ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Jan Paweł II nie żyje

pon, 04 kwiecień 2005 07:55:42 | Autor: FixUS_ | Quake 3 Arena

Długo myślałem, czy dodawać tego newsa (w końcu jest poprzedni news), ale uznałem, że tak wspaniały człowiek zasługuje na dwa wpisy ku jego pamięci..


Papież Jan Paweł II - jedyny Papież spoza Włoch przed końcem XVI wieku, zmarł 2 IV 2005 o godzinie 21:37. Przez 84 lata wiernie służył Bogu jako członek Kościoła Świętego, a przez 26 lat jako Ojciec Święty. Zawsze potrafił zjednoczyć wokół swej osoby cały świat, a w ostatnich chwilach życia udało mu się dokonać niemożliwego - zjednoczyć świat w pokoju i modlitwie.

Ok godziny 21:40 watykański rzecznik Joaquin Navarro-Valls poinformował o śmierci Papieża, a następnie informację tę potwierdził wikariusz Rzymu, kardynał Camillo Ruini. Pogrążonym w modlitwie wiernym wiadomość tę przekazał przez łzy Leonardo Sandri słowami "Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca" We wszystkich stacjach telewizyjnych emitowane programy zostały przerwane aby poinformować o śmierci Jana Pawła II.

Dosłownie natychmiast po ogłoszeniu tej wiadomości cały świat pogrążył się w żałobie. W telewizji nadawane są nabożeństwa żałobne (również loga niektórych stacji są przepasane czarną wstęgą lub przyciemnione), ludzie zapalają świece w oknach, płaczą przed telewizorem lub na mszy. Wyczuwa się również poruszenie tym wydarzeniem w internecie - opisy GG nie są równie wesołe/miłosne/śmieszne jak zwykle, informacje o śmierci Papieża w portalach internetowych osiągają maksymalne zainteresowanie, oraz setki komentarzy.

Największy Polak w dziejach rozpoczął nowe życie, u boku Chrystusa, i z pewnością obserwuje nas teraz z nieba. On modlił się za nas każdego dnia, więc my pomódlmy się dziś za niego...

[pogo] | 2005-04-04 07:58:45 +0200

[’]

wishoza | 2005-04-04 08:02:57 +0200

[ ’]

zgr3dek | 2005-04-04 08:05:05 +0200

[] vere papa mortuus est []

Gravatar

ciem | 2005-04-04 08:08:12 +0200

musiał odejść wielki człowiek, by wszyscy znów się pojednali..

.. ale odszedł z uśmiechem :)

chr0m. | 2005-04-04 08:36:49 +0200

[’]

Gravatar

neo_jg | 2005-04-04 08:41:04 +0200

AbbA Pater na zawsze w sercach Polaków!!

7328221o | 2005-04-04 08:57:49 +0200

                                      [*]

bfr_aka_pablonzo | 2005-04-04 09:08:10 +0200

[*]

Gravatar

JaraCz | 2005-04-04 09:14:47 +0200

brak mi słów ...... poprostu składm kondolencje ....

Gravatar

GunneR | 2005-04-04 09:39:07 +0200

[*]

bamc | 2005-04-04 09:43:40 +0200

[*] ;-(

www.bamc.webpark.pl/smutek.jpg

sYnth|Bubu | 2005-04-04 10:10:57 +0200

R.I.P

Gravatar

cin | 2005-04-04 10:13:55 +0200

każdy sie rodzi po to aby umrzeć a papież jest w lepszym miejscu
[*]

aimowy | 2005-04-04 10:15:16 +0200

Pokoj jego duszy... :( [’]

akk0 | 2005-04-04 10:59:52 +0200

[] Niech spoczywa w pokoju []

Gravatar

tęczowa.zemsta | 2005-04-04 11:07:21 +0200

[] ciało umarło, przesłanie i dusza będzie żyła nadal... w nas. []

Gravatar

elem | 2005-04-04 11:27:25 +0200

[’]

h4rrY | 2005-04-04 11:27:51 +0200

"Życie się nie kończy, tylko się zmienia" - ks. kard. Franciszek Macharski

(*)

ISDGBUIASBD | 2005-04-04 11:42:25 +0200

|| [] |*|

obni | 2005-04-04 13:03:17 +0200

[*]

THRAWN | 2005-04-04 13:15:50 +0200

[`]

Argun | 2005-04-04 13:39:26 +0200

"A przeciez nie caly umieram. To co we mnie niezniszczalne trwa! Teraz staje twarza w twarz z Tym ktory Jest!" - Jan Pawel II Tryptyk Rzymski

[’] spoczywaj w pokoju [’]

GaD | 2005-04-04 13:47:12 +0200

"Jestem zadowolony, wy teź bądźcie. Módlmy się razem z radością. Dziewicy Maryi powierzam wszystko radośnie"

gu4rd | 2005-04-04 13:53:01 +0200

" Odszedł Pasterz Nasz, co Ukochał Lud... " [*]

MateoMartinezz | 2005-04-04 13:58:17 +0200

To był ostatni prawdziwy, oldschool’owy rock’n’rollowiec

Gravatar

edix | 2005-04-04 14:21:15 +0200

Janek.. [*]

szłem | 2005-04-04 14:34:07 +0200

Jan Paweł NAJWIĘKSZY

lecho | 2005-04-04 14:48:29 +0200

wielki czlowiek ktory kojarzyl mi sie nieodlacznie z urzedem Papieskim, bo odkad jestem na swiecie wlasnie On go piastowal... teraz juz nic nie bedzie takie samo, niech spoczywa w pokoju u boku Chrystusa, bo cale zycie do tego dazyl i walczyl kazdego dnia, by swoj cel zrealizowac... [ ’ ]

performer | 2005-04-04 14:50:23 +0200

RIP [*]

March | 2005-04-04 14:52:43 +0200

[’]

btw nie 2 VI 2005 tylko 2 IV 2005

Gravatar

Fabian | 2005-04-04 14:53:19 +0200

R.I.P [*]

aimowy | 2005-04-04 15:11:52 +0200

Najsmutniejsze jest to ze wiekszosc docenila Papieza dopiero po Jego smierci... A wrecz przeciwnie niektorzy tak jak np belgijska prasa zaczela Go krytykowac... Ja rozumiem ze tamtejsze wladze sie nie zgadzaly z jego pogladami na temat aborcji i eutanazji ale mimo wszystko mogli sie zachowac inaczej... Albo inny przypadek: wchodze na serv q3 tak ok 15 min po jego smierci. Widze ze goscie graja jak szaleni i chcialem ich poinformowac o ty smutnym zdarzeniu :( Mowie: " Jak mozecie spokojnie grac, wlasnie zmarl JP II" A na to jeden z graczy :) a drugi "to co tu ku... robisz." nc [’]

Mateuss | 2005-04-04 15:44:21 +0200

Niech spoczywa w spokoju

Pawuj | 2005-04-04 16:01:05 +0200

[`]

pa1n|chosen | 2005-04-04 16:26:11 +0200

R.I.P [’]

Gravatar

m4mut | 2005-04-04 16:32:13 +0200

na zawsze w Naszych sercach Ojcze !! [’]

canibal | 2005-04-04 16:33:01 +0200

[*]

gr. | 2005-04-04 16:37:37 +0200

[`]

flexone | 2005-04-04 16:42:01 +0200

Niech jego nauka i przeslanie bedzie z nami na zawsze.
[*]

Gravatar

[w]xEn | 2005-04-04 17:09:10 +0200

Jesli komus moj komentarz wyda sie smieszny badz obrazliwy to z gory przepraszam, ale nie mam takiej intencji.

Pamiętajmy, że wszyscy, tak naprawdę gramy dla Niego i dla tego, któremu miał służyć. On jest tym największym spektaktorem, który nad nami czuwa, a my jesteśmy jedynie słabymi ludźmi, którzy grają na jego serverze. Bądźmy za to wdzięczni.

pozdrawiam

fiszon | 2005-04-04 18:03:02 +0200

:( [*] teraz przynajmniej nie cierpi :

k3m | 2005-04-04 18:24:37 +0200

RIP
[’]
Jesli nastepca nie bedzie z Wloch, to zostanie wybrany murzyn a pozniej nastanie koniec swiata :{

RauL | 2005-04-04 21:40:05 +0200

[ " ] R.I.P

ja slyszalem, ze nastepca ma buc podobno ten niemiec na R...

benek | 2005-04-04 22:42:36 +0200

[*]

eng | 2005-04-04 23:00:52 +0200

[’]

Pheu | 2005-04-04 23:57:06 +0200

Jan Pawel II na zawsze w naszej pamieci. Gdzie kolwiek teraz jestes mam nadzieje, ze jestes w lepszym swiecie... [*]

Gravatar

jedal1ty | 2005-04-05 01:12:31 +0200

[*] [] []

SL4VE | 2005-04-05 02:52:36 +0200

[*]

plej | 2005-04-05 08:08:58 +0200

[*]

shot | 2005-04-05 12:56:01 +0200

szkoda takiego dobrego czlowieka jak Jan Pwaeł ll!

Gravatar

HEART | 2005-04-05 19:05:13 +0200

Odszel nie ma go wsrod nas
pozostal w sercach wspomnimy o nim nie raz
bol lzy i cierpienie czyjemy w sobie dlaczego dlaczego wlasnie on niech ktos powie??
Cieszke pytanie i nie osiagalne Pan wezwal go do siebie to jest bardzo wazne

czyjemy pustke lecz w sercu go mamy bo to nasz Papiez zawsze pozostanie kochany
wspominajmy go nie tylko w modlitwie a napewno w nas nigdy pamiec o nim nie zniknie
zjednoczyl koscioly zjednoczyl narody szedl przez zycie jak przez schody pokonawal kazdy z usmiechem na twarzy i za to go tak bardzo kochamy
za to ze byl i zrobil tak wiele za to ze jest teraz w niebie
wiec pamiec o nim nigdy w nas nie zniknie jesli serce bedzie tetnilo w modlitwie
slowa boga przez niego wymawiane pozostawiaw nas slad milosc i pojednanie
lecz czy bez pasterza nadal tak bedzie co nas czeka co to bedzie??
badzmy wytrfali i wiezmy w Boga on nas ochroni a kiedy trzeba to pochowa.
"Z prochu powstales i w proch sie obrocisz" to slowo ktorego niejednego zasmuci
lecz tylko wiara i nadzieja to sa rzeczy ktorych teraz nam trzeba.

STING | 2005-04-06 00:11:02 +0200

[*] :(

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63