ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Guns by Pjw

czw, 29 styczeń 2004 14:51:42 | Autor: szaky | Quake 3 Arena

Na map-center.com możemy przeczytać o najnowszej mapie Pjw - pjw3dm6 zatytułowanej Guns.

Jest do dużych rozmiarów level, który można uznać za eksperymentalny-ctf. Eksperymentalny ponieważ... przedstawia miasto... Nie isteniejący w rzeczywistrości fragment miasta. Mimo iż nie jest to typowa mapa ctf - grywalność wydaje mi się, że stoi na wysokim poziomie. Wszystko połączone jest dobrze, sprawia, żę poruszanie po mapie jest szybkie, płynne. Level jest bardzo duży - zalecany do gry w większą liczbę osób... 4v4 chyba jest najodpowiedniejszą liczbą... Zalecana jest do gry na fizyce Promode, ale ciekawy mecz można rozegrać na vq3. Najkrótszą drogą od bazy do bazy na vq3 można się dostać w około 15-17 sekund. Mimo, że jest to mapa ctf, to można na niej zagrać ciekawy mecz TDM oraz ffa. Autor w readme napisał, że można i duele, ale patrząc na rozmiar... to raczej odradziła bym grę w dwie osoby.

Jeśli zaś chodzi o wygląd... Jak wspomiałam wcześniej mapa przedstawia miasto. Bloki mieszkalne, podziemne tunele, kanały wentylacyjne... Możemy się dostać nawet do kanałów ze ściekami, czy pochodzić w niektórych pomieszczeniach. Na ścianach można dostrzec grafitti, jakieś pęknięcia, odłamki cegieł, odpadający tynk... Pokruszone, rozpadające się kostki brukowe... Nie znajdziemy niczego 'nierzeczywistego' jak jumppady czy teleporty. Na wyższy poziom możemy się dostać za pomocą windy lub drabinki. Możemy natomiast dostrzec takie detale jak puszki po piwie, beczki z ogniem, skrzynie, rury za kratami, neony z tytułem mapy czy łańcuch podtrzymujący platforme z RA zawieszony nad kwasem.

Na uwagę zasługuje również skybox... Patrząc do góry może nie dostrzeżemy niczego niezwykłego poza szarymi chmurami... ale popatrzcie przez okno... Bloki, zakłady, fabryki z kominami za oknem nie są tylko płaską texturą, do jakich większość zdążyła się przyzwyczaić... To normalnie zbudowane elementy mapy. Osiągnięcie tego efektu, w tak realistyczniej formie było możliwe dzięki opcji _skybox w najnowszych kompilatorach Ydnara - q3map2.

Poniżej możecie zobaczyć screeny... Mimo, iż level zajmuje ponad 7.5 mb to polecam.

.:[ Download ]:.

Lukin | 2004-01-29 16:03:55

Ta mapka nie jest do ctf. Ten tryb został dodany na czyjeś specjalne życzenie, ale Pjw nie projektował tej mapy z myślą o trybie łapania flagi (jest napisane jak byk w pjw3dm6.txt)

szaky | 2004-01-29 16:09:47

symetrycznia konstrukcja, bazy, itd... i w ctf jest niezla.

Logitechr4 | 2004-01-29 17:06:03

na poczatku pod map-center.com dales link do orga :P

Gravatar

ciem | 2004-01-29 17:12:09

Powiem tak: mapa zaaa duza :))))) gralem na botach 4v4 i trudno mi bylo z quadem kogokolwiek zalatwic, bo mapa jest tak wielka, ze znalezienie kogos w ciagu 25 sekund graniczy z cudem :)

Gravatar

.... | 2004-01-29 17:12:43

Heh co za mapa 7,5 MB to pewnie bedzie na niej z 20 fps :)

EDIT: d3ath wiecej strafów :)))))))

szaky | 2004-01-29 17:25:28

na poczatku pod map-center.com dales link do orga :P
Po pierwsze - dalam jak juz.
2. Poprawilam...

Ano, mapa jest duza - ale jak napisalam mozna zaliczyc ja do eksperymentalnych. Radze lookac na full detail...
20fps? Eee, poziom fps jest niezly jak na jej wielkosc i ilosc detali.

Gravatar

ciem | 2004-01-29 17:53:24

mazzi i ty mi mowisz o strafeach jak ja na dm6 bez rj wyciagam 1000ups? :> :PPPP i po raila skakanie to dla mnie jak zrobienie kroku :))))

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. bfr_aka_pablonzo napisał post: @Requiem: ja ostatnio pogrywam ft melodeiro :D wciągnęło mnie na no... / hellou ludziska :)
  2. Requiem napisał post: Fajnie, że ktokolwiek tutaj bywa :D Co tak na co dzień w życiu pora... / hellou ludziska :)
  3. MucieK napisał post: o to już nas troje jest ;) / hellou ludziska :)
  4. bfr_aka_pablonzo napisał post: @MucieK: ja co parę dni też zaglądam :D / hellou ludziska :)
  5. MucieK napisał post: chyba co dwa dni :P ;) / hellou ludziska :)
  6. Requiem napisał post: Tutaj masz Patcha do Q3 oraz linka do ulepszonego silnika Quake3e: ... / eFreeze 1.31 proszę o pomoc.
  7. Requiem napisał post: Tak :D Ja tutaj bywam codziennie :D / hellou ludziska :)
  8. MucieK napisał post: żyje ktoś jeszcze ? ;) / hellou ludziska :)
  9. bit stworzył temat: eFreeze 1.31 proszę o pomoc.
  10. bfr_aka_pablonzo napisał post: @247_QL: qra1337 :D @LongeR HoQ to jest aktywny discord, ctf, tdm ... / Czy są tu jacyś aktywni gracze? :)
  11. LongeR napisał post: Też szukam kogoś z kim można pograć , jest jakoś aktywny discord z ql? / Czy są tu jacyś aktywni gracze? :)
  12. k3m napisał post: Dzień dobry :D / Powspominajmy ! :>
  13. Szczawson napisał post: trzeba zatem pograć / 05.06 (sobota) trening
  14. Requiem zaktualizował post: Na wieczór podzielę się z Wami moim nowym filmem - nagrałem kulisy ... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  15. 247_QL napisał post: @bfr_aka_pablonzo: wszystko jasne. Jaki masz tam NICK? / Czy są tu jacyś aktywni gracze? :)
  1. bfr_aka_pablonzo napisał post: @Requiem: ja ostatnio pogrywam ft melodeiro :D wciągnęło mnie na no... / hellou ludziska :)
  2. Requiem napisał post: Fajnie, że ktokolwiek tutaj bywa :D Co tak na co dzień w życiu pora... / hellou ludziska :)
  3. Requiem zaktualizował newsa: Quake Live Instagib Pickup 3v3 - dołącz do gry!
  4. MucieK napisał post: o to już nas troje jest ;) / hellou ludziska :)
  5. bfr_aka_pablonzo napisał post: @MucieK: ja co parę dni też zaglądam :D / hellou ludziska :)
  6. MucieK napisał post: chyba co dwa dni :P ;) / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Tutaj masz Patcha do Q3 oraz linka do ulepszonego silnika Quake3e: ... / eFreeze 1.31 proszę o pomoc.
  8. Requiem napisał post: Tak :D Ja tutaj bywam codziennie :D / hellou ludziska :)
  9. MucieK napisał post: żyje ktoś jeszcze ? ;) / hellou ludziska :)
  10. bit stworzył temat: eFreeze 1.31 proszę o pomoc.
  11. bfr_aka_pablonzo napisał post: @247_QL: qra1337 :D @LongeR HoQ to jest aktywny discord, ctf, tdm ... / Czy są tu jacyś aktywni gracze? :)
  12. LongeR napisał post: Też szukam kogoś z kim można pograć , jest jakoś aktywny discord z ql? / Czy są tu jacyś aktywni gracze? :)
  13. k3m napisał post: Dzień dobry :D / Powspominajmy ! :>
  14. Szczawson napisał post: trzeba zatem pograć / 05.06 (sobota) trening

Pokaż więcej »

Gracze

  1. scisek - 80 pkt
  2. Requiem - 26 pkt
  3. Czarna_Bakłażana - 21 pkt
  4. bfr_aka_pablonzo - 6 pkt
  5. MucieK - 5 pkt
  6. bit - 1 pkt
Zobacz cały »
Zobacz wszystko »

Statystyki graczy ogółem:

  • Wygranych / przegranych: 163276 / 170973
  • Trafień / strzałów: 97258977 / 322570048
  • Fragów / zgonów: 5029245 / 4356508

Więcej statystyk już wkrótce...

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 54