ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



IEM Dubai Global Challenge - rapha najlepszy !

pon, 19 październik 2009 15:00:01 | Autor: lObuz | Inne

IEM Dubai Global Challenge
Trzy dni rozgrywek, szesnastu światowej klasy graczy z dziesięciu krajów oraz pula nagród o łącznej kwocie 6 500 dolarów. Tak w pigułce zapowiada się startująca już jutro impreza LAN-owa Intel Extreme Masters Dubai Global Challenge. W dniach 17-19 października w hali Gitex Shopper Expo w Dubaju na przeciw siebie staną gwiazdy światowego formatu w Quake Live, swoje umiejętności zaprezentują m.in. Shane "rapha" Hendrixson, Alexei "Cypher" Yanushevsky czy Sebastian "Spart1e" Siira. Obok wymienieni to niewątpliwie faworyci przygotowanego przez Electronic Sports League turnieju. Do tej stawki będą starać się dołączyć niedawno migrujący na platformę QL topowi gracze Quake 3 w osobach Fana "Jibo" Zhibo czy żywej legendy trzeciej odsłony wstrząsu Antona "Coollera" Singova.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Platforma: Quake Live 1v1
Nazwa: IEM Dubai Global Challenge
Miejsce: Gitex Shopper Expo, Dubai
Data: 17-19 Październik 2009
System rozgrywek: faza grupowa (4x4), (BO3) + drabinka SE (BO5)
Mapy: dm6 (Campgrounds), ztn (Blood Run), dm13 (Lost World), t7 (Furious Heights), t9 (House of Decay)
Strona domowa: ESL-World

Terminarz rozgrywek:


Sobota

  • 14:30 CEST: smoke 1:2 noctis (info)
  • 14:30 CEST: stermy 2:0 xlo-fazz (info)
  • 15:15 CEST: strenx 0:2 xlo-madix (info)
  • 15:15 CEST: cypher 2:0 Chance (info)
  • 16:00 CEST: xlo-fazz 2:1 smoke (info)
  • 16:45 CEST: noctis 1:2 stermy (info)
  • 17:30 CEST: Chance 2:1 xlo-madix (info)
  • 17:30 CEST: cypher 2:0 strenx (info)
  • 18:15 CEST: stermy 2:0 smoke (info)
  • 18:15 CEST: noctis 2:1 xlo-fazz (info)
  • 19:00 CEST: strenx 2:0 Chance (info)
  • 19:00 CEST: cypher 2:0 xlo-madix (info)

Niedziela

  • 14:30 CEST: fox 2:0 Jibo (info)
  • 14.30 CEST: DaHanG 2:0 :ae: spammah (info)
  • 15:15 CEST: rapha 2:0 l1nkje (info)
  • 60:00 CEST: spart1e 1:2 Cooller (info)
  • 16:45 CEST: Jibo 0:2 l1nkje (info)
  • 16:45 CEST: rapha 1:2 fox (info)
  • 17:30 CEST: Cooller vs :ae: spammah
  • 17:30 CEST: spart1e 0:2 DaHanG (info)
  • 18:15 CEST: fox 1:2 l1nkje (info)
  • 18:15 CEST: rapha 2:0 Jibo (info)
  • 19:00 CEST: DaHanG 1:2 Cooller (info)
  • 19:00 CEST: spart1e 2:0 :ae: spammah (info)

Poniedziałek

Ćwierćfinały:
- 09:40 CEST: rapha 3:0 madix (info)
- 10:45 CEST: Stermy 1:3 fox (info)
- 11:50 CEST: Cooller 2:3 noctis (info)
- 12:55 CEST: Cypher 3:2 DaHanG (info)

Półfinały:
- 14:45 CEST: rapha 3:0 noctis (info)
- 15:50 CEST: fox vs Cypher (ESL TV)

Mecz o trzecie miejsce:
- 17:10 CEST: noctis 3:1 fox (info)

Finał:
- 18:20 CEST: rapha 3:1 Cypher(info)

Nagrody:


1. $3,000
2. $1,500
3. $800
4. $400
5-8. $200

Wywiady/relacje:

Media:

Uczestnicy:


Sebastian "Spart1e" Siira
Magnus "fox" Olsson
Pelle "fazz" Söderman
Michael "mAdix" Hindersson
Shane "rapha" Hendrixson
Chance "chance" Lacina
Tim "DaHanG" Fogarty
Kevin "strenx" Baeza
Pierre-Emeric "link1n" Portier
Alexei "Cypher" Yanushevsky
Anton "Cooller" Singov
Fan "Jibo" Zhibo
Alessandro "stermy" Avallone
Richard "noctis" Gansterer
Felix "smoke" Pafel
:ae: Anas "spammah" Ilyas

 

FAWORYCI

 

rapha
rapha

Imię i nazwisko:
Shane Hendrixson
Wiek:
20
Kraj:
Stany Zjednoczone
Klan:
SK Gaming

Osiągnięcia:

Rozwiń listę


1. miejsce gamescom 2009 (Quake Live)
1. miejsce Quakecon 2009 (Quake Live)
1. miejsce ESWC Masters Athens 2008 (Quake 3)
1. miejsce ESWC 2008 USA (Quake 3)
3. miejsce ESWC 2008 Grand Final (Quake 3)
4. miejsce QuakeCon 2008 (Quake Live)

**

**
 

Cypher
Cypher

Imię i nazwisko:
Alexei Yanushevsky
Wiek:
19
Kraj:
Białoruś
Klan:
Serious Gaming

Osiągnięcia:

Rozwiń listę


1. miejsce ASUS Summer 2009 (Quake 3)
3. miejsce QuakeCon 2009 Masters Tournament (Quake Live)
1. miejsce ASUS Autumn 2009 (Quake 3)
4. miejsce Electronic Sports World Cup Masters 2008 (Quake 3)
1. miejsce Electronic Sports World Cup 2008 (Quake 3)
1. miejsce QuakeCon 2008 Intel QUAKE LIVE 1v1 Championship (Quake Live)
1. miejsce Electronic Sport World Cup Masters 2008 (Quake 3)
4. miejsce ASUS Spring 2008 (Quake 3)
1. miejsce ASUS Winter 2008 (Quake 3)

**

**
 

Spart1e
Spart1e

Imię i nazwisko:
Sebastian Siira
Wiek:
23
Kraj:
Szwecja
Klan:
fnaticMSI

Osiągnięcia:

Rozwiń listę


1. miejsce rAge Expo 2009 (Quake Live)
3. miejsce IME Pro/Am Challenge 2009 (Quake Live)
2. miejsce QuakeCon 2009 Masters Tournament (Quake Live)
2. miejsce ESWC Masters Athens 2008 (Quake 3)

**

**
 

TABELE i WYNIKI

**Faza grupowa

Faza Play-off

**
Mecz o pierwsze miejsce

rapha[
3 :
1 ]

Cypher
Mapy: ztn 4:2, t7 7:4, dm6 5:14, t9 5:3
Data: 19.10.2009 godz. 18.20
VOD: ESL TV
Dema: ESL-World

**

**

Mecz o trzecie miejsce

noctis[
3 :
1 ]

fox
Mapy: t9 10:4, ztn -1:6, t7 7:4, dm13 6:3
Data: 19.10.2009 godz. 17.10
VOD: ESL TV
Dema: ESL-World

Klasyfikacja końcowa:


1. rapha - $3,000
2. Cypher - $1,500
3. noctis - $800
4. fox - $400
5-8. stermy - $200
5-8. madix - $200
5-8. Cooller - $200
5-8. DaHanG - $200


**

**

aiken | 2009-10-16 16:24:10 +0200

swietna robota :D

Gravatar

Cwirkov | 2009-10-16 20:03:22 +0200

Czemu avek nie gra ?

lObuz | 2009-10-16 21:29:13 +0200

Będzie stream wysokiej jakości (700kbps) dla każdego za free : )

Garbol | 2009-10-16 21:48:31 +0200

widac nie zostal zaproszony po Qconie

choc moim zdanie map pool troche ssie.
t4 to obowiazkowa mapa gdyz jest najbardziej specyficzna i wyrozniajaca sie
m.in: bez lg, malo armora, mh co 2 min.

szkoda

lObuz | 2009-10-16 22:17:17 +0200

Z tego co słyszałem to Av3k po prostu nie chciał brać udziału w tym turnieju. Chyba mało ćwiczy i nie widzi mu się wracać do domu po np. ćwierćfinałach.

PeterSchiff | 2009-10-17 00:45:52 +0200

Dobrze, że cooller nie jest faworytem, bo rozwinięcie newsa przedstawiające jego osiągnięcia byłoby ciut długawe:

KLIK

matelele | 2009-10-17 10:29:28 +0200

ooooojeba z tego co tam jest napisane wynika ze na Cyber[X]Gaming 2004 wygral 20 000 tys $$$$ :DDDDDD a lacznie jak sie nie pomililem gdzies w obliczeniach to 115410 $ :DD

Gravatar

Cwirkov | 2009-10-17 11:15:43 +0200

ZeRo4 na quakecon zgarnal 30 tys $ :| masakra :|

www.a-w.neostrada.pl/z4.jpg :|

Gravatar

henk | 2009-10-17 12:12:11 +0200

ktos tam policzył Cooller - prawie 150 000$ a Fatal 418 000$

Gravatar

Cwirkov | 2009-10-17 12:22:04 +0200

Zaczeli go bic w q3, to poszedl gdzie indziej, tam gdzie kasa i dlatego wlasnie go nie lubie. Jak taki dobry byl w q3, to mogl grac przez lata, tak jak inni potrafia to robic do dzis, ten gosc dla mnie nie instnieje

Xsi | 2009-10-17 12:52:58 +0200

z tego co pamietam to na Cyber[X]Gaming pula wynosila 20k i zostala podzielona pomiedzy Coollera -10k, Zero4 - 5k i Elpajuo-5k bo final sie nie odbyl.

nergal | 2009-10-17 13:39:07 +0200

avek bedzie walczyl w klatkach, trenuje obecnie na oponach.

As!c | 2009-10-17 13:58:35 +0200

tez o tym slyszalem. podobno pierwsza walke toczy z waszka g.

lObuz | 2009-10-17 14:12:12 +0200

Pojawiły się już pierwsze foty, linki w newsie powyżej : )

matelele | 2009-10-17 15:32:34 +0200

czemuuu stream nie dziala :((

Xsi | 2009-10-17 15:37:51 +0200

Moze nie zainstalowales octoshape. Stream chula jak ta lala

kos | 2009-10-17 15:44:39 +0200

ja oglądam może z max 10 sek relacji i wszystko się zatrzymuje ;asd qwa je.... może jutro pooglądam coś o/

matelele | 2009-10-17 15:46:00 +0200

wlasnie mam to samo. po kilku sek sie zatrzymuje i jest napisane abym spróbował potem :d

Gravatar

irina | 2009-10-17 17:47:55 +0200

Niesamowite co zrobil cypher:) Do samego konca, sekunde przed gongiem hehehe.

Gravatar

fauiksde | 2009-10-17 17:50:31 +0200

w ~ 5 minut od -1, szacunek :)

ucZ3n | 2009-10-17 18:16:10 +0200

A mi stream działa super :). Grać to już mi się nie chce, ale poogladać można :D

aiken | 2009-10-17 19:12:57 +0200

Cypher mega comeback :D, ale jak na razie najlepszy meczy fazz vs noctis :).

Garbol | 2009-10-17 20:44:23 +0200

a jak ja wlacze streama to wyskakuje reklama piwa desperados i jak sie skonczy to od nowa leci i tak w kolko.

lObuz | 2009-10-18 12:19:03 +0200

Cooller dostał visę i jednak dotarł do Dubaju ;d

ps. Są już VODy z demek

_Vh | 2009-10-18 16:28:05 +0200

lObuzie, swietnie przygotowany cover, dzieki!

Cooller w dresie :D

ucZ3n | 2009-10-18 16:46:15 +0200

Ładnie Cooller zagrał ze Spart1e na dm6 :). Potwierdzam - dobry cover :).

lObuz | 2009-10-18 22:41:26 +0200

I są już pary ćwierćfinałów. imo:

rapha > madix
Stermy > fox
Cooller > noctis
Cypher > DaHanG

Gravatar

Cwirkov | 2009-10-19 14:46:12 +0200

Lobuz 50 % skutecznosci :] DaHang - ten gosc jeszcze pokaze

_Vh | 2009-10-19 19:12:21 +0200

Buuu, biedny Cypher :(

Gravatar

Cwirkov | 2009-10-19 19:15:04 +0200

eeee czemu biedny :] biedny to jest fox, jego mi najbardziej szkoda :)

Bloodpa1nt | 2009-10-19 19:22:43 +0200

Biedny to jest Kuler. Pierdolony!

lObuz | 2009-10-19 19:30:29 +0200

configi graczy

Szkoda, że Cypher przegrał :/

lObuz | 2009-10-21 15:42:56 +0200

ESL TV udostępniło już wszystkie VODy z turnieju. Bezpośrednie linki do odpowiednich meczów znajdziecie TUTAJ.

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63