I "Quake 4" może być ładny
Dużo było narzekania na brzydotę "Quake'a 4", na brak klimatu, na plastikowe tekstury, etc. Cała winą za ten stan rzeczy obarczono silnik "Dooma 3". Czy słusznie? Nie do końca, czego dowodzą amatorzy robienia map, modeli i modów.
Ostatnio furorę zrobił Method, publikując ten oto poziom. To przede wszystkim nowe tekstury nadały "Q4" zupełnie nowy klimat. A co dopiero powiedzieć o tym? Tak, tak, to ten sam "plastikowy silnik D3". Więcej obrazków z tej i podobnych map można znaleźć tutaj.
Zastanawialiście się może kiedyś jak wyglądałby któryś ze świetnych modeli z "Q3" przeniesiony (przez profesjonalistę) do "Q4"? Oto odpowiedź: Patriot w nowym otoczeniu, autorstwa Piora.
Na koniec dodam jeszcze, że zarówno Pior jak i Method znaleźli pracę w branży gier. Ten drugi nie byle gdzie bo w... Id Software. Będzie tworzył mapki do "Quake Live". Ciekawe czy zobaczymy w tej grze mapy w podobnych klimatach jak te powyżej. Szkoda jedynie, że nad samym "Quake'iem 4" nie pracowali ludzie o podobnym talencie.





nergal | 2008-01-13 19:59:52 +0100
kozacko wyglada:)
#739344
Xsi | 2008-01-13 20:36:17 +0100
mapa wyglada cudnie, ale patriot jest przezajebisty, szkoda tylko ze niedostepny do uzytku :/
#739346
MateoMartinezz | 2008-01-13 21:37:55 +0100
kurcze - fajne te screeny :)
#739350
Radioactive | 2008-01-14 01:29:10 +0100
zupełnie inna gra aż trudno uwierzyć, że to ten sam engine!
#739370
ZTJ | 2008-01-14 11:36:21 +0100
no mogli by pozmieniac bo az by sie chcialo grac
a nie takie plastikowe wszystko -,-
z tym patriotem kawal dobrej roboty :D mogli by tez
zrobic TankJr xD
#739374
tath | 2008-01-14 14:56:33 +0100
Zupelnie inna gra, ID mogloby wydac oficjalnie nowe tekstry w wys. rozdzielczosci.
Fajnie, ze mapki tego goscia prawdopodobnie zobaczymy w QuakeZero ;D
#739385
srakal1ty | 2008-01-15 01:35:47 +0100
No, niezła dupa
#739412
Amateur_PL | 2008-01-20 13:14:42 +0100
tak tak wszystko super :P ale na tych mapkach to mi chyba drastycznie FPS spadnie ;p
#739624
Zaloguj się by dodać komentarz.