktycznie nie ma sie czym chwalic tylko kompem za psie pieniadze, tyle to na imprezie na dupy zostawiam ;asd
#726924
gr. | 2005-10-11 21:55:10 +0200
lol D:
#726927
voodoo|norad | 2005-10-11 22:28:34 +0200
Mam 256 ram i athlon 1800 XP+ więc nie pogram :>
#726930
pablo | 2005-10-11 23:56:53 +0200
a ja musze 256 RAM kupić i... miejsce na dysku zrobić:/
#726934
crm* | 2005-10-12 01:00:10 +0200
ej panowie jak zrobicie jakis cfg zeby poszlo aby zagrac itp.. :D to podrzuccie i ja se pogram xD
#726935
sYnth|baal | 2005-10-12 07:56:30 +0200
a sam nie umiesz sobie cfg zrobić?
ekzz bez kitu....
660 gt po overlockingu ma taktownaia 700 na 1080 nie wiem co ty byś chciał osiagnąć...
50-60 fps pociśnie sie na low detalach nawet na 5700 Ultra
Dobrą tanią karta jest 5900 ale najbardziej opłaca sie pełna wersje gainwarda bo można kręcic nawet do 970 mhz. Przy sempromie i jakiś dualach 2*512 komp będzie Ci smigał i może wszystko pojdzie na full detalach ale fpsy wachac sie beda od 55-60
Imo karty teraz zayczynaja wkońcu tanieć więc tak czy siak bede gustował w 6600 GT
#726937
SpOOnman | 2005-10-12 08:40:36 +0200
clan.ppp is looking for div2-3 Q4 CTF 4v4 praccy @ 21CET (gs.net only), pm me
#726938
tęczowa.zemsta | 2005-10-12 08:45:58 +0200
ja se jajcy zrobilem z tym komentsem ponizej, ale niebardzo widac zrozumieliscie go... nvm :D
a ja sadze ze zamiast 6600GT lepszym rozwiazaniem jest ASUS 6800LE (obecnie mam takiego w kompie od vOlkana ;d), ktory krecisz do GT i odblokowujesz w nim do 16 potokow i 6 vertexow... cena 650zl
benchmark.pl/r.php?file=http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/GeForce_6800/Asus_9999GT.html
#726939
twt | 2005-10-12 09:09:08 +0200
nor mam to samo :asd
#726943
sYnth|baal | 2005-10-12 10:30:36 +0200
spoko eekz
#726945
tęczowa.zemsta | 2005-10-12 12:36:53 +0200
np...
#726946
SL4VE | 2005-10-12 14:37:43 +0200
dTh... ja mam Athlon 2600+ XP Barton, 1GB RAM DDR 400 Mhz i Radeona 9800 pro i w doomie na low detalach mam 50-60 fps (nie wiem jakby bylo w walce).
Polecam tą kartę, którą mówił eekz i trochę overlockingu... Sam się będę musiał zabrać jak się okaże, że q4 się wlecze
#726953
chujzordon | 2005-10-12 15:03:30 +0200
Mam grafe gorszą niż GF 2, procek słabszy niż Duron 1.5 i RAM’u mniej niż 257 :/
#726956
boloman | 2005-10-12 15:33:04 +0200
a ja sadze ze zamiast 6600GT lepszym rozwiazaniem jest ASUS 6800LE
to chyba jestes jedna z nielicznych osob ktora tak mysli, chyba ze masz 100% pewnosc odblokowania dodatkowych potokow ktorych jest tylko 8 (niespelna 20% tych kart odblokuje sie bez artow), w przeciwnym wypadku ta karta jest do niczego; a taktowania gt przy tej karcie to bajka dla naiwnych dzieci, rotfl, ciekawe skad to wziales ?;d to gt ponizej co podales to rowniez syf - 128 pamieci taktowanych 700mhz; w tej cenie nie warto; przy malych funduszach tylko 6600gt ~ 500zl wydajnosc pelnego 6800, jesli ktos ma wiecej kasy pelne 6800gt pci ~ 900zl a potem juz tylko 7800gt ;]
#726962
mess | 2005-10-12 16:18:31 +0200
SL4VE ja troche ;)
w tej chwili jade na tym:
www.mess.neostrada.pl/mspc.jpg
#726967
tęczowa.zemsta | 2005-10-12 16:44:15 +0200
mess to u ciebie nie pojdzie wogule ;ddd
bolo - faktycznie nie zwrocilem uwage na cene tych kart... zwracam honor. Natomiast ta (vOlkana) co siedzi teraz u mnie w kompie z wentylem zalmana kreci sie do 550/1080i jeszcze taka mala ciekawostka.. ukazalo sie to na www.ggmania.com i po 3 godzinach zniklo... ;)
PC Gamer Reviews Quake 4 - They gave it a 70%. Highs - Loads of action; gruesome visuals; Q3DM17 with Doom 3 graphics / Lows - Uninspired gameplay; [edited for spoilers] plot twist goes nowhere; no multiplayer bots. Bottom line - This old-school shooter suffers from a lack of 21st-century game design.
#726970
niufel | 2005-10-12 18:43:45 +0200
ile będe miaŁ fps na :
Gigabyte 6600 GT 128 MB ? :p
#726973
sYnth|baal | 2005-10-12 18:46:39 +0200
nie pograsz kup nowa 6800 gt
#726975
mess | 2005-10-12 18:51:04 +0200
pogra luzno.
ja na 6600 mam zamiar pograc bardzo luzno, zreszta pogram ;]
#726976
niufel | 2005-10-12 18:52:54 +0200
to pozycz mi 1500 papierów :D
ed. no to sie ciesze :)
#726977
tęczowa.zemsta | 2005-10-12 19:31:06 +0200
skoro juz mnie wyprowadziliscie z bledu kupna tego asusa (powaznie myslalem ze te 6600GT sa drozsze duzo ;d) to powiedzcie mi jaki jest najmocniejszy 6600 pod AGP?
#726978
obni | 2005-10-12 19:37:49 +0200
qle chyba mi nie pojdzie :P mam nadzieje ze pogram sobie w q5 :D
#726979
pure | 2005-10-12 23:45:27 +0200
Dinh eekz > GV-N66256DP
#726994
SL4VE | 2005-10-13 00:25:24 +0200
mess niezły sprzęcior :D
#726997
furi | 2005-10-13 08:28:43 +0200
Mess wygrales z tym screenem :D Fajna masz grafe ale te turbo wiatraki przeginka :DDD
#727003
twt | 2005-10-13 08:51:35 +0200
fajny sprzet :}, te Zalmanki to na rezystorze trzymasz? bo na 2800 troche glosne :/
#727004
mess | 2005-10-13 09:13:31 +0200
na rezystorze? :E
#727006
twt | 2005-10-13 10:31:45 +0200
chodzilo mi o oporniki zwalniajace predkosc obrotow :D
#727009
mess | 2005-10-13 10:52:23 +0200
masz w podpisie na fotce :)
tego uzywam:
www.mess.neostrada.pl/front.jpg
#727012
twt | 2005-10-13 10:58:12 +0200
no ta :asd, faktycznie, przeoczenie :DDD
ps.
porownywales moze zalmana z fanderem ?
#727013
mess | 2005-10-13 11:34:53 +0200
nie
#727016
Vymmiatacz | 2005-10-13 16:09:03 +0200
www.mess.neostrada.pl/front.jpg
Ładna choinka w domu przez cały rok!
#727030
mess | 2005-10-13 17:27:35 +0200
no co ty, jeszcze stroboskop dokupie...
#727044
KLESZCZo_O | 2005-10-13 23:36:46 +0200
taaa male wymagania sprzetowe.....phi!!..
mi ledwo co q3 chodz a teraz ta 4 z malymi wymaganiami!
#727047
UVM-Maluszek | 2005-10-14 01:29:51 +0200
Juz tylko kilka dni -mój kompa czeka - juz od roku na - quake 4
Karta 6800 GT 256 - ;p4 3.0 GH H-T; itp.. zapłaciłem juz za Wstrząs IV - 88 $ /platinum / koles gaworzył - ,że te wersje mają być 3-5 dni przed premierą w sklepie - puki co cisza.......
#727050
1|LaM4 | 2005-10-14 13:23:15 +0200
gdzie zamawiales?
w empiku?
#727061
Logitech*dTh | 2005-10-15 10:03:41 +0200
oj nie wiem czy w Australii sa empiki ;p
#727103
Zaloguj się by dodać komentarz.